Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z750 vs Yamaha FZ6N

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 10 sati, Djaps27 je napisao:

Evo i moje makine konacno na slici:

 

69468BD5-015A-44E7-ACCE-DEFA844B6B45.jpeg

Nije ni cudo sto si je krio do sada. Ruzniji motor nisam skoro video...  :-P

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Fzs 1000

Mogu da prokomentarišem ovu temu jer sam pre nedelju dana u potrazi za kupovinom u istom danu probao oba motora.Utisak je da je fz6n deluje 50kg laksi ,opušteniji za vožnju i još ponešto... Tačno je da pri niskim obrtajima nema previše snage ali ima sasvim dovoljno za više od NORMALNE vožnje.Tu je z750 dosta bolji ko je agresivniji vozač.

Uzgred,ako neko prodaje ili zna da se prodaje fz6n ili s od 2004 i mladji bio bih zahvalan na info.

Fz6n je bio 2009-o sa cenom od 4300.Perfektan osim guma koje su za zamenu.Ponudih 4 ali bez uspeha....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Kada ti se upali rezerva na motoru, sam prebaci sa trip 1 ili trip 2, na F trip, i počinje da ti meri koliko si kilometara na rezervi prešao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2
22 minutes ago, darko kymco said:

Mogu da prokomentarišem ovu temu jer sam pre nedelju dana u potrazi za kupovinom u istom danu probao oba motora.Utisak je da je fz6n deluje 50kg laksi ,opušteniji za vožnju i još ponešto... Tačno je da pri niskim obrtajima nema previše snage ali ima sasvim dovoljno za više od NORMALNE vožnje.Tu je z750 dosta bolji ko je agresivniji vozač.

Uzgred,ako neko prodaje ili zna da se prodaje fz6n ili s od 2004 i mladji bio bih zahvalan na info.

Fz6n je bio 2009-o sa cenom od 4300.Perfektan osim guma koje su za zamenu.Ponudih 4 ali bez uspeha....

 

Darko to je mnogo... kazem iz licnog iskustva, ovaj sa slike je 2008, kupljen nov u Srbiji sa pravom kilometrazom u skoro odlicnom stanju (gume nisu nesto) a pocetna cena mu je bila 1k manje..

 

Do duse, bili su potrebni zamena ulja, antifriza, filtera, zatezanje lanca.. ali to je sve smesno u odnosu na 1k..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Fzs 1000

Sve je to tacno ali nema dobrih primeraka.... A ja ne mogu da kupim " svasta" . Gledao sam 10ak do sad i jedino taj mi pije vodu... Dodje mi juce decko sa 20K predjenih ja pogledam skidan blok motora :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
On 4/18/2019 at 1:09 PM, darko kymco said:

Sve je to tacno ali nema dobrih primeraka.... A ja ne mogu da kupim " svasta" . Gledao sam 10ak do sad i jedino taj mi pije vodu... Dodje mi juce decko sa 20K predjenih ja pogledam skidan blok motora :)

Jedno pocetnicko pitanje:

Kako prepoznas da je skidan blok motora? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kumanovo
  • Motocikl: Kawasaki z750r
On 18.4.2019. at 12:57, Milos_ je napisao:

Kada ti se upali rezerva na motoru, sam prebaci sa trip 1 ili trip 2, na F trip, i počinje da ti meri koliko si kilometara na rezervi prešao.

Za koji motor mislis ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Obe mašine su dobre i proverene, nema tu mnogo da se priča , jer su godine pokazale da su oba motora kvalitetna . Ja sam se ipak odlučio za FZ6N, a verovatno ne bih pogrešio ni sa kawom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Fzs 1000

Ja prodadoh fzs 1000 koji sam uzeo prosle godine.Nemam vremena za otvorene voznje pa je suludo da ga drzim.AKo neko zna za neki dobar maxi skuter javite...Inace sam visok skoro 1.90 pa ne stajem bas u svaki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Evo ljutih guja s kojim sam se družio 2019.godine

Screenshot_20200304_082000.thumb.jpg.85a1423e8b5edb7d13fdd118790af873.jpg

Nisam imao FZ6N ali Fazera 600 2007 jesam, u poređenju sa Kawom beciklov što bi rekli. 

 

Kawa Z ekan prgava na gasu, dobro se ponaša u krivinama, dozvoljava da je krotiš, da li prašta greške BOGU FALA ne znam. Mana malo jača potrošnja, leti malo peku butine ako se shorts-itch odenuo. Nikako dodatni vizir staviti. Ja metnuo PUIG i ubijao me vetar na većim brzinama. I najjače mu stoji AKRAPOVIĆ Carbo, skup ali dobar. Sve ostalo qrac

 

Yamaha bar moj Fazer, solo OK dvoje plus stvari, ne daj ti bože šta sve ženi treba kad krene sa tobom na dalji put. Od tada, samo SOLO, umori ga teret. 

Ovako je skroz ok S2 je malo osvežen, FZ8 isto sve  a reg. velika, bolje onda 750 ili 1000darku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja