Jump to content

Moto Zajednica

Majlovac 01.09.2018

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kolega žao mi je što pročitah ovo... Želim brz oporavak... Koliko god teško izgledalo sve će doći na svoje mesto...Motor će se srediti..Bol će proći, ali nemoj ga zaboraviti, već ga dobro naplati...Ne samo zbog sebe, nego i zbog nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

I za njegovo dobro da naplati, da se seti do kraja života kad sedne za volan.

Brz oporavak oboma i neka vas i dalje sreća prati. Šta se sve dešava na putevima ovo je sreća, ili ti bar sreća u nesreći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2343 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Želim vam brz oporavak.

Uvek me neki strah kad treba sa ženom da sednem na motor. Sam Bog nas čuva sve. 

Što se tiče nesreće,uzmi advokata odmah. Ne prepuštaj ništa slučaju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Evo ga na yt.

Neko je napisao u crnoj hronici da ne treba stedeti na kacigi....i 100% je tacno. Ja sam kacigom udario u tocak passata a ramenom u sajtnu. Vidi se na snimku koliko sam pomerio auto a vidi se i koji udarac u asfalt kacigom ima supruga

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije ovo naivno uopšte. Suprugi kaciga bela skakuće po asfaltu i drlja asfalt ispod motocikla :S Nema ništa bez opreme, prvo to pa onda mašina.

 

Slikaj nam oštećenja na kacigi i opremi ako ti nije mrsko.

 

Brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre sat vremena, zemunac72 je napisao:

Evo ga na yt.

Neko je napisao u crnoj hronici da ne treba stedeti na kacigi....i 100% je tacno. Ja sam kacigom udario u tocak passata a ramenom u sajtnu. Vidi se na snimku koliko sam pomerio auto a vidi se i koji udarac u asfalt kacigom ima supruga

 

Sav se naježih! Svaka čast na reakciji! Oborio si na vreme motor i ublažio udarac. Svaka čast na pribranosti!

Ne daj Bože nikome, ali baš treba pravovremeno i staloženo razmišljati u sekundi i uraditi pravi potez koji pravi razliku između života i smrti! Vama oboma želim brz oporavak! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Извини, али морам да прокоментаришем, насмејао ме човек у сивом Пежоу, умало да вас побије, а и прегази још троје људи.

Изашао је да помогне (свака му част), а возило у леру и суштена ручна, јасно се види како се креће ка вама.

А "тета" само да је дала гас, али нееее! Лакше је доћи до пола улице, па онда гледати у десно иде ли нешто, ако је некога и исекла слева, нема везе, стаће он...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobro ste prošli, mogla je da izleti još kasnije pa da ne možeš da reagujes uopšte. Ne znam šta ti misliš kad gledaš snimak i vratis film u glavi, jel si mogao nešto da učiniš drugačije da izbegnes sudar? Jel si (svesno)primetio auto od samog početka kad je počeo da se promalja na put, ili tek kad je već bio potpuno poprečen na tvojoj putanji?

Pitam jer gledajući snimak nije isto kao i kad sediš za upravljačem a taj deo nam samo ti možeš ispričati.

 

Razumem ako ne zelis da zalazis u detalje zbog mogućeg predstojećeg sudskog procesa pa nije frka i ako ne odgovoriš.

 

Poz i da izlecis rane u sto kraćem roku pa da sednes na novu mašinu i nastaviš put gde si krenuo.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Brz oporavak, komsija.

Ako je verovati snimku, nazire se tamo da si mozda imao jos sekund - sekund ipo vremena za reakciju u odnosu na ono sto meni i vecini mojih kolega budi pozornost, a to je kraj devete sekunde snimka, ili ti opasno priblizavanje vozila marke VW preko linije preglednosti. Neka sam crna ovca, ali bilo kakva devijacija takve vrste u naseljenom mestu + VW  zasigurno daju problem u zbiru, iskusio vise puta. Prostom racunicom brzine kojom si se kretao, a rekao bih skromno da si imao celu sekundu pre nego sto si stvarno poceo kocenje ili ti oko 15-20 metara kada je vec bilo sigurno da vozac VW-a ugrozava ravnotezu u svemiru. Ne volim da solim pamet, ovo mi je samo iskren savet za ubuduce, ne znam koliko si dugo na dva tocka.

P.S. Dodao bih samo da otkad vozim (1995) bilo 2 ili 4 tocka, rekordno najproblematicniji vozaci su u mom slucaju vlasnici B5.5 modela, nekad bili vlasnici Golfa 2.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Brz oporavak vam zelim kolega!

Izgleda kao da si u datoj situaciji najbolje moguce odreagovao pustanjem motora da ide u prepreku pre vas. Ali i mene zanima da li je tu nepregledno, jer se auto "pomolio", stao, presekao traku pa opet stao. Iz ovog kadra se cini da ako si mogao da vidis auto na vreme, da je bilo dosta vremena za kocenje? Koji su sve faktori uticali na to da ipak ne ukocis? Natovareni ste i dvoje vas je, to je samo po sebi defekt u ovako uzasnoj situaciji... Sreca u nesreci je da je supruga prosla relativno dobro u svemu ovome, a ti sa povredama koje ce da zarastu (sem onog psihickog faktora)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Kad već pričamo, da li je ispravna reakcija oboriti motor? Motor koji kliza slabo usporava, a udarac je jači nego da je nastavljeno kočenje bez blokade točka. Možda nisam u pravu, voleo bih da čujem neko drugo mišljenje.

Još jedno zapažanje, auto i da izađe 10cm na put treba usporiti do bezbedne brzine i dok situacija ne bude očigledno sigurna. Ne vidi se da li je ravan put, ali mislim da je ovde bilo vremena za reagovanje.

Zemunac nemoj misliti da ti nešto prebacujem, očigledna je krivica vozača automobila, samo me zanima mišljenje ostalih kolega kako bi izvukli neku pouku iz tvog slučaja.

 

Želim ti brz oporavak.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da sve zavisi od slučaja do slučaja. Tačno je da oboren motor kliza brže nego nego da je na točkovima i da koči, ali zato vozač i suvozač koji se klizaju po asfaltu više usporavaju od motora. pa im sleduje blaži udar u prepreku. Eno u onoj temi ( udes u Zaječaru ) , čovek je poginuo jer mi deluje da je udario direktno u auto i još glavom u krov iznad vrata , a ne bih baš rekao da je išao brzo. A da je oborio motor i pao pre sudara mislim da bi bio sada živ ( imao bi povrede, možda slomio po neku kost ) . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Aj ti nama prijatelju reci koliko si vozio preko ogranicenja,pa da nastavimo polemiku.U momentu kad si krenuo da reagujes,dobra reakcija i to vas je spasilo.Ali brate video si auto,moguci problem, i dao si gas zeleci da brzo obidjes sa leve strane.Ovo ti je kao dva ovna na balvanu,samo si ti jarence...Ajde ljudi pamet u glavu da ne izginemo svi odreda.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Huh,posle rata svi su generali,pa tako i ja zajedno sa vama. Nisam isao uopste brzo,to je selo u kome je cesto radar,uporedite sa kamionom na pocetku snimka. Ja sam nju video,svirao,pomerio se skroz na belu liniju kako bi prosao,misleci da me je videla i cula.na snimku deluje da je to dugacko i veliki prostor,ali nije,snimak vara. Siguran sam da je bilo jos varijanti za ovu situaciju,jbg meni je zapala ova. Kad je nastavila da ide pomislio sam da cu se provuci iza nje,medjutim ugledao sam kanal i ogradu od dvorista. Jedino u tom trenutku na kocenju mi je bilo da ne preletimo preko kola,zato sam oborio motor. Verujem da bi neko odreagovao bolje,ì prosao na bolji nacin. Vozim motore preko 20 godina,ove godine sam presao 14000km,nisam do sada imao ovakvu situaciju da se nisam izvukao. 

To je sto je,nisu nam deca ostala sirocici.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

1. Ne klizaju isto svi oboreni motori, od oklopljenog GSXF-a, preko Vstroma, do Viraga sa bisagama, velike su razlike u trenju

2. Kada vec vidis da je neminovno, ipak zadnju sekundu kocenja instinktivno zrtvujes za obaranje (probao) 

Ne prebacujem nista i ne kritikujem nikoga, naprotiv, samo pokusavam da obuhvatim deceniju ipo iskustva na 2 tocka i oblikujem u neki dobronameran savet. Ja npr, nisam imao tu kosmicku srecu kao kolega sashac, da uvek sedam 100% trezan na motor i nisam imao dovoljno duha, strpljenja i samodiscipline kao on, da u svakom trenutku i na svakom mestu postujem ogranicenje brzine, te sam tako nesretan, trocifren broj puta imao ozbiljno rizicne situacije izazvane sto s moje strane, sto drugih. Pa tako nakon prvih pedeset rizicnih situacija, polako se oblikuje obrazac po kome jednostavno naslutis da te vektori ugrozavaju. Bar 5 puta sam izbegao asfalt za dorucak samo zato sto sam kroz zadnje staklo auta video kako persona mota volan ulevo ili udesno preko mene zivog bez gledanja i migavca. Ne zelim da budem general posle bitke, vec major Kursula pre sledece.

    Po snimku bih rekao da je brzina bila 50-60km/h ne vise. Dodatno otezava to sto je gdja-strucnjak stala u sred raskrsnice. Pa nek mi onda drugar kaze da u gradovima ima mnogo kupljenih dozvola...

Jasno je da je u trenutku to bila najjeftinija reakcija, samo aludiram da je trenutak mozda mogao da se desi ''trenutak'' ranije.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja