Jump to content

Moto Zajednica

Malo zapadne Srbije

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U subotu 15.09. bih izvozio jedan krug po zapadnoj Srbiji, pa ako jos neko zeli da se organizujemo za voznju. Polazak planiram oko 9h iz Lazarevca, pa preko Valjeva do manastira Tronosa (Tronoski vajati), pa odatle do Trsica (Trsicki vajati). Zatim preko Loznice do Banje Koviljace i Guceva (Gucevksi vajati). Zatim, uzvodno pored Drine (Suncana reka) prema Ljuboviji, ali usput poseta Sokogradu. Zatim preko Ljubovije do Donje Orovice i posete ovalnoj drvenoj crkvi na vrhu planinskog grebena (asfalt!). Potom preko Pecke ka Valjevu i Lazarevcu.

 

U zagradama mesta gde ce se praviti pauze za kafe i cigare :)

 

Ukoliko ima zainteresovanih, sastanak u 8:30h ispred Dis-a, gde se obicno sastajemo pred polazak na Ostrvicu.

 

Manastir-Tronosa.jpg

 

trsic-srbija.jpg

 

1250-din-za-nocenje-za-dvoje-u-etno-komp

 

reka2.jpg

 

49b.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Lalajko, kad ćeš već preko Pecke za Valjevo, poseti još jednu crkvu brvnaru u neposrednoj blizini Pecke u selu Skadar (praktično ti je usput ako ćeš preko Stava za Valjevo, što preporučujem sa tvojim motorom). Potiče iz 1700 i neke godine i sagradili su je doseljenici iz Skadra na Bojani koji su se doselili u ovaj kraj bežeći od turskih odmazda (odatle i naziv selu)... Više puta je rušena i obnavljana - vraćana u izvorni/autentični oblik. Poslednje restauracije su vršene pre nekih 40 godina...

 

Koordinate:

44°16'20.1"N 19°33'01.2"E

ili

44.272238, 19.550336

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Mozda jesi a mozda i nisi video moju temu

... Sad odvozah tu turu doduse ja sam otisao do B.Baste... Vecina kolega mi je preporucila da zaobidjem Suncanu reku - za klopu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 10.9.2018. at 8:38, icatenej je napisao:

Lalajko, kad ćeš već preko Pecke za Valjevo, poseti još jednu crkvu brvnaru u neposrednoj blizini Pecke u selu Skadar (praktično ti je usput ako ćeš preko Stava za Valjevo, što preporučujem sa tvojim motorom). Potiče iz 1700 i neke godine i sagradili su je doseljenici iz Skadra na Bojani koji su se doselili u ovaj kraj bežeći od turskih odmazda (odatle i naziv selu)... Više puta je rušena i obnavljana - vraćana u izvorni/autentični oblik. Poslednje restauracije su vršene pre nekih 40 godina...

 

Koordinate:

44°16'20.1"N 19°33'01.2"E

ili

44.272238, 19.550336

Ako budem isao sam, sto ce biti po svoj prilici, poseticu. U suprotnom, ako bude vremena u povratku. Hvala na sugestiji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Zanimljivo vikend slobodan, najverovatnije se vidimo.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa evo, odvozalo se i ukratko izvestaj.

 

Nasli smo su u ugovoreno vreme, nas trojica, Filip, Djomla i ja. Slika pred polazak...

 

MUD0OOWT_o.jpg

 

... ali medjutim. Moj GS, koje je do tog trenutka uredno palio je ostao totalno bez akumulatora, sijalice na tabli su jedva ckiljile. Posle dva kruga po parkingu smo zakljucili da to na guranje ne moze da se pokrene, pa smo pokusali kablovima koje nam je jedan od posetilaca DIS-a ponudio. Motor je upalio bez problema, tako da je usledio drugi polazak... ali medjutim :) izgleda sam tokom kretanja nekako uspeo da zakacim kill switch te se motor opet ugasio. Covek sa kablovima je nestao u DIS-u, pokusaj sa kablovima sa NIS pumpe nije uspeo jer ti kablovi nisu ni za sta. Jedino resenje, ako cemo ipak na put, je da Djomla donese svoje kablove i da ih nosimo kao moralnu podrsku. Na srecu, na vecini mesta imamo nizbrdice, sto ce olaksati pokretanje motora.

 

Konacno, krecemo oko 10h. Put do Valjeva manje vise dosadan, tek iza, ka Loznici pocinje pravo uzivanje. Odlican asfalt i divna priroda.

 

q2QLKIRk_o.jpg

 

Pred put mi je ekran na navigaciji otkazao poslusnost, pa sam navodjenje prepustio Here navigaciji sa telefona. Uredno unet "manastir Tronosa", ali na skretanju za isti, navigacija cuti. OK, necu da se bunim, vidim da ima neki put na umu. Medjutim, malo po malo, ulazimo u Loznicu gde nas dovodi do centra grada. Kako je ona zamislila da je tu manastir, nije mi jasno ni sad. Uglavnom, obzirom na moj akumulator i vec kasnjenje, bilo je bolje da za sad od Tronose odustanemo. Zato produzujemo ka Banji Koviljaci. Na ulazu se javljam Auslanderu, ili ti Veljku i dogovaramo se da se nadjemo na skretanju za Gucevo, gde se Veljko posle nekoliko minuta pojavljuje na odlicnom MZ-u. Sledi 15-minutni uspon na Gucevo.

 

z1Bdmpm5_o.jpg

 

JYljUmUW_o.jpg

 

Kod spomenika nailazimo na troclanu ekipu bajkera iz Novog Sada sa kojima se upoznajemo i posto su dvojica od njih na BMW odmah pocinju sale u tom smislu.

 

3xpjFXag_o.jpg

 

DSP4Y4Ni_o.jpg

 

YJP7DmFV_o.jpg

 

AtQbwvDD_o.jpg

 

Sa Guceva se spustamo par kilometara nize do Gucvskih vajata, na kaficu. Ceo restoran je skoro popunjen ekipo uciteljica, opet iz Novog Sada.

 

m9Rsnfak_o.jpg

 

e1dX38Hu_o.jpg

 

avbRQs6B_o.jpg

 

9xzZ6eET_o.jpg

 

Potom se pozdravljamo sa Veljkom i krecemo ka Koviljaci gde je planiran rucak :) Mala kafanica na izlasku ka Ljuboviji, gde nam se pridruzio i BJB clan Djole. 

 

0FzwYebo_o.jpg

 

Ovo mesto je ujedno i jedino na kom smo koristili kablove...

 

2SK5gC2p_o.jpg

 

Posle klope krecemo uzvodno. Negde oko Zvornika nailazimo na mokar asfalt, nebo se zacrnilo, ali na srecu kisa nas nije uhvatila. Put ka Ljuboviji je sjajan, tu ima nekoliko etno-restorana koje treba posetiti, ali na zalost vremena nije bilo. Vrhpolje i Drinski raj ce morati da sacekaju drugu priliku. 

 

Iz Ljubovije idemo putem koji preko Proslopa vodi do Pecke. Nekoliko kilometara od grada, skrecemo desno ka malom planinskom selu Donja Orovica. Ovde ja dolazim cesto preko leta na akticni odmor - branje malina. Mesto je poznato po lepoj drvenoj crkvi iz osamnaestog veka, napravljenu bez coskova i bez eksera. Parkiramo u centru Orovice.

 

fztqb9Hl_o.jpg

 

Tu su lokalni klinci odusevljeni dolaskom velikih motora!

 

mOi8oNdG_o.jpg

 

AV0FqBfn_o.jpg

 

UWeXLdY2_o.jpg

 

Ovaj na GS nije bas nesto nasmejan, ali... shvatice jednog dana :)

 

Pesice odlazimo so crkve gde nas docekuje svestenik koji nas upoznaje sa istorijatom crkvice. Do pre par godina oko crkve su se nalazile ogromne lipe, vece nisam video. Medjutim, lipe su ostarile, postojala je opasnost da padnu na crkvu, tako da su one u najlosijem stanju isecene. Ostali su samo panjevi da svedoce o nekadasnjem mocnom drvecu...

 

F8yUOgII_o.jpg

 

yWbvBmMG_o.jpg

 

Tlvpa5SR_o.jpg

 

FREOvJQi_o.jpg

 

FG1RPNjz_o.jpg

 

lIWtv0I7_o.jpg

 

xBZT1zx8_o.jpg

 

83F7k9cW_o.jpg

 

Ikone iz vremena kada je crkva radjena:

 

cgmMs8c4_o.jpg

 

I mala postica koja je proglasena pre neku godinu za najlepsu u Srbiji:

 

3ymNzPFh_o.jpg

 

Iz Orovice se spustamo nazad na put ka Peckoj. Iz Pecke stizemo u Osecinu i brzo smo u Valjevu. Mrak je vec pao kad smo stigli u Lazarevac, na parking ispred DIS-a, odakle smi i krenuli. Jos jedna slika za kraj.

 

iL4odRYu_o.jpg

 

Sve u svemu, nesto ispod 300km, za Filipa 100km preko toga. Putevi zapadne Srbije sjajni puni krivina i lepih pogleda, sa mnogo mesta koje vredi posetiti. Ipak, za sve sto je planirano potrebno je, u ovo doba godine, krenuti ranije i ... imati dobar akumulator.

 

Vozimo se!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
7 hours ago, lalajko said:

 

Na ulazu se javljam Auslanderu, ili ti Veljku i dogovaramo se da se nadjemo na skretanju za Gucevo, gde se Veljko posle nekoliko minuta pojavljuje na odlicnom MZ-u. Sledi 15-minutni uspon na Gucevo.

 

 

 

Dodao bih, sledi 15- minutno gutanje dima Veljkovog MZ-a :jee:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Eh.. eto prilike i da probas Vfr kad budes bio na ovoj strani...

Sve u svemu lepa tema i odlicna voznja...mi bili do Ljubovije letos ali kasno posli jos nas uhvatila kisa ali smo uzivali..ima jako lepih deonica za voznju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja