Jump to content

Moto Zajednica

Majlovac 01.09.2018

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Danas.meni i supruzi u selu Majlovac kod pozarevca izadje iz sporedne ulice teta u pasatu,bez da stane i pogleda...presece nam glavni put. Kocio sam i oborio motor na desnu stranu kako bi izbegao preletanje preko nje.

Supruga je ne povredjena,ja sam polomio kljucnu kost i ruku

20180901_174026.jpg

20180901_143544.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kolega brz oporavak 

Zaista sta je ovo, da nije raspisana neka nagrada za oborenog motociklistu ili sta vec, ovo prelazi sve granice ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Dobro je da je ova rubrika a ne ona druga. Odlično je da si dobro reagovao i da je suvozač ne povređen.

Shit happens. Brz oporavak.

 

P.S.  Danas sam obrnuo ~400km. Natrubio sam se kao na seoskoj svadbi a nije bilo mnogo saobraćaja po drumu. Jake horne i kad god je iole sumnjivo obavestim ih da postojim. Ne pomaže ni to uvek ali nema ziher rešenja za ovu našu pasiju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Dobro ste prosli, svaki prelom boli, ali sve u svemu, moglo je i mnogo gore.

 

Nista neobicno za sela i manja mesta, ljudi voze kao da su sami i da je put tu samo zbog njih, valjda nisu navikli na saobracaj, vec nekoliko puta su me sirena i Bog spasili iz ovakvih situacija, a onda blenu u tebe kao telad u fazonu otkud ti na mom putu, sta trazis ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, Zuba87 je napisao:

Мислим да би требало да знаш да је почео и врат да те боли од тог ударца у точак...

 A i povraća ti se - ne znaš zašto ( al kaži lekaru ) i javljaju ti se glavobolje, gubiš pažnju . . . 

 A što se štete na motoru tiče - vidi šta je sve oštećeno, a ako imaš neku dodatnu opremu ( drugi auspuh, slajdere, gepek, nosač mobilnog il navigacije i slično ) - iskoristi ovaj novi pravilnik o tehničkom pregledu, pa im traži i pare za atestiranje i homologaciju tih delova ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Teta Da li si izvinila ne znam plakala jeste bila je sa nekom babom krenule su na groblje uplašile se bla bla bla. Počele su da pričaju kako se tu parkiraju kola pa se ne vidi izlaz na put samo se sećam da sam rekao da prestanu i da se pomera od mene.

Naravno kad je došla policija pričali su Kako se nisu brzo a ja sam išao 50 na sat možda 55. Kafić ispred koga se desilo ima video-nadzor te je policija uzela snimak. Ne mogu da legnem,to me muci,pokusavam aedeci da spavam. Boli sve u pi... materinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 4 minuta, drumskalisica je napisao:

 

 A što se štete na motoru tiče - vidi šta je sve oštećeno, a ako imaš neku dodatnu opremu ( drugi auspuh, slajdere, gepek, nosač mobilnog il navigacije i slično ) - iskoristi ovaj novi pravilnik o tehničkom pregledu, pa im traži i pare za atestiranje i homologaciju tih delova ! 

Motor verovatno totalna,poprskalo sve napred,cak je puko km sat. Predacu sve agenciji pa cemo videti. Samo kad mi je supruga dobro i ne povredjena. Dvoje dece smo ostavili kuci i krenuli na put. Pu pu,ne smem ni da mislim u tom smeru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se tete i njene babe tiče - nema šta da brineš za njih, štetu neće one platiti već osiguranje . 

 A što se spavanja tiče, ja sam lomio levu ključnu kost i imao sličan problem, pa spavao par nedelja u fotelji a posle u krevetu na desnom boku - probaj i ti da nađeš neki položaj koji će ti odgovarati . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja bez milke kao odštete za polomljene kosti i motor ne bih pričao ... Još bi našao nekog advokata krvopiju da im skine i kožu s leđa...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ne znam šta da kažem? Sekunda koja život promeni. 

Povreda je teška, ali proći će. Motor će se popraviti. Samo kad je glava na ramenima. Dobro je da supruga nije povređena. 

Želim ti što brži i lakši oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sreća u nesreći.
Nego, pritisni dobro njeno osiguranje.
A hećimu reci dati se povraća, da imaš vrtoglavicu i bolove u vratu..
Traži masnu oštetu zbog tog...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Brz oporavak želim.

 

Ključna ko ključna kost je generalno banalan prelom, verovatno si je kacigom polomio.

Gips na ruci promeni u spiralni (plastični) jer atrofija mišića je mnogo manja, udobnost je odlična.

Možeš da se kupaš i posle osušiš fenom.

Cepaj analgetike i mirno spavaj. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Hvala vam kolege na savetima i recima podrske. Zena ce sada do bolnice da ode,koci je tik ispod vrata kad pomera glavu. Ohladilo se izgleda i isplivava neko istegnuce. Ali nije sam vrat,sa ledjne strane ispod vrata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad kad si dobio osmicu i gips, treba da nabaviš jedan dugački lenjir, igle za štrikanje, neki štap . . . .  

  Jer po marfijevom zakonu, sad će početi da ti se javlja svrab i to baš na mestima koja su ti nedostupna, pa će ti trebati ovakve stvari da olakšaš sebi i počešeš se ! :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Evo snimka

 

Neće da ga učita izgleda je prevelik za forum žao mi je. Dobio sam snimak sa sigurnosne kamere Gde si vidi kako je došlo do pada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Komentarišemo danas ovu temu i posle sat vremena, na desetak km od Majilovca u Kumanu, izleti nam čiča u kecu sa sporednog puta. Bilo je za malo. Valjda nas nije video od slamnatog šešira, jebem li ga :stabre:. Imam jaku sirenu, ko kamionsku, pa sam ga bar dobro isprepadao.

Opasan kraj za motorcikliste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I supruga da odvojeno napravi tužbu... Ukoliko ne bude (naknadnih - posttraumatskih, kako li se već kaže) povreda obavezno tužba za pretrpljen strah i ostalo, znaju advokati šta sve treba...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja