Jump to content

Moto Zajednica

Konačno, prvi put na Karpatima! (TF & TA)

Recommended Posts

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I ja ću sigurno ići više puta... Toliko sam bio ushićen da mi je ceo put prošao u nekom magnovenju, ne sećam se da mi je ikada 4 dana tako proletelo. Sledeći put ću biti opušteniji i ležerniji, pa ću još više uživati. A i ćudljivo, karpatsko vreme - tempirao sam kraj Avgusta kada je atm. talog najmanji a nalio se kiše k'o davljenik vode. Prošle godine sam ceo Avgust, svaki vikend, čekao kao zapeta puška da izvezem istu rutu ali je svaki put bila loša prognoza. Čitam kako su prošle kolege koje su išli par dana posle mene, imali su sunčano vreme na oba prelaza. Jbg, lutrija, pa kako ti se zalomi. Treba se pripremiti za kišu, pa ako ne padne - super, a ako pada prilagodiš se uslovima vožnje i uživaš koliko se može i u datim okolnostima. Srećom, planina je, golet i krš, pa nema mnogo blata da ga voda svuče na asfalt, mada se tu-i-tamo naleti na pokoji kamen ili šljunak ispod kosina jer ih kiša skotrlja na put.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, DraganNS je napisao:

I ja ću sigurno ići više puta... Toliko sam bio ushićen da mi je ceo put prošao u nekom magnovenju, ne sećam se da mi je ikada 4 dana tako proletelo. Sledeći put ću biti opušteniji i ležerniji, pa ću još više uživati. A i ćudljivo, karpatsko vreme - tempirao sam kraj Avgusta kada je atm. talog najmanji a nalio se kiše k'o davljenik vode. Prošle godine sam ceo Avgust, svaki vikend, čekao kao zapeta puška da izvezem istu rutu ali je svaki put bila loša prognoza. Čitam kako su prošle kolege koje su išli par dana posle mene, imali su sunčano vreme na oba prelaza. Jbg, lutrija, pa kako ti se zalomi. Treba se pripremiti za kišu, pa ako ne padne - super, a ako pada prilagodiš se uslovima vožnje i uživaš koliko se može i u datim okolnostima. Srećom, planina je, golet i krš, pa nema mnogo blata da ga voda svuče na asfalt, mada se tu-i-tamo naleti na pokoji kamen ili šljunak ispod kosina jer ih kiša skotrlja na put.

Dragane, ove godine  avgust je bio toliko kisovit da su dani bez kise  mogli na prste jedne ruke da se nabroje.Sa drustvom sam trebao u avgustu da budem 22.08 u Sibiu odrzavao se Hard enduro Red Bul reli pa da nastavimo ,Moldavija Ukraina konkretno Odesa zatim Delta dunava.... itd pa smo zbog kise odlozili i posle  nacisto odustali.Svakodnevno smo pratili prognozu na celoj relaciji kojom smo trebali da idemo.Imao si srece sto te magla koliko vidim nije uhvatila na Karpatima .Septembar moze da bude dobar,  ko moze da bira vreme ,nema vise onih vrucina.U svakom slucaju napravio si jednu lepu voznju koja se dugo pamti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Upravo sada, Sveta 5. je napisao:

Dragane, ove godine  avgust je bio toliko kisovit da su dani bez kise  mogli na prste jedne ruke da se nabroje.Sa drustvom sam trebao u avgustu da budem 22.08 u Sibiu odrzavao se Hard enduro Red Bul reli pa da nastavimo ,Moldavija Ukraina konkretno Odesa zatim Delta dunava.... itd pa smo zbog kise odlozili i posle  nacisto odustali.Svakodnevno smo pratili prognozu na celoj relaciji kojom smo trebali da idemo.Imao si srece sto te magla koliko vidim nije uhvatila na Karpatima .Septembar moze da bude dobar,  ko moze da bira vreme ,nema vise onih vrucina.U svakom slucaju napravio si jednu lepu voznju koja se dugo pamti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Jel bi mogao neko da mi na google maps oznaci marsutu TS i TA. Zagrevam se da sledeci vikend ispicim kolima, kad je vec sezona izmakla za motor

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 7.9.2018. at 21:43, DraganNS je napisao:

kafe pauza u Beloj Crkvi, tu sam zamenio 100 evra, popio kafu i dopunio potrošeno gorivo na Gazprom pumpi.

pretpostavljam da si menjao u dinare da bi sipao gorivo,zanima me zašto nisi pazario gorivo u rumuniji,kolki  je kurs,gde menjati i gde sipati

 

On 7.9.2018. at 22:10, DraganNS je napisao:

vilenisanje tokom noći.

komarci su opasni neprijatelji ,uvek nositi teblete i grejač-dobri su ili neko drugo sredstvo

 

On 7.9.2018. at 22:10, DraganNS je napisao:

neka sela

madjari ili rumuni,zanima me čisto onako pošto znaš moju struku

i još nešto,pošto sam ljubitelj šarplaninaca očekujem da na ovakvim planinama postoje neki slični pastirski psi.Pa vide li nešto od rasnih kerova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sale,

meni je atonomija oko 350 km a pošto od NS do granice ima skoro 250 km hteo sam da iskoristim dinare da dopunim gorivo do čepa, kako bih bio miran kroz Nacionalni park Nere u kome su i kuće retkost a kamoli benzinske pumpe. Doduše,  mogao sam sipati na Lukoilu u Oravici ali nisam hteo da rizikujem da naletim na situaciju kao što je npr. istakanje goriva, kraće radno vreme i sl. a posle ko zna gde je sledeća pumpa. Kurs leja se dnevno menja pa pogledaj, ja sam menjao po preporuci kolege Eduarda sa foruma u BC u menjačnici na glavnoj ulici (tu gde su kafići u centru). Nisam hteo da nešto preterujem sa količinom leja, pa da posle ne znam šta ću sa njima, nego sam zamenio 100e i kasnije još 100e, i to mi je bilo dovoljno uz dinare kojima sam plaćao do granice i posle, kada sam se vratio u Srbiju.

Što se komaraca tiče, u  smeštaju je bio aparat sa tabletama (mislim da sam to i napisao) ali sam mislio da ću ih se rešiti "primenom zakona fizike", a ne hemije. Međutim, uvek se neki sakrije... :stabre2:

Što se sela tiče - nesam školovala da ti kažem, ali baci pogled na etničku mapu Rumunije prema popisu iz 2011. koju sam ti poslao na pp ali, please, nemoj da ovde širimo temu. 

Što se pasa tiče, posebno u delu između Turnu Severina i Targu Jiu, kada se vozi kroz šumu nailazio sam na čopore poludivljih pasa-mešanaca koji se zaleću i kidišu na motor braneći svoju teritoriju, pa treba biti oprezan kada ih vidiš kako se spremaju kraj puta. Ovo mi se desilo ne jednom nego 4-5 puta tokom vožnje. Pretpostavljam da se hrane otpacima koje izletnici ostavljaju za sobom... Za detaljniju analizu kinološke mape Rumunije moraš otići na neki kinološki forum... :nanana:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

2016-te prodjoh TF i TA, posli smederevcem - golubac pa kod kladova usli u RO (brzo se stize, milina za voznju).

Dalje targu z. - ram. valcea - TF jug-sever - TA sever jug - targu z. - nacionalni park nera - vrsac.

Kolko me secanje sluzi, gledali smo tankanje na svakih 200km.... medjutim, krstene pumpe su bile na 150km tako d atreba povesti racuna po pitanju goriva, sve ostalo je milina :D 

Koliko RO nema pumpi toliko AL ima na pretek.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sjajno imenjace, sa uzivanjem sam procitao putopis. I sam planiram (iz godine u godinu) slicno putovanje, pa se nadam da konacno to i ja odradim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Ohrid
  • Motocikl: BMW F650cs Scarver + Suzuki GSF650S Bandit k9

bravo imenjce lep putopis a i vreme za pohvalu neki bi se odkazali posle prvog nevremena 

TA i TF lepi prelepi ali nimalo u sporedbu sa Durmitora (bar po meni)ako ga nisi vec izvozio...

pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Super putopis, i ja planiram svake godine da odvozam al uvek nesto iskrsne ne planirano. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Bravo, lepo si napisao i opisao.

Ove godine prve dane u sedmom mesecu krešemo iz Slovenije, prema Romunji nas 5 motora.

 

Trasa ide nekako tako : do Beograda autoputom (dalje ništa više na autoput). Od BG do Bele Crkve preko Pančeva i Kovina. Spavanje Bela Crkva...ima neka preporuka ?? Može ime menjačnice i tačne gps koordinate ?

 

2 dan:  Bela Crkva - Oravita - Resita - Caransebeş - Hateg- Hunedoara (grad tvrđava ) - Sebes ...preporuka za nočenje u hotelu sa doručkom 

 

3 dan: Sebes - Turda ( rudnik soli ...5 sati ) - nočenje u Cluj-Napoca  .... preporuka 

 

4 dan: Cluj-Napoca - Dej - Baia Mare - Livada - Sapanta (" veselo groblje ") možda na kaficu u Ukrainu i odmah natrag- Sighetu Marmaţiei.... nočenje il možda nastavimo malo dalje do Vişeu de Sus

 

5 dan : vožnja sa parnim vozom ..pola dana  - Reghin - Târgu Mureş - Sighişoara (rodni kraj Drakule ...nočenje preporuka

 

6 dan :  Sighişoara - Brasov - Sinaia ( tvrđava grad Peles )  - Bran Grad od Drakule - Pitesti ...nočenje preporuka ( dobrodošao hotel sa bazenom ..za relax ) 

 

7 dan : Pitesti - Transfagarasan - Sibiu - Transalpina - Novaci ...nočenje preporuka ili tu naokolo

 

8 dan :  Novaci - Târgu Jiu - Drobeta-Turnu Severin - Đerdap - Golubac - Beograd... nočenje preporuka .

 

9 dan:  rezerva ...za nikad se nezna a ako ide sve ok onda za šetnju i ogled Beograda

 

10 dan ... autoput do Slovenije

 

Hvala vam na preporukama i savjete koji bi nam pomogli na našom touru.

Izvinite na pravopinim greškama :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala ti, sasvim dobro se služiš srpskim :).  Evo, ovde imaš odličnu temu u kojoj ćeš naći mnogo korisnih informacija u vezi sa Rumunijom:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Vrlo lepo opisana tura. Takodje se nadam da cu pocetkom septembra proci slicnim deonicama pa mi je tvoje iskustvo veoma zanimljivo. Valjda nece biti kise u tom periodu, jer to je sve ali ne i uzivanje voznje motorom.

Razumem iz mnogih iskustava da je vreme u Karpatima nepredvidljivo i voleo bih da smanjim rizik na minimum. Koji sajt za vremensku prognozu preporucujes? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala! Ne znam šta bih ti rekao, u pravu si za nepredvidivost vremena na Karpatima... Ja sam pokušao da natempiram vožnju prema vremenskoj prognozi, i opet me je kiša oprala. Opet, da sam negde usput zastao i sačekao da kiša prođe iskustvo bi bilo drugačije, a izgubio bih, recimo, samo sat vremena što ništa ne menja. Evo, za vikend smo buraz i ja išli do Nove Varoši i sutradan nazad, i uprkos lošoj vremenskoj prognozi, samo smo pola sata vozili po kiši, a svuda po Srbiji - haos. Tako da ne vredi ni čekati idealne uslove (po prognozi), nego odabrati koliko-toliko stabilno vreme, a usput se prilagođavati. Nego, da ti odgovorim: kombinovao sam više izvora informacija, od RHMZ, ACCUWEATHER, WEATHER2UMBRELLA do, obavezno, YR.NO (Norvežani). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Puno hvala! Nadajmo se dobrom vremenu. Krenuo sam prvo sa odabirom termina, jer iz iskustava drugih do sada je tada bilo najstabilnije vreme. Koristim tank torbu i zadnji kofer pa cu biti ogranicen sa stvarima neophodnim za 4-5 dana puta. Ako bas bude lose, razmatram varijantu za Durmitor i Lovcen preko Trebinja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
On 7.9.2018. at 21:37, DraganNS je napisao:

·         Prolog

Koliko puta ti se, dragi čitaoče, desilo da nešto isplaniraš pa da se izjalovi? Koliko puta si imao osećaj da ti stvari, događaji, okolnosti izmiču izvan kontrole bez obzira na sav trud koji uložio da se nešto ostvari? E, upravo tako se potpisnik ovih redova osećao poslednje dve sezone pokušavajući da se, konačno, otisne put Karpata i položi balkansku, motorašku "malu maturu" - Transfagarašan i Transalpinu. Uvek se nešto isprečilo: te ne dobijem "zeleno svetlo" na poslu, te se vreme naroguši, te ne može ovaj ili onaj, a tu je i naš porodični, tradicionalni obilazak rodbine u Igalu, obično krajem Avgusta kada sezona malo mine a pre nego što počne škola. Vidim, neće mene Rumunija videti još dugo vremena (kao ni ja nju) ukoliko nešto ne preduzmem, pa makar i drastično.

dobro ispisano, nekako sam se poistovjetio :D

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Odvozao TF i TA utorak, sredu i cetvrtak. Vreme top, voznja vrh.. Prosli smo super, preporuka za obilazak.. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Stamane, jbg, ne može se protiv karme... :jee:Btw. i ja pogledam tvoje klipove i mislim da to dobro radiš, nego si zreo za malo veći "zalogaj" izvan lokala ;)

Stevane, lepe su ti fotke, 'ajde baci svoje utiske "na papir" i napiši putopis da motivišemo ove što se još kane :aha: Meni je malo žao što zbog lošeg vremena nisam mogao da se duže zadržim na TA i napravim koju fotku više. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 12 sati, DraganNS je napisao:

Stamane, jbg, ne može se protiv karme... :jee:Btw. i ja pogledam tvoje klipove i mislim da to dobro radiš, nego si zreo za malo veći "zalogaj" izvan lokala ;)

Stevane, lepe su ti fotke, 'ajde baci svoje utiske "na papir" i napiši putopis da motivišemo ove što se još kane :aha: Meni je malo žao što zbog lošeg vremena nisam mogao da se duže zadržim na TA i napravim koju fotku više. 

Ako je tako,  onda mi je karma jeb...  Sve po spisku :)  toliko planova i svega mora bit neki kurslus. Zelio bih da kad tamo stignem to bude potpuno,  kadrovi,  voznja barem malo za uzitak,  nista pretjerano...  Ipak mi je to put od 2300km i tesko da bih sledece 400r izfvojio da opet dodjem.  Moje misljenje je da imam 30 god i previse jos mjesta za posjetit da bih se vracao na iste.  Prijes sveha zbog novca... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja