Jump to content

Moto Zajednica

ATV CFMOTO 500ccm PROBLEM

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Postovanje, novi sam na ovom forumu..

pre svega zeleo bih da pozdravim sve vas koji ste ovde na ovom forumu.. 

e sada ja imam problem sa qvadom Cforce 550 kubika 2015 godina.. motor pali sve normalno, kada je na leru normalno radi i prima obrtaje normalno do maksimum obrataja ali problem je kada je u D- u brzini i kada dam gas ide normalno do 29km/h posle toga isto kao da mu se oduzme gas i pocne da trokira pri tome nastavlja da ide 29-32km/h..ne moze preko te brzine.. dok ide tom brzinom auspuh puca i motor cima.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da ne bude da ovde vodiš monolog...

Ne poznajem materiju, ali pretpostavljam da sprava ima neki vid autodijagnostike...što znači da bi na tabli trebalo da bude nekakvo upozorenje, tipa EFI lampica ili šta već. 

Pregledaj malo inostrane forume, jer sumnjam da iko kod nas ima ozbiljan servis za ove sprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 4 sati, pronto je napisao:

Da ne bude da ovde vodiš monolog...

Ne poznajem materiju, ali pretpostavljam da sprava ima neki vid autodijagnostike...što znači da bi na tabli trebalo da bude nekakvo upozorenje, tipa EFI lampica ili šta već. 

Pregledaj malo inostrane forume, jer sumnjam da iko kod nas ima ozbiljan servis za ove sprave.

Pa u tome je problem sto ovde nema ko da mi prikaci na neku dijagnostiku, a drugi problem je zato sto ne prijavljuje bas nikakvu gresku na kompijuteru od motora.. pa sam zato postavio post ovde mozda je neko imao iskustva .. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zaintrigirala me problematika....i nadjem neka pisanija. Jbg. kao i sva kinezarija, imaju gomilu problema zbog loše izrade. Ko ima živaca da se sa njima bori uspe malo i da se vozi.

Nego...

Postoji mogućnost da do CDI-ja još uvek dolazi signal da je recimo: uključen rikverc, blokada diferencijala i sl. Zbog nečistoće, loših veza (konektori i stanje instalacije) ili otkaza nekog od senzora.

Vidim da neki imaju problema i sa bobinom koja je montirana jako blizu auspuha (ne znam jel' to taj model)...i tako.

Još jednom preporuka da (ako znaš engleski) pretražiš po netu, naročito CFforum. Svakakve problematike se pominju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
Pre 10 sati, pronto je napisao:

Zaintrigirala me problematika....i nadjem neka pisanija. Jbg. kao i sva kinezarija, imaju gomilu problema zbog loše izrade. Ko ima živaca da se sa njima bori uspe malo i da se vozi.

Nego...

Postoji mogućnost da do CDI-ja još uvek dolazi signal da je recimo: uključen rikverc, blokada diferencijala i sl. Zbog nečistoće, loših veza (konektori i stanje instalacije) ili otkaza nekog od senzora.

Vidim da neki imaju problema i sa bobinom koja je montirana jako blizu auspuha (ne znam jel' to taj model)...i tako.

Još jednom preporuka da (ako znaš engleski) pretražiš po netu, naročito CFforum. Svakakve problematike se pominju.

Postovanje brate,proverio sam prekidac za blokadu diferencijala i ukljucivanje 4x4. Tu je bio problem jer je korozija napravila kratak spoj i prijavljivala je kompijuteru da je upaljena blokada diferencija i imao je blokadu do 30 km/h .. rasklopio i ocistio mako koroziju.. motor perfektno radi.. HVALA SVIMA KOJI SU ORATILI PAZNJU NA MOJ PROBLEM I KOJI SU ODVOJILI VREMENA ... PROBLEM RESEN

image.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

M

On 3.9.2018. at 16:35, aca-pn je napisao:

Da li je moguce da na tabli nema neko obavestenje da je ukljucena blokada ?

Moguce je ,to se meni desilo.. Nikakav znak upozorenja nije imao.. zato sam i bio zbunjen.. postoji oznaka za ukljucenu blokadu ali nije bila ukljucena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja