Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Z750 vs Yamaha FZ6N

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Okej, pre svega, nadam se da sam temu otvorio gde joj je i mesto, a ako nisam zaista mi je zao.

 

Ono sto zelim da vas pitam je: Ja sam “dosta” visok, tacnije 190cm pa me zanima koji od ova dva motora bi mi bio udobniji, kao i u koji bih se estetski vise uklopio?

 

Zanima me takodje koji se “bolje” vozi, s’ obizrom na to da sam ja pocetnik i pre ovoga sam vozio samo skutere (tek polozio za A), kao i koji je, po vasem licnom misljenju, sve ukupno bolji motor?

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Sveukupno bolji motor je z750. Ima vise snage, obrtnog momenta, gabaritniji je. FZ6 zahteva da se tera u visoke obrtaje posto je masina od R6.

Oba su pouzdana ali moja preporuka za z750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ja sam imao FZ6 neke 4 sezone...


Visok 189, tezak 90+ :)

Nije strasno sto se tice visine i tezine, samo sto je kolega u pravu za agregat

Mislim da je FZ6 najgabaritniji u klasi 600 naked
Ne znam kakva je situacija za Z750

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Hvala, ti i ja smo skoro isti, ja sam 1cm visi i par kilograma laksi. 

 

Kolika li je razlika izmedju FZ6N i Z750 u gabaritima? Ako razlika nije osetna (ako mi noge na Z750 nece izgledati kao krila sa strane :lol2:) mozda je bolje uzeti Kawasaki zbog agregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Z750 je za pola klase iznad. Fz6 je ipak u klasi Suzukija GSR, Honde Horneta i sličnim. I što neko reče, ima najviše paprike u njemu od navedenih. Verovatno bi mogao da ga vozis više nekoliko sezona bez brige da ćeš da ga prerastes.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

FZ6S возим а Z750 сам пробао једном приликом.
Нема ту неке велике суштинске разлике, разлика у висини приметна када седнемо и спустимо ноге доле. На z750 потпуно испружене, на FZ благо савијене. У вожњи готово исти положај ногу, без значајнијих разлика.
На z750 бих рекао да је мало спортскији начин седења у смислу да је дело више нагнуто напред.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Po mom mišljenju Yamaha dosta kvalitetnija od Kawe u ovom poređenju.Kawa jeste jača ali ja bi gledao kvalitet.

Ako imaš prilike pogledaj oba modela detaljno materijale od kojih su izrađeni i neka tehnička rešenja.

Ali to je moje mišljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Bio sam u istoj dilemi pre 6 godina kada sam kupovao  motor.  Samo sam ja gledao modele Yamaha fz6 fazer S2 i kawasaki z750s. Prvu verziju fz6 sam odmah izbacio iz uzeg kruga, prvenstveno zato sto sam i licno cuo i citao po forumima da ima dosta fabrickih nedostataka i sigurnih kvarova (tps,ecu i jos par sitnica), koji su na modelu S2 sredjeni. A i S2 mi je bio fizicki dosta lepsi.  Zavrsna obrada i dizajn su definitivno bili na strani Yamahe, ali je sve to postalo manje bitno kada sam provozao Kawasaki.

 

Po mom subjektivnom misljenju z750 je neuporedivo zanimljiviji za voznju, ciklistika mu je bolja, gabaritno je veci, sama masina je jaca i ima dosta vise snage i obrtnog momenta. Odrzavanje i registracija su isti za oba motora jer spadaju u kategoriju do 750 ccm (kawasaki ima 748ccm), a u vreme kada sam ga ja kupovao kawasaki je bio skoro 30% jeftiniji od Yamahe. I  pored svega navedenog to je bio odlucujuci faktor.  Provozanih 6 sezona, nekoliko tura preko 5000km, 0 kvarova i ne planiram da ga menjam dok ga ne stigne ozbiljna kilometraza.

 

Sto se tice nedostataka sad mi trenutno najvise smeta ne tako kvalitetno vesanje i kocnice, ali oba motora imaju isti problem jer su iz nize klase. Daleko je od toga da ne moze da se vozi ili smeta, ali eto valjda to dodje sa godinama. Od ovih sitnih stvari mozes da ocekujes vibracije, zujanje plastika, lose fabricko sediste i vizir,  neprecizan i bucan menjac ali  Kawasaki ne bi bio Kawasaki da toga svega nema. :BJB-Kawasaki:

 

Edit: Imam 190 i 90kg ako ti ta informacija nesto znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Ok, hvala na iscrpnom odgovoru! Izgleda da prevagu odnosi Z750, meni se taj motor zaista svideo (pokazivao mi ga je momak na ulici) ali ga nisam provozao. Tako da, po svemu navedenom vecu paznju cu obratiti na Kawasaki i juriti prvo njega.

 

Hvala vam puno, naravno ako jos neko ima nesto da pomene - unapred sam zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Vozio z750s tri sezone, a Fazera 600 probao u nekoliko navrata. Oba su sa poluoklopima. Kvalitet plastika i uklapanje istih je na strani Yamahe, masina na Yamahi radi kao fen za kosu. Kawa deluje dosta muzevnije. Kawa osetno bolje povlaci is nizih i srednjih obrtaja, a u vrhu snage izbaci svih 110ks, a yamaha je prilicno mrtva do izlaska iz srednjih obrtaja. Na Kawi umeju da zuje plastike, sto je lako resivo. Potrosnja na Kawi je meni bila 4.8 - 5.5 lit. Kawa je za pola broja gabaritniji motor. Problem ogibljenja i kocnice je prisutan u voznji na ivici, za normalnu, pocetnicku voznju je nebitna stavka.

Na zalost, ja sam moju Kawu poprilicno olupao u saobracajci, ali sada dobija ful podesivu viljusku od zx9r, kao i sestoklipne Tokico kocnice sa vecim diskovima, i bice bez plastika koje zuje...  :-D Dakle, ispravljamo fabricke propuste.

PS. Kawa ima ubrizgavanje goriva, pa nema zezanja sa karbovima.

Promenio član SHOKLA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Super, dakle ja posto sam bas pocetnik na takvim motorima sigurno necu ici do ivice pa da mi smeta vesanje i kocnice, koje sam cuo da nisu lose ali su kako kazu “projektovane na ivici”.

 

A kada kazes da su lako resive plastike koje se cuju, kako se to zapravo resava?

Posto je meni to dosta iritantno (kod mene u auto sam skidao tapacirung vozacevih vrata da bih resio zvukove odatle :moto3:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

I da, da dodam jedno pitanje za ljude koji su vozili Z750, jako bitno.

 

Kakav je za voznju u dvoje na krace relacije po Beogradu? Dalje svakako ne bih isao sa saputnicom, ali po gradu sigurno bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Možda moje mišljenje nije baš merodavno, pošto sam zaljubljenik u kawasakija, i stoga ti mogu reći - kawasaki. Sve priče o tome da se kvare, prolupaju, ovo - ono su samo priče. Normalno održavanje kao i kod ostalih motora, i nećeš imati problema. Kočnice sasvim dovoljne za normalnu vožnju. Što se tiče vožnje, i sa dvoje nećeš imati probleme, Ima dva sedišta - napravljen je za to. Smešno je što sada neke kritike pišu ljudi koji nisu bili ni rođeni kada su se vozile jawe i MZ, stari BMW i NSU i svi su se lepo vozili, u dvoje ili solo, svejedno. A sada su 70 ks i više konja malo? Jel ih to pale Audi ili BMW? Motor voziš zbog svog zadovoljstva i uživanja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Slazem se. Te price o kawasakiju se vuku iz 90tih kada su se likovi lozili na zzr, zxr i slicno a naravno nisu ih uopste odrzavali pa onda zamisli prolupa i sl....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 16 sati, Djaps27 je napisao:

I da, da dodam jedno pitanje za ljude koji su vozili Z750, jako bitno.

 

Kakav je za voznju u dvoje na krace relacije po Beogradu? Dalje svakako ne bih isao sa saputnicom, ali po gradu sigurno bih.

Ja sam do proletos vozio z750s sa poluoklopom, i jednodelnim, dugackim sedistem. Bez ikakvih problema sam vozio saputnika, a jos radije saputnice na bilo kojoj relaciji. Gabaritno nema problema, a veci obrtni moment na nizim obrtajima mi je svaku voznju cinio opustenom uzivancijom. Uvek sam bio u jednom ili dva stepena prenosa vise od drugara sa nabrijanim 600-ticama. Uporedo sa z750s imam i gsxr750 k1, i mogu ti reci da bih, da je moguce, masinu, sediste i guvernalu sa Kawe najradije prebacio na Suzanu.

PS: Na obicnom z750 je sediste dvodelno, mesto za saputnika je manje, pa je zato i voznja nesto neudobnija za saputnika-cu, s'tim sto joj onda sevnu kriske za sve pare, a na radost vozaca iza...  :-D

Eve vi fotke i jednog i drugog motorina:

IMG_1269.thumb.JPG.94fe5646565ee137dc8311298e8490c4.JPGIMG_1808.thumb.JPG.a05c87e595ba459928baee431e0ce237.JPG

Promenio član SHOKLA
Dopuna texta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Odličan taj beli. Evo vidi sto sam ja uzeo, a razmatrao sam i kawa z750 i honda hornet 900 i Fz6n. Imam 184cm@96kg. Probaj da sednes na neki od tih motora pa vidi jel je primetna ta razlika u gabaritima. Za saputnicu kawa sigurno ima prednost jer je veći i teži motor. 1f1f18f57c5f8696f4642dd8331cd770.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Ako se ne varam ovo je Yamaha MT-07?

Ja sam na toj odvozao citavu obuku i polaganje, ali ja na tom motoru izgledam malo preveliko.
Mada smo slicne kilaze i visine (visi sam 6cm a laksi 6kg :D) ali mi nesto nije lezao taj model, cini mi se da je Z750 dosta dosta veci.

Inace, odlican motor, lagan, pokretan, ubrzava fino.. :) Imao sam prilike da ga isprobam jer mi je instruktor bio kralj, i danas je Bogu hvala. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Jeste MT-07. Ajde ako kupis kawasaki, mozes mi dati da isprobam da bi bio kralj kao i tvoj instruktor, a ja cu tebi Yamahu da se podsetis skolskih dana na motoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja