Jump to content

Moto Zajednica

Karpata nikad dosta

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ostah duzan zavrsnicu ovog kratog i nadam se lepog putopisa, i naravno nezaobilazni Djerdap. Pusta magistrala pored Dunava, priroda neverovatno lepa i voznja kao da sutra ne postoji daje savrseni recept za pravu zavrsnicu ovog kratkog obilaska po Karpatima za koje jedva cekam opet, ali detaljniji krug:)

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Apn4, mz etz 250, i sad honda cbr 600f3

On 27.10.2018. at 19:55, Niko je napisao:

Ostah duzan zavrsnicu ovog kratog i nadam se lepog putopisa, i naravno nezaobilazni Djerdap. Pusta magistrala pored Dunava, priroda neverovatno lepa i voznja kao da sutra ne postoji daje savrseni recept za pravu zavrsnicu ovog kratkog obilaska po Karpatima za koje jedva cekam opet, ali detaljniji krug:)

 

 

 

Ekstra tura planiram je za dogodine :sampion:misliš da je dovoljno 4-5 dana da se obidje i poneki zamak? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Sasvim dovoljno Brothers, na izlasku sa Transfagarasa desno ides na Brasov i krece redno:Peleš,Bran,tvrdjava Rasnov,crna crkva itd,vracas se istim putem jedno 150km i krece put ka TA i usput dvorac Hunedoara,mada ako je 5 dana cajtung onda bi isao ovim redosledom da upotpunim komplet sliku:Hunedoara,Sibiu,TA,TF,Brasov i okolni zamci pa povratak preko TF u kontra smeru, kojim god putem krenes 5 dana je tamanica,racunaj 2 dana oko Brasova i 2 dana da potrosis na TF i TA mislim da je dovoljno jer i ja planiram sledecu jesen da napravim nesto slicno i na plafon 5 dana,pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Apn4, mz etz 250, i sad honda cbr 600f3

Hvala na savetima Niko, kad vec idem bas bih obisao sto vise, a mislim da je pocetak septembra dobar za tu voznju da uklopim kad sam na odmoru da ne bude na brzaka :moto2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Brothers je napisao:

Hvala na savetima Niko, kad vec idem bas bih obisao sto vise, a mislim da je pocetak septembra dobar za tu voznju da uklopim kad sam na odmoru da ne bude na brzaka :moto2:

Ja sam jednom išao 16. septembra i na vrh Transalpine krenula mećava, jedva sam se spustio prema Sebešu. A već sutradan na Transfagarasanu vreme izvanredno.

Drugi put sam išao prvog septembra i lepo je sve prošlo (osim hladnoće u šatoru na Transalpini i kiše u povratku).  

Mislim da je ipak idealno vreme za tu destinaciju od sredine jula do sredine avgusta.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Apn4, mz etz 250, i sad honda cbr 600f3
Pre 16 sati, zika56 je napisao:

Ja sam jednom išao 16. septembra i na vrh Transalpine krenula mećava, jedva sam se spustio prema Sebešu. A već sutradan na Transfagarasanu vreme izvanredno.

Drugi put sam išao prvog septembra i lepo je sve prošlo (osim hladnoće u šatoru na Transalpini i kiše u povratku).  

Mislim da je ipak idealno vreme za tu destinaciju od sredine jula do sredine avgusta.

Znaci da ipak koristimo leto :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Vreme je u zadnjih nekoliko godina bas postalo varljivo i treba ga detaljnije ispratiti a ako se moze i uklapati prema njemu.Ja planiram pentranje na Triglav jun-jul i vec sam sad poceo da merkam live kamere i prognoziram vreme,studiracu dotle meteorologiju:).Kraj Avgusta nadam se videti Karpate opet samo detaljnije,ki peske,pa ako je neko rad u taj period javite se ovde mozemo i zajedno,mislim lepo je i sam ali kad je vise zanimljivije bidne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Apn4, mz etz 250, i sad honda cbr 600f3

Sad pricamo ja i drug nesto nista zvanicno Srbija-Pariz, jos nije ni krenula organizacija ali videcemo kako se sve odvija, ali velika je verovatnoca za Karpate, bas ta opustena varijanta, pa videcemo :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja