Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z750 vs Yamaha FZ6N

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

pozdrav kolege

 

ako nisi vec kupio motor mozda mogu da pomognem

 

ja sam ove godine vozio Yamahy FZ6S 2006 i Suzuki Bandit 600 uljaru 2001 i trenutno vozim kawasaki z750s 2005

 

ja sam visok 191 imam oko 95 kila, meni je na prvom mestu kada biram motor udoobnost u voznji i vozne sposobnosti motora

 

najudobniji za polozaj sedenja i polozaj ruku i nogu je bandit, kog sam inace kupio od naseg kolege @N.F.S. dosta je dugacak motor, udobno sediste i visok upravljac. Ja sam imao uljaru od 77 konja, i mogu ti reci da iako sada vozim Z750S i svidja mi se i Yamaha TDM, Bandit 600 uljara je najbolji motor na svetu odnos cena kvalitet. mozes ga kupiti za 2000 evra, nikad se ne kvari, lepo se vozi, udoban je, i moze lepo da povuce sa obzirom na konjazu

 

sto se tice Yamaha FZ6S, mnogo je lepo motor i.... pa to je to, samo je lep. jednostavno ima sportskiji nagnutiji polozaj tela, i menjac te tera da ga saltas konstantno, samo se vozi u visokim obrtajima... i trosi dooosta vise i od Bandita i od Kawe

 

e sad, Kawu Z750S vozim vec 5 meseci, 2005 godiste, 115 konja ima ja mislim. motor je nekako sklop od svega sto ljudi traze za neki sport tourrer. Mozes sestoom brzinom da ga vozis od 40 pa do 200 km/h.

stabilan, tezak, odlicni amortizeri, siroka zadnnnja guma, hladnjak i uopste cela instalacija je ista kao na z1000, nema sanse da predje 75-80 stepeni celzijusa ma kako da ga vozis, grad ili otvoreno, lagano ili jako. meni je to dosta bitno, ne znam za tebe, ali motor je vrlo redak uopste svuda, jer je ovaj Z750S pravljen samo 2005/2006 godinu. zastita od vetra sa MRA vizirom je odlicna i za nas visoke, potrosnja mi se krece izmedju 5 i 7 litara, zavisno kako vozim. pored zamene ulja, filtera, svecica, tecnosti za hladjenje i kad dodje lanac/lancanici nista na motoru nije felericno, i nisam cuo da se neko zalio na neke segmente motora. jedina mana ovog motora ako mene pitas, je sto sa fabrickim sedistem, u gradskoj voznji, gde ima puno kreni stani, klizis ka rezervoaru, ali to se resi ako se uradi sediste, i onda je motor u toj klasi stvarno najbolji, daje najvise za novac koji das

 

tako da izmedju Kawasaki Z750S i Yamaha FZ6S i Suzuki Bandit 600 pa cak i Honda Hornet 600, ja bih se opet odlucio za Kawu

 

nadam se da sam pomogao

20180331_113101.thumb.jpg.784a84f41413c0e61fbe1a1cf5abc24a.jpg20180425_232855.thumb.jpg.d8802dc6f6a281943d4cd23c83001946.jpg20180626_123948.thumb.jpg.ce92f2ca8030187b36494ec68424aacb.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Markone88 I za malo da u tvoju ergelu predje i moj AT :D

Zaludni-zaludjuju, glupi se zbunjuju a kupci .....Kupuju!

Menjamo i druzimo se, kada te put nan Kg nanese znas gde sam Marko, mozda se vratis TDM-om a ja malo Kawu da vozam (nisam je nikada imao)

:takoje:

lepa.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, N.F.S. said:

@Markone88 I za malo da u tvoju ergelu predje i moj AT :D

Zaludni-zaludjuju, glupi se zbunjuju a kupci .....Kupuju!

Menjamo i druzimo se, kada te put nan Kg nanese znas gde sam Marko, mozda se vratis TDM-om a ja malo Kawu da vozam (nisam je nikada imao)

:takoje:

lepa.jpg

Samo da se prolepsa vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Hvala na odgovorima! Nisam jos uvek kupio masinu, trenutno zatvaram fin. konstrukciju. :)

Ali sam se svakako odlucio za Kawasaki Z750 Naked, pre svega zato sto ce 99 ako ne i 100% moje voznje biti po gradu, tako da mislim da je z750 naked pravi izbor za mene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Mesta za noge definitivno imas vise na fz-u. Stavi fz I zeca jedan pored drugog I videces koliko je veci fz. Zec je kao igrackica. 

Na zecu ces izgledati kao meda kad uzjase deciji bicikl.

Meni licno to ne smeta posto sam I ja vozio horneta 5god I napravio 40hilj sa njim I lepo se naputovao.

Sad vozim fz I mozes takodje 6tom da vozis 60i da ide lepo. 

Ako hoces agresivniju voznju uzmi zeca a ako gledas I kako izgledas na motoru obzirom na tvoju visinu uzmi fz-a.

Fz potrosnja po gradu od 5,8-7,5 (moze I 9-10L :) )a na otvorenom 4,5l 90-100km

5,-5,5 120km

Probao zeca ide mnogo bolje na nizom obrtajima

Ps. Devojka na zecu ima da se raspadne pozadi koliko ce cucati, zadnje sediste je R

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

Sta god da uzmes neces pogresiti. Oba su dobra motora i povozna ali imaj na umu da vozis naked i da nije za dalja putovanja pravljen.

 

Za FZ nemogu i ne zelim mnogo reci jer se iskustvo svodi na par voznji a za kawu imam mnogo vise iskustva. Povozan motor, lak za manrvrisanje (iako je mnogo tezak za svoj oblik), okreces ga kao igracku. Kada ga jednom izsaltas u 6 nemas vise potrebe da diras menjac. Od 50-200 sve je tu. Snage ima da povuce. Imaj na umu da ce suvozac da kuka od bolova osim ako nije pun volje i adrenalina pa da ne oseti. Sve preko 130 ce biti i za tebe problem a preko 170 skida glavu sa ramena (potreban je vizir). Voznje do 200km nisu problem, ali preko toga osecas bolove (pricam o voznji bez pauza ili samo da naspes goriva, popijes nesto i dalje). Pteko 350km je muka voziti... preko 500km je za plakanje. Sto se tice kvarova nemam sta reci (zavisi ko je vozio pre i kako je odrzavan).

 

Na slici ti je z800, gabaritno isti motor, po meni mozda malo kraci od 750 (bar se tako oseca u voznji), a ja sam 181/102 pa proceni sam.

FB_IMG_1524588959555.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Motor super, samo mi ova kaciga malo cudna... Plasis zene i decu po selu? :lol:

 

Nema ljutis, sala mala, a izasao je i novi Predator, moram ici da gledam... :Mina:

 

Z750. :klovn: Jer je to motor koji cu ja sledeci kupiti. Ako naleti pristojan primerak po razumnoj ceni. FZ sam provozao, nije mi se dopao. Bandit takodje. Sa Z750 sam sisao nezadovoljen, hteo sam jos. Sto se tice udobnosti, jednom prilikom razgovarah sa visegodisnjim vlasnikom, u tom trenutku je vec 4 puta isao na more. Za grad je sigurno top. Na TDM nikada nisam seo, ali bih njega ostavio za neke srecnije dane, kada budem mogao da odvojim 10 dana u komadu za put motorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

Ovaj motor jer treca godina kod mene. Bio 3x na moru, austrija, nemacka, italija, ceska, poljska vise puta. Ako bog da sledece godine u maju rusija, avgustu opet ceska pa rusija i septembru italija. Ne kazem ja da je nemoguce njega voziti na daleko samo kazem da je nezgodno. Ovako izgleda trenutno. Razlika sa i bez vizira je nebo i zemlja.

IMG_20181003_060205.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Uf, stvarno moram da probam oba, definitivno.

Da me ne shvatis pogresno, ja sam dosta sitniji od tebe (laksi nekih 15kg) a visi 10, ali ti izgledas dosta veliko na ovom motoru. Ok naravno i oprema doprinosi tome, ali necu ga ni ja voziti gologuz. :lol2:

Definitivno cu probati oba pa onda odluciti, bio sam se prelomio za Kawu ali sada kada vidim sliku iz prve ruke i informacije da je dosta manja nego Yamaha - moracu da probam oba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Drugovi, samo da kazem da uskoro stize masina, odlucio sam se za Fazer-a i merkam S2, najverovatnije ce biti on. Ako se ne dogovorim sa covekom, onda ce verovatno biti S1 jer njih ima puno vise u prodaji. Jedno pitanje, mislim da sam nasao garazu gde cu od sada drzati i automobil u motor, interesuje me samo koju biste mi zastitu (alarm) preporucili za motor? Znam da ovo nije adekvatna tema, sve teme na forumu sam prelistao i najvise mi se svidja ona opcija sa "pejdzerom", odnosno alarm koji napravi polje oko motora i javlja cak i kad' se neko krece oko njega. Za Scorpio i900 ne bih da dam 400e, a Spy 5000m i Excalibur koji je neko pominjao ne mogu da nadjem da to iko ovde prodaje? Ako znate gde se to moze kupiti hvala.

P.S Nasao sam medju postovima gde se prodaju Abus lanci, i uzecu i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Ljudi, samo da obavestim da je Yamaha FZ6N od danas u mom vlasnistvu. U pitanju je model S2 iz 2007, kako mi se cini u jako dobrom stanju, kupljen nov u Srbiji sa 27000km na satu. :) 

 

Bice i slika cim uhvatim vremena da ga operem i slikam kako treba. Hvala na svim savetima koje sam dobio od ove zajednice. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
On 2.12.2018. at 10:45, Velja2w je napisao:

Pitanje za kolege koji imaju prerađeno sedište. 

Da li se situacija drastično menja za suvozača?

ja sam bio u dilemi,  mislio sam da će prerađeno sedište promeniti liniju motora...

ali sam se ipak odlučio najviše zbog zamerki suvozačice da klizi napred..

izabrao sam neku srednju varijantu, bez velikih prelaza, sa izdignutim delom ispred suvozača i nisam pogrešio, juče je izvršena probna vožnja i komentari su odlični...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Ljudi, samo jos jedno brzinsko pitanje. Nemam previse vremena pa se jos nisam kako treba pozabavio motorom (jos uvek kupujem opremu). Ali sam primetio da mu na 27000 predjenjih kilometara pise prosecna potrosnja 11.2l. Pa sam hteo da pitam da li je to ok? Hocu da kazem, je li to do stila voznje, ili je sasvim normalno, ili je moguce da je neki kvar?

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 18 sati, Djaps27 je napisao:

Ljudi, samo jos jedno brzinsko pitanje. Nemam previse vremena pa se jos nisam kako treba pozabavio motorom (jos uvek kupujem opremu). Ali sam primetio da mu na 27000 predjenjih kilometara pise prosecna potrosnja 11.2l. Pa sam hteo da pitam da li je to ok? Hocu da kazem, je li to do stila voznje, ili je sasvim normalno, ili je moguce da je neki kvar?

 

Unapred hvala!

To je sasvim normalna potrosnja za taj motor. I meni Kawa z750s trosi isto oko 11 litara, na 200 km...  :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja imam stav pošto 28 godina sipam benzin iz kante.Ako hoćeš 100 % da znaš uzmi lepo neku menzuru -ima za kuhinju one plastične i sipaj na po pola litre vode u neku kantu od 5 litara.Beležiš šilom ali ne crtu nego špic-dve crte u špic jer sigurno nećeš povući ravno.Onda sipš gorivo u tu kantu i iz nje u rezervoar .Već na 10 litara ćeš videti da li je potrošnja duplo manja .Ako hoćeš precizno probaj duže da testiraš..

Ako te to mrzi onda ni nemoj da obeležavaš jer kanta od 5 litara je verovatno to kad sipaš  skroz punu.Nemožeš da omašiš jer je prevelika razlika izmedju 5 i 11 litara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Da, realno, tako cu i da uradim. Vrlo brzo cu utvrditi da li je neka greska u mernim instrumentima i prikazu, ili u goroj soluciji, u masini... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Ljudi, samo da javim da sam se izgleda ozbiljno prevario, moj motor ni ne prikazuje prosecnu potrosnju, nego jedan sasvim drugi podatak ocigledno. Ako neko ima istu masinu, neka mi potvrdi ovo:

 

Dakle, ispade da je ta cifra 11.5 zapravo kilometraza predjena od kako si usao u rezervu..?

5C539225-6A7D-4FD0-A474-292A4F740225.jpeg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Na ogromnom broju motocikala (možda čak i na svim), ti se kilometraža resetuje kada ti se upali rezerva. Baš iz razloga da bi znao koliko još možeš preći.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja