Jump to content

Moto Zajednica

Majlovac 01.09.2018

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Сада иде приватна тужба, претпостављам? Након овакве пресуде, никако не треба да ти буде жао да јој одереш кожу са леђа... Ако би ти било жао уопште све и да су је они одрали...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, zemunac72 je napisao:

Gospodja koja je izazvala udes u kome sam pretrpeo teske telesne povrede,zena lakse telesne...je kaznjena sa 5000rsd za troskove,5 meseci uslovno i 4 meseca vozacka dozvola. Bez poena.

Ispada da je gore ici zaustavnom trakom na auto putu od izazivanja teske saobracajke. 

 

20181105_125257.jpg

  Nije kažnjena sa 5 meseci uslovno. Kažnjena je sa 5 meseci zatvora - uslovno na dve godine. To znači da ako bude dobra naredne dve godine - nikom ništa, a ako napravi neko krivično delo ide 5 meseci u zatvor .  ( bar sam ja to tako razumeo, ima ovde pravnika na forumu pa mogu to da raszjasne ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ово је све нешто накарадно откуцано, много грешака, али из овога се да закључити да је било које КД.

А чешће сам виђао да пише: "...исто или теже КД" или "...исто или КД за које је запрећена максимална затворска казна већа од "Х" месеци...".

Можда би неки правник знао да појасни да ли заиста може овако разнолико, са различитим значењима, или се подразумева да неће робијати за лакше КД?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Mali off..Ali zaista jedna presuda treba da je i pismenija i jasnija..Ovo je sramota i za daktilografa koji kuca, kao i za sudiju koji stavi potpis..Što gramatičkih što logičkih grešaka..Npr. "i pored preduzetog kočenja" , trebalo bi da piše i pored preduzetog "forsiranog kočenja" ili sličan izraz, što bi značilo da je oštećeni dao sve od sebe da do štete ne dođe..Ovo kočenje iz presude može da predstavlja i kočenje jednim prstom..Ovde u BiH, je za uslovnu isto ili teže krivično djelo, trebalo bi da je i u Srbiji isto..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Nepismeni su do zla Boga. Kad bi vam okacio da vidite kako je iskucano moje svedocenje...upisali bi se od smeha. Zena i ja smo citali u povratku iz Gradista u kolima...vise puta su nam suze krenule.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

*Kad bih...

* upisali biste se...

Kolega, ne prozivam, nemoj zameriti molim te. Ali je pismenost kod nas na tako niskom nivou da vecina gresi! Ne znam razlog tome, ali to je cinjenica, nazalost.

Od banalnih gresaka, do ogromnih propusta u zurnalistici, pravosudju, reklamama, knjigama! 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

4 godine je prošlo. Vrlo često se setim tete iz pasata,pogotovo kada vozim kroz naseljena mesta.

Što nas ne ubije,to nas ojača.

Zdravi bili

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja