Jump to content

Moto Zajednica

Novajliji potrebna pomoc :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav momci trazim savet za kupovinu motora, zelim neki nasminkani sportak od 50cc posto na motor nikada seo nisam hocu da se naucim pre nego se usudim da sednem na nesto jace i pored toga nemam A kategorije pa nisam u mogucnosti i da polazem i da uzimam motor jbga ... video sam ima lepih motora od 50cc da se kupe pa me zanima ako imate iskustva sa njima sta valja traziti ... Aprilia Rs 50, Cagiva Prima, Pegout xr6, Honda nsr 50 .... ne znam nista o tim motorima pa pitam .... hvala na pomoci unapret ... i da imam budzet do 700e znam da zvuci smesno al takve su mogucnosti ... pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L

Imas i Yamahu TZR 50 po meni isto tako jako lijep sportski motoric nije previse star, nije ni previse skup sto bi u svakom slucaju trebao da gledas ponajvise na motorima ovog tipa jer su to 50cc masine a kao i sve sportske masine, iz njih je izvucen dobar procenat snage tako da je habanje neupitno naravno sve zavisi od odrzavanja ali svakako sportski motor sto mladji to bolje. Ali opet sve zavisi od budzeta i ukusa tako da... Sretno u potrazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Imao sam Apriliu RS50 ali vjeruj mi, to je motor koji se veoma brzo preraste. To mi je bio prvi motor i imao sam ga mozda 2-3 mjeseca...

Posto je 2T, obrati paznju na pumpu za ulje, posto kod mnogih strada pa nesavjesni vlasnik ili pravi losu mjesavinu ili nikako ne sipa ulje, pa zariba... Isti slucaj je i sa RS125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

e drugari hvala svima na odgovorima ali sam odlucio polagati za A-1 i onda naci nesto od 125cc izbor je veci a verujem da cu naci nesto po ukusu ... sad me zanima da li neko ima iskustva sa Qingqi 125 motorom, svidja mi se na oko ali znam da je kinez pa ne znam koliko je pametno uzimati to zbog odrzavanja i svega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

On ti je malo macka u dzaku, kao i sva kineska roba, ali sam se sretao sa primercima od po 30+ hiljada kilometara.

Ako nabodes da kupis malo bolji primerak, mislim da bi se lepo naucio/navozao za malo para. Par drugara se slatko vozalo sa njima po par godina, ali su svi kupili nove. I razlog kupovine je bio isti kao tvoj: sticanje iskustva. Ali licno uvek navijam za nesto sa malo duzim renomeom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova

Ne znam kakvi su danas kinezi....ali se secam da sam vozio neko kinesko govno od skutera kao student pre nesto vise od 15 godina......kupio sam ga novog.....vozio 2 sezone......i prodao ga pokvarenog za cenu jednog rucka u kafani....nakon tog iskustva....ne bih kupio ni magicnu krpu kinesku...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 14.9.2018. at 23:47, Dragan032 je napisao:

e drugari hvala svima na odgovorima ali sam odlucio polagati za A-1 i onda naci nesto od 125cc izbor je veci a verujem da cu naci nesto po ukusu ... sad me zanima da li neko ima iskustva sa Qingqi 125 motorom, svidja mi se na oko ali znam da je kinez pa ne znam koliko je pametno uzimati to zbog odrzavanja i svega :D

Qingqi je odlican pocetnicki motor. Agregat je kopija Suzukijevog malog 125cc cetvorotaktnog agregata (msm iz DR 125), veoma pouzdan, lak za odrzavanje i sa malom potrosnjom. Ali zbog kvaliteta delova i materijala, stalno ces trebati nesto da pritezes, prckas, ceprkas... I dobro ces savladati osnove mehanike, i nece ti biti dosadno. Moja preporuka za prvi motor od 125cc je Qingqi SM, ili 2D model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Kad vec polazes, bolje odvozaj 7 casova vise i dobijes A2, pa kasnije mozes i jace motore da vozis. Ja sam uzeo Piaggio liberty, i mogu da ti preporucim jer nije skup a bolji je od svakog kineza i delova imas bukvalno na svakom koraku. Cekam da odvozam casove pa da mogu da ga vozim legalno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Loša taktika.

Istu grešku sam i ja napravila..

Honda NSR 125 i polako.. Ali pošto za "trkalicu" pa čak i male kubikaže treba iskustvo, sad imam diskus na kičmi.. :jee:

Ja ti predlažem keeway 125, nije sport ali je naked, izuzetno lep, stabilan, početnički motor.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja