Jump to content

Moto Zajednica

Policijski zapisnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)

Ćao svima,

 

Danas sam imao situaciju gde me je zaustavio čika policajac jer je smatrao da mi je tablica nepropisno postavljena. Sliku toga sam priložio u nastavku ako nekoga zanima.

 

No, ono što mene interesuje i zašta bih voleo da čujem vaše savete/iskustva je šta će biti za dalje. Pitam zato što mi nije napisao kaznu nego mi je samo zapisao lične podatke u neku svesku i vratio mi dokumenta u fazonu aj idi. Nisam hteo mnogo da ga ispitujem u tom trenutku o tome šta radi u slučaju da se ne predomisli :neznam:

 

Ono što jesam pročitao dosad jeste da za prekršaje gde je predviđena samo novčana kazna izdaje prekršajni nalog koji se potpisuje. Međutim, pošto za ovo nije predviđena samo novčana kazna, da li je moguće da on može tek tako da traži da se pokrene prekršajni postupak a da ja nisam ništa potpisao? Zar tu ne bi trebalo da bude neki zapisnik ili nešto slično?

 

Izvinjavam se na podugom tekstu, voleo bih samo da znam na čemu sam. Hvala unapred za svu pomoć.

42101572_2174034279589693_680937000009728_n_LI.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zakon u ruke i čitaj.
Sve lipo opisano pod kojim kutom pločica mora stajati...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

mene danas zaustavili u sremskim karlovcima, "redovna kontrola", saobracajna, licna i vozacka...ode do kola, videh da je nesto pisao u tefter, malo motorola  i posle par min - vratio dokumenta uz "hvala, prijatan dan"...i mene zanimalo slicno pitanje, da li je moguce da mi napise nesto bez da sam obavesten, no sve se nadam da tako nesto ne moze da se desi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Može ako ima želju :)  U tvom slučaju verovatno te je pustio i dobro si prošao samo sa upozorenjem. A sad i ti budi korektan pa postavi tu tablicu kako treba da te sledeci put ne isključi iz saobraćaja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 50 minuta, DaniloZ je napisao:

Ćao svima,

 

Danas sam imao situaciju gde me je zaustavio čika policajac jer je smatrao da mi je tablica nepropisno postavljena. Sliku toga sam priložio u nastavku ako nekoga zanima.

 

 kaznu nego mi je samo zapisao lične podatke u neku svesku i vratio mi dokumenta u fazonu aj idi. Nisam hteo mnogo da ga ispitujem u tom trenutku o tome šta radi u slučaju da se ne predomisli :neznam:

 

42101572_2174034279589693_680937000009728_n_LI.jpg

Казна ће ти вероватно стићи поштом, евентуално ћеш бити позван код судије.

 

А да ти је таблица неправилно монтирана ЈЕСТЕ и нема шта ту чика полицајац да "мисли" јер постоји закон и постоји нешто што се зове "држач регистарске ознаке" а има га СВАКИ  мотор.

 

Ево како то изгледа за твој мотор:

Kawasaki_z750_bj2007.jpg

 

Само на твојој слици тога нема...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)

Hvala svima na komentarima. Ono što meni zanima je po kojoj zakonskoj osnovi on može da mi napiše kaznu a da ništa nisam potpisao, jer po nekom mom razmišljanju bi onda on mogao da u principu napiše šta hoće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Najverovatnije su upisani podaci u notes, jer na kraju smene se unose podaci u izvestaj u kome se navodi i kontrola lica i vozila, a i u neke posebne izvestaje (da ne detaljisem)

U vecini stanica i to je rezultat rada, a ne samo napisane prijave.

 

Mogu podaci da se direktno i upisu u te posebne izvestaje, ali se uglavnom upisuje u notes, jer traje krace za lice koje se kontrolise.

 

E sad...

Teorijski moze i da napise prijavu, pa da konstatuje da si odbio da potpises, ali...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Surduk
  • Motocikl: Yamaha Ys 125

Пријатељу баш си је окренуо према небу , број таблице се види само из авиона , не брини ако ти је рекао да идеш казне бити неће .Ја сам тако буџио на скутеру само под другим углом, па сам после схватио да је безвезе и вратио носач.

Послато са moto g(6) play уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Tako je i mene pre dosta godina, ali nista od toga nije bilo (doduse moj prekrsaj je bio puno tezi). Nego kako to da ti nije pisao za zmigavce? Pitam jer ih ne vidim nigde, a ako su ispod, sumnjam da je to po zakonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Pustio te je. Da je poštovao zakon skinuo bi ti tablicu okrenutu prema Marsu i isključio iz saobraćaja. Po mom mišljenju morao je jer zašto bi ti ili bilo ko imao pravo da vozi bez tablica. Ako ne potpišeš zapisnik to ne znači da si oslobođen već da će sudija za prekršaje da pročita da si odbio da potpišeš i malo će da se namršti :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Imao si srecu ovog puta, najverovatnije. Upisao u tefter zbog njegove evidencije i izvestaja, sigurno im šefovi traže da ispune neki target kao i svugde. Kao što reče kolega, moze teorijski i da ti napise nalog, biće kao da ga nisi hteo potpisati, ali mislim da to nije slučaj, osim ako nije bas neki šupak.

 

A tablicu stavi kako treba, jer sledeci put mozda ne budes imao srece sa policijom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

To da li je polozaj tablice pravilan ili ne, je jedna strana price (verovatno sa osnovom da budes kaznjen), ali policajac je u obavezi da napravi zapisnik (po pravilniku o vrsenju kontrole u saobracaju gde je sve definisano od zaustavljanja, pisanja prijave i sl.) ako zeli da budes kaznjen, i to je druga strana price. Desava se da kazna stigne i za "pisanje u svesku", i to ne retko. I meni licno se to desilo 2 puta (kao sto rece lemy, pisace da nisi hteo da potpises). To je osnov za osporavanje prijave kod sudije za prekrsaje, jer je doslo do povrede pravilnika. Vecina se bavi time da li si za kaznu ili ne, a zanemaruje obavezu policajca da kontrolu sprovodi onako kako je regulisano pravilnikom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Kao sto sam vec gore napisao, policijski sluzbenik uvodi kontrolu vozaca i vozila u posebne evidencije.

 

To pisanje u notes, pa posle pisanje prijave bez potpisa kontrolisanog lica, jeste osnov za osporavanje, ali pitanje koliko to osporavanje (nazalost) prolazi na sudu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Tablica ti je super, ne diraj nista. Ako je stavis po propisu neces imati gde da spustis burek i jogurt kad doruckujes.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 10 sati, DaniloZ je napisao:

Hvala svima na komentarima. Ono što meni zanima je po kojoj zakonskoj osnovi on može da mi napiše kaznu a da ništa nisam potpisao, jer po nekom mom razmišljanju bi onda on mogao da u principu napiše šta hoće.

ne može, mora zapisnik da bude u tri primerka, ja sam tako naveo u žalbi i prošlo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Deo teksta moje žalbe:

"

I poslednje, najvažnije je povreda Pravilnika po članu 56.

Prvi primerak potvrde (PMO) uručuje se kontrolisanom licu nad kojim su preduzete mere i ovlašćenja, drugi primerak prilaže se uz Zapisnik o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju – vozila, kao sastavni deo zapisnika, dok se treći primerak razdužuje nakon utroška bloka PMO potvrda-„

 

Povredom Člana 56, ja nisam dobio svoj primerak, jer mi prekršajna prijava nije bila ni napisana u pomenutoj situaciji. Ja nisam prijavu potpisao niti odbio da potpišem, niti sam u delu za svoju primedbu napisao nešto od gore navedenog. Saobraćajci su nakon mog odlaska, sami sačinili prekršajnu prijavu i zapisnik što nije u skladu sa Pravilnikom. Nakon par meseci dobio sam poziv kod sudije za prekršaje.

 

  Smatram da nisam načinio prekršaj, što se na snimku i može videti, što je usmeno i potvrdio pešak, pa i sami saobraćajci.

I veoma bitna stavka je što nije ispoštovan Pravilnik I Zakon o bezbednosti saobraćaja pri sačinjavanju Zapisnika o prekršajnoj  prijavi, tako da je u pitanju (možda je gruba reč) falsifikat od strane službenih lica. Tako da nema osnova da se ovaj prekršajni postupak dalje procesuira."

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Odbacena je prijava zbog snimka, izjave pesaka, pa i samih policajaca...

 

Ti sam na motociklu, njih dvojica...

Napisu u tri primerka, taj tvoj sto nisi ni video pocepaju i bace, a konstatuju da si odbio da potpises...

 

Kako dokazati kad si ti sam, a njih dvojica!?

 

Naravno da to nije ni malo profesionalno, ali kako dokazati u zemlji Srbadiji!?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 6 sati, DjoleLO je napisao:

Naravno da to nije ni malo profesionalno, ali kako dokazati u zemlji Srbadiji!?

I ako je ovo zemlja "Srbadija", može

Lični primer gde sam kod sudije poništio prijavu kao neosnovanu. I mup mora da ima čvrste dokaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A otkud oni znaju da ih nisi krisom snimao?Sutra bi tvoj audio-video snimak bio dokaz protiv njih na sudu.Nece ni oni vise da se zajebavaju sa takvim stvarima da bi ispunili"kvotu".Kao sto @mrle napisa postoji propis kako se sta radi,ne brini nista nece stici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 2 sati, drtommy je napisao:

Osporena je prijava za radar. Nije imao sliku

Pricamo o dve razlicite stvari.

 

Jedno je osporavanje navoda prijave zbog dokaza, a drugo zbog neispostovanih procesnih radnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Može, video te i napravio zapisnik... a kasnije se obično nađe i neka kamera u okolini od par km koja te snimila

Hvala svima na komentarima. Ono što meni zanima je po kojoj zakonskoj osnovi on može da mi napiše kaznu a da ništa nisam potpisao, jer po nekom mom razmišljanju bi onda on mogao da u principu napiše šta hoće.


Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 9 sati, nedokazani je napisao:

Može, video te i napravio zapisnik... a kasnije se obično nađe i neka kamera u okolini od par km koja te snimila

 

 


Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 

 

jeste baš. I nameste mu atentat na Kenedija...

 

ili mu natovare da je ubio Loru Palmer.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Mene lično zaustavio policajac na motoru nisam čak imao ni dokumenta kod sebe. Vozio sam motor za koji nisam imao adekvatnu kategoriju nisam imao kacigu nisam imao opremu nisam imao ličnu kartu apsolutno ništa .sve se dešavalo na 500 metara od moje kuće. Dao sam mu matični broj na osnovu koga me je proverio. Pusti me da idem i rekao je nemoj da voziš taj motor. Posle nepuna dva meseca mi stigla prijava kući. Epilog 80.000 kazna 14 bodova i 8 meseci sve kategorije. 

Pisao sam žalbu i uspeo da dođem do sudije koja je za određenu svotu to gurnula u fioku da zastari.

Hoću da kažem ne mora da ti napiše ništa prijava može da ti stigne. Ja sam naveo na sudu da nisam imao nikakva dokumenta kod sebe da nisam imao opremu ništa . Mogao sam da kažem bilo ciji jmbg. Sudija mi je sama rekla da molim Boga da policajac ne dođe na davanje uzjave kad ga bude pozvala. Naravno da je smradina došao. I tako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja