Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP

Odradio servis pre 100km, zamenio klip i karike i nisam vozio pun gas dok to lepo ne nalegne. Danas sam posao sa drustvom da se provozam i poceo sam da zavrcem gas do kraja, mislim da su dosta 100km da nalegne to lepo. Motor je lepo radio i sve je bilo super i odjednom je poceo da gubi gas.

Zavrnem do kraja ide lepo neko vreme i pocne da gubi snagu, pod manji gas je dobro. Mislio sam da je do smese, jer sam mu napravio jacu mesavinu pa zbog toga, odem na pumpu dosipem benzin ali i dalje ista prica. Desi se da ispuca na auspuh ponekad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je cilindar hilznovan postoji velika verovatnoća da nije uparen sa klipom koji je u njemu, pa se prilikom ozbiljnog zagrevanja klip raširi više nego što to mera cilindra može da podnese. U ekstremnim slučajevima dolazi do blokade.

To možeš da proveriš na dva načina. Da skidaš auspuh ili glavu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
4 hours ago, pronto said:

Ako je cilindar hilznovan postoji velika verovatnoća da nije uparen sa klipom koji je u njemu, pa se prilikom ozbiljnog zagrevanja klip raširi više nego što to mera cilindra može da podnese. U ekstremnim slučajevima dolazi do blokade.

To možeš da proveriš na dva načina. Da skidaš auspuh ili glavu.

 

Nije hilznovan, klip sam ubacio iste velicine kao stari. Sutra cu da skinem auspuh da pogledam kakvo je stanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da vidiš da kojim slučajem nema kakav ris...ali ako nije dirana mera cilindra onda ovo moje predjašnje pisanje ne važi.

Zašto si menjao klip, a cilindar nije diran?

Od ozbiljnijih stvari...

moźe biti da je cilindar postao ovalan i nov klip tu ništa ne rešava.

Od jednostavnijih problem sa gorivom ili strujom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ili je klip loseg kvaliteta pa se jako rasiri kad se ugreje. To moze i da bude ako je smesa siromasna, alu s obzirom da nije nista dirano sem klipa, onda nije do toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
1 hour ago, pronto said:

Da vidiš da kojim slučajem nema kakav ris...ali ako nije dirana mera cilindra onda ovo moje predjašnje pisanje ne važi.

Zašto si menjao klip, a cilindar nije diran?

Od ozbiljnijih stvari...

moźe biti da je cilindar postao ovalan i nov klip tu ništa ne rešava.

Od jednostavnijih problem sa gorivom ili strujom.

Nije diran cilindar druze jer mi tako savetovao majstor. Ja sam hteo da hilznujem to ali

majstor kaze da to nece isto da ide sa hilznom kao sada, a cilindar moze da gura jos nije ujeden mnogo i rekoh ajde da ga poslusam. Ubacio sam Meteor klip, sa Motobike naruceno. Sad kakav

je to kvalitet i dali je neka kopija je znak pitanja..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
9 hours ago, pronto said:

Šta znači nije ujeden mnogo?

Zašto je menjan klip? Zaribao, pukao, pukla karika pa oštećen?

Nije istrosen, moze jos da ide tako. Menjao sam lezaj na radilicu pa reko da zamenim klip i karike kad sam vec otvorio masinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP

Danas proverio karburator i creva za gorivo, sve je dobro nista nije zapuseno.

Napravio neki krug mada je poceo jos vise da gubi gas.

Dok je bio hladan zavrnem do kraj ide lepo sve i desi se odjednom da secne na trenutak(izgubi gas) ali samo kad zavrnem skroz. Kasnije kad je digo temp samo pod mali gas ide, zavrnem malo vise i desi se na trenutak da dobije snagu i odma popusti. Pomagajte ljudi ako je imao neko slicno iskustvo, ovamo kod mene nema bas nekih majstora tako da bih probao prvo sam da resim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Motor kad je siromasna smesa dobro ide hladan i sve losije kako se zagreva.Takodje i puca na spuh pri oduzimanju gasa i usporavanju.

Lose ide kad je gas do kraja,a dobro u nizim obrtajima.To mozes da isprobas recimo kad mu das gas dobar i on krene da kilavi,otvori saug u voznji,ako krene posle sekund dve odma da vuce jako znaci siromasna je smesa.Pogledaj svecicu kakva je i ocisti lepo karb.I da nije napravio vakum u rezervoaru pa kad trazi vise goriva ne dobija.

Stelovao sam pre neki dan karb od nule,ono srafciger u dzep i na voznju pa sam to izvalio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP

Otiso je CDI. Sad sam u nedoumici dali da uzmem elektroniku za Apriliu SR 150 posto samo ta ima na motobajku ili da uzmem polovnu za Runner, posto novu ne mogu da nadjem.  Kazu da moze od SR 150 CDI, sad ne znam ako je neko imao iskustva sa tim. Ne bih da bacim 40e..

https://www.motobikeshop.rs/sr/product/elektronika-cdi-aprilia-sr-125-150-gilera-tyhoon-125-x-piaggio-skippe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja