Jump to content

Moto Zajednica

Policijski zapisnici

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Policajci bi trebalo da budu sankcionisani za prekrsaje koje prave tokom kontrole, makar koliko i oni koji prekrsaje prave, ako ne i vise jer su oni tu da sprovode zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Jok, trebao je da te pomiluje i da bonu.

Steta sto  nije napisao zapisnik pa da prestanes da se kurcis pred drustvom, a posle  kukumavcis sto su te uhvatili.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pre mesec-dva, u gradu me presretne i zaustavi pandur na apriliji:

-Ja: Dobar dan.

-Pandur: Dobar dan, molicu dokumenta, vozacku i saobracajnu dozvolu.

Izvadim dokumente i dam mu, on pogleda, i vrati mi.

-Pandur: Prijatno i dovidjenja.

Sve je trajalo minut i po.

Naravno, ja sam bio u opremi, (kaciga, jakna itd...) , motor registrovan, ispravan, sve ok.

E takav treba da bude susret sa zakonom, ali sta ces kad smekeri vole da voze bez kaciga, bez dozvola, neregistrovane motore... pa im posle frka kad to kurcenje dodje na naplatu, e zato pamet u glavu.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
4 hours ago, Biker-Boy said:

Pre mesec-dva, u gradu me presretne i zaustavi pandur na apriliji:

-Ja: Dobar dan.

-Pandur: Dobar dan, molicu dokumenta, vozacku i saobracajnu dozvolu.

Izvadim dokumente i dam mu, on pogleda, i vrati mi.

-Pandur: Prijatno i dovidjenja.

Sve je trajalo minut i po.

Naravno, ja sam bio u opremi, (kaciga, jakna itd...) , motor registrovan, ispravan, sve ok.

E takav treba da bude susret sa zakonom, ali sta ces kad smekeri vole da voze bez kaciga, bez dozvola, neregistrovane motore... pa im posle frka kad to kurcenje dodje na naplatu, e zato pamet u glavu.

Tako sam i ja prošao, lepo se i ispričasmo, čovek vozi Hondu van dužnosti. Ljubazan, profesionalan... sve kako treba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 19 sati, zemunac72 je napisao:

Mene lično zaustavio policajac na motoru nisam čak imao ni dokumenta kod sebe. Vozio sam motor za koji nisam imao adekvatnu kategoriju nisam imao kacigu nisam imao opremu nisam imao ličnu kartu apsolutno ništa .sve se dešavalo na 500 metara od moje kuće. Dao sam mu matični broj na osnovu koga me je proverio. Pusti me da idem i rekao je nemoj da voziš taj motor. Posle nepuna dva meseca mi stigla prijava kući. Epilog 80.000 kazna 14 bodova i 8 meseci sve kategorije. 

Pisao sam žalbu i uspeo da dođem do sudije koja je za određenu svotu to gurnula u fioku da zastari.

Hoću da kažem ne mora da ti napiše ništa prijava može da ti stigne. Ja sam naveo na sudu da nisam imao nikakva dokumenta kod sebe da nisam imao opremu ništa . Mogao sam da kažem bilo ciji jmbg. Sudija mi je sama rekla da molim Boga da policajac ne dođe na davanje uzjave kad ga bude pozvala. Naravno da je smradina došao. I tako....

Ej srbijo(malim namerno)kurceva zemljo,sudije kao sto je ova treba javno zapaliti, a ti javno napises da si podmitio sudiju,ovo je ludilo mozga, a svi hocete da vam bude kao u Nemackoj,e sa ovakvima ni za 300 godina>:(.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Evo sta se meni desilo pre dve nedelje.

Vracam se sa svadbe iz NS (prema Sapcu). Stajem na semafor kod Rume, iza mene 300-500m stize kamion i staje. Pali se zeleno i ja krecem,posle 50m vidim rotaciju,pomeram se u stranu da prodju,kad vidim mase onom sargarepom. U jbt ovaj mene vija,stanem sa strane  otvaram prozor da mu kazem da bude tih jer mi deca spavaju u autu. Kad on onako drsko:

-Jel znas sta si sad uradio?

Odgovaram-Ne.

-Obisao si kamion na raskrsnici.

- Na kojoj raskrsnici? (bilo je 2 iskljucenja i semafor)

-Sad na ovoj,prestrojio si se za levo pored kamiona,pa si produzio pravo.

-Ovde na semaforu? Nema sanse. Ja sam bio 500m ispred kamiona i stigao prvi na raskrsnicu.

-Daj dokumenta i izadji iz auta.

Ode kod kolege i ovaj nesto upisuje. Objasnim i njemu situaciju,ovaj mi kaze: 

-Mi smo stajali iza kamiona i kako da te nismo videli?

-Znaci vi ste mene zaustavili za prekrsaj koji nisam napravio niti ste vi videli da sam napravio.

Promrmlja nesto u bradu i vraca mi dokumenta. Sad ocekujem izvinjenje i srecan put. A on jos kaze: pogledacemo snimak sa kamere pa cemo videti. Reko super,to bi bilo najbolje.

Sad,oni su zapisali podatke u onu njihovu svesku,nikakav zapisnik nisam dobio,a koliko vidim opet mogu da mi posalju prijavu.

I da li neko zna,jel ima policija kamere u autima? Tu bi videli da sam bio u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 9/22/2018 at 9:51 AM, mickeyZ said:

A obrati paznju , covek koji je radio svoj posao smradina a ti si genije !?? Moras da promenis video klub pod hitno.

Mislim da se kolega tako izrazio jer mu je doticni policajac rekao da nece pisati prijavu, a ipak mu napisao na kvarnjaka, tj bez prisustva ucinioca prekrsaja.  Ili se varam.

To zaista jeste smradski postupak.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Za razliku od ovog postenog koji nije imao ni kategoriju ni kacigu ni dokumenta,i koji je podmitio sudiju,vi zivite u iskrivljenom univerzumu jebes mi sve,al su vam isprali mozak svaka cast.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 41 minuta, slave74 je napisao:

Mislim da se kolega tako izrazio jer mu je doticni policajac rekao da nece pisati prijavu, a ipak mu napisao na kvarnjaka, tj bez prisustva ucinioca prekrsaja.  Ili se varam.

To zaista jeste smradski postupak.

 

Druze slazem se sa tobom. Prvo sagledajmo stvar da taj policajac ne provodi na ulici 8 sati da bih samo "pustao" prekrsioce. Na kraju meseca i njemu neko podvuce crtu pa kaze cek da vidimo sta se radilo prethodni mesec. Nisu ovo 50te pa ti upravljas vozilom bez ikakvog dokumenta pa da te on pusti a ti kontas kako ces da izmislis ime, prezime il sta li vec. E zbog toga je bio moj komentar. Grad je ovo,zabole ga dal ti imas vozacku il nemas obaska sto poznajem vecinu njih i znam da ni svom ocu ne bi progledali kroz prste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, JevtaNS je napisao:

Kada sam kriv kriv sam.

Ali mi se ova pisanja u svesčicu čine kao neovlašćeno prikupljanje ličnih podataka.

 

https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/010916/010916-vest6.html

Objasnio sam to u ranijem postu...
A i gostovao je msm u SAT-u neki strucnjak iz MUP-a i dao odgovor na tu temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, Fireblader je napisao:

Evo sta se meni desilo pre dve nedelje.

Vracam se sa svadbe iz NS (prema Sapcu). Stajem na semafor kod Rume, iza mene 300-500m stize kamion i staje. Pali se zeleno i ja krecem,posle 50m vidim rotaciju,pomeram se u stranu da prodju,kad vidim mase onom sargarepom. U jbt ovaj mene vija,stanem sa strane  otvaram prozor da mu kazem da bude tih jer mi deca spavaju u autu. Kad on onako drsko:

-Jel znas sta si sad uradio?

Odgovaram-Ne.

-Obisao si kamion na raskrsnici.

- Na kojoj raskrsnici? (bilo je 2 iskljucenja i semafor)

-Sad na ovoj,prestrojio si se za levo pored kamiona,pa si produzio pravo.

-Ovde na semaforu? Nema sanse. Ja sam bio 500m ispred kamiona i stigao prvi na raskrsnicu.

-Daj dokumenta i izadji iz auta.

Ode kod kolege i ovaj nesto upisuje. Objasnim i njemu situaciju,ovaj mi kaze: 

-Mi smo stajali iza kamiona i kako da te nismo videli?

-Znaci vi ste mene zaustavili za prekrsaj koji nisam napravio niti ste vi videli da sam napravio.

Promrmlja nesto u bradu i vraca mi dokumenta. Sad ocekujem izvinjenje i srecan put. A on jos kaze: pogledacemo snimak sa kamere pa cemo videti. Reko super,to bi bilo najbolje.

Sad,oni su zapisali podatke u onu njihovu svesku,nikakav zapisnik nisam dobio,a koliko vidim opet mogu da mi posalju prijavu.

I da li neko zna,jel ima policija kamere u autima? Tu bi videli da sam bio u pravu.

Bile su kamere u onim novim Punticima, ali su sve do jedne skinute, ili se ne koriste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd

Da dodam sto se sveske tice, koliko on dnevno iskontrolise ljudi !? Pa puta 30 dana, ko bi to sve zapamtio. A nikad ne znas ovaj doktor za tastu, nastavnik za dete, onaj ima stovariste a fali cigle za kucu. Fakultet se nekad tako zavrsavao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 13 minuta, DjoleLO je napisao:

Objasnio sam to u ranijem postu...
A i gostovao je msm u SAT-u neki strucnjak iz MUP-a i dao odgovor na tu temu

To što je iz MUP ne garantuje stručnost.

Zakon ne poznaje pisanje u svesku.Piši u izveštaj pa traje koliko je potrebno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Da se ispravim"strucnjak" :)

Pisanje u svesku moze da se koristi i u daljem radu.

U ostalom, rad po prijavi na terenu se pise u svesku.

Ne mora svaki put da se lice poziva u stanicu i bzv cima npr 50km, kad moze na licu mesta da se upisu podaci ili npr izjava ili opis dogadjaja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Koliko god bili subjektivni i gledali da i sami "ne padnemo" zbog neceg, pa onda krivili policiju, cinjenica je da nam je saobracaj u totalnom haosu, pocev od pesaka pa do "profesionalaca" (GSP, Taxi, kuriri....).

Jedan dan, samo jedan dan, da se sprovodi nemilosrdna kontrola u Bg-u,  70-80% nas bi zavrsilo u zatvoru ili dobilo drakonske kazne. Da li je neko video vozaca autobusa da se na crveno zaustavio u prve 2,3 sec, ja vrlo, vrlo retko, i to kad se desi, nije u gasu, nego je podji - stani.
Aj da su to prekrsaji tipa zuta traka ili tako neke nebuloze, da se razumemo, pravim ih i ja svaki dan, nego crvena svetla, STOP, pune (nepregledne). Onaj dan je kolegu odavde s motora oborio kreten koji je na cisto crveno prosao na raskrsnici kod glavne zeleznicke u sred spica, pa to je za zatvor i nikako drugacije.

Metode su im takve kakve su, naidje po neki profesionalac, ali ako krenemo od toga kako je doslo uopste do ove situacije iz teme, pitanje je samo jedno, "Cemu takva tablica?" 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Moze policajac da pise podatke u svesku. mene su vise puta zaustavljali kod Zeleznicke stanice i proveravali dokumenta preko motorole, isao sam pesaka, Policajac ima formular koji mora da popuni koga je sve zaustavio, sa svim potrebnim podacima. Moj drugar radi kao komunalac i objasnio mi je da oni imaju zadatak da zaustave odredjen broj ljudi i da rade proveru. A pisanje je dokaz da su odradili posao.

 

A sto se tice kaznjavanja, i da ti napise prijavu, ne moras da je potpises, on uvek moze da tvdi da su uradio nesto protiv pravila, presako preko pune linije itd. Ako si uporan, mozes na sud, na sudu se podjednako veruje i ako pobijes njegove tvrdnje, mogu da te oslobode. Najbolje je da trazis suocavanje.

 

 

 

A o vozacima koji svesno krse zakon i nadju sudiju kojeg podmite, necu da komentarisem. Zbog takvih i sve ide naopako kod nas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Moze i u svesku i objasnio sam sto... Mozda zvuci nelogicno, ali to je jedna vrsta podsetnika. Notes, kao i svaki drugi. Ako se brines za zastitu podataka, pa to ti svako moze zloupotrebiti na sto nacina.

U ostalom, MUP ima podatke za svako lice, tako da je mogucnost tih zloupotreba neogranicena, ali to se ne radi

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Odes u banku- das licnu kartu (sto na uvid, sto na kopiranje zbog racuna, kredita ili cega vec i podaci ostaju)

Odes u hotel- das licnu da kopiraju

Odes kod lekara- das zdravstvenu i licnu (na uvid, ali kao da je tesko upamtiti ime i prezime i maticni)

Mislim da je to mnogo realnije, jer ne verujem da te svaki dan legitimise policija.

Ima jos mnogo primera, a da nismo toga ni svesni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Imeiprezime je napisao:

Moj drugar radi kao komunalac i objasnio mi je da oni imaju zadatak da zaustave odredjen broj ljudi i da rade proveru.

??? 

Sta glume oni, gestapo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja