Jump to content

Moto Zajednica

R1100R: Savet oko izbora guma

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Treba mi mali savet i pomoć oko izbora novih guma, trenutno imam Michelin Pilot Road 3, ali bih nešto drugačije gume. Ne vozim nikad po autoputu niti nameravam, ne vozim 150, uglavnom sam na prilično lošem asfaltu i ne trebaju mi tako neke "sport touring" gume. Treba mi izdržljiva guma za asfalt, ali koja neće na zemljanom putu sa malo trave na 40 na sat da se ponaša kao da sam na ledu. Ne mislim voziti offroad, naravno da motor nije za to, ali da je ipak upotrebljivo van perfektnog asfalta. Da li bi nešto kao Pirelli Scorpion Trail 2 odgovaralo? (jedino kod njih sam našao sličnu veličinu za zadnji točak) Ili postoji neka druga alternativa? 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
12 hours ago, Dane Deda said:

A sta fali tim gumama sto ih sada imas.. Ja ih imam cetvrti set, i prezadovoljan sam, i po mokrom i po suvom.

Kad odem npr. do vikendice, gde je čvrst zemljani put i trava, imam osećaj kao da vozim po ničemu, apsolutno nikakav grip, nikakva povratna informacija od podloge. Zemlja još pomozi Bože, ali trava je užas, samo gledam hoću bubnuti dole, i sve to pri malim brzinama. Nisam probao enduro gume i ne znam da li bih dobio neko poboljšanje, pretpostavljam da bih u takvim uslovima zaista lakog "off-roada" pa zato i pitam ako neko ima savet. Ne bih baš da kupujem GS-a za takvu namenu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
9 hours ago, milomir22 said:

Bridgestone battlax adventure i nema greske, samo treba videti da li se pravi u dimenziji za tvoj motor.

Ima u 150/70/18, na mom je fabrička 160/60/18, to verujem da nema problema, malo uža i malo višlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja