Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 24.9.2018. at 15:34, Markone88 je napisao:

20180626_123948.thumb.jpg.b3aa7113e7c39821f84aa24b8da4a66b.jpg

 

svaka cast za ovaj poduhvat,

 

neke od slika sam download-ovao i sacuvao da koristim za pozadinu na kompjuteru :)

 

a sto se tice motora, tvoj motor bi trebao biti slican mom Kawasaki Z750S, pravljen samo godinu dana 2005/2006, koji je sport-tourer. Vidim da je volan visok i sirok, ima lepu masku koja razbija vetar i nije sedenje kao na R motorima.

 

Na mojoj Kawi je promenjeno sediste pa sad manje zulja dupe posle duge voznje.

 

Pozdrav i sigurni kilometri

 

 

Kawe su zakon ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 12.10.2018. at 9:58, Due je napisao:

Zbog ovakvih putopisa sam zavoleo ovaj forum. Izuzetno. Brza vožnja, brzo pisanje i lepe slike. Hvala na trudu.:takoje:

Takodje.. Ja sam se navukao na putopise čitajući doživljaje gospodina Marokanca..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 8 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

hajde maratonac.. dobar ti je ovaj putopis.. :takoje:

Sledeći možda bude sa neke staze 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

Sto se tice 1,6m..to nije izmisljena prica i to na zapadu se koristi za pisanje kazne. Znam iz licnog iskustva a sada cu vam objasniti i zasto. Duzina od 1,6m je uzeta kao prosecna visina vozaca dvotockasa (bilo na biciklu ili motoru) i ona je kao sigurno odstojanje u slucaju pada. Znaci ako ste autom i padne vam biciklista da, ga ne pokupite (Tako zakon kaze), sto znaci da u jednosmernoj ulici ne smete da preteknete biciklo inace mouze da vas prijavi za ugrozavanje bezbednosti u saobracaju. Lepe su kazne za to :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Super čitanka. Mogu samo da potvrdim da zna biti Solo vožnja i te kako prijatna i od koristi za telo, dušu i um :) 

 

Što se tiče Višegradskih policajaca, pa jbte ovi su stvarno legendarni. Imao sam i ja sa njima epizodu al imaju oni više tih scenarija. Doterali su sistem. E sad kad ih provali neka interna, šef stanice će reći da ništa ne zna o tome. Aha ;)

 

Z1000SX je bar meni extra motor i ako ti nije odviše, malo još podeli neka iskustva sa nama. Udobnost, agilnost, ... 

 

A kako si zaspao kraj onog bradatog čike na zidu, nije mi jasno. Tek da ti je bila u sobi još neka ... Ima da ne svršiš do jutra. Hmmmm, ....

 

Uglavnom, piči dalje ;) 

 

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 16 sati, Ćale je napisao:

kako si zaspao kraj onog bradatog čike na zidu, nije mi jasno. Tek da ti je bila u sobi još neka ... Ima da ne svršiš do jutra. Hmmmm,

:takoje::lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Dan 8.

 

Posle lepe prespavane noći kraj bradatog čike :lol3:, silazim na doručak. Rumunka videla da me ima pa iznela na sto sve sto je našla u kuhinji. A možda je i onaj bradati čika pomogao da ostavim dobar utisak...

317F0796-F344-499C-9ABB-5140CA87CF62.thumb.jpeg.6aa64d66ea9c8f2935a2d4f5437f4177.jpeg

Posto sam pobrstio sve sa stola, krecem  dalje. Put me vodi prema Bugarskoj i graničnom prelazu Vidin, dosadna deonica, magistrala i samo pravo.. Posle nekoliko kilometara kroz Bugarsku ulazim u Srbiju, prolazim Zaječar i peglam dobrim putem prema Paraćinu( kasnije saznajem da je to prevoj Cestobrodica) , zabio sam se nekom ludaku u audiju za rep i samo sam ga pratio računajući da će njega radar prvo uhvatiti.. A ludak ga je stvarno peglao za sve pare, blage duge krivine smo prolazili sa 1xx na sat ( da ne kvarim decu koja možda čitaju) .. I tako smo zajedno vozili sve do auto puta gde sam ja nastavio prema Jagodini a on pravo. Pozdravili smo se sa paljenjem sva četri zmigavca i podizanjem palca..Nemam slike sa ove deonice iz razumljivih razloga.

Dolazim u Jagodinu i sedam u kafić da sačekam mog druga Radmila koji je trebao da krene samnom u Rumuniju da mu izreferisem utiske iz Rumunije.

CAB644BB-4008-4E99-8309-ECE508EFAB8E.thumb.jpeg.41123bf83b62ddc6051fb1a2fc23a5fe.jpeg

Posle par minuta stiže Radmilo, pijemo kafu i pričam mu dogadjaje iz Rumunije, malo sam preterao u kudjenju Transfargastana, tako da Radmilo polako odustaje od ideje da ide sa svojim s1000rr u Rumuniju.

0A2F4438-C879-4A92-A112-E7A403FB9F81.thumb.jpeg.8235b420f9dd91d2f1ae3ea48301ad47.jpeg

Posle kafice, Radmilo me vodi u etno restoran koji se nalazi na vidikovcu odakle puca pogled na Jagodinu. Klopa i ambijent savršeni.

364579C8-6882-4626-88F3-CCC814088A8B.thumb.jpeg.5a85e8065eeab2738097b538b53ac4de.jpeg

51C9A8A6-F339-4FBE-8680-B43551116D38.thumb.jpeg.32e53facf9c02f1bcf6fbb958592c3e4.jpeg

Radmilo, hvala na klopi i druženju.

Pozdravljam se sa Radmilom i krecem prema Užicu. Predveče stižem kući. Kod komšije neka proslava, pa se tu malo uvaljujem, zatim prilično zagrejani odlazimo do pekare  na komplet lepinju, rol viršle sa pretopom,senfom i burek...

F04FA1D6-D8EC-424B-9B32-E5030D5002BA.thumb.jpeg.3fb1ca4c01bb58113e7771e4d59e7d6d.jpeg

 

9BCF02B7-9254-4D6C-A451-6A3C845DB93B.thumb.jpeg.98b7150e30c8508c3030a2085ad1d759.jpeg

Umoran i teži za bar 5 kg nego prethodno veče završavam i ovaj još jedan uspešan bajkersko-bekrijski dan...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
On 9/15/2018 at 11:54 AM, Gajo Sevojno said:

 

 

stajem odmah po ulasku u Sloveniju u podnoziju Mangarta da pitam za prenoćište, ali mi ljubazna devojka kaže da ima samo apartman za 4 osobe za 100€, zahvaljujem se i nastavljam dalje. 

 

 

4 osobe - ona, njene 2 drugarice i ti + soba i sve za 100€!

 

nigde nema jeftinije Gajo :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pustio sam malo da odmaknes sa pričom pa sam nocas uzeo da prelistam od početka i jbg, razmišljam, pa nije to ni puno 100€ ali gde da nadjes još 3 osobe ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Vidim da bi se nas četvorica ( Savan,Mile, Ćale)  dobro slagali, predlažem u skorijoj budućnosti jednu zajedničku turu Slovenija, Slovačka, Rumunija da malo bolje upoznamo taj istočni blok :aha:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
On 3.11.2018. at 9:31, Ćale je napisao:

 

Što se tiče Višegradskih policajaca, pa jbte ovi su stvarno legendarni. Imao sam i ja sa njima epizodu al imaju oni više tih scenarija. Doterali su sistem. E sad kad ih provali neka interna, šef stanice će reći da ništa ne zna o tome. Aha ;)

 

@Gajo Sevojno, simpatčan putopis, lepe fotke, sve jednostavno, a jako zanimljivo.

 

Nego, da se nadovežem na policajce i "doterivanje sistema". Pre nedelju dana jurio sam od Trebinja ka Dubrovniku, bile su dve patrole. Prvu sam uočio na vreme i misleći, da je put dalje "slobodan", odvrnem gas. Ne daleko od prve patrole, iskače policajac i zaustavlja me. Auto bio je sakriven u žbunju a radar na stativu, nekih 50 cm iznad asfalta. Nema šanse, da ga uočiš.

Počela je uhodana procedura: "gospodine, gde žurite, tu je ograničenje na 60, a vi čak sa 120. Kazna je zabrana vožnje i 400 KM... Nako razgovora od nekoliko minuta: OK, nečemo komplikovti sa zabranom, ali morate u Trebinje u banku da uplatite pare...." 

Ja: "to će mi uzeti bar jedan sat vremena... ajde da se dogovorimo..."

Policajac: "mi u principu ne smemo uzimati pare, ali ajde, napravićemo vam uslugu". Pri tom vadi bankovni obrazac za polaganje para. "potpišite tu dole (kao) da ste vi uplatili, a mi ćemo odneti pare u banku u vaše ime". 

Račun je bio 50€.

 

Baš inovativno. U mojim mnogobrojnim "kontaktima" sa policajcima, ovaj "sistem"  za mene bio je potpuno nov.

 

Ako se neko pita, odkud dve patrole na udaljenosti od nekoliko kilometara, evo odgovor. Između bila je granica RS i federacije BiH.

 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova



Duzina od 1,6m je uzeta kao prosecna visina vozaca dvotockasa (bilo na biciklu ili motoru) i ona je kao sigurno odstojanje u slucaju pada. Znaci ako ste autom i padne vam biciklista da, ga ne pokupite



Ово је тотална глупост! Не кажем да сте Ви, колега, глупи, већ да ово о паду не пије воду. Више пута сам падао са бицикла и још ми се никада није догодило да паднем тако да не мрдну точкови нигде, него да буду залепљени за асфалт тачно онако, на истом месту, како су били пре пада.
Такође, не каже се џаба "простро се по путу". Нико не остаје у истом положају, отклиза се, рашири се човек, није погнут, савијен, као на бицикли...

Још једна ствар која ми је сумњива је то што аутомобил мора бити најмање 1 (један) метар удаљен од бициклисте или мотоциклисте при обиласку, а овде се каже да мотоциклиста мора 1,6 метара удаљен када обилази аутомобил? Нема логике.

Скоро сам полагао тестове(пре нешто више од годину дана) и једино где сам видео то 1,6 метара је онај део о паркирању на тротоару...

Волео бих да нам се колеге @throttle addict и@Djolelo (ако могу да их пецнем преко ТТ) јаве овим поводом, ако имају ближе информације.

А сада оно заиста битно:

"Баш је добра кисела код Вере!!!"

Што волЕм кикице.... Уф! Да ли су у повратку мало бољом фотографијом овековечени мехурићи? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Vidim da bi se nas četvorica ( Savan,Mile, Ćale)  dobro slagali, predlažem u skorijoj budućnosti jednu zajedničku turu Slovenija, Slovačka, Rumunija da malo bolje upoznamo taj istočni blok :aha:

Siguran sam da bi bio dobar provod i sto se mene lično tiče ja bih odmah potpisao datum. Ako uspem kući da ideju potkrepim dovoljno dobrim argumentima možda i dobijem dozvolu.
Ima vremena da se poradi na tome. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 1 sat, Zuba87 je napisao:


 

 


Ово је тотална глупост! Не кажем да сте Ви, колега, глупи, већ да ово о паду не пије воду. Више пута сам падао са бицикла и још ми се никада није догодило да паднем тако да не мрдну точкови нигде, него да буду залепљени за асфалт тачно онако, на истом месту, како су били пре пада.
Такође, не каже се џаба "простро се по путу". Нико не остаје у истом положају, отклиза се, рашири се човек, није погнут, савијен, као на бицикли...

Још једна ствар која ми је сумњива је то што аутомобил мора бити најмање 1 (један) метар удаљен од бициклисте или мотоциклисте при обиласку, а овде се каже да мотоциклиста мора 1,6 метара удаљен када обилази аутомобил? Нема логике.

Скоро сам полагао тестове(пре нешто више од годину дана) и једино где сам видео то 1,6 метара је онај део о паркирању на тротоару...

Волео бих да нам се колеге @throttle addict и@Djolelo (ако могу да их пецнем преко ТТ) јаве овим поводом, ако имају ближе информације.

А сада оно заиста битно:

"Баш је добра кисела код Вере!!!"

Што волЕм кикице.... Уф! Да ли су у повратку мало бољом фотографијом овековечени мехурићи? :)

 

Mogu li u pp da ne bih izazvao buru reakcija? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ajd, pa sta bude...

Na pocetku bih rekao da sam konsultovao i mog oca koji je instruktor za A, B, C, D i E kategoriju, daaavno bio u "nasem svetu" i ceo zivot je na tockovima, a takodje i prijatelja koji je oficir u Upravi saobracajne policije...

Teorija kaze ovako- nigde ne postoji tacno odstojanje prilikom preticanja/obilazenja

Od cl. 53 do cl. 58 Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima je to regulisano i tu ne pise tacno odstojanje npr. 2m, 3m i sl, vev se koristi ono standardno "na bezbednoj udaljenosti"

Praksa kaze ovako- instruktori uce kandidate da u gradskim uslovima drze odstojanje u duzini od jedne polovine vozila ispred, a prilikom obilaska da bude malo preko duzine otvorenih vrata vozila koje se obilazi (jedno 20ak cm vise)

 

P. S. Nisam citao ceo putopis i nadam se da sam potrefio odgovor na pitanje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja