Jump to content

Moto Zajednica

IRSKA - okolo i naokolo

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Odlicno! :takoje:

Ovo sa slavinama za hladnu i vrucu vodu sam video u Engleskoj i nisam mogao da se nacudim...normalno da imaju neko prigodno objasnjenje zasto tako. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
On 4.9.2018. at 0:02, waterman je napisao:

Kad čujem da po vrućini neko skine odelo i tako vozi,setim se jednog drugara koji je tako vozio i u šorc mu uleti osa . Nekoliko dana posle nije mogao pošteno da sedi jer mu je odvratni insekt ištancovao zadnjicu.

Slažem se, bez zaštite rizik se povećava. 

Ali... voziti pod punom opremom u vrućini, povećava rizik dekoncentracije i sve što iz toga proizlazi. Treba birati i odabrati koji rizik je prihvatljiv. Ja više volim da se vozim komotno i nešto opreznije nego da se znojim i "padam u nesvest" od vrućine. Desi se ponekad, da mi kroz otvoreni vizir uleti pčela ili osa, primim "injekciju" u lice, ali srećom, nisam alergičan pa mi bol prođe za pola sata.

 

A, evo jedan podatak za vožnju u Francuskoj: celu Francusku sam prošao u šorcu, majici i bez rukavica. Kada me je francuski prijatelj Bruno video, kako vozim, objasnio mi je, da su u Francuskoj obavezna oprema motociklista kaciga i rukavice. Ništa drugo... Tada mi je postalo jasno šta je hteo policajac u Audierne pokazivajući mi "nešto oko mojih ruku". Ja sam se pravio Toša i vozio dalje...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Mene si "kupio" već sa prvim postom #kobasica_zaseka :D 

 

Super čitanka, al ne mogu da zamislim tebe u onom krevetiću u hotelu u Dublinu. Pa mora da si imao otvorena vrata sobe, da bi mogao da se ispružiš.

 

Ajde za moju dušu pojačaj foto-kulinarički deo ;)  Znaš me.

 

 

Hvala ti za ovo pisanje i čekamo dalje!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
On 4.9.2018. at 9:46, doktor je napisao:

Odlicno! :takoje:

Ovo sa slavinama za hladnu i vrucu vodu sam video u Engleskoj i nisam mogao da se nacudim...normalno da imaju neko prigodno objasnjenje zasto tako. :stabre:

Prvo, Pavle , hvala ti za jos jedan odlican putofotomotopis. Prva liga. Bas mi krivo sto smo se mimoisli ljetos.

 

Drugo, razlog je sto su se kuce u UK iza 2.svj.rata gradile sa tankom za hladnu vodu u potkrovlju, i ta voda bi se onda grijala i isla na tus, slavinu za toplu vodu i slicno. Kako su tankovi postajali prljavi , ili bi i misevi upali u njih, ta voda nije bila zdrava za pice. Hladna slavina, je medjutim bila spojena na gradski vodovod i bila ispravna za pice. KAd bi sve bilo spojeno na jednu slavinu, u slucaju kontaminiranog tanka, takva voda bi bila neispravna. Ovako, uvijek znaju da je hladna voda za pice. Eto :-)

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Najbolji provod je u Dublinu u predelu Temple. Tamo su pubovi poređani jedan do drugog, maltene u svakom živa muzika svira ceo dan, tradicijonalnu irsku, preko folk i blues muzike do hard rocka. Svi pubovi su puni dobrovoljnih posetioca, svi pričaju sa svima, vesele se… Tamo sam u jednom danu video čak pet djevojaćkih veće. Ko bi mislio da su Irke tako temperamentne…

 

SFXpib.jpg

 

2KZaih.jpg

 

6XYXxJ.jpg

 

FCilhk.jpg

 

FF62Md.jpg

 

nSWXGg.jpg

 

cy71EE.jpg

 

g9V9tU.jpg

 

2Izf7l.jpg

 

EVDYY8.jpg

 

wIwwPy.jpg

 

DKasZ7.jpg

 

L9EDWd.jpg

 

lGOQHn.jpg

 

3DId8c.jpg

 

nj87I6.jpg

 

v3fOKq.jpg

 

LrfBHB.jpg

 

85RQvQ.jpg

 

fuBUJR.jpg

 

EguqwB.jpg

 

Ij6Aym.jpg

 

4TLoVL.jpg

 

bn4F0o.jpg

 

JH6vDu.jpg

 

l9GDAL.jpg

 

33php0.jpg

 

J5N3g4.jpg

 

Vum0g6.jpg

 

fW5ZKq.jpg

 

o6lOi4.jpg

 

Fkj83V.jpg

 

ZYDrB8.jpg

 

IzDxTy.jpg

 

i6pWiW.jpg

 

fQVfVO.jpg

 

eTOffI.jpg

 

ViTqg7.jpg

 

WGcLmJ.jpg

 

afwVpJ.jpg

 

1dK3aK.jpg

 

epm6EU.jpg

 

zt0lma.jpg

 

ejj3MU.jpg

 

SZWF7C.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

U Irskoj ima ogromno interesantnih mesta da se vidi. Ja sam u glavnom izostavio istorijske spomenike, tvrđave, biblioteke… uživao sam u pokrajini, vožnji, razgovorima  sa Ircima…

Ipak obišao sam četiri muzeja:

 

U Belfastu muzej Titanic

U Dublinu Guiness, Jameson i muzej irskog rocka

 

U sve muzeje ulazio sam po najnižoj ceni. Penzionerski status nosi bar neke koristi…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Čuveni kruzer Titanic bio je sagrađen u Belfastu 1911 godine. Muzej Titanic smešten je na mestu gde je brod bio izgrađen. Fotografisanje u muzeju je zabranjeno, ipak sam uspeo da okinem nekoliko slika. Više na: https://titanicbelfast.com

 

Jqz5Ah.jpg

 

Cq74Wt.jpg

 

xloJ9e.jpg

 

qwhiHa.jpg

 

CTfzso.jpg

 

Stubovi oznaćavaju rampu sa koje je Titanic bio pušten u more. 

 

8FjL0W.jpg

 

Po običaju motor parkiram što bliže moguće...

 

3VQiOg.jpg

 

xSXbFJ.jpg

 

CTE8Uq.jpg

 

zWwfTo.jpg

 

p1xGS1.jpg

 

ioFiB1.jpg

 

iGXjeY.jpg

 

2QI16F.jpg

 

Gyv1pg.jpg

 

G1Uohi.jpg

 

syn8nl.jpg

 

Hysoer.jpg

 

bUmAmr.jpg

 

rtNxp8.jpg

 

hlpvKJ.jpg

 

Wpxfcz.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black
pre 10 minuta, nemo je napisao:

Fotografisanje u muzeju je zabranjeno, ipak sam uspeo da okaćim nekoliko slika

Hahahaha, Pavle legendo. Dokaz da i u tebi ima "naše" krvi :D

 

Bravo. Piči dalje :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Muzej Guines smešetn je u staroj proizvodnoj hali i detaljno prikazuje kako se pravi čuveno pivo. U »akademiji« može se naučiti kako se pravilno toči pivo i kao dokaz stećenog znanja dobije se »diploma«. Razgledanje završava na petom spratu u takozvanom »gravity« baru sa pogledom 360 stepeni na Dublin.

 

UxDxxF.jpg

 

7yTTeG.jpg

 

OIsdhj.jpg

 

WNuQVv.jpg

 

tWMayC.jpg

 

hwJBjf.jpg

 

78kfwW.jpg

 

EJIcJq.jpg

 

hPkCSL.jpg

 

Zqfplj.jpg

 

YdMwHn.jpg

 

J1SEnL.jpg

 

934FVn.jpg

 

jk0OXC.jpg

 

uQ7cDO.jpg

 

KPYXYv.jpg

 

J8MhUF.jpg

 

6X2Ru0.jpg

 

3RUnse.jpg

 

1T97RP.jpg

 

OgPgtj.jpg

 

fqfwT6.jpg

 

ctyZZp.jpg

 

1ilaY3.jpg

 

KOsDfV.jpg

 

K96CV4.jpg

 

IsADlL.jpg

 

B4uck0.jpg

 

ROFDqK.jpg

 

7wQEPq.jpg

 

A4SiX2.jpg

 

s6F170.jpg

 

4zGOep.jpg

 

LYxg9Q.jpg

 

cgc3ps.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Muzej Jameson je manji od Guiness-a, smešten je na lokaciji stare destilerije u Dublinu. Proizvodnja je u sedamdesetim godinama bila prebaćena U Midelton. U muzeju može se videti postupak izrade viskija, razgledanje završava degustacijom i komparacijom sa Walkerom in Danielsom.

 

iHI5iW.jpg

 

yASefK.jpg

 

bd6IIg.jpg

 

SJDHZ6.jpg

 

Every bottle of whiskey has the Jameson family motto "Sine Metu" on it. The phrase means "Without Fear", and has served as inspiration for Jameson's heroic actions in Jameson's TV campaign, which includes "The Lost Barrel", "The Great Fire", "Hurricane", and "The Hawk of Achill."

 

o0ngpf.jpg

 

HKNuEl.jpg

 

UGmRRp.jpg

 

0JDQyW.jpg

 

Bačve vagane su više puta tokom sazrevanja viskija. Iako su bačve bile tesno zaćepljene, kroz drvo viski je polako isparavao. Na taj deo, zvani "Angels share", nije se plaćao porez prilikom prodaje.

 

hMKuTf.jpg

 

A8yfRe.jpg

 

rzlWf5.jpg

 

7Baj8q.jpg

 

0zpjkm.jpg

 

EKLpyb.jpg

 

uCJzwV.jpg

 

Slainte na irskom znaći živeli / u zdravlje...

 

aO5vzl.jpg

 

eCzJhF.jpg

 

vpHG0Z.jpg

 

M4IAw3.jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Muzej irske rock muzike je nešto posebno. Za razliku od tvrđava, katedrala, čuvenih univerziteta koji nose u sebi istoriju… ja sam u muzeju doživljavao moju mladost. Sva imena poznata su mi bila a ipak bio sam iznenađen koliko muzičara bili su / jesu Irci/Irke. Profi posetioci dive se izloženim gitarama, svaka ima svoju istoriju. Tu su čuveni »Maršali« svih dimenzija, izložen je najveći mikser sto u Evropi. Muzej je zapravo smešten u studio i popratne akustičke dvorane koje se i danas koriste za vežbe, koncerte...

 

96y2gv.jpg

 

pwkX8Q.jpg

 

dLM15M.jpg

 

1zXDUz.jpg

 

4X6nUy.jpg

 

VSGl49.jpg

 

WxaCzo.jpg

 

2NFcke.jpg

 

waOmCm.jpg

 

RBSChU.jpg

 

fKKooP.jpg

 

bvgTyJ.jpg

 

4kBtFZ.jpg

 

pSHEUa.jpg

 

Qwj28N.jpg

 

ITMxqi.jpg

 

0ATvZG.jpg

 

XVOucG.jpg

 

0XtWzm.jpg

 

s4hXl8.jpg

 

E6bHlV.jpg

 

GBAIsB.jpg

 

kFx90o.jpg

 

ZpksWW.jpg

 

mszgD1.jpg

 

ZYT7Fo.jpg

 

Ssm3M2.jpg

 

FBnxIa.jpg

 

zHFOY0.jpg

 

ISgYFe.jpg

 

tyROOI.jpg

 

cqEnVG.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Irci su veoma ljubazni, za razliku, recimo od Engleza (vidi putopis po Škotskoj). Irci su otvoreni, pričali su samnom kao da se znamo odavno. Standardni razgovor bio je odakle (daleko) dolazim, da sam stvarno lud/hrabar… u glavnom čuli su za Sloveniju, znam, da su neki folirali… ali opet sve je bilo simpatično. Ispred malog marketa ogovorila me je starija gospođa, opet je krenula priča odakle dolazim. Kada je čula za Sloveniju, povezala je sa Melanijom Trump. Ja sam joj rekao, da se u Sloveniji baš ne ponosimo njezinim suprugom. Tek se onda razpričala koja je to budala (Trump) i kako mora da je Melanijin život »nightmare«. Slažem se…

 

Što se tiče bezbednosti, na celom putovanju, najbolje osečao sam se u Irskoj. U Italiji i Francuskoj verno sam čuvao tank torbu sa dokumentima, ključevima, parama bilo kada sam stao na benziskoj pumpi. U Irskoj bio sam potpuno opušten,  nikada nije se desilo ništa štetno.

 

Vožnja levom stranom nije mi predstavljala problem. Bilo je to moje treće »levačenje«. Svako jutro rekao sam sebi »vozi levo« sve ostalo išlo je samo od sebe. Ipak saobračaj te »povuće«.

 

Loših puteva u Irskoj nema. Postoje dobri i oni manje dobri. Putevi označeni su brojevima, jedan broj znaći autoput sa četiri trake, dva broja nose regionalni putevi, oni su također veoma dobri, često sa dve trake za jedan pravac. Putevi označeni sa tri i četiri broja su lokalni i opet kvalitetni.  Na pojedinim delovima mogu biti nešto lošiji, sa klizavom površinom, ali se obnavljaju pa su česti zastoji. Dosta kilometara prešao sam po putevima označenim sa četiri i više brojeva. To su uski asfaltni putevi, za širinu kola, po sredini često je trava koja se u vlagi pretvara u klizalište.

 

Oznake na putevima vrlo su nezgodne. Sredinska linija, strelice, pešački prelazi, sve je označeno debelim slojem plastične boje. Verovatno su te oznake trajne ali po (svakodnevnom) kišnom vremenu, one predstavljaju klizalište … Prečenje tih oznaka otežavaju i tako zvane »mačije oči«, one su ugrađene u sredinsku liniju. Baš neprijatan osećaj prilikom preticanja

 

Brzina vožnje, pogotovo na regionalnim putevima, ograničena je relativno visoko, 100 km/h, često i na putevima označenim sa tri broja. Kod nas bi ograničenje bilo između 60 i 80 km/h.

 

Irski vozači nisu nešto ekstra. Ne brine dosta o motociklistima. Za razliku od Francuza koji su me prijatno iznenadili sa velikom tolerancijom, kod Iraca to nisam doživeo. Malo ko se makne na kraj puta da bi olakšao prolaz motora, čak mi se učinilo da kada sam krenuo u preticanje, dodali su gas. To je moje iskustvo, možda sam sreo nereprezentativan uzorak vozača

 

Motociklista – turista sreo sam malo, možda nekih stotinjak na celom putovanju Irskom. Najviše Taljana, nešto Francuza, Nemaca, malo Engleza.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

U Irskoj ima mnogo mostova. Osim na autoputu gde su oni moderni, viseči, građeni od betona i čelika, na svim ostalim putevima mostovi su stari građeni od kamena. Posto su po pravilu uski, saobračaj teće po pravilu »yield« što zanči da se vozači »dogovaraju« gestama koji će prvi proči most. »Dogovaranje« se ponekad pretvori u zastoj jer svako hoće, da prvi krene »onaj drugi«…

U Dublinu je posebno poznat Ha'penny most:    https://en.wikipedia.org/wiki/Ha'penny_Bridge 

 

IAi9bn.jpg

 

E48pwp.jpg

 

UjSzkF.jpg

 

yUUJWi.jpg

 

PW2EHI.jpg

 

lCL3zy.jpg

 

9EZp7r.jpg

 

sHXnRR.jpg

 

JTkGYd.jpg

 

qgGBzR.jpg

 

bP29fx.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Nekoliko puta noćio sam u kampu, da smanjim troškove i budim uspomene na ranu »goransku« mladost. Kampovi svi su bili uređeni, ponegde golf trava, bazeni, igrališta za decu, toalete čiste ali po konstrukciji podsečaju na vreme služenja vojske u JNA. U dva kampa naišao sam čak na podelu wc-a na »engleski tip« i tip »Ćućavac«.

Cene bile su od 15-25€.

Ipak ispostavio bi jedan kamp: Beara Camping. Cela jasa bila je moja, uveće posetile su me srne, uživao sam u tišini i samoći. Uz self made većeru i bocu Bordoja na vedrom nebu promatrao sam perzeide

 

qPQefl.jpg

 

cHRAiE.jpg

 

rnCudd.jpg

 

H0i1Yz.jpg

 

s4HUO7.jpg

 

CiXFF5.jpg

 

ly9Yw4.jpg

 

DyKYe8.jpg

 

4AlnJP.jpg

 

Bukiranje...

 

nDBn48.jpg

 

yv2DiF.jpg

 

Francuzi sa engleskim nisu baš...

 

0vNBGs.jpg

 

CIGTvV.jpg

 

byghWj.jpg

 

XK6neY.jpg

 

k0Gb9b.jpg

 

s3WYzM.jpg

 

Ro4G3J.jpg

 

WKZB37.jpg

 

aISd1Z.jpg

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Najluđa lokacija bila je napuštena farma, nju je nekoliko amera pretvorilo u garažu za čuvanje motora (prvenstveno) američkih bajkera, za rentiranje i popravku. Nalazi se na jugo-istočnom delu Irske, naziva se Moto Feirme. Tu je i kamp gde sam planirao noćiti (na bazi lepo uređenog internet sajta), ali sam odustao zbog totalnog haosa. Na netu sve izgleda OK, u stvarnosti je suprotno. Za te sanjače saznao sam na forumu ADV Rider. Oni su simpatični i žive u nekom ludo otkaćenom bajkerskom fazonu.

 

1E3p8j.jpg

 

VSXlS5.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Najkraća relacija bila je vožnja Dublinom. Nisam se prepustio nijednom Hop In Round Tour, nego sam iz prikupljenih prospekata izabrao interesantne lokacije po mom izboru i otišao tamo motorom.

 

 Najduža relacija u Irskoj bila je 430 kilometara, od gradiča Mallaranny na zapadnoj obali do gradiča Portstewart, Severna Irska.

 

Najduža relacija na celom putovanju bio je povratak kući. Nakon neprespavane noći u neudobnoj trajketnoj fotelji na relaciji Rosslare – Cherburg Octeville u Francuskoj, oko podne krenuo sam jugo-istočno. »Pa da vidimo, dokle ću stići« rekao sam sebi i odvrnuo gas. Ako ne uzmem u obzir pet stajanja na benzinskim pumpama, nisam odmarao i posle 16 sati i 1650 kilometara stigao sam kući oko četiri ujutro. Otvorio sam garažna vrata i jedno hladno pivo. Prijalo je bezkonačno...

 

gPBDnN.jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Rezime rezimea:

 

Irska je lepa, planirajte ići tamo. Računajte na kišu, pogotovo na zapadu i severu, svaki sunčan dan biće nagrada.

 

yy9L5K.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
On 8.9.2018. at 21:33, Ćale je napisao:

Mene si "kupio" već sa prvim postom #kobasica_zaseka :D 

 

Super čitanka, al ne mogu da zamislim tebe u onom krevetiću u hotelu u Dublinu. Pa mora da si imao otvorena vrata sobe, da bi mogao da se ispružiš.

 

Ajde za moju dušu pojačaj foto-kulinarički deo ;)  Znaš me.

 

 

Hvala ti za ovo pisanje i čekamo dalje!

 

Što se kulinarike tiče, ništa ekstra, evo ponavljam nekoliko ilustracija:

 

acLWxO.jpg

 

jpIRFn.jpg

 

4AlnJP.jpg

 

rfVG13.jpg

 

TfYyC8.jpg

 

acGTFI.jpg

 

87semV.jpg

 

BQLx83.jpg

 

NvR0AO.jpg

 

byghWj.jpg

 

EiPa2f.jpg

 

OwV2Jr.jpg

 

9v1WNE.jpg

 

U Dublinu ušao sam u bajkerski Thunder Road cafe i porućio T-bone. Bio je odličan, ponovio sam sledeći dan.  Ono što mi je bilo interesantno, je lampica na stolu. Ona svetli belo, ako hoćeš da navrati konobar, okreneš lampicu i ona svetli crveno. Znaći nema mahanja, vikanja i tome slično...

 

64igyg.jpg

 

R9q3jx.jpg

 

glgkCl.jpg

 

byvmNn.jpg

 

W0v3uR.jpg

 

rjro3q.jpg

 

AcQiTA.jpg

 

yVeANG.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Nestalo mi plusića za danas al ne mogu da čekam na sutra pa onda ovako:

 

HVALA i VELIKI   +

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

bravo ti se! :)

kad sam sarađivao sa ircima svakodnevno, bilo mi je odlično! vrlo mi se svidio taj narod. 

Irska valjda nema zmija uopšte. nisam provjerio.

u razgovoru sa njima, ja pohvalih žene, irkinje. kažu oni meni da samo Irska nema zmija, ali je zbog žena zovu Zemljom zmija :)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja