Jump to content

Moto Zajednica

Na more u planine

Recommended Posts

• I didn't start the fire, 4671 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx crven, Honda CBF 1000A7 crn

Mislio sam da li da napisem nesto o nasem skorasnjem putovanju.

Bilo je jako lepo. Jedno unikatno iskustvo po Istri i Sloveniji. Dobro i malo po Italiji :)

Sve se nesto mislim da nemam pojma kako cu pretociti to u reci, da cu verovatno malo udaviti, medjutim pricamo mi o tom putu i evo skoro mesec dana posle povratka i smejemo se i prisecamo, pa resih ipak da ga podelim sa vama pa kud puklo.

Znate od proslog puta da ja ne pisem narodski i verovatno ce stil smarati mnoge ali sta da radim. Ne mogu dalje od toka misli.

Ovaj vikend cu pokusati da podelim sto vise ovde, a za pocetak evo jedne fotografije da zagolica mastu ;)

Plomin-Zagorje, tu na cosku samom. Vide se Cres i Losinj (verovatno)

5jbHWpRY_o.jpg

• Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Shvaticu ovih par srca i komentara kao znak odobravanja :D

Pa da pocnemo!

Dani od ideje do nultog

Kao sto ste primetili u tim nekim danima pocetkom Avgusta, raspitivao sam se za smestaj po Hrvatskoj. Na zalost, zbog doktorske teze moje drage i daleko pametnije polovine, odmor nam je bio skroz neizvestan do samog polaska. Mnogo tu ima varijabli, a sve se vrte oko lenjosti i inertnosti naseg naroda.

U poslednjem trenutku saznajemo da su sve birokratske zajebancije prosle i da smo slobodni ici da se odmorimo i provozamo malo. Naleti srece i radosti pomesani sa blagom panikom, jer smo svesni da ce organizovanje biti pakao. Mi smo malo tezi za realizaciju, a organizovanje komplikujemo i posle 10+ godina zajednickog zivota vec znamo sta nas ceka.

Kako se ovo sve desava nekog 4. avgusta, vredno sedamo za kompove i krecemo u jurcanje :D

Ideja je bila Istra. Jako dugo je Istra jedna svetla i uvek aktuelna ideja u nasim glavama. Ispostavice se da ce to i ostati.

Kao i svi koji su odrasli u pogresno vreme, i bili izolovani u ovoj betonskoj dzungli, i mi smo znali sramotno malo o nasoj zeljenoj destinaciji. Bas bas sramotno malo. Culi smo od ljudi da "tamo gore" Srbi nemaju problem, pa smo se kao vodili time, ali opet malo nam je bilo frka. Samo malkice. Oooo kako smo pogresili. Nije moglo biti dalje od istine. Dokazana je teza da dok nisi bio negde ne treba da sudis :) Mi nismo ni sudili, vec u nerazumevanju se pribojavali.

Tako mi preturamo online i offline, trazimo smestaj, medjutim nista nema. Zovemo i raspitujemo se, nema.

Kako prolaze dani i nas datum putovanja se priblizava, sve vise nam se cini da smo prosto prekasno poceli da trazimo i da nema nista od ovoga.

Krecemo da gledamo nesto drugo. Grcka... Tu krece prava drama, jer ja Grke ne podnosim i uvek imamo situacije sa njima, ali jebes ga, daj da se okupamo, prodje celo leto... Juri vamo, namo, nema nista. Nadjemo nesto na Tasosu (na kom smo bili pre 2 godine) i to po paprenoj ceni. Ja reko' ako idemo na Tasos idemo autom. Bio sam motorom tamo, i ne bih opet kroz onu spaljenu pustaru... Tu krecemo polako da odustajemo jer smo hteli da se vozimo motorom, a ne u kavezu, a i nismo bas hteli kod Grka. Krecemo da gledamo Italiju i Spaniju. Moze, ali ako prodamo gajbu. Situacija postaje napeta u nasem malom stanu. Lete varnice. Ja predlazem da kampujemo. Leti jos varnica, mahom u mom pravcu. Negde ka ocima. I jajima.

OK OK, necemo kampovati :D

Kazemo, ajde jos malkice da gledamo booking, pa sta bude. Ako ne, idemo na Ohrid sto je bio jedan od prvobitnih planova, malo do rodbine u Skopje pa cemo sledece godine bolje kad prodje ta teza...

Kad ne lezi crveni vraze, to isto vece, iskace nama smestaj u Buzetu. U Istri. U brdu. Smestaj tek dodat na booking, cena vise nego pristojna. 240 evra za nas dvoje za 8 dana. Gledamo se na kratko, sve je jasno. Bukirano!

Sedimo malo kasnije na terasi, dimimo duvan, i pricamo. Buzet - nikad culi. Nalazi se jako blizu Slovenacke granice i to je to sto znamo. Malo price sa blisskim na ljudima, ispada da je taj Buzet u vreme Juge bio bas bas poznat u ovim krajevima. Po vinu. Joj gde nas bocnuse, pa i mi volimo vino, mozda se odatle znamo :D

Dakle, izgleda da idemo na more u brda. Sto da ne. Maksimalno 1 sat do svega u Istri, do nekih destinacija i manje, a uvece fino i sveze, nije zega i sparina kao na obali. Ma super jebote!

Negooooooooooo, to nam je samo polovina odmora... Sta sa drugom? Plan je bio da idemo na jadransu magistralu pa dole na Albaniju, pa Ohrid par dana da se vidimo sa nekim dragim ljudima pa lagano natrag...

Jebote ko ce ici ponovo dole? Mozda bismo mogli u Sloveniju? Blizu je jebes ga, lepo je, culi smo da je malo skupo, ali nemamo pojma.

Ajmo opet na booking. Za pola sata nalazimo mestasce, 30km juzno od Ljubljane, u mestu Rob. Ocene fenomenalne, deluje jako lepo, cena malo jaca nego u Buzetu, ali ne mnogo. 250 evra za 6 dana. Bukirano!

Ovaj nas odmor se vec uokvirio. Sad vec obecava i lici na ono sto smo planirali. Jes da se u Sloveniji necemo kupati (kupali smo se :D ), ali majku mu, opet smo u brdima. Neka neka, to nam je sudbina za ovo putovanje i neka bude tako. Sta nam tesko :)

E sada krece planiranje. TDM je spreman, kao i svakog dana, na put oko sveta ako treba. Valja kupiti dve litre ulja, proveriti sve jos jednom i pristupiti pakovanju. Tu smo uigrani. Njen kofer je levi, moj je desni, u gornji sve usputno i zajednicko. Plan je da sve bude spakovano a mi samo da odemo do garaze, obucemo se i krecemo. Planirano vreme polaska, 6 ujutru, da izbegnemo vrucinu.

To nam je plan svaki put kada idemo negde. Taj isti. Valjda cemo ovoga puta uspeti. Pa svi koferi su u dnevnoj sobi spakovani, i sutra ujutru idemo. Ne vidim kako mozemo da omanemo sada....

:ph34r:

:na_glavi:

• Sviđa mi se 6

Dan 1

Sudje nije oprano. A ko ce da zaliva cvece? Imaju li tvoji kljuc? Jesi li ti bese trebao da napravis sendvice?

Legli smo prekasno. Malo zbog uzbudjenja, malo zbog toga smo sranje sa planiranjem :D Ustali smo kasno. Oko 7. Odneli smo sve kufere, pa sam ja doterao motor do zgrade da snesemo jos par stvari, tipa sendvici, voda i slicno. Zamislite... pa ne moze da stane sve! :D

ide reorganizacija.... SVEGA. Dobro, svega u top case-u. Odlucujem, ne tako tesko da necu nositi foro opremu. Poslednja dva puta nisam skoro ni koristio nista, a vukljao sam 3 kilograma objektiva i aparata uredno. Vracaj gore. I dalje se lomim da li da nosim cizme i papuce, cizme i patike ili patike i papuce. Cizme moraju da ostanu jer ne volim da vozim u plitkoj obuci, a ostalo moram nagurati. Negde. Nekako. tu je i laptop. Znam da ce nam trebati, ali mozda mi i zatreba zbog posla. Nema mesta za njega.

Ta drama traje jedno 45 minuta. Stvari se magicno prepakuju, otkrivano nove talente za organizaciju :D

Sati je 10. To vec lici na nas dvoje. Pusimo ispred zgrade kao deca i smejemo se.

qzk5qRMF_o.jpg

Sedamo na motor, full obuceni. Sunce roka bez milosti.

"Ljubaviiiiiiiiiii, pa meni ne radi desna slusalica u kacigi."

*u sebi "Jebote ja to nisam sredio..."

Silazi sa motora, skidaj jaknu, idem gore da zalemim govno.

Taj BT ce nam dusu jesti do kraja puta :D Ali jebiga, navikli da slusamo muziku pa to ti je.

OK, to je to, napokon! Sedamo i krecemo!

Sada sledi onaj dosadni deo auto puta sve do Zagreba. Do Sida smo cepali muski koliko TDM dozvoljava. Vozio bih ja i malo jace, ali ne smem se igrati sa uljem pa smo na 120 stalno. Pogledali smo kamere na granicnom prelazu kada smo krenuli i bilo je 10 kola sve skupa u koloni. Idealno!

Posle dosta cepanja i 0 pauze stizemo na granicu. Srpski deo prosli za 3 min. A na hrvatskom delu je ispred nas svaki auto od Turske pa do Srbije. Bukvalno ima 300 kola.

Ja sam od onih koji ne obilaze bas kolone na granici ako ne moraju, ali sunce ti jebem ima 50 stepeni. Problem je sto sam u sredini. Ne mogu da maknem ni levo ni desno, a da se provucem ne mogu zbog kofera. Polako kuvam. Draga silazi da se skine i iskulira. Reko aj se prosetaj do kucice, pitaj nekoga da mi ovo obidjemo nekako. Znam da Hrvati umeju da prave probleme na ovom prelazu zbog pucanja na celo kolone pa ajde da igramo na safe. Nikad mi nije problem da skocim u grkljan za bilo sta bilo kome, ali volim da je zicer i da pobedim. Aj neka pita, bolje ona nego ja. Ja nisam bas neki prizor i obicno ljudi lose reaguju na mene. Valjda prica i stav, ko ce ga znati.

Vraca se draga moja, kaze cura u kucici rekla "Naravno". Do svih jajona. Samo da se iscupam nekako odavle. Jediina varijanta je skroz levo u suprotan smer pa okolo. Niko da me pusti. Nije da nece, nego su odsutni ljudi. Bukvalno masem i skacem i malo po malo prodjem ja i prodjemo granicu. Skoro pa nam i nisu pogledali pasose.

Cepamo dalje kroz HR. Autoput je.... osetno bolji. OSETNO. Okolish... tuga. Kod nas je depresija, kod Hrvata je tuga. ALi fin asfalt pa rokamo. Stajemo na neko odmoriste da pojedemo nesto, a na odmoristu 10 kola. 1 zena iz Pazove i ostalo Siptari. Stomak mi se prevrce na njih i na njihov vozni park. Poklopamo mi to brzo, malo ledene vode i paljba. Vidim da cemo okrznuti ZG, pa valja razmeniti pare.

Suncokret na auto-putu. Lepo lepo

s0zYLXoh_o.jpg

Priblizavamo se Zagrebu i ja maestralno masim ulazak u grad. Idem levo umesto desno, i krecemo zapravo za Rijeku, ali jebes ga hteli smo u ZG da odmorimo malkice i promenimo srpske evre u hrvatske kune :D OK, no frx. Put pravo je kroz neku industrijsku zonu, ko ga jebe idemo prvim gornjim. Stizemo na odvajanje i ja ga masim. Ali za malo. Dovoljno da se vratim. Vidi majku mu, i ovaj ulazak je kroz industrijsku zonu :jee2:Pazljivom analizom sadrzaja GPS-a, shvatamo polako da je izgleda svaki ulazak u ZG kroz industrijsku zonu. OK, idemo ovuda.

Prolazimo kroz nesto sto je cudan spoj Skoplja, Mladenovca i Nisa. Dignut asfalt, radovi svuda, ogromna industrijska postrojenja - sve mahom pusto. Ali vozaci jako fini. Mozda i previse. Nekako dave i sporo voze. Niko ne obraca paznju na BG table. A ni na nas.

Upadamo u ZG i picimo ka centru. Provalio sam da Zagrepcani centar zovu sve sto nije ona industrijska pustos. Trebalo nam je malo da ukapiramo da treba da idemo ka centru centru, a ne ka centru centru ili desno ka centru centru. No snadjosmo se nekako, i dolazimo u stari deo grada. Prelepo je. Izgleda sve kao mala Budimpesta. Nije mu bila sudbina da bude prestonica nekog carstva, ali svakako izgleda kao jako lep letnjikovac. Oboje uzivamo u tome. Volimo arhitekturu, posebno urbanu. Parkiramo motorin u ulicici koja ima parking za motore i trazimo neki kafic. Taksisti nam proucavaju u svojoj dosadi (vidi vidi, isti kao u BG-u), ostatak zivog sveta prosto ne obraca paznju na nas. Veliki grad, svako gleda svoja posla. Lepo lepo, na to smo navikli :)

Sedamo u atrijum jedne od mnogobrojnih kuca, po svoj prilici nekog davno preminulog trgovca. Atrijum je jako lep. Tu je i neko pozoriste i cudan je spoj modernog i klasicnog. Za kafu sam znao vec. Hrvati piju sjajan espresso u Zagrebu i to nije bio izuzetak ni ovaj put. Hausbrandt i parce neke lepe torte. Jebote opet sam ziv!

Zanimljivo je da je momak koji radi prvo malo ustuknuo kad je cuo nas tvrdi naglasak, a onda je na nase iznenadjenje poceo da cupa iz malog mozga srpskog govora koliko zna. Meni je bilo zanimljivo skroz, i lik je bio jako ljubazan. Uputio nas je i na menjacnicu i sve.

Malo promenjenih novaca i paljba. Vracamo se do motora, i upoznajemo kolegu na ja misli Hornetu. Zagrepcanin, pita veselo gde smo se uputili? Ja reko' Istra za odmor. Kaze, lepo, oduvek je hteo da vidi Istru. Pozdravismo se i ode. Zanimljivo, ne znam zasto nije do sada...?!

Vracamo se kroz kroznu guzvu i vise nego opustene Zagrepcane do auto puta. 45 min jako spore voznje i pun gas. Nema stajanja dok guzica ne utrne! :jee1:

Na nasu veliku srecu, samo 100 km od Zagreba ka Rijeci, put postaje sve lepsi i lepsi. Predeli su sve brdovitiji, i mi menjamo nadmorsku visinu i postaje malo prijatnije.

Stajemo na Ravnoj gori da prezalogajimo nesto i da sipamo gorivo. Prvi susret sa lokalcima. Hrvat, vozac autobusa nas doziva. Pita sta trazimo tako daleko. Odusevljava se destinacijom i sto smo krenuli tako motorom. On mnogo voli da ide po Srbiji, i naravno da se sa setom seca Jugoslavije. Pozdravljamo se i krecemo. Vreme curi, a mi imamo jos do Rijeke, a kamo li do Buzeta.

Na zalost snimku sa tog dela puta se izgubio trag, pa nemam ni fotke da izvucem... jebes ga. Bice posle dosta. Necu smarati samo pisanjem :)

Stizemo nekako do Rijeke. Ja u prvi mah nisam znao da smo usli u grad. Niti gde smo. Idemo uzbrdo, pa nizbrdo, pa kroz selo, pa grad, a sve to je Rijeka. Rijeka je uzduz. Ima je bas podosta. Na neki cudan nacin mi deluje lepo. Na zalost, nismo se vratili da je osmotrimo poblize. Tesili smo se da je to jer Rijeka nije Istra pa kao, nije bila plan puta.

Ja maestralno masim jos dva skretanja, pa se malo vrtimo oko Stadiona, ali nekako nalazimo put i krecemo ka Tunelu Ucka.

Priroda postaje sve lepsa, nase raspolozenje raste svakim kilometrom.

Ovde vredi spomenuti da od kad smo presli granicu nismo culi ni jednu jedinu sirenu, i nismo videli nikoga da se nabija nekome u guzicu, ablenduje i slicne fore. Cak ni u Zagrebu. I necemo videti, sve do povratka u Srbiju. Cudan neki svet.

Negde iznad opatije

9jtlsKaF_o.jpg

noWHY02x_o.jpg

Stizemo do gomilice tunela, i onda do poslednjeg. Do tunela o kome prica cela Istra i koji se spominje stalno. Tunel i Park Ucka. Ukapirali smo pre ulazak koliko je dugacak

Koliko metara??? :lud:

HOU4XJpQ_o.jpg

To je bilo finih i klaustrofobicnih 4 minuta voznje. Kapiram da je park iznad mnogo lepsi :D

Placamo na rampi i picimo za Lupoglav i konacno za Buzet. Temperatura je prijatna, sabracaja skoro da nema, asfalt sjajan!

Na naplatnoj rampi srecemo Novosadjane koji su zapanjeni sta mi trazimo ovde. Nisam uspeo da docaram coveku koliko sam ja zapanjen jer sam njih video tu :D Pozelimo srecne pute i picimo. Cilj je blizu. Pred ocima mi igraju Ozujsko i Karlovacko, naizmence.

Pre Buzeta, kao sto je kolega @bdada sspomenuo pre puta, su radovi. Po recima lokalaca, evo skoro 4 meseca. Neka bela rizla, jebote sve je belo. Neki restoran sa vinogradom. Sve je belo. Vinova loza je bela, kola ispred su bela. Krovovi su beli. Ja ne znam kako ti ljudi ne polude.

E ovo je deonica gde su me Hrvati odusevili. Voze kollima preko rizle ravno 3km/h. Svi. Bilo kojim kolima. To je vec bilo puno za ovu napacenu beogradsku dusu. Prebacujem se u levu stranu i idem ispred svih. Niko ne obraca paznju, svi voze k'o po jajima :D

Stizemo u Buzet i odmah vidimo tvrdjavu gore. Deluje jako lepo i morace da bude posecena. I hoce! Bice veoma zabavno, ali to pred kraj nase Istarske avanture ;)

Sipamo goriva koje je sve skuplje kako ulazimo u unutrasnjost, i krecemo. Nas smestaj je par mesta pored u selu koje se zove Zonti. 5-6 km vijugavog lokalnog puta i tu smo.

Nas smestaj je bivsi restoran i konaciste, gde su bungalovi jos uvek neiskorisceni posle promene gazda, ali ceo restoran je sada hotel. I izgleda kao meksicka palata!

Kakva lepa gradjevina

wW0om2Cc_o.jpg

Ona terasa na prvom spratu je nasa, uz kasnije cemo saznati, jedan nemacki par. Oni su isto bajkeri. Spakovali su Fazera malog u Daciu Dokker i dosli ovde da se voze. Rec jednu nismo progovorili sa njima svo vreme tamo. Zivela asocijalnost. Mislim da i nisu znali engleski.

Gazde su Rijecani, fin svet. Ne znam na koju foru, ali zena je ucila srpsko-hrvatski ali njen muz nije. Ona zna cirilicu, on ne zna. On nas prijavljuje, i ima poteskoce sa pasosem :D Nekako resavamo sve to, odnesemo stvari, konstatujemo litru manje ulja u TDM-u i srecno prionemo na Ozujsko. Ladno. Jako jako ladno Ozujsko.

Ovo je bio jedan jako fin dan.

Valja sutra ici negde, okupati se, obici. Hmmmmm, negde na jug. A kao da imamo izbora :D

• Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

• Drug član, 2022 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Posto ce ovo biti lep i veoma citan putopis moram sa kolegama podeliti jednu informaciju a @bocca_bastard i gospodji se izvinuti sto nisam na vreme naglasio, elem u vreme godisnjih odmora ma kojim vozilom isli ka Hr nemojte na prelaz Batrovci-Bajakovo nego sidjete na Šid i predjete granicu na Tovarniku, zatim par sela do Vinkovaca i tu ponovo na auto put.

Mnogo manje guzve i nije problem obici kolonu a sama medju zona je mala mada ne prave problem.

Izvinjenje jos jednom, hajde sad da uzivamo. :takoje:

• Hvala 3

• prisutan, 586 postova
  • Motocikl: Honda CBF 1000 GT

Ja bih to drugojačije!!  Nikako autoputevima...,možda ranije krenuo...,pa presijeći preko Bosne,pa jadranskom...,ili presjeći preko iste,pa na Glinu,Karlovac,Delnice......  Izgubili bi cjeli dan..,sa puno više pauza,ali krivine su krivine....

Kroz Buzet sam prošao kad sam išao za Umag...,ljepota....

Ja sam se idući za Pulu,spustio skroz do Starigrada na jadranskoj..,i udri...,malo sam se smorio...,nisam baš u vožnji bio..,al Honda je odradila svoje!!! 

Udri dalje pratimo!!

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Hvala drugari. Spremam ispit neki i obilazim majku koja je zapatila najgore od ovog virusa sto se smuca po gradu, pa cu moci tek predvece da nastavim :)

Dani, hteo sam i ja tako nesto, ali ja sporo vozim i mnogo bi trajalo. To cemo jednom zajedno jer ja se barem vracam u Istru, a po svemu sudeci mozda i okoncam jednog dana tamo na obali, u penziji :)

Lagano uz kafu jutros, prisecam se drugog dana....

Dan 2

Lagano uz kafu jutros, planiramo gde cemo ici. Izbor je ogroman i vec smo do u bejskraj planirali i gledali. Kao i svaki turisti, zalepili smo se za neke poznate lokacije, ali ipak odlucujemo da ovog lepog dana bude nesto drugo.

Jedna drugarica nam je spomenula mesto koje se zove Moscenicka Draga. Gledamo put, isti onaj ka Rijeci, kroz isti tunel Ucka, ali umesto na Opatiju imamo neki vijugavi put pa na Icice. OK, super!

Nego, valja sipati ulje u motor pre nego sto krenemo. Pretpostavljate da cim spominjem, to nije bilo sipaj i vozi :D

Naime, ako nemate levak i crevo na njemu, ulje na TDM-u se sipa tako sto se skine desna plastika. Moja desna plastika trenutno ima 1 original sraf i dva neoriginal. Ja imam alat da skinem samo jedan. Gde su inbusi? Ostali u garaaaaazi. Jebigaaaaaaa. OK, posto levak i crevo nemamo, uzimam flasu vode, topim grlo da udje u otvor, ostavi da se osusi na suncu i rokaj. Okruglo litra ulja. 7-8 sati konstantnih obrtaja je ipak malo previse za njega.

Ulje je sipano, krecemo!

Posto se dugo nisam vozio, ispao sam iz fazona za paljenje i gasenje kamere na kacigi i uspeo sam put do dole da ne snimim. To je ujedno bio i poslednji put da mi se to desi. Vera je takodje naucila kao da proveri radi li kamera i da li snima :jee2:

Buzet-Radovi na putu-Aca lukas (belo sve)-Ucka. E ovog puta dragi gledaoci, u tunelu Ucka mi idemo iza kamiona koji vozi stajsko djubrivo. Ide sporo. A negde je ispred. Ja haluciniram koliko smrdi. A jos je interesantnije da posle 1/3 tunela ka Rijeci, ventilatori vise ne rade. I svetlo je cudno, sigurno se nesto desilo. Pa gde se ovaj smradonja bas nabi u tunel kad smo mi unutra i kad ne radi ventilacija... No prezivesmo nekako!

Izlazimo iz tunela i jako brzo se iskljucujemo desno na nesto sto je meni izgledalo kao carobna gomila krivina!

Potencijalno carobne krivine

hmBETUci_o.png

Put zapravo nije lose. Okolish je onako. Najobicnija padina gde zive ljudi. Jako mnogo "u turns" i sto je najgore, sasvim dovoljno opustene gospode koji mile 3km/h. Preskakao sam ih jednog po jednog dok nisam stigao do nekog Nissan-a koji je kao kamion i kod nisam mogao fizicki da obidjem jer je gospodin uporno vozio sredinom. Onda sam ukapirao u nekom trenutku da izgleda ne vozi sredinom jer je shupak, nego jer je ono sranje nepregledno. Ne znam zasto ljudi kupuju tolike automobile. Valjda jer mogu.

No, spustamo se na Icice i odlucujemo da odmah tu se bucnemo u vodu. Krece drama :D Ja sam se mozda malo nervirao sa ovima sto sporo voze velika kola, pa me boli glava. Za to sam spreman, imam lekova sa sobom kao apoteka mobilna. Nego, ne znamo gde parkirati??! Vidimo jednog na Dukatiju kako je bio zavucen kod drveta na trotoaru, ali skroz iza na prosirenju tako da bas nikome ne smeta. Stajemo tu, uzimamo stvari, vezujemo kacige (jos uvek smo mislili da se ovde kacige kradu sa motora) i picimo dole. Prvo espresso, pa kupanje!

Kako silazimo, cujem ja motor. Koleza iz Pule na Stromu nonsalantno silazi direkt dole ka plazi. A tamo malo pristaniste i 5-6 motora pozabadanih okolo. Gledam, sve HR registracije. Ajd reko da ne bodem mecku u ****, ostavicu ga gore. Minut kasnije, ja sam na putu natrag da pomerim motor. Silazim dole. Nikog nije briga. Na tablice niko ne obraca paznju.

Pijemo kafu i bacamo se u vodu. Ja oprezno drzim motor na oku. Ipak su BG table. Nikog nije briga.

Plaza je beton, ali je voda prelepa. Znamo mi da je voda lepa i cista ali nismo ocekivali da je toliko cista

Beton i debeli nemci

hD3DUDQm_o.jpg

Cista voda i ribica koliko volis

5CuSdBE2_o.jpg

Glava prolazi, raspolozenje raste. Super su Icici ali ajmo mi jos malo na jug. Pakujemo stvari, pijemo jos jedan espresso i krecemo. Motor je i dalje gde je bio. Pakujemo stvari, oblacimo se, a neka decurlija lokalna veselo zagleda ciku i tetu koji se na 50 stepeni oblace u kozu :lud:

Vozimo se jako lepim putem na jug, ka Puli. Kad kazem ka Puli to zvuci kao da smo zapucali, ali nismo. Barem ne danas. Samo u tom pravcu :)

Vozimo se mi tako, nema saobracaja pa je interesantno. Vidjamo jako lepe gradjevine, zapravo vile (u arhitektonskom smislu te reci) jako stare i jako lepe. Pravi primorski stil, otvorene ka obali, ali ipak ne mnogo zbog bure. Nekolicina njih su hoteli, ima par koje su privatne. Nego vozimo mi, a ni do cega ne dolazimo. Vidimo jednu maaaalu plazu levo, ima mesta na njoj za mozda 30 lezaljski i isto toliko peskira. Ugrubo procenjujemo da na plazi ima barem 200 ljudi. Horor. Idemo dalje.

Dolazimo napokon do Moscenicke Drage. Mesto koje nam je drugarica spomenula da je bas lepo. Itekako je lepo!

Divno setaliste

O5Eo5197_o.jpg

Malo je natrpano ali lepo

ohmGiLaj_o.jpg

VQDusdOT_o.jpg

Kraj setalista

9rDAKkwJ_o.jpg

Primetili ste do sada da ne spominjem mnogo hranu. Ne volim da jedem. Najradije bih svako jutro progutao ampulicu jednu koja bi resila to za ceo dan. Medjutim, volim da uzivam! A ampulice nema pa smo gladni. Restorana koliko volis cene priblizno iste. Vracamo se natrag i lagano, i u razgledanju primecujemo jednu stvar na koje je uvo prosecnog balkanskog turiste nenaviknuto. Nema muzike. Nigde. Ni zive ni iz zvucnika. Cuju se ljudi i more. Onda primecujemo da i ako ima bas mnogo dece, nema larme. Nema srbenda i siptara i ostalih okupatora. Pocinjemo da shvatamo da ovde u Istru izgleda dolaze mahom porodicni ljudi, nekog srednje-viseg staleza koji nisu stoka. Bas naprotiv! To nam jako odgovara. Na dvoje smo po prirodi tihi, i to nam bas prija.

Naime, prolazimo pored jednog restorana gde nam nasmejani konobar zeli dobar dan. Restoran je prazan. Ima verandu koja je nekad dobila kucu iza, pa je sad neki cudan spoj prolaza i verande. Zidovi su plavi. Deluje malo starije. Mene podseca na detinjstvo kada sam bio na Hvaru. Odlucujemo da sednemo tu. Konobar nas pita odakle smo i smeje se. Malo pricamo i narucujemo. Ne bih sad da pricam svasta jer ne znam mnogo o hrani, znam da je imalo dagnje (koje sam sada prvi put probao) i da je bilo sjajno. Uz to smo pili Malvaziju. Prelepo belo vino, karakteristicno za Istru.

Klopa

WW1EkHCF_o.jpg

Pogled u daljinu

Hh0Yhe3S_o.jpg

Valja malo potrositi svega ovoga pa se kupamo ovde kada se vec guzva rascistila. Ostalo je par porodica, verovatno da sacekaju zalazak sunca.

Mi sedimo i susimo se - valja kretati. Mozda smo cak i okasnili?

Dan izmice polako

v28fRHYI_o.jpg

Ono sto ne znamo, a saznacemo uskoro, jeste koliko je zapravo hladno u brdskom delu Istre kada padne mrak.

Krecemo natrag, ovog puta na Opatiju, Ucka, Aca Lukas, Buzet pa smestaj. Sa Opatijske strane tunela jer prijatno i fino. Kada smo izasli iz tunela vise nije bilo vino. Mrak pada i sve je hladnije. Prolazimo buzet i imamo jos 6km do smestaja, a okolo je suma. Vidi se kako se vlaga lagano raslojava u vazduhu i osecamo to na kozi. Jesam li spomenuo da nismo poneli jakne? Pa k ce nositi jaknu na 40 sstepeni. Idemo samo tu blizu dole.

Zvanicno se zaklinjemo da necemo ovo vise uraditi. Sutra jakne!! Ma koliko bilo vruce! E tako, nek smo kazali!

Stizemo u smestaj, zelimo dobro vece gazdama, i posle tusiranja silazimo na ladno Karlovacko. Mmmmm

Kuju se planovi za sutra! Valja ici negde lepo :na_glavi:

• Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

• Online, 372 postova
  • Motocikl: TDM 900

Supruga voli da procita putopis koji joj preporucim, ali ne voli da cita one koji nisu jos zavrseni. Ajde Bocca zavrsavaj pa da joj saljem nove destinacije za videti. :)

• U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
On 9/14/2018 at 11:47 PM, bocca_bastard said:

"Ljubaviiiiiiiiiii, pa meni ne radi desna slusalica u kacigi."

*u sebi "Jebote ja to nisam sredio..."

Silazi sa motora, skidaj jaknu, idem gore da zalemim govno.

Taj BT ce nam dusu jesti do kraja puta :D Ali jebiga, navikli da slusamo muziku pa to ti je.

To je taj spoj; jutarnji mrgud, adrenalin pred put, rešenost da završiš ono što je trebalo odraditi mnogo ranije i zen dok radiš da ne psuješ i oteraš sve u tri lepe... (konstantno mi se to dešava) 

Svaka čast! :D

Hvala ljudi na lepim recima.

Zahvaljujuci nasem zdravstvenom sistemu tek uvece pisem dalje. Sad bi me pisanje izlecilo psihicki ali sta cu kad moram jurcati

Uskoro uskoro :)

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja