Jump to content

Moto Zajednica

Ka Drini - Bgd - Valjevo - Ljubovija - M.Zvornik...

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Slicnu rutu smo odvezli proletos u maju negde. Generalno i ovo je ok mada moj je predlog da se spustis do tamo preko Krupnja - Mackovog kamena prelepo je i put je sasvim solidan a povratak niz Drinu na M zvornik, Loznica i onda za Valjevo. Ta deonica je jedna od najboljih koje sam vozio i prodjem bar 5-6 puta godisnje tuda. Krivina na krivinu, nov put kvalitetan, predeli predivni. Ako me poslusas neces pogresiti. Poz92a21492872e9bbd3bd2595530af70a0.jpg

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

 

pre 4 minuta, Golub je napisao:

Po tvom pitanju zakljucujem da mi treba enduraca :) inace vozim sport - FZR...

 

Ne nego upravo da ti predložim delić malo bolje deonice za FZR :) Naime, putanja koju si nacrtao od Pričevića do Pecke je odlična - ali za enduro motore (put sa oznakom 143) :D  Sad su doduše pokrpili prilične komade od Stava do Pecke, ali to i dalje nije put za sportski motor. Tu sa sportakom nećeš uživati ni malo. Umesto toga, od Pričevića produži do Osečine. Kompletan put Valjevo - Osečina je renoviran, odličan za motore, sa odličnom horizontalnom signalizacijom, rekao bih čak izmišljen za sportake - ja volim da ga zovem "Valjevski Tail of the Dragon" :) Od Osečine možeš onda za Pecku putem 141 (nije preterano sjajan, ali je i dalje sasvim ok). Ta deonica je predviđena za radove sledeće godine i kaže mi tečo sad za vikend da je zbog toga put 337 (preko Ostružnja) kompletno asfaltiran novim asfaltom ali ja nisam prošao tuda odavno i ne mogu da 100% potvrdim. Sve ostalo što si nacrtao je uglavnom ok. Svrati do Soko Grada obavezno... 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Skoro sam bio nervozan i popizdim, sednem na motor i rešim da izduvam negativu vozeći na 2 točka.

Vozio do Valjeva pa ka Loznici, put i krivine kao stvoreni za nas.

Spustio se uz Drinu do Sunčane reke na ručak, odatle hteo do BB ali vreme mi isteklo pa zapucam do LJubovije i odatle presečem ka Valjevu.

Put uz Drinu dobar i uživanje za vožnju.

Odatle ka selu Pecka, put nije loš.

Iz Pecke mislim da sam zalomio na Osečinu. Bilo je dosta saniranja kolovoza i lošijeg asfalta ali ništa problematično za moj tip motora.

Kad sam stigao kući žena me nije prepoznala koliko sam bio zadovoljan.

Zato sam rešio da ugrabim neki lep dan i malo bolje obiđem ovaj deo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ok, onda menjam rutu, Bgd - Valjevo - Osecina - Loznica (put 27) i onda Drina :)Loznica - Banja Koviljaca - M. Zvornik ali imam sada nedoumicu!

Ici do puta 137 Gracanica - Postenje - pa tako gore ka Sapcu ili da idem jos dole pa Ljubovija - Pecka - Osjecina (Pecka - Osjecina il putem 141 ili 337 da provermo da li je stvarno asvaltiran :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 1 sat, Golub je napisao:

Ok, onda menjam rutu, Bgd - Valjevo - Osecina - Loznica (put 27) i onda Drina :)Loznica - Banja Koviljaca - M. Zvornik ali imam sada nedoumicu!

Ici do puta 137 Gracanica - Postenje - pa tako gore ka Sapcu ili da idem jos dole pa Ljubovija - Pecka - Osjecina (Pecka - Osjecina il putem 141 ili 337 da provermo da li je stvarno asvaltiran :) )

 

Predlažem ti onda sledeću turu: Prvi deo ovako kako si napisao: BGD - Valjevo - Osečina - Loznica. Iz Loznice idi uz Drinu ka Ljuboviji, svrni do Soko Grada i onda nastavi dalje ka Ljuboviji, produži dalje uz Drinu do Rogačice i onda putem 170 (to je put preko Debelog brda) opet idi ka Valjevu, iz Valjeva preko Brankovine i Koceljeve za Vladimirce i dalje za Obrenovac ili direktno za Obrenovac putem 340 preko Banjana. Ako nisi ranije posećivao ovaj deo zapadne Srbije, garantujem da će ti ova ruta biti jako zanimljiva i u kontekstu same vožnje i u kontekstu onoga što ćeš videti usput

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ok, ruta je ta, put Valjevo - Loznica obavezan i onda Drina do Rogacice pa onda nazad do Valjeva... Onda cu da vidim da li cu Ibarskom ili cu ipak ka Savi tj Obrenovcu i kuda...

 

Molim za jos dva saveta:

1. Gde jesti na Drini?

2. Sta treba videti tj ne propustiti videti (Soko Grad planiran)

 

Ruta:

https://goo.gl/maps/BXVANsHxXC62

 

Plan mi je sada u cetvrtak ujutru...

Hvala svima na pomoci

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

1. Za jelo predlažem Sunačnu reku kod Banje Koviljače ili kafanu u samoj Rogačici na raskrsnici. Kada bi napravio kraći detour ka Bajinoj Bašti od Rogačice (to je par kilmetara viška) ima jedan restoran na ulasku u Bajinu Baštu, sa leve strane, gde može da se poruči dimljeni drinski skobalj :) E to vredi probati...

 

 

2. Ovo ti je u principu tura za uživanje u prirodnim lepotama i putevima dobrim za motorisanje. Nije kulturno/istorijska tura - ne zbog toga što usput nema kulturno/istorijskih sadržaja već zbog toga što bi za te sadržaje morao praviti kraća ili duža odvajanja sa planirane ture a i ovako imaš pristojnu kilometražu da izvoziš. Svrni obavezno negde do same Drine, izuj čizme i uvali noge u vodu - ima da ti odnese sav umor, stres, sranja i granja akumulirane u svakodnevnom životu (možeš kod motela u Ljuboviji - direktan prilaz sa magistrale i lep pristup do same reke... koordinate 44°10'59.0"N 19°22'28.2"E ).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Planiram da ponovim vožnju ovim krajem uskoro možda i dobacim do Tare sa spavanjem, kako se zove taj restoran đe je dimljeni skobalj.

Na dijeti sam pa da pređem na ribu  :Bokilic:

Šta tu još ima da se provoza a da je dobar asfalt. Posetio bih možda Mačkov Kamen, Soko grad.

Šta ima još da se odvoza zanimljivo u tom kvadratu VA-LO-Drina-BB 8)  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Restoran se zove "Kod Pece" :) Par stotina metara nakon što se prođe mlekara Spasojević na ulazu u BB sa leve strane. Zovi obavezno ranije i proveri da li imaju baš dimljenog skobalja (imaju obično uvek svežeg skobalja, ali pošto sami dime, može se desiti da dimljenog nema trenutno). Sva im je hrana tu odlična ali su im specijalnost riblji specijaliteti (pastrmka im je recimo isto odlična... riblja čorba itd...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

1. Nemoj u etno selo "Suncana reka"!!!

Jeste lepo, ali je hrana ocajna.

Ja zivim u tom kraju i obrukao sam se kad sam vodio goste par puta. Ok za popiti pice i nista vise...

Imas tim putem kafanu "Drinska stena". Dobra klopa.

 

2. Mozes obici Trsic kod Loznice- to je najveci muzej na otvorenom i rodno mesto Vuka Karadzica

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nisam znao da su se u Sunčanoj reci pokvarili... Poodavno sam bio i tada su imali sasvim pristojnu hranu. Dobro je znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ni ja nisam za " suncanu reku" bio ove sezone sto solo sto sa grupom motora i preporuka zaobici u sirokom luku pogotovo vikendom. Velika guzva, ceka se dosta, cene naduvane a hrana nista spec cak ispod proseka za moj ukus. Kad smo se vracali sa Soko grada kolega Gagi 74 na kraju nije ni dobio klopu pa smo svi podelili sa njin da covek ne ide gladan. Dobio sam preporuku za Drinski Raj negde izmedju M. Zvornika i Ljubovije, na obali Drine, ali nisam imao priliku jos da svratim.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slazem se za suncanu reku sto se tiče hrane. Ostalo je ok, mada ništa spec ako si već bio jednom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja se slažem bio klopao i ništa posebno a cene kao u Beogradu u nekom korektnom  restoranu. Sva sreća bio kad je bio radni dan pa gužva nije bila velika.

Može samo kao mesto za odmor uz kafu i sok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ok, utefterisano se tice klope:

- Drinska stena

- Drinski Raj

Ili da produzim do B.Baste pa Kod Pece a kada sam tu greota ne nabiti jos 25km i otici u Perucac :D Mozda to i uradim a izbacim Trsic i Soko Grad...

 

A za obilazak: 

-Soko Grad

-Trsic

 

Ako neko ima jos nesto da doda  - hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Da prijavim: U cetvrtak odvozao turu, da se zahvalim svima na pomoci i savetima...

Ukratko put Valjevo -Osecina -Loznica vrhunski! Problem ima u jednom selu, na par krivina je asvalt poderan onom masinom a nije nov postavljen i zajebano je...

Sto se tice Loznice - M.Zvornik - B.Basta najlepsi deo mi je od M.Zvornika do B.Baste, dalje nisam isao...

 

A jednog lepog dana kada budu asvaltirali put preko Debelog Brda do Valjeva to ce biti....vrhunski...

 

Prva pauza bila u Trsicu, mislim da je tamo lepo provesti par dana ali i ne vikend kada navrnu ekskurzije, u Soko Grad nisam svracao...

 

Pestoran kod Prece nije radio tj kuhinja se renovira - barem mi je tako receno, rucao sam malo pre tog restorana sa leve strane zove se Odmor na Drini... Imaju divnu terasu koja gleda na samu Drinu...

 

Cetvrtak se pokazao kao odlican izbor, mislim da sam od Valjeva do Loznice pretekao 5 vozila a od M.Zvornika do B.Baste 7 vozila...nigde nikoga :)

Hvala svima jos jednom na savetima!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
1 hour ago, štampar said:

Сад тек видех тему,што се не јави кад си већ пролазио овуда?

Setih se kada videh u Loznici putokaz za B.Koviljacu, bilo mi glupo da se javljam odmah za odmah pri tom krenuo sam na put sa skoro 2h zakasnjenja... da kazem da u mi to opravdanja... ali bice prilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Tema odlična, predlozi vrhunski, pa mislim da je treba vratiti na prvu stranu s' obzirom da će nam majka Srbija biti glavna destinacija ove sezone...

 

Taman da priupitam, Debelo Brdo sređena podloga? Nije? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja