Jump to content

Moto Zajednica

ZABLUDA srpskih vozača! Pažljivo proučite zakon!

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Управо тако, само се Ђоле залетео због напада на његову (и твоју) професију, па дочекао на нож и моју изјаву, опуштено ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Za krivicni postupak ide sigurno na vestacenje (tako je u praksi), a ovo je informacija od sudije kada je prekrsajni postupak u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ima dobra  francuska komedija o postarima. Zaboravih  naziv. Uglavnom  sve fin svet.

Znam jednog koji se u 55-oj  farba, spopada sve sto suknju nosi, pise poeziju, voli pse. Lud ko struja, al pozitivan do kraja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, Zuba87 je napisao:

Управо тако, само се Ђоле залетео због напада на његову (и твоју) професију, па дочекао на нож и моју изјаву, опуштено ;)

Da stavi smile, pa i da ukapiram... ;)
Ovako mi ne da profesija da skontam :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
3 minutes ago, Zuba87 said:

Управо тако, само се Ђоле залетео због напада на његову (и твоју) професију, па дочекао на нож и моју изјаву, опуштено ;)

Stoji zapisano - crno na belo, ocekuj tuzbu ovih dana. Ne znam ko ti donosi postu ali izbegavaj ga narednih dana :D

 

Kad smo vec kod toga, kako ide stvarno sa ovim nasim piskaranjem. Jel moze to neko da iskoristi/zloupotrebi na ovaj ili onaj nacin prilikom tuzakanja na sudu? Reko bi covek da si na prvi pogled anoniman ali to je naravno daleko od istine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хахаха! Професионална деформација :)

А тај поштар од 55 година, господин! Јури сукње, па замисли да трчи за мушкарцима?! :)

Саване, каква приватност када једни другима шаљемо Пост експресе са свим подацима? :)

Мада, нема простора за тужбе, јер је форум углавном позитиван, а ако се баш претера, ту је Чика Аракис са гумицом :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Info iz prve ruke. Zakon u BiH i Srbiji vrlo je sličan skoro copy-paste pa mislim da je primjenjivo. Supruga je advokat i često ima krivične postupke proizašle iz saobraćajnih nezgoda. Njeno iskustvo je ovakvo.

 

Običan manji udes sa materijalnom štetom, međutim neko je slomio prst ili imao neku tjelesnu povredu (nije bio vezan ili je nepravilno sjedio u vozilu). Postupak automatski ide u krivicu. Tu čovjek bude osuđen uglavnom novčano zbog realno ničeg... opet realno kriv je jer kako dokazati suprotno. Problem nije toliko u novcu nego u tome što postaješ krivično kažnjavan (čitaj za bilo kakvu potvrdu imaš problem i objašnajvaš). Njene stranke uglavnom imaju ovaj problem i neće da im ime bude u evidenciji.

 

Snimci sa kamera tada zlata vrijede, ali obavezno uz vještačenje. Ako sudija snimak kao snimak ne prihvata onda se to fino upakuje u nalaz vještaka i time opet bude dokaz.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

I u Srbiji apsolutno isto...

 

Ako se u krivici ide na oportunitet (sporazumno priznanje krivice), opet ce u evidencijama stajati da je podneta krivicna prijava, ali ishod- odbacaj

 

Nakon par godina se moze podneti zahtev za brisanje iz kaznene evidencije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Upravo tako, samo što mnogi ljudi za period dok su u evidenciji imaju problem u javnim nabavkama, prilikom dobijanja radnih dozvola i slično... gdje god se traži potvrda o nekažnjavanju.... onda praktično iz ničeg budu blokirani...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Malo kasnim, al hajde da dodam i ja za naše čuvare reda tj. saobraćaja. Pre par godina, zaustavi me patrola na motorima u Zemunu. Stanem, skidam kacigu i kad videše sedu glavu, nasmejaše se i rekoše, ajd idi. Stadoh da ispušim cigaretu sa njima, i kroz priču rekoše da jure klince koji voze bez dozvole i neregistrovane motore. Mogu vam reći da smo se prijatno ispričali i nisam se osetio ni na koji način uvređeno ili poniženo od njihove strane. Sve zavisi na koga naletiš, ali u velikom broju i od nas samih. Niko te neće (bar se nadam) maltretirati bez razloga

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja