Jump to content

Moto Zajednica

CFmoto 650NK (i ostali)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Pozdrav ljudi.

 

Odavno nesto mjerkam po malo ovaj CFMoto 650, pa sad jos ima i u dvije verzije, turing i naked, ali nikako da nadjem nekog ko ga je kupio pa da prenese utiske...

Vidio sam ovde da neko ima NK150, i da je otprilike jedina mana neudobnije sjediste.

Gledao sam nekih testova na yt, pa vidim da su prilicno ljudi zadovoljni tim motorima. I onom prvom serijom, a i ovim sad novim verzijama. Medjutim, mene interesuju informacije iz prve ruke.  Vidim da ovde ima dosta "Kineza", dosta vise nego kod nas u RS, ali ne mogu da vjerujem da niko nema ovaj navedeni model...

 

Cijena je prilicno povoljna, jedino je steta sto nema neka opcija na rate, ali se i to moze nekako srediti.

 

650NK (ovaj novi, sa abs-om) kosta 4990 eura. Evo i link:

http://cfmoto.rs/vozila/motocikli-i-skuteri/650nk-new/

 

A ima ova turing varijanta, ona je 5190 eura.

 

http://cfmoto.rs/vozila/motocikli-i-skuteri/650mt/

 

U sustini, to je isti agregat, sa nekim prepravkama okolo.

 

Do skora je u ponudi bila i stara verzija, za nesto manje para, mislim da je cak bio ispod 4000 eura, ali je vjerovatno sve rasprodano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Yes, this is essentially a Chinese ripoff of the Kawasaki Ninja 650 motor, even down to the dimensions. A claimed 70-ish horsepower at 8,500 rpm and 46 lb.-ft. at 7,000 revs makes this engine plenty powerful for everyday use, and mercifully there’s no annoying amount of vibration at any revs, right up to the hard-action 10,500-rpm rev limiter. This makes the 650MT both pleasant and practical in freeway use, as well as ultimately untiring to ride.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Lepa recenzija ali da ga ne upali da cujemo rad i zvuk, ili da provoza polako kraj kamere da polozaj vidimo....:neznam:
Као што си и приметио, ово је рецензија, тест вожња са свим утисцима из вожње тек следи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Mene vise interesuje NK verzija. Mada ni MT nije "za bacanje".

Ajde vise, izbaci taj test, da odgledamo. A prije toga mozes onda i ovde napisati koju...

Generalno, motor djeluje vrlo zanimljivo. Djeluje mi kao odlican odnos ulozeno/dobijeno.

Jedino ne znam kakvo je stanje sa servisom i rezervnim dijelovima. Posto sam iz RS, vidim da ima i u Banja Luci i prodaja i servis, ali ipak ne znam kakva im je podrska i servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Cena je verovatno ok, ali nista da je jeftino ili sta ti ja znam. Verovatno su usparali na ogibljenu, kocnicama, zavrsnoj obradi pa su spustili cenu na tu koja jeste.  NFS je trazio zvuk-parallel twin slican kawin en6 sa fabrickim auspuhom sigurno nije wow :D

Verujem kolegi da se vozi lepo, da ide i da koci kako treba. Samo sto ce trebati par godina da pridobiju poverenje kupaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ne znam tamo u RS, al' ovde u Beogradu ovi iz CFMoto-a su blagi uzas. Moj drug kupio kod njih kvad (Bagi), prvo kako je upalio nije mu lepo radio brzinometar, posle skonta da mu ne pokazuje temperaturu. Trebalo im mesec dana da dodju da to zamene. Na kraju kad su dosli, radilo sve dva dana i opet crklo. Mrzelo ga opet da se cima. Pre mesec dana ispadne mu osovina i pukne mu ram. Uzeo sa svojim majstorom da radi, skonta da ni jedan sraf na konstrukciji nije bio do kraja zategnut. Haos. Za sve te stvari su mu rekli kao da dotera o svom trosku kvad i da ce oni to odraditi, iako je dve godine u garanciji. A sto se tice kvaliteta, Kina k'o Kina. Skockano je to lepo, al' je jeftino, ne moze da se  poredi sa Polarisom ( kao ni cena ). Kol'ko para toliko i muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

A ne znam sta da ti kazem, gledao sam dosta tih nekih testova na yt, vecinom su iz Australije, i nije niko spominjao takve probleme. A sto se tice kvaliteta servisa, to je izgleda kod nas uobicajeno... Na zalost.

Ako su u BG takvi, kakvi li su onda kod nas u BL?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ni ja ne planiram novog, za 5000 moze se kupiti kvaaaaalitetan japanac, interesantan mi je u smislu za par godina, kada mu cena padne na 1500e, da ga po gradu maximalno eksploatisem :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Pričam ti jer sam išao sa njim i kad je kupovao i kad su dolazili da ga popravljaju prvi put. U fazonu su "pa jesi li baš morao odmah da snimis da je nešto neispravno?" 

To ti pričam za kvad, e sad kako je stanje oko motora to ne znam, mada čisto sumnjam da je drugačije. 

Kad das za nešto poput kvada preko 10000 evra i očekuješ da te ljudi ispostuju a na kraju se razocaras. 

Da je pametan da ga skrca skroz do kraja garancije i zadnji dan da im traži novog. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ti li si ovo Svaleru! Dosta korisnih informacija, cekam sledeci video....

Sent from my One using Tapatalk


Ево, свима који чекају, као што сам обећао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

De napisi jos koju i ovde... Kad cfmoto uporedis sa svojom Yamahom? Nije bas neko poredjenje, ali sta mislis, da li Kinez zaostaje za Japancima? Tj, da li puno zaostaje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па шта знам, нису баш типови за поређење...

2 VS 4 цилиндра, 71 VS 98 коњских снага...

Не знам шта да додам а да нисам већ споменуо. Једноставно ме изненадио што може опуштено да се крузира при брзини од 150 км/ч а да мотор то "не осети" у смислу да му фали снаге или да туче велике обртаје. Чак и да сувозачицом.

 

 

То никако нисам очекивао кад сам сео на "кинески мотор". Био сам спреман да аутопутем од БГ до Темерина возим 120 јер преко тога неће бити пријатно за вожњу од вибрација и високих обртаја али сам се изненадио. Позитивно, наравно :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zahvaljujem Svaleru, lepo si preneo utiske... Meni je interesantan motor, videcemo kako "stari" da li kao britanka koja u 40-oj propadne i izgleda kao baba ili francuskinja koja u godinama procveta pa od 40-te izgleda isto jos tri decenije :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Nisam imao prilike da ga vozim (ni jedan od modela), samo da ga zagledam na sajmu, ali mi djeluje prilicno kvalitetno napravljen. Kao sto sam rekao, odnos cijena/kvalitet je na njegovoj strani, odnosno ono sta pruza za date pare.

 

Ono sto je neko gore spomenuo, da je za te pare bolje uzeti polovnog Japanca, mislim da i nece biti, narocito ako bude imao kvalitetnu podrsku kroz dobro odradjenu servisnu mrezu.

Posto je agregat kopiran od Kawasakija, onda vjerovatno za njega ima dijelova. Osim dekla. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Može motor da bude i ok, ali odnos koji prodaja ima je jako loš, a verujem da se odražava i na servis, jer ako prodaju boli uvo, mogu da zamislim samo kakvo je stanje u servisu..

Zvao sam ih jedno 2 meseca od trenutka kada je najavljeno da treba da stigne i ništa.. Danas ce, sutra će, sledeće nedelje.. Na kraju sam ih zamolio da me pozovu kada stigne, jer mi je bilo bezveze da budem smarac... Nikada niko nije pozvao, sva sreća pa me ljudi ubedise da za te pare mogu da uzmem nešto što je makar proverena roba..

Zamislite da vam treba rezervni deo, koji nemaju na stanju, pa ne smem da zamislim koliko bi čekao..

@Svaler

Da li si dobio info o broju prodatih primeraka, konkretno MT?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

ovako, ako si jos uvijek zainteresovan, vozio 150nk i jos vozim, za pola godine presao nekih 15 000km, nisam imao problema, pretegao sam jednom bio lanac, ali jbg pocetnik sam pa ne znam sve... sledece mi je 650Nk najv. ili mt

vozio i jedan i drugi, pokazali se super, super komentari, ima i onih drugih ali eto. jedno je sig, za te pare super motor, nista u tom rangu neces naci sa toliko opcija podesavanja amortizera i sve. ali opet budi ubijedjen u jedno, bg je predstavnik za crnu goru tako da je to svejedno. ukoliko ti nesto sa strane crkne, budi sig da ces se nacekati. potrosnja motora, i sve je na zavidnom nivou. servisi pak vec ne znam kakvi su kod vas, vjerovatno slicna stvar.... ja cekam sledecu godinu i ako budem isti mogao da uzmem pod povoljnijim uslovima uzet cu, sad za sad mi ga daju za 100e nizu cijenu 

nista to, 5000 je isto mnogo za kineza, jer 2 godine posle toga ni 2000 neces dobiti za isti, a onda je vec situacija da je bolje da sjedi ispred kuce. opet se nadam da ce posluziti kao prvi pa ga i necu mijenjati nakon dvije godine

 

0-02-04-23fe19c6d6e6b9aeae2c5d87c7f78f6d5c067111a539e77a8c32a05dde9a3f35_dcded3f0.jpg

0-02-04-c0373bbcf49f6320bc7301a9b617b34c4576121351e9ea7dd290b6aed4191229_4482125d.jpg

0-02-05-051bb002cf2b013013710947bfaeff1dc1d58ed3138c44151a6fed17415ccbf2_9f8ab259.jpg

0-02-05-834a420b6d18ec86411ede5fe86e22e0a66c0ff3328957269833233663173129_4de5d0ce.jpg

0-02-05-c6e54943e2999c42af99d061e275af58c8c75877f1691370d6ecd305a076eed9_f566a786.jpg

0-02-04-1e2c8c9f40a32fb51c6fe914f44d4704864c2722b8b37c2eb507d43acd008a5e_9ec67cac.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Staman 

Posle 2 meseca vidim post.. :)

Igrom slučaja ljude iz Prokoma poznajem jer rade uvoz Peugeot-a za CG. Poznajem Stefana iz prodaje i on mi je u principu rekao da je 650MT nesto sto je i njega jako jako prijatno iznenadilo. Sad još Ima ova akcija za 4700e za 650MT. Takodje me ubeđivao kako za neki vanredni deo ne bi trebalo da se čeka duže od 15-20 dana u najgorem slučaju, u najboljem oko 7 dana. Planiram da ga zovem ovih dana da ga pitam za neka iskustva dodatna sada kada se završila sezona. Ovi naši ovde iz BG su mi delovali totalno dezorjentisano, možda su takvi i ovi iz Prokoma kad je CF u pitanju, mada mi opet deluju ozbiljnije od ovih iz Guevare.. Jel znaš ti nekog ko vozi MT-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 19 sati, ProMaster je napisao:

@Staman 

Posle 2 meseca vidim post.. :)

Igrom slučaja ljude iz Prokoma poznajem jer rade uvoz Peugeot-a za CG. Poznajem Stefana iz prodaje i on mi je u principu rekao da je 650MT nesto sto je i njega jako jako prijatno iznenadilo. Sad još Ima ova akcija za 4700e za 650MT. Takodje me ubeđivao kako za neki vanredni deo ne bi trebalo da se čeka duže od 15-20 dana u najgorem slučaju, u najboljem oko 7 dana. Planiram da ga zovem ovih dana da ga pitam za neka iskustva dodatna sada kada se završila sezona. Ovi naši ovde iz BG su mi delovali totalno dezorjentisano, možda su takvi i ovi iz Prokoma kad je CF u pitanju, mada mi opet deluju ozbiljnije od ovih iz Guevare.. Jel znaš ti nekog ko vozi MT-a?

poznajem se i ja sa Stefanom, radim redovne servise pa se redovno i srijecemo. vidis , ja sam se opet nadao da ovi iz BG a imaju vise djelova na lageru, te ako mi sto zagusti da cu opet, na kraaju moci da spalim za Bg i nadjem tamo. Vjerovatno je i tamo ista situacija kao i odje. ne znam nikoga ko vozi odje mt. doduse ovo je i jedini primjerak u cg. Ja trenutno vozim 150nk kupljen nov kod njih, pa vec razmisljam da predjem na 650nk jer ovaj mt jeste preudoban jeste povozan, sve to, ali opet nisam spreman jos da predjem na krstarice. Imam razmisljanje da imam kad, iako prelazim velike ture na motoru, radje bih se cini mi se pomucio , i trpio tu neudobnost na te vece ture, kojih je malo, recimo 2 u godini. izreda ljudi i na sport biku idu na avanture, dakle sve se moze. 

opet kazem, najveci problem jesu djelovi, dobri su to motori, pa kao i svaki motor , brend, pretpostavljam da i ovaj ima mane, ali opet

ni to ne bi bio problem da imamo dobru mrezu distributera, a opet imam razumijevanja i za ove sto prodaju. nece da skladiste djelove za svega .1.2 .3 .4 ili pet prodatih motora. jos jedna stvar ljudi kazu kinez, mozda jeste to tako nekad bilo, ovo je sad ktm kupio, ista stvar kao i sa ktm om

mada je ovaj ljepsi moramo priznati.ko ganja performanse onda da, ktm je ktm

isto tako, vrlo vazno u vezi djelova i popravki, ovaj model , opet kazem da ima djelova bi bilo i jeftinije popraviti od yamahe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja