Jump to content

Moto Zajednica

Policijski zapisnici

Recommended Posts

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ko sto je taj neko upisao u svesku podatke i na osnovu toga napisao neku prijavu, tako i ja mogu da dovedem 2-3 nasumicna svedoka koji su "bili" tog trenutka samnom u kolima i da potvrde moje navode.....

Ako moze on da vara, mogu i ja!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
16 hours ago, ser said:

??? 

Sta glume oni, gestapo??

Pa izgleda da glume. I komunalac ima pravo da te legitimise, ili privede ako neces da das dokumenta na uvid. Jedina razlika je sto ne nosi pistolj :) Cak mislim da su dobili ili ce da dobiju pravo da zaustave automobil u saobracaju i pregledaju dokumente. Cinjenica je da zivimo u policijskoj drzavi. Kao sto kaze moj otac, sa vlascu najbolje da nikad nemas posla.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
50 minutes ago, JevtaNS said:

A desi se da zajebe datum pa se dokaže da nisi bio na toj lokaciji kada je napisao.

Da desava se, tada se lako izvuces ako stignes do suda. Desi se da pogrese i adresu ili lokaciju na kojoj je nacinjen prekrsaj i time im slucaj pada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, DjoleLO je napisao:

To naravno da nije ispravno!!!

Nije ispravno, jer je duzan da saopsti koji si prekrsaj ucinio (ako si uopste ucinio) i da izneses svoju primedbu ako je imas i to je osnov za zalbu koju ces lakse dokazati ako je npr bilo svedoka u vozilu.

Sto se tice saobracajnih prekrsaja, apsolutno si u pravu i tu nisu ispostovane procesne stvari.

Za druge prekrsaje, izvestaje i sl. moze da pise u svesku i dalje posle upisuje gde treba

Ovo je kljucno,nisam napravio prekrsaj ili mi nije saopstio da sam napravio prekrsaj a podatke upisao u svesku i posle napravio zapisnik sa izmisljenim prekrsajem.E zato ne dozvoljavam da me pisu u svesku i to im kazem kad me zaustave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 16 minuta, ivica744 je napisao:

Ovo je kljucno,nisam napravio prekrsaj ili mi nije saopstio da sam napravio prekrsaj a podatke upisao u svesku i posle napravio zapisnik sa izmisljenim prekrsajem.E zato ne dozvoljavam da me pisu u svesku i to im kazem kad me zaustave.

Ali moze na legalan nacin tvoje podatke da napise u jednu vrstu izvestaja, pa kasnije da prepise u zapisnik, sto mu dodje na isto.

Poenta je imati svedoka u slucaju kontrole, pitati da li si nacinio prekrsaj, ili u slucaju sumnje, otici u stanicu i proveriti da li je podneta prijava, pa ako jeste, reagovati na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Samo da napomenem da se uopste ne slazem sa tim pisanjem prijave, jer je to pederska stvar!

A i staresine bi trebalo da se zapitaju kakav je to policajac kad mu stalno odbijaju da potpisu zapisnik.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Igrom slucaja znam zasto policajci podatke zapisuju u svoje rokovnike pa da podelim sa vama. Trenutni na podruciju cele Srbije postoje akcije NIK (nadzor i kontorla). Akcije se sprovode u bilo koje doba dana i nisu svuda u isto vreme. Ima cak kada par dana ne sprovode akciju. E sad sta je NIK?

Postoje dosta lica koje su na nekoj vrsti poternice ili je raspisana potraga za njima (poziv na sud, urucenje nekih prekrsaja, itd). U akciji ne ucestvuju samo saobracajci vec i obicne patrolne sluzbe. Kada patrolna sluzva zaustavlja prvoveravaju se samo lica. Njih ne zanimaju da li ste vezani ili vozite ne registrovan autovec iskljucivo provera o licima u vozilu. Tada se prilikom svake provere zapisuju podaci u rokovnik i kasnije po predaju smene pise se izveštaj u kome su unose podaci o kontrolisanim licima. Dok kada NIK sprovode saobracajci oni mogu da vam pisu pojas, telefon, svetla i ostalo, a takodje isto da prover da li je neko od lica na nekoj poteri. 

p.s. Da ne dodje do zablude nisam policajac cisto da se zna 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 27 minuta, DjoleLO je napisao:

Ali moze na legalan nacin tvoje podatke da napise u jednu vrstu izvestaja, pa kasnije da prepise u zapisnik, sto mu dodje na isto.

Poenta je imati svedoka u slucaju kontrole, pitati da li si nacinio prekrsaj, ili u slucaju sumnje, otici u stanicu i proveriti da li je podneta prijava, pa ako jeste, reagovati na vreme.

Nema on sta da prepisuje u zapisnik,ako sam napravio prekrsaj tu odmah na licu mesta pise zapisnik o ucinjenom prekrsaju,sa kojim se ja slazem ili ne slazem odnosno unosim primedbu ako imam i potpisujem.Svaki zapisnik sam potpisao,ako priznajem krivicu potpisujem bez pogovora,ako se ne slazem unosi se moja primedba i tek onda potpisujem.Nikakve papire bez mog potpisa ne priznajem,naravno osim foto dokaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Naravno.

Tako i treba.

Ja samo kazem da moze tako da uradi, ako bas zeli, samo ne vidim zasto bi to uradio.

Ako ne zeli da se zamera, onda pusti i gotovo.

Ako zeli da pise, onda neka napise i to kaze, jer je bolje i tako, nego postupiti pederski, pa se jos vise zameriti. 

Ja samo hocu da kazem da moze pisanje u svesku zbog brzeg procesa prema strankama i podnosenja kasnijih izvestaja, ali nikako zbog tog nacina podnosenja prijave.

Na takve stvari gradjani treba da reaguju, a i neko u MUP-u kad vidi da se ljudi stalno zale na istog lika i na isti nacin loseg postupanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Kaze drugi covek saobracajne policije da moze, a opet on kaze da ne moze (moze, sme, kako god)...

Svaka cast ako si strucniji od njega

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jbg.peti put slusam i kaze da ako ste napravili prekrsaj pise se zapisnik(ne sveska),a onda prelazi na policijske sluzbenike koji nisu saobracajci i oni .....bla,bla,bla.Kao sto sam i napisao,saobracajac za prekrsaj koji ucinimo ili ne ucinimo ne pise podatke u svesku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 16 sati, Marko Mk4 je napisao:

Njih ne zanimaju da li ste vezani ili vozite ne registrovan autovec iskljucivo provera o licima u vozilu. Tada se prilikom svake provere zapisuju podaci u rokovnik i kasnije po predaju smene pise se izveštaj u kome su unose podaci o kontrolisanim licima.

Koja je korist da kad dodju u stanicu otkriju da je neko od kontrolisanih na potrazi a oni ga pustili nakon upisivanja podataka??? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 9/24/2018 at 9:39 AM, DjoleLO said:

Svaka provera podataka se belezi na serveru i lako se moze doci do tog ko je trazio proveru...

Da ne idemo van teme i da ne budemo Ilija Cvorovic... :D

Nisam mislio na tu zloupotrebu, recimo ovo : poznajem vrlo dobro coveka, koji je zbog necega podneo zahtev nadleznoj sluzbi da mu izda potvrdu o broju clanova njegovog domacinstva , pa se iznenadio da ih ima malo vise. Kada je otisao u policijsku stanicu doznao je ko se to uselio kada, i koliko dugo je tamo ziveo.

Ispostavilo se da je to bivsa zena policajca , da je "domacin"nikada nije ni video, a i ona verovatno nije prosla pored te adrese, jer je iz neke pripizdine.

Nasli su i ko ju je zaveo na adresu, njena koleginica, koja ni po zalbi nije kaznjena, i koja je licno pred svojim pretpostavljenim izjavila da ce je udenuti negde drugo.

 

Interesantno je da je vlasnik stana baba, i da se stan nalazi na lepoj lokaciji u BG...

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 6 sati, DonToni je napisao:

Koja je korist da kad dodju u stanicu otkriju da je neko od kontrolisanih na potrazi a oni ga pustili nakon upisivanja podataka??? :stabre:

Proveravaju radio vezom da li ima potera ali sve podatke pisu u rokovnik i na kraju smene pisu izveštaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 39 minuta, Marko Mk4 je napisao:

Proveravaju radio vezom da li ima potera ali sve podatke pisu u rokovnik i na kraju smene pisu izveštaj

Kad vec provere radio vezom da sam ispravan i da nema potrage i nastavim put,cemu rokovnik i izvestaj.Da sef procita da je taj i taj zaustavljen i proveren?Sto bi ljudi rekli pravi se posao bez posla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 14 sati, Marko Mk4 je napisao:

Proveravaju radio vezom da li ima potera ali sve podatke pisu u rokovnik i na kraju smene pisu izveštaj

Bio sam prisutan uvek kad mi upisuje podatke u svesku i nikad nije zvao "AVALU" radio vezom da me proveti na licu mesta.

Meni ne smeta, nisam imao loša iskustva u smislu da su mi slali prijavu, i po meni je to samo ispunjavanje norme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 17 sati, Marko Mk4 je napisao:

Proveravaju radio vezom da li ima potera ali sve podatke pisu u rokovnik i na kraju smene pisu izveštaj

S'tebe? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja