Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDM 850 ili Aprilia Pegaso

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrazv, zanima me vase iskustvo kupujem prvi "Veci" motor pre toga sam bio na skuteru od 150ccm. U razmisljanju sam izmedju Yamaha TDM 850 ili Aprilia Pegaso... Yamaha je 1995godiste  dok je Pegaso 2000.. Brzina mi nije presudna naravno, vise sam za neka lepa putovanja ali najbitnije mi je sta je pouzdanije.. Hvala u napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam imao pegasa ali kazu da su modeli pre 660agregata problematicni, inace motor koji se ne moze prodati za 1000eura.

Moj glas TDM-u naravno, nisu ista kategorija, yamaha je punoooooo bolji izbor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Svaki od ova dva ima neke mane...
Koncepcijski su razliciti, to ti je jasno, pa bi gledajuci samo to, moglo reci stvar afiniteta.

Medjutim u ovom slucaju nije bas tako.

Mislim da ces sa TDM 850 imati mnogo manje muke i mnogo vise vremena za voznju - ali samonpo asfaltu.

Pegaso bi vec mogao i na makadam i zemlju - travu sa nekom univerzalnijom gumom. TDM moze ali nije nimalo prijatno...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Moja preporuka je TDM pogotovo ako ces se drzati alfalta. Vozim Pegasa ali novijeg(650ccm) i mogu ti reci da sam i ja hteo prvo starijeg( dvoumio se izmedju Pegasa i Kawasaki KLE) zbog dizajna i opreme, ali onda sam bas puno nacitao da imaju problema sa motorom(koji se inace ugradjuje i u BMW F650, ali su Italijani modifikovali-usrali ga) i elektronikom... Ima na forumu bas dosta komentara o Pegasu pa ako te ne mrzi iscitaj...
Pozdravljam!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja iskreno da ti kažem nebi uzimao motor kao što je ovaj TDM od neproverenog prodavca.Ako se ipak odlučiš povedi dobrog majstora koji će sve dobro da pogleda i ispita . Može dosta muke da zada. 

 

Pegasa sam vozio davno, 650 iz 2001 godine , ja sa njim za par godina vožnje nisam imao ni jedan problem. U svakom slučaju ti je TDM bolji motor . Sezona prolazi, vidi skupljaj još malo novca pa dobaci do nečeg malo novijeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 28 minuta, DANKOVIC je napisao:

https://www.polovniautomobili.com/motori/12945845/yamaha-tdm     inace ovaj motor mi je u ponudi, da dam ovaj skuter     https://www.polovniautomobili.com/motori/12983752/yamaha-skyliner     i doplatu 400-500e.. Ipak vi bolje znate da li je to isplativo.. :) 

On tebi da doplati, ok :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Kad si se već uključio u ovu zajednicu pogledaj i prati šta se od motora prodaje od strane članova foruma. Imaćeš mnogo veći faktor sigurnosti pri kupovini nego što ga imaš kod nepoznatog prodavca koji ti nudi TDM-a '92,  godište sa ,,pređenih 50.000 km". :zbunjen: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 949 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

TDM samo 85o ili 900..,ovo je matoro..,skupljaj pare,ne zaleci se..,bolje i izgubit sezonu,nego kupiti motor i izgubiti sezonu popravljajuci starudiju..!!  Ima dobrih starijih motora,ali generalno tesko ih je naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako mozes nekako dobaciti do modela koji prelaze '99 god kod Tdm-a. Daj sve od sebe. Od '99 je mnogo toga poboljsano na modelu. Daleko od toga da ovi stariji ne valjaju ali ako finansijski mozes da dohvatis ove od '99,potrudi se... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Imao sam i starijeg TDM-a (3vd model iz 95. godine), a imam sad i noviji (4tx iz 99. godine). Gledajući između ta dva modela, poprilični plusevi idu za noviji model (kao što ti Astral i spominje). Generalno ne bih ni razmišljao između Pegasa i TDM-a. Uvek bih pre uzeo TDM-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A ja se svojevremeno zaljubio bas u taj 3vd i bas zbog tih buljavih farova i na kraju iz racionalnih razloga tehnicke prirode modela 4tx se odlucim za njega i to bas za model od '99-01. 

Tdm je generacijski napredovao. 

Krenulo je sa 3vd pa je 4tx ('96-'98) bio poboljsan dosta pa je 4tx ('99-'01) bio poboljsan u odnosu na prethodni i onda je dosao model 900 koji zvanicno nema decijih bolesti i fantastican je motor. Sad je tu Tracer mt09 koji je po meni jedini bolji od Tdm-a zbog tog jednog cilindra vise ali eto on je i jako skup jos uvek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Meni sasvim dobro djeluje ovaj TDM za taj novac. Radi se o polovnom motoru. Povedi nekog poznavaoci TDMa ili Supertenerasa. To sto ne znaš prodavaca nema nikakve veze. Možeš kupiti od nekog poznatog sa foruma i da ti motor posle tri dana zvekne. Ipak je to 26 godina. Apriliju zaobiđi ako možeš. Sa srećom kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, DANKOVIC je napisao:

druge farove ?

 

Nema fara za 300 din. :)

Ja sam oblepio staklo fara sa strane crnom folijom za stopaljke, vizuelno izgleda drugacije, kompaktno sa plastikom oko fara i nema "buljavosti" sta vise gledano spreda odsjaj folije pravi "sociva" unutar fara, podmladjuje ga dosta a veoma jednostavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja