Jump to content

Moto Zajednica

Put, Ljubljana-Beograd, preporuka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Pozdrav drustvo, krajem septembra mi pada put iz Ljubljane za Beograd, planiram ga u jednom danu izvozati. Autoputeve uglavnom preskacem jer su dosadni, osim ako je neko opasno naseljeno mjesto gdje se onda isplati.

 

Volio bih dobiti po koju preporuku ako se moze :)

 

Pozdravi

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Vozio sam tim putem, ali ne skroz do Beograda. Samo do blizu granice.

 

Ja sam jedan od rijetkih koji preferira autoput :-)

 

Kroz SLO je OK, ali kroz HR je ubitacno, previse malih sela i ogranicenja brzine. Krapina do Koprivnice relativno u redu, a onda davez...Posto ti se zuri , neces razgledavat, ali neces ni brzo vozit. A i malo previse saobracajnih nesreca u zadnjih par mjeseci na ovoj HR ruti...

 

S obzirom da zelis u jedan dan, i 600km, hmmm...good luck

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: XT1200Z

Ja došao juče. :)

Put kojim sam više puta prošao: Užice, Mokra Gora, Višegrad, Ustiprača, Rogatica, Sarajevo, Kiseljak, Travnik, Jajce, Mrkonjić Grad, Bihać, Karlovac, Ljubljana. Naravno, obrneš raspored i iz Mokre Gore ne ideš u Užice nego na Bajinu Baštu i Valjevo. Kroz celu Bosnu put je prelep, širok, obeležen i može da se tera koliko smeš. Kroz Hrvatsku ima par sporih deonica kroz naseljena mesta, ali brzo se to prođe. Milicije ima, sa ručnim radarima a i patrola pored puta. Ja nisam vodio računa preterano, a imao sam i sreće. :) Na carini mi nigde nisu tražili ni kacigu da skinem (a imao sam tri puna kofera). 2013 sam baš ovu rutu izvozao u cugu sa afrikom (uspeo sam da uhvatim prosek 80 na sat), a ove godine sam išao parcijalno (prvi dan do Jajca, drugi do Ljubljane). 

Ako bi se odlučio ona ovu relaciju, veliki problem je dužina (preko 850 kilometara). Nije neizvodljivo, ali ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Hvala momci, primjenicu zadato default_0a-smiley.gif distanca mi nije problem na ovaj motor. Kada vozim sam ili sa saputnicom, obicno to izvozam bez nekih vecih pauza, a sa drustvom situacija vec postaje, svako svratiste za pivo, kobaje i druzenje..default_0namigivanje.gif

Nadam se da ce me i vrijeme posluziti taj vikend. Jedina negativna energija su ti radari, sunce im...default_1jezik.gif pogotovo kada picis sam. U jato smo jaci default_1oda.gif

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: XT1200Z
Pre 2 sati, srdjan1987 je napisao:

Jedina negativna energija su ti radari, sunce im...default_1jezik.gif pogotovo kada picis sam

Ja sam baš išao sam. iGo mi je pokazivao gde su fiksna mesta za merenje brzine, a što se tiče patrola išao sam logikom gde bi mogli da budu. U većini slučajeva sam promašio, ali sam zato imao sreće da su zauzeti kada sam nailazio pored njih. I da, nigde nisam išao brže od 100% preko limita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F
Ja sam baš išao sam. iGo mi je pokazivao gde su fiksna mesta za merenje brzine, a što se tiče patrola išao sam logikom gde bi mogli da budu. U većini slučajeva sam promašio, ali sam zato imao sreće da su zauzeti kada sam nailazio pored njih. I da, nigde nisam išao brže od 100% preko limita.
Gdje je naseljeno ispistujem, ali gdje nije, e tu je muka, pogotovo kada ga poklopis na izlaz iz krivine jos pod nagibom, a ono cvrc...hehe

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja