Jump to content

Moto Zajednica

izrada mini garaže za motor

Recommended Posts

  • Manatwork, 86 postova

Dragi svi,

 

Video sam na youtube neku mini garazu koja mi odgovara da je stavim u dvoriste jer je veoma malo:

 

https://youtu.be/-o3cdClkOXw

ona je postavlja uza zid , uska je, a iz nje se izvlaci nesto kao fioka, na cega samo naidjes s motorom, stavis ga na nogaru i vratis fioku nazad u tu mini garažu..Tu je prednost sto ona bude onda samo visine motora jer nema potrebe da se ulazi u nju..Medjutim nije mi jasno kako ova fioka funkcionise po cemu se kreće, a jos manje kako onaj duzi deo jos na kraju i preklopi kao vrata..

Bilo kako bilo ja sam mislio da pojednostavim i napravim samo kao neku drvenu ploču na koju bi s donje strane stavio one industruisjke tockice (imaju nosivost i preko 1000 kg, barem tako pise na sajtovima firmi koji to prodaju).

Ono sto ne znam je od kog drveta tu dasku, ili neki treći materijal da bude..

I gde nabaviti te šine po kojima bi se kretala ta daska.

Eto, par pitanja, pa ako se neko malo razume vise da pomogne..mislim da je ideja jednostavna i da jeftino moze da se odradi ovo..eto vidim samo sina i onaj drzac prednjeg točka su 150 eur, pa jos i kućica.

 

Pozdrav svima

 

Aleksandar

ps 2015.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
20 minutes ago, *zeka* said:

Uzmeš točkove za kliznu kapiju i kutiju po kojoj će da klize , ili možeš i neki U profil .

da tako nesto, znaci ne šine sa strane pa da se tu uvuce daska vec tockovi odozo daske a uspod taj u profil..da

IMG_20180906_170908.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

mislim da mora šina u sredini da se nebi pod krivio pod tezinom motora.Ali nikako da skontam zašto ova visina ili način ubacivanja motora osim ako nema prostora levo i desno.Postoji u luisu a moze i da se napravi -komad fosne duzine 30-40 cm sa 4 točkića dole.Nabaciš gurtnama točak gurneš na mesto ,pa onda drugi točak i  netreba ti fioka ni jak pod.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ovu kućicu možeš da napraviš od čega hoćeš. Platforma na koju se navozi motor može da se postavi na 6 točkića za kliznu kapiju fi 45 ( recimo 380 din/kom). Šine od vinkla 30 x30 ( 1012 din/6m). Dva para bravarskih sarki  ( 80 din/kom). Koja cev  20x20 (750 din/6m) i 30x30 (1070 din/6m). Grifovana žica (500 din/ m2) ili malo lima (500-750 din/ m2. Koja rezna ploča 100 din/kom ,kg elektroda 300-400 din... Malo mašte i gotovo...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Прво направи ово 

ако имаш чврсту подлогу где ће бити гаража.Саму гаражу можеш да склепаш што се каже од шта се нашло.Можеш користити лимове -оплате од бојлера.....

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ja sam razmisljao o samogradnji i evo ti predloga:

ako je takav prostor, materijal "U" profili, kod strugara "tockici", "L" profili za kretanje,..

o materijalima ne bi sada.

Jednom recju da ne gusim evo ti 3D model da pogledas detalje:

pregledac za *.dwfx moze da bude besplatan evo linka:

Autodesk_Navisworks_Freedom_2019

https://www.autodesk.com/products/navisworks/3d-viewers

 

srecno!

MOTO_Parking_3D.png

MotoParking-1.PNG

MotoParking-2.PNG

MotoParking-3.PNG

MOTO_Parking_3D.dwfx

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

Poz svima,

 

ja sam na kraju sklepao ovo kako sam znao i umeo, jer nema prostora nego osamdeset cm da se ovo cudo odvuce od zida do plavog stuba (slika 1), a potom nazad pa pored levo i onda je tek motor oslobodjen..

jedino sam se zeznuo to sto je gore plexiglass..a trebalo je nesto sto ne propusta uv..stavicu neku zavesu odozgo..a sa strane providno da mogu da ga gledam zimi:))

Eto to je to

 

Pozz

 

Aleksandar

IMG_20180923_173449.jpg

IMG_20180923_173800.jpg

IMG_20180923_173923.jpg

IMG_20180923_164702_270.jpg

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

hvala, nikad kraja ..pa da fale rucke, za izvlacenje jer je plexiglass tezak, a nemas de da uvatis....vazno da je zasad na suvom..uvek sam se pitao ako je tako napolje i prebacus mu platno ili ćebe, da na proleće ispod toga npr na sedistu ne nadjem leglo nekih buba i kojecega...

 

Pozdrav

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
4 minutes ago, srbenda said:

svaka cast na ideji i radu...:)

 

ideja nije moja,slicno sam video ovde ali od cečicnog rama i cerade (gde se sve to zajedno navlaci na motor)..ovo je slicno samo sto se kod mene navlaci sa strane..i jos ponesto sa neta..tako da je to kombinacija svega vidjenog...I dalje je najjaca stvar ono s sinom i hvatacem prednjeg tocka, ali to samo mehanizam kosta 150 eur (ima ga jedan ovde na forumu u prodaji)..no sve je bolje nego da ljubimac kisne:)

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 9/30/2018 at 7:48 AM, boris19 said:

Ja napravio sam hvatač prednjeg točka, za sitne pare, najskuplji bili točkići.

pa to ko zna s metalom,s brusilicom i aparatom za varenje..ko ne zna onda mora ovako ko ja da se mlati s drvetom:))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.
On 9/25/2018 at 5:38 PM, aleksandar k said:

Poz svima,

 

ja sam na kraju sklepao ovo kako sam znao i umeo, jer nema prostora nego osamdeset cm da se ovo cudo odvuce od zida do plavog stuba (slika 1), a potom nazad pa pored levo i onda je tek motor oslobodjen..

jedino sam se zeznuo to sto je gore plexiglass..a trebalo je nesto sto ne propusta uv..stavicu neku zavesu odozgo..a sa strane providno da mogu da ga gledam zimi:))

Eto to je to

 

Pozz

 

Aleksandar

IMG_20180923_173449.jpg

IMG_20180923_173800.jpg

IMG_20180923_173923.jpg

IMG_20180923_164702_270.jpg

Sa unutrašnje strane pleksija, pri vrhu, nalepi tamnu foliju za stakla za automobile. Bilo bi ti malo rogobatno da stavljaš neku zavesu. A možeš je za lepiti i sa strane. Pozdrav iz Kragujevca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Rekao bih da vozis moj bivsi motor... Nije kod mene vise od deset godina, ali ga znam u sraf. :)

Cena je smesna za garazu, videcu sa matorim da njemu ne treba slucajno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Na prodaju zbog selidbe u zgradu s garazom, 150 eur.. Više je bio samo materijal.. Pozz svima
PicsArt_10-24-12_13_51.thumb.jpg.7365c6036b6adfb1c19043f12cf51bd2.jpg

Kako funkcionise ova garaza? Taj pleksiglas je posebno od poda na kojem stoji motor i na tockicima je da može da se pomeri i istera motor?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja