Jump to content

Moto Zajednica

Novi Sad ---- Rijeka, pomoć.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Pozdrav kolege.

Trebao bih 21.09. da putujem za Rijeku pa bi dobro došla pomoć oko lokalnih puteva, pošto bih izbegavao auto put. Ne u celosti, mislio sam da idem do Banja Luke auto putem pa onda kroz Bosnu i da predjem u HR negde kod Plitvica. Probaću da ubacim mapu sa gugla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nema potrebe da stavljaš tri uzvičnika u naslov teme. Podgledao sam da vidim da li mogu nekako pomoći, ali kad sam pročitao za šta ti "hitno" treba pomoć... :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Jbg nemam puno postova pa nisam upoznat kako treba da pišem tako da ti se izvinjavam na oduzetom vremenu. Meni treba pomoć ljudi koji su tuda vozili da mi kažu bolje ovamo, nemoj na taj gr.prelaz i takve stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Bespotrebno 2 puta ulaziš u Hrvatsku i čekaš na granici. Idi direktno kroz Bosnu, ako baš hoćeš, pa izađi kod npr. Makarske i onda jadranskom magistralom gore.

Imaš Dravsku magistralu kroz Slavoniju, ali mislim da je Rijeka previše daleko za to. Ima i stara magistrala ZG - Rijeka, pominjali su u temi BG - Trst ali ja nisam imao vremena tada kada sam išao. Koliko se sećam, oko 16e ukupno izađe putarina za motor, proveri na hac.hr.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ako bas ne zelis auto cestom onda mislim da bi ti najbolje bilo ix Novog Sada na Banja Luku pa kanjonom Une do Bihaca pa  onda dalje kako si planirao kroz Hr. Samo pazi ako bude lose vrime jer na toj dionici kroz BiH i Hr ima dosta odrona a i asfalt bas nije najbolji. BTW pazi na kamere kroz BiH ima ih svako malo a i kad se spustis na Jadransku magistralu. I prati prognozu vrimena na Jadranu da te bura ne zajebe :) Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ako imaš vremena podeli na dva dana, pa kreni južnije Jadranom, kako ti je Vračar predložio. I nije problem preći granicu više puta, mala su zadržavanja, posebno sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Sve rute koje ti isključuju autoput su ti blizu 700 km .. Nećeš se baš nešto usrećiti ovim putovanjem ako ga moraš odraditi u kratkom vremenu .. 

 

Čovjek se mora prilagoditi putu na koji ide .. ;) ...

 

Ako ideš od točke "A" do točke "B" u nekom  ograničenom vremenu i sa određenim vremenom dolaska na cilj, onda biraš optimalnu rutu da bi na cilj došao u što kraćem roku i na najmanje zamoran način, a usput šta vidiš vidiš .. ;)

 

Ako nisi ograničen vremenom, onda biraš rutu koja ti je po guštu ... :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Brineme ono što je garfild1974 rekao za Jadransku magistralu. Tu zna baš da duva. Pa čak i put zatvore, ali mislim da nisam jako grešan pa će i onaj gore malo da pripomogne.:dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Put za svaku preporuku ti je Karlovac - Rijeka starim putem. Mi smo u petak odvalili Novi Sad - Pula i otpali. Od NS idi do Palanke pa kroz HR do Slavonskog Broda lokalnim putevima, od Sl. Broda do Zagreba pa do Karlovca dalje auto put jer su na lokalnim putevima gužve katastrofa a puno je punih linija i ograničenja i onda od Karlovca do Rijeke uživanje u krivinama Gorskog kotara. Ako imaš kao mi gomilu km da pređeš u 3 dana povremeni izlasci na autoo put su neminovnost. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

KA - RI je inače super cesta, ali sad su radovi tamo i treba biti poprilično oprezan jer je oko Delnica i poslije postavljeno 10ak privremenih semafora i mahom su svi iza zavoja.. pa treba jako paziti ... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Najbrze i najdosadnije ti je cijeli put od granice do Rijeke autoputem. Cijena oko 16e kao sto netko rece. 

Ocito je da ne ides na razgledavanje, pa ti nije ni bitno. Cak i da se drzis propisa na autoputu, u tvom vremenskom rasporedu stizes bez problema. 

 

Druga opcija je do Zute Lokve Autoput, i onda starom cestom na Senj, pa uzbrdo do Rijeke. Da ti malo uljepsa kraj putovanja. 

 

Gdje ostaviti motor, nazalost ne znam. Tu ti je link za jedan MK ako su ti voljni pomoci.

 

http://www.fluminense-riders.com/O nama.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Ruta ti je odličma.samo nikako nemoj da mašiš dolinu UNE, Ja sam sa prijateljem nekoliko puta išao za umag uvek kroz deo hrvatske, pa Bosna, Pa plitvice, Na Senj pa Učka pa umag.Vratnik, nikako zaobići jedan od najlepšoh vidikovaca. kao i dolina une1235878_10200499317305548_1640660038_n.j999445_10200499313025441_1914730288_n.jp1146589_10200499294224971_28886787_n.jpg1185286_10200499291744909_617424609_n.jp

555803_10200499291424901_320558267_n.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja