Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko odabira motora!

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Barič

Nakon dugog razmisljanja, odlucio sam za sledece leto da polazem za A2 kategoriju. Posto nemam iskustva sa motorima, poceo sam polako da proucavam sta i kako i da gledam oglase po sajtovima. Zakon lepo kaze, maksimum je 600cc i 35kw iliti 47ks. Planirao sam budzet za motor da mi bude oko 1000 - 1200e, sto je po mom nekom misljenju, sasvim pristojna svota novca za prvi motor. E sada, svestan sam toga da pocetnik nikako ne bi trebao odmah da se hvata za neko cudoviste od 500/600cc, ali ne zelim da pazarim nesto slabije pa nakon nekog vremena da ga prodajem i tako zacarani krug. Modeli koji su mi zapali za oko su Honda CBR, Yamaha XJ i FZR. Da, ovo su motori od preko 35kw i tu dolazi moje pitanje, posto sam cuo za "Power Restrictor-e", da li su oni uopste legalni u Srbiji? Za svaki od navedenih modela, na netu sam pronasao te restriktore. Ako nije moguce to u Srbiji srediti, osim Suziki-ja GS 500 (Plan B), sta mi preporucujete da kupim a da moze da razvije brzinu od +120 kmh (Nemam u planu "divljanje", pitam zbog putovanja u selo a da se po autoputu vucem, necu.). Nemo se ljutite ako sve ovo bezveze zvuci, Vi iskusni ste tu nas mlade i zelene da posavetujete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

GS 500, CB 500, ER 5, mogu ići 120 cijeli dan, održavanje teško da može biti lakše i jeftinije za motocikl, ne troše puno, lagani i povozni, imaš veliki izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I XJ600 mozes uvrstiti u medju ta tri. I npr. Suzuki Freewind samo sto je za XJ i za Freewind suplja registracija znacajno jer su agregati zapremine preko 500ccm.

 Do 500ccm ti je reg oko 13-14000 a za 600ccm ti je oko 18-20 000. Zavisi od opstine i godista.

Ako imas iskustva u saobracaju , imas znanja.. mozes slobodno kupiti bilo koji od ovih motora, sluzice te odlicno samo kupi neki ocuvan i ispravan,odrzavan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
7 hours ago, Creliseth said:

Zakon lepo kaze, maksimum je 600cc i 35kw iliti 47ks.

Nisi ti to lepo pročitao. Po novom zakonu nema ograničenja u zapremini agregata, već samo u snazi i odnosu snage i mase vozila. Za A2 je baš kao što si rekao - maksimalno 35kw, odnosno maksimalno 0,2kw/kg.

 

Freewind koji je pomenut ima 34.4kw i 644ccm. On se vozi sa A2.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja