Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Prince - problem sa pozicijom

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ello, svima. 
Izvinjavam se sto odmah pocinjem nasumicnu temu, ali nemam kome da se obratim se Forumu.
Elem, da vam objasnim moj problem.
Pre par dana, dok smo sestra i ja bili na izletu u Sremskim Karlovcima; desilo nam se odjednom da se pusio far i desni prekidac. Prvo smo mislili da se zapalila ili pukla sijalica od fara, ali nije. Motor je sve uspesno radio i startovao. Nisam hteo dublje da kopam zbog manjka alata i delova.
Sutradan kad smo se vratili kuci, skinuo sam sediste i video da je zica koja vodi od Led traka ispod rezervoara (znaci + deo) nazuljan i ostecen; cime je dovelo sigurno do kratkog spoja i pusenja. Da objasnim led trake sam povezao sa pozicijom.
Posle toga sam otvorio far, gde je glavno cvoriste cele instalacije i video da je jedna zica skroz rastopljena i ugljenisana. Ujedno je i istopila jos par njih. 
Zapisavsi nacin povezivanja, skinuo desni prekidac i otvorio ga. Zica koja se istopila bila je od fara, cime je posle kratkog lemljenja bila zamnjena novom, kao i ujedno i ostale rastopljene. 
Elem, kad sam sve to lepo sastavio i stavio u nove bulzire i vratio na mesto; povezao po zapisanom redosledu; pozicije nisu htele da rade, ali glavna od fara radi. Takodje vazno da napomenem, jeste da jedna braon-bela zica nema povezivanje, a ide upravo od prekidaca svetla.
Ispitao sam napon na prekidacu, na delu za pozicije ne dobija uopste napon. Ali sve ostalo ispravno radi, sem njih . :/ 
Zanima me sta kontrolise poziciju i bio bih vam veoma zahvalan na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kada si vezivao led traku,nisi stavio osigurac. Prilikom kratkog spoja nije imalo sta da izgori drugo nego instalacija. Imas na motoru sigurno negde kutiju sa osiguracima, odatle nadji stalni + i odvedi ga do prekidaca za poziciju, dalje sa prekidaca svi provodnici moraju biti zdravi koji vode ka sijalicama ili nadji gde ti je dovod +12 za poziciju ostecen,tragaj za delom od prekidaca do osiguracke kutije. Ako kao sto kazes ne dolazi nista na prekidac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja