Jump to content

Moto Zajednica

Jedan dan u Macvi

Recommended Posts

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Macvanski Okrug. Ne mogu da se pohvalim da me je privlacio. Projurim preko Sabca i Banje Koviljace za Sarajevo i to bez zaustavljanja.

A opet ima istoriju i dobar za agrokulturu.

Nezaboravan i neminovan je miris gicova dok prolazis kroz ovaj okrug. Svinjogojstvo je ozbiljno shvaceno.

Da nije popravljen put Valjevo – Osecina – Loznica, ne bi me ni prosle godine navukli na tu stranu. Mada su mi jos uvek sveze uspomene od deonice Tekeris – Matijevac do puta 21,poznatiji kao magistrala Sabac – Valjevo. Svaka cast Srbija putevima. Tu kao ne zive gradjani I poreski obaveznici.

Verovatno bi to drugojacije prihvatio da ganjam enduro.

Ali kako vec idu cetvrtak na petak, textom se izlazu predlozi za voznje:

"Gde ides, sta planiras?"

"Ne znam?"

"Jel mogu i ja?"

"Moze!"

Tako da cu probati da vam opisem kako je moguce da dan u (meni neopravdano naizgled dosadnom) Macvanskom kraju moze da bude kratak. Narocito ako koristite modernu tehnologiju.

Naravno mojoj saputnici (Mici) izlozim kao predlog ali sa utiskom da je stvar tvrda i da ne treba da se odustaje. Ko zna kad ce sledeca prilika?

Naravno da je informacija kako nece biti jedino zensko doprinela prihvatanju poziva za voznju iako sam je malo slagao oko duzine deonice.

Ona ima meru 250 uz ceste pause. Sve sam joj obecao. Nema jurnjave, puteve kao izmedju austriskih sela, pauze u ladovini uz osvezavajuce pice. Jednom recju idilu zamlje Srbije.

Inace glavni krivac za organizaciju je nas drug Djole (na bjb Djolji) sa sledecim ciljem I pravcem kretanja:

Iz Beograda preko Obrenovca I  Koceljeva do manastira Kaona. A zatim do Manastira Tronosa, pa na vidikovac Gucevo I posle rucka lagano nazad preko Sabca. Skoro 400 km, iako GPRS kaze mnogo manje.

E da, uredno prisutne je zabelezila Ljilja (Djoletova potencijalna energija).

Nije bilo odsutnih, iako je Aca planirao da pobegne za NS jer je kibicovao jedan GS.

Naravno, Djole se pobrinuo za bratsku podrsku (Nesa).

 

mapa.png

IMG-e93c2a79345b8d6e3ea20ab077f4d54f-V.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nismo nesto ranili, pa nesto pre 10 krecemo put Obrenovca preko Umke i Barica gde nas naravno ceka subotnjo jutarnja guzva, mestimicno odran asfaltni sloj uz tradicionalno kliziste "Duboka".

Iz Obrenovackog krkljanca uz non stop obilazenje guramao prema Ubu i iskljucujemo se prema Banajnima (put 340) gde nas ceka losa verzija 100 nijansi sive.

Automatski se setim price jednog sofera kome je njegov direktor zeleci udobniju voznju rekao:

"Izberi gi malko tia dupke"

A sofer njemu:"Direktore, sve su izbrane".

Levo, desno, sredinom pa i suprotnim kolovozem nebi li izbegao rupe i pogace. Kad potrefim rupu ko u mozak da me lupi.

Jos je jaci osecaj sa saputnikom iza.

Nema sta kolovodja usporio pa uz lepih 32 u hladu, pojedinci umal ne pozaspase za kormanima dok ne izbismo u Koceljeva.

 

imagesK06EOE2M.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

U selu Draginje se iskljucujemo za manastir Kaona. Ima putokaz.

Inace za one koji neznaju ovo selo je poznato po romskoj populaciji i njihovim kucama. Tu arhitekturu tesko da ima gde da se vidi.

A da, ima i u Branicevskom okrugu.

Uticaj arhi-kulture zapadnih gradova izrazen je na svoj nacin.

 

1.png

2.png

untitled.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Primetno je da na putu ima mnogo svatova. A svatovi znaju biti u gasovitom stanju.

Na parkingu ispred manastirske kapije primecujemo zakicena kola. Vencanje u toku. Mi smo sa mladine strane.

I ozedneli smo i ogladneli smo.

Manastir okruzen bukovom sumom kao hram tisine koju remeti izvor voda skupljajuci se u dve vrtace i cineci dva mala jezerca.

Ovo manje vise lici na baru koju izgleda najvise koristi malo jato gusaka. Guscijih pera ima na sve strane.

Po vecem jezercetu moze da se provoza i camcem ali mora prvo da se pita.

Dok traje vencanje u crkvi koja je zaduzbina Ikonije poznatije kao sestra Milosa Kobilica (Obilica), protezemo noge oko jezera.

Kakav mir. Raj na zemlji. Uzivamo na cardaku iznad jezera. 

Na izvoru smo se umili i napili vode. E sad sta ta voda leci ili za sta je dobra to cemo kasnije da saznamo. Ali zedj sigurno.

IMG-1876b779e67d3860d20c9d2798326c62-V.jpg

IMG-6608cde70d7cf90fd5912c911f9fc37c-V.jpg

IMG-9ce3579654dfe51b1bde28273a4fbf0d-V.jpg

IMG-4486525886c2f08a5d1e1dc4fe200104-V.jpg

20180901_112616_resized.jpg

IMG-41d1e5f6f5b91053c21ba39a926ddc77-V.jpg

IMG-76c502c541c4c99aee5c0f1067a706c2-V.jpg

IMG-3f7bd649f11a0d5eff83cdcbf79761e9-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Lepo je u manastiru ali mi imamo nameru da odemo i do manastira Tronosa. Odmice dan a i bas je upeklo. Prva raskrsnica, levo makadam desno asvalt. Pa opet raskrsnica pa desno makadam a levo asvalt i tako dodjosmo gde nema vise asfalt. Put se zavrsava ispred Mrovske crkve. Stajemo u ladovinu velikog oraha.

E da je vojvoda Stepa imao navigaciju ko zna gde bi stigao.

 

20180901_122605_resized.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

"Ima li nam spasa?" pita Aca mladog coveka koji nam prilazi iz porte. E sad dal je bio svestenik ne bi mogo da potvrdim jer je bio u sorcu i majci. A bradu svaki danas ima.

"ima, ima." i objasni nam kako da izadjemo na pravi put.

Kakav put? Otpade mi dupe od dzombi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Izbijamo ispred Nakucana gde je put u znatno boljem stanju.

A ljudi moji kakvih kucerina i viletina ima u ovom malom mestu. Ovde kao da se utkivali ko ce da napravi veci i skuplji objekat u kome ce mozda da provedu dve sedmice godisnje.

Penjemo se na Cer ali i ne na sam vrh. Gradjevinske masine su na terenu. Radi se na putu koji je inace u ocajnom stanju.

Zastajemo na kratko u Tekeris ispred spomena Srpskim vojnicima palim u Cerskoj bitci.

Nastavljamo prema Zavlaki gde izlazimo na dobro dradjen put 27 (Valjevo - Osecina - Loznica).

Interesantno da na ovoj deonici nigde usput da vidim kafanu ili restoran gde bi se okrepio.

Do Tronose se stize brzo. Jos jedno vencanje. I gladni smo i zadni smo. Aca narocito.

Na oko kilometar pred manastirom ima "etno selo" koje izgleda toliko pusto da je Aca morao da proveri radi li.

Objekat vodi mlada i lepa zena sa cerkom koja se bas nesto ne ubija da pomogne majci.

Nista specijalno prilicno neotesano sto bi se reklo.

Kafa i voda se sprema. Kuvano jelo nemaju. Neko meso se da isprziti. Aca nece traziti drugo mesto. Mi se kao femkamo. Kao nema prometa itd. Sta nema. Videli na parkingu motore pa stali i drugi i eto ti cas posla svi stolovi zauzeti.

IMG-65110003686349b0fce2dbb18f3e2f8c-V.jpg

IMG-2a023651891a0682e42bf48a09dd159a-V.jpg

IMG-1b1a49f662a3cf7562065910e04b2295-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dok su Nesa i Aca iznosili utiske i misljenja ponesene posetom manastiru mu smo otisli do izvor cesme "devet Jugovica" da se umijemo i okrepimo. A valja i sa vizira poskidati naslage raznoraznih insekata. Creva odavno zavijaju. Dogovor je da jedemo pod Gucevom.

IMG-03540fe72e3902c2ddee330473ef9cd4-V.jpg

IMG-083a89e59e3126805f870bc46d9e3dc4-V.jpg

IMG-086dfd0f58497e06e68de2555acb1339-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Put do vidikovca na Gucevu je uzak ali presvucen novim slojem asfalta. Vuce da ubrzas ali se mora bidi oprezan jer  je veoma uzan, nepregledan i dvosmeran put.

Snimio sam mesto gde se mora jesti. Samo u povratku.

IMG-ee860cbcc9d111655e67c46ba83f7ddf-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Blago onom ko dovjeka zivi imao se rasta i roditi.

E sad dal smo se zeznuli sa izborom mesta na kome bi jeli ili je to bio samo los trenutak. U svakom slucaju pregladneli spucali smo sta smo trazili. Hteli smo da fotkamo trpezu ali nije imao ko svi su bili zauzeti. Hteli smo i posle prazne sudove al bili smo lenji.

Pocelo je da se mrci nebo. Prodje dan, zalazi sunce a i dolazne neki cudni oblaci sa one strane Drine.

Kafu cemo u Sabcu.

IMG-86f40ba6ecd088026c472dea9a997073-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ova gore slika je od ove godine ali u Sjenici. Tu je samo da docara osecaj da se lagano kreces prema necemu sto ti se ne svidja.

Priblizavamo se Sabcu i vetar je toliko jak da jednostavno smice motor ispod nogu. Odlucujemo se za pauzu u shoping molu.

Sacekacemo uz kaficu da protutnji nevreme.

Koliko je tutnjalo nesto malo kise je palo.  Kasnije u vestima gledam reportazu da je u to vreme u Slavoniji tuko grad da su lopatama skupljali.

Ma dobro je bilo u toj Macvi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ma to je zbog toga što je moja Ljiki poreklom iz mačve(otac joj iz Badovinaca), pa je malo forsirala tu priču i eto Brunu to ostavi najjači utisak. Doduše, kada smo bežali kući zbog naleta vetrova i mračnih oblaka, najbrže smo prešli put Lo-Ša.

Inače Brankovina i Pocerina, kuda smo se vozili ima svojih poljoprivrednih kapaciteta o kojima je rečeno, ali ne mare za turizam kakav mi očekujemo, pa smo  zato dali akcenat na ova dva manastira.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Utisci sa ovog izleta su pozitivni jer ga stvaraju ljudi pozitivne energije. Bilo je tu i istorijiskih časova dopunske (dodatne ) nastave, ali i sukoba Japan(Bruno, Djolji)-Germany (Aca, Neša). Zbog gladi nismo stigli da otvorimo temu Zvezda-Partizan.

E sad pošto sam ja bio "kolovođa" ne zato što imam najbrži motor nego zato što imam najbolja dodatna svetla pa da ne smetam nikome u retrovizorima, morao sam da vozim prvi, da slušam "tetu" iz navigacije, a kad zalutamo Aca teši sve nas rečima "pa u Srbiji smo ne možemo da zalutamo". Očigledno je da putari nikada nisu postavljali putokaze po lokalnim putevima osim u slučaju kada neko m_do treba da prođe tuda u predizbornoj "bajci".

Bilo nam je lepo i da nam se ponovi:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ja se jos jednom izvinjavam ako sam uneo nemir ali pre nego sam napisao bas sam pokledao na karti katastarsku podelu.

Gde pod pod Macvanski upravni okrug spadaju:

  1. Grad Šabac - gradsko naselje Šabac
  2. Grad Loznica - gradsko naselje Loznica
  3. Opština Bogatić - seosko naselje Bogatić
  4. Opština Vladimirci - seosko naselje Vladimirci
  5. Opština Koceljeva - seosko naselje Koceljeva
  6. Opština Mali Zvornik - gradsko naselje Mali Zvornik
  7. Opština Krupanj - gradsko naselje Krupanj
  8. Opština Ljubovija - seosko naselje Ljubovija

Voznja i druzenje su bili dobr sto je u ovom slucaju najvaznije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ил'су  бравари?
 
П.С
Кад је прављен(асфалтиран) пут за Гучево 1965-е године постављени су саобраћајни знаци несмал'испред сваке кривине,за неколико година више није било ниједног.Ал'су зато ницале ограде и капије



Opet su bravari za sve krivi! :)

Blago onom ko dovjeka zivi imao se rasta i roditi.
E sad dal smo se zeznuli sa izborom mesta na kome bi jeli ili je to bio samo los trenutak. U svakom slucaju pregladneli spucali smo sta smo trazili. Hteli smo da fotkamo trpezu ali nije imao ko svi su bili zauzeti. Hteli smo i posle prazne sudove al bili smo lenji.



Prošle godine sam 3x bio tu na ručku i nije bilo loše, šta više - bilo je i dosta dobro, čak i odlično. Od predjela, corbice, mesa, salate... Nisam im imao primedbe.

Lepa vožnja, i lepe slike lavića :D



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Podrinsko kolubarski region, najlepse parce Zapadne Srbije. Dobro, nije u potpunosti geografska odrednica tacna. I dobro, neko svoje selo voli vise. U svakom slucaju spucao sam sve plusice... Bravo, bas fino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja