Jump to content

Moto Zajednica

ZABLUDA srpskih vozača! Pažljivo proučite zakon!

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Policajci su (po mom iskustvu) poslednjih desetak godina korektni prema motoristima i čak su i prilično popustivi kada su u pitanju manji prekršaji koje napravimo.

Komentar koji je dao Alekre je uvredljiv i zaista ne bi trebalo da se nađe na ovom forumu.

Ja recimo poznajem dosta smederevaca (po raznoraznim osnovama) i mislim da u Srbiji nema gorih ljudi nego što su smederevci, ali mi to ne daje za pravo (niti mi pada na pamet) da ih sve javno prozivam i vređam. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ne treba generalizovati, svakako ima i ovakvih i onakvih, ja za sada nemam nekih losih iskustava sa pajkanima, 2 puta su mi oprostili prekrsaj, jednom sam potplatio sa 1000 din, a jednom sam platio za nenosenje kacige 2500, od 4 puta koliko su me uhvatili u prekrsaju.

 

S druge strane, dobar drugar voli ostrije da vozi auto i jednom prilikom je proleteo na rano zuto, jer je brzo isao i nije imalo teorije da se zaustavi. Uhvatila ga je patrola od 3 pandura, dvojica su se ponasala normalno, treci, vidno pijan, mu je lupio samarcinu. Otac drugara u mom gradu nije bilo ko i pandurcina je debelo nagrabusila, s druge strane, da je mene osamario, proslo bi sa "pojeo vuk magarca".

 

Ovo sa kamerama je dobro ako je sudija covek na mestu, ako je placeno govedo, dzabe i snimak u hd-u, nece ga ni pogledati, niti ce ga to zanimati, dokle god imaju rupu u zakonu, pravice se ludi ako im se isplati. Dovoljno je reci za Mitrovicevog sina, jos ona nesrecna devojcica ispade kriva, a bio i jasan snimak kao dan. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
4 hours ago, Alekre said:

 


Nikada nisam imao niti jedan problem sa zakonom, nikada ni opomenu nisam dobio. No, naš policajac ne ume da priđe bez "DAJ PAPIRI, DOZVOLU, GDE IDEŠ", da se dovikuje preko kolovoza sa kolegom, neobrijani, raspasane uniforme u meni nikada ne mogu da izazovu poštovanje i moram da radim i da ga poštujem tek onoliko koliko sam po sili zakona primoran. Ako oni sami ne poštuju težinu i odgovornost uniforme, ja im sigurno svojoj poniznošću to neću kompezovati.

Aj onda do Šapca na kafu, obrijan sam i uniforma mi je uvek ispeglana i cista a mozda i organizujem neko "janje" :D 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Throttle Addict je napisao:

Aj onda do Šapca na kafu, obrijan sam i uniforma mi je uvek ispeglana i cista a mozda i organizujem neko "janje" :D

Neee, da izgubimo jos jednog "vidjenijeg sektasa" :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Iskren da budem, ni ja ne pamtim kad mi se neki policajac prilikom zaustavljanja u saobraćaju obratio drugačije osim sa "Gospodine, molim spremite vozačku i saobraćajnu...".  Ne kažem da je tako svugde, samo kažem da ja ne pamtim da sam ikad naišao na bilo kakvu neljubaznost prilikom zaustavljanja od strane saobraćajne policije. Ako me zaustave na motoru, obično su raspoloženi i da malo proćaskaju itd. Čak šta više, poslednji put kad su me zaustavili dok sam vozio motor su me intenciozno zaustavili da mi kažu da obratim pažnju na neke radove na putu ispred - da se ne zaletim. Žena i ja bili na motoru. Nisu mi uopšte tražili dokumenta. Okolina Petrovca je bila u pitanju... A kaznu sam poslednji put platio pre dve godine za minorno prekoračenje brzine na autoputu. Presretač me zaustavio ispred Novog Sada. 5000 din odnosno 2500 za uplatu u roku od 8 dana. Nudili mi da pogledam snimak, ja reko "ma znam da sam išao toliko i toliko, išao sam i brže... šta ima da gledam...". Napisali kaznu, ja potpisao zapisnik, poželeli srećan put :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 6 sati, N.F.S. je napisao:

Ne shvataj licno, i zbog ne savesnih motorista mene kao takvog vide...

Smeta mi losa komunikacija, ja persiram a on (policajac) mi se obrati bez ikakvog postovanja, bar da uzvrati ono koje mu ukazem...

Nemam posla sa njima (na srecu) ali preskacem svaku diskusiju, ne mozes mu objasniti, ne shvata...

Svima im je zajednicko da su "raseljena lica"

Moja iskustva su drugacija.  Uvek su ljubazni i uvek mi persiraju,  vremena bahatih policajaca su odavno prosla,  jer vrlo lako mogu da popiju disciplinsku.  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Da se ne lažemo, situacija je dosta bolja nego sto je bila. Ali da ima krkana koji su obukli uniformu kako ne bi dangubili po sumama - ima. Sreca zadnjih par godina je došlo dosta školovanih mladjih koji vade prosek. A grupica bezobraznih je dobila po nosu zbog raznih prijava koje se u danasnje vreme dosta ozbiljnije shvataju.

Bas sinoc pričam sa komšijom na tu temu, on je tamo domaći i zna situaciju odlično. Kaže ovako:
Dolaze mladi, obučeni, policajci, sve pod konac bas kako treba da budu. E onda posle odredjenog vremena pocnu da odskacu od stare garde koja ima svoja pravila i koja je kao tvrdjava gde ne možeš da prodres. Onda ti novi policajci imaju dve opcije, da se priklone klanu, bilo aktivno ili pasivno. Ili da nastave pa da im se smesta svašta nešto od strane kolega / ljutih prijatelja.

Ja bih lično izabrao drugu opciju i posuo tu tvrdjavu sa zapaljenim uljem pa kud puklo da puklo. Ali dobro..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Sa policijom uvek sam korektan,doduše samo sam jednu zaradio kaznu za prekoračenje od 29 km/h u naselju,sa autom,prošle god. na izlazu iz KG-a...sreća prva je pa sam se nagodio,platio,čini mi se 7500...stižu mladi što podržavam,svako neka radi svoj pos'o...da im ovi budjavi tajkuni ne kvare ugled bilo bi ok...viša sila( keš )...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, DjoleLO je napisao:

Ja doktora "podmazao" da bi mi operisao osobu sa kojom zivim, pa opet ne kazem da je to odlika prosecnog doktora...

Popovi imaju tarife usluga, pa ne kazem da je to odlika prosecnog lica SPC...

Ima nas svakakvih. Svakakvih indijanaca, kompleksasa sa planine narocito, ali se ne slazem sa tim VECINA

 

Da ne offujem vise...

O pravosudnom sistemu mogu mnogo toga reci i sa teorijske i sa prakticne strane, ali posle ovakvih komentara zaista nemam zelju da to uradim.

 

Skolovani policajac sa pravnim fakultetom.Ti si u teskoj manjini,e sad zamisli sta i kako radi vecina

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Predrasude i generalizacija su uvek pogresne pa i ovom slucaju. Sigurno da ima raznih i verovatno i nekulturnih, bahatih i sl. Po nekom mom vidjenju situacija je gora u manjim mestima jer se tu racuna da su svi svoji i da znaju sa kim pricaju.

 

Ja licno imam iza sebe bar 500.000 km i nekih 13 godina aktivne voznje. Nikad nisam platio kaznu a da nisam kriv (4 kazne i 2 dogovora :) . Čak su me cesto  i pustali za manje prekrsaje.

 

Ja iskreno ne mogu da se setim da me je neko zaustavio poslednjih godina bez Dobro veče gospodine, molim vas dokumenta... Da li znate koji ste prekrsaj napravili, da li ste konzumirali alkohoh i sl.

 

Mislim da se i ova generacija policajaca i bar malo razlikuje od one prethodne pre iz 90-ih koja je zavrsila koje kakve kurseve, skupljeni sa konca i konopca...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

I moja iskustva sa policijom pozitivna. Uvek uredno persiranje pri obraćanju. Ne silazim sa točkova i često ih srećem. Nisam naleteo godinama, ali da ima nekulturne stoke - ima kao i svuda sigurno. Nekulturan je i onaj generalizujući komentar o njima ovde ("polu životinja"), pa... :neznam:

 

Podrška panduraciji za vrlo zaheban posao koji rade u 95+% slučajeva na jako kulturan način :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Sa saobracajcima nikad nisam imao problema.

Uvek je bilo dobro vece, dovidjenja.

Ako sam u prekrsaju, jesam,   tu nema zbora, platim svoju gresku

Mene vise nerviraju seoske patroldzije koje setaju pored puta sa svescicom,  zaustavljaju vozila iz razonode i pokusavaju da se ogrebu za pice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pre neki dan me zaustave blizu Raške i to izdvoje iz kolone vozila - već sam počeo da psujem u sebi.

Policajac prvo poče da se izvinjava što me zadržava, da li je problem da pogleda u kofer.

Ajde što da ne, pokažem mu i u par reči skontam da traže nešto.

Da su me još 10 puta zaustavili taj dan, ne bi mi smetalo jer vidim da rade svoj posao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Evo da se i ja priključim iskustvima. Pošto vozim vec 27 godina i ko zna koliko km iza sebe pa se nakupilo i podosta iskustava. Generalno mnogo je bolja situacija nego devedesetih i vidi se da je kultura i vaspitanje prevmladalo. Naravno u svakom žitu ima i kukolja ali sam mnogo manje nego ranije. Problem je što su kulturni u glavnom neprimetni i ne pamte se jer je to nešto što je normalno a nekulturne pamtimo neretko i celog života. Nekad sam se često sretao sa njima ali kako godine prolazile dozove se čovek pameti i smiri se pa tako vec dosta godina nisam morao platiti ni jedan prekršaj. Zaustave i kultorno obrazlože zbog čega i prijatno i do vidjenja. Kad mi kulturno pridje i kulturno se obrati stvaro ne mogu ni ja da ne budem kulturan i kooperativan. Kad su nekulturni (mada retko) ja pokušam dam im v objasnim da to nije kulturno i da se to ne radi tako pa se neki postide i promene priču a neki se nadju uvredjenim i postanu još nekulturniji e tu obično krece rasprava koja po pravili nije prijatna.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Bilo je slucajeva kad me zaustave, da nema persiranja i nekog kodeksa, al je to bilo nekim prijateljskim jezikom koji bi ja koristio sa nekim drugarom (pozdrav, kako je, jel si cirkao, pici, teraj, ulagani....) sto meni licno apsolutno ne smeta...

A postoje i ovi koje je spominjao alekre, to su obicno lokalni policajci kao npr kod mene na opstini koji imaju 55+ godina, koji jos uvek rade samo zato sto imaju neku rodjacku vezu, pa da izguraju za punu penziju (koju uopste i nisu zasluzili) i koji su svasta radili dole na Kosovu, pa sad cak i imaju problem kad im nesto suska nocu... Obozavaju da gledaju kaobojske filmove i tako se ponasaju, kao serifi (izlecu iz kola, unose se u facu i izigravaju neku strogocu, a obicno za komsije imaju po nekog lopova i dilera laksih opijata)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Sa saobracajnom policijom stvarno nikad nisam imao problema,uvek sve fino kulturno.

Sa druge strane,ova policija koja nije saobracajna ,e tu vec potpuno drugacija iskustva. U poslednje vreme sve negativnija. Samo da napomenem da nisam sa one strane zakona i da sam do sad imao samo jednu prekrsajnu prijavu i to u saobracaju. To je sve od mog loseg dosijea. Sa moje strane sve uvek kulturno ,a sa njihove cu samo reci neprofesionalno( zbog njihovih kolega sa foruma)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 12 sati, Throttle Addict je napisao:

    ...  obrijan sam i uniforma mi je uvek ispeglana i cista...    :D 

-  Džabe pišeš , znam te lično !  :)       (  Ume da se ubrlja ljutim  ! )    

 

Šalu na stranu ,  Aleksa i Đole su dobri   momci ,  sigurno primerni i u svom poslu  ali zbog  izuzetaka u struci,  uvek će biti predrasuda, komentara  i  viceva. 

 

 Policajac , jedina životinja sa repom sa strane .    :tras2:    Ovo je vic ( dobar ili loš i o tome možemo raspravljati )   kao tvrdnja je  neprimerna ,   kao i  : Bosanci su glupi , toliko je viceva o tome ...

 

Cinično je reći da je nepihvatljiv  samo negativan komentar o policajcima   a  da  je šalteruša Mica ubica ,   da je advokat đavolov šegrt , da majstor nikada ne laže - samo odlaže ,  da doktore podmazujemo, da su motoristi  ...   i sve je to opravdano i potkrepljeno nekim našim iskustvom. 

 

Izvinjavam se pokretaču teme ( zanimljiva i korisna) na teškom skretanju ali eto .   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма шта нису стока?! Јесу!

Ево, прексиноћ један пандур четвороношке изађе из зграде!

Пописмо две литре дедоваче (лоза коју пече мој деда, 55°, око 23 града) и једва погоди врата!

 

Пије, нема мере!

 

До душе, нестаде и преко киле печенице и чинија кајмака које је донео, па може и он рећи да поштари једу ко стока, али овде је тема полиција!

 

Кваре фин свет, ево, ја сам антиалкохоличар, али морам, представник закона ме натерао...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

"Popismo", a ti antialkoholicar!?

Na sve to toliko si fin da ogovaras coveka sa kim si pio

(Uopste ne opravdavam nekog sto je toliko popio, ali kad takvi kao ti drugome sude..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
"Popismo", a ti antialkoholicar!?

Na sve to toliko si fin da ogovaras coveka sa kim si pio

(Uopste ne opravdavam nekog sto je toliko popio, ali kad takvi kao ti drugome sude..)
Mislim da Zuba nista lose nije mislio, licno ga ne poznajem al na forumu sam stekao utisak da je za....ebant i voli da bude sarkastican

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Da se vratim na temu, da ne ode ovo u pogresnom pravcu...

Upravo sam kontaktirao sudiju Prekrsajnog suda i isti mi rekao da se moze dostaviti snimak, ali da se radi vestacenje tog snimka.

 

Izvinjavam se ako je sala u pitanju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja