Jump to content

Moto Zajednica

Održavanje kožne moto opreme

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4304 postova

Probao sam na jednom parcetu koze onaj tecni za obucu. Malo je vratilo boju, ali je koza kruca na dodir nego sto je bila tako da ocigledno nije bas za meku kozu. 

Doduse ne znam koje boje je koza i bila, mozda i nije bila skroz crna ali bilo bi ok ofarbati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
77695864_5cd52f81124f70-57373450koza.jpg
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Boja: bela, crna i braon. Komad 280 din Pakovanje: 50 ...

 

ovo ili

 

92296943_5e68c864eecb20-0754083315839253
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Ova boja je namenjena za reparaciju kože i veštačke ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Kolege pozdrav, ja imam slican problem samo sa "mirisom" jakne. Naime, kupio sam polovnu dainese jaknu pre 2 dana koja se "oseca". Dakle cini mi se da postava smrdi, da li od nosenja, da li je stajala u nekoj garazi ili ne znam ni ja sta vec. Elem, posto mi je stigla puna bubica ja sam koristio penu u spreju "leather cleaner" i jako dobro mi se pokazala i ocistila. Vratila je sjaj.
Da li neko moze da mi pomogne oko pranja postave? Trenutno sam presao mokrim peskirom natopljenim mlakom vodom i nekoliko kapi sampona, prebrisao sam je ali nista nisam uradio naravno. Da li ima neko ideju ili proveren nacin kako to uraditi najbolje? Druga stvar je da li je i koza povukla taj miris i da li ce uopste moci ikako da se ukloni?

 

P.S. Jakna je ista kao i jakna u ovoj temi od pre nekoliko strana od korisnika Cale. Da nije to ta zavrsila kod mene? :)

jakna.jpg

pena.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Ubaci u neku prskalicu koju nađeš kući, ala Axel i tome slično, dakle ubaci votku... Znam da zvuči ludo, ali radi...

 

Razlog zbog kojeg ti se čuje pazuh, verovatno je zato što je prethodni vlasnik fino to vlažio (da tako kažem) pa se vremenom pojavila kultura tj bakterije na kritičnim mestima...

 

Našpricaj malo, nekoliko puta i ostavi da radi na provetrenom mestu... U principu potrebno ti je, zavisi od la znojaža, jedanput ili dvaput da uradiš "operaciju" i trebalo bi da si safe...

 

Ja sam uspeo to po savetu jednog kožara, koja je nauka iza toga nisam siguran, izgleda šašavo ali meni jakna vise ne vonja

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS
18 minutes ago, moustaki said:

Ubaci u neku prskalicu koju nađeš kući, ala Axel i tome slično, dakle ubaci votku... Znam da zvuči ludo, ali radi...

 

Razlog zbog kojeg ti se čuje pazuh, verovatno je zato što je prethodni vlasnik fino to vlažio (da tako kažem) pa se vremenom pojavila kultura tj bakterije na kritičnim mestima...

 

Našpricaj malo, nekoliko puta i ostavi da radi na provetrenom mestu... U principu potrebno ti je, zavisi od la znojaža, jedanput ili dvaput da uradiš "operaciju" i trebalo bi da si safe...

 

Ja sam uspeo to po savetu jednog kožara, koja je nauka iza toga nisam siguran, izgleda šašavo ali meni jakna vise ne vonja emoji4.png

 

 

 

 

 

Ja citam dva puta da vidim da li sam dobro procitao i zeza li me neko a devojka iz susedne sobe vice da je i ona cula da se Vodkom uklanja miris sa tekstila najbolje.. :neznam:

Bojim se da ne napravim jos gore, da ne ostane taj miris kasnije, kontam alkohol isparava ali opet... Jel moze Baltik ili mora Grey Goose hahahah I kontam da ne smem da dodirnem kozu vec samo postavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Čitao sam na netu svašta. Proguglaj još.

Dok ne ukloniš miris nikako dezodoransi.

Ja sam za uklanjanje mirisa (na kuhinju, kao da je "kuvana u maslinovom ulju") postave, mesec dana držao jalnu okačenu napolju na štrik natkrivena (zimski period). Postava se nakon toga izvetrila i ništa se ne oseća.

Ako je koža od vlage poprimila miris buđi, onda treba dosta duži period da se ne bi osećala. Moja nije imala taj problem.

Inače kožu odžavam (čitaj žena) sredstvom za kožnu garnituru u sobi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

To što vonja to je zbog bakterija... Sad jbm li ga od čega je postava...

 

Neće ti se ništa drastično desiti... Probaj na malom delu tkanine, pa ako šljaka proširi

 

PS - Isključivo Baltik! To ubija i jetru, kamoli bakterije

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ako nećeš votkom isti efekat bi imao 70% ili čak 100% alkohol. On posle isparavanja sigurno neće ostaviti miris. A u pitanju je uništavanje bakterija kao što je kolega ,,brkovi" rekao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
4 hours ago, SlobodanR1 said:

Ja samo da kažem da sam oduševljen zgradom i fasadnom ciglom, brutalno izgleda :staa2:

Ako ćemo o tome, mene su fascinirali oluci. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: PA
  • Motocikl: Bmw K75s Yamaha xt660z tenere

Najbolje po meni da je odneses kod nekog profesionalca  ko radi pranje ili hemijsko cisćenje kozne garderobe i miran si 

Ja sam  bio skeptik u vezi toga ali to lepo funkcionise jakna je kao nova i lepo mirise  cena mislim da je bila oko 25-30e  ,

Proguglaj ima u Beogradu  ja sam nosio negde kod cvetkove pijace

imao vizitkartu al negde zagubio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Kožno odelo sa postavom se može prati u veš mašini na programu za vunu.Prvo treba izvaditi sve protektore ukoliko ih imate.

Pere se bez centrifuge na 30 stepeni maksimum.Koristiti samo tečni deterdžent za vunu, bez omekšivača ili bilo kakvog dodatka.

Nakon pranja treba dobro osušiti bez kačenja. Samo se prostre izvrnuto na postavu i okreće povremeno.Osušiti 100% (minimum dva-tri dana). Ovo je jako važno jer mokra koža tretirana sa kremom ili uljem može da popuca.

Nakon sušenja, koristim ulje za impregnaciju kože.

Kožu namažem ravnomerno u tankom sloju i ostavim sat-dva, pa prebrišem suvom krpom.Nakon takvog tretmana koža posle 24 sata upije sve i nema onaj krakterističan sjaj kao sa kremama, a i miris ulja je skoro neprimetan.

Bude sve mekano i čisto kao iz radnje.Bukvalno kao novo.

 

Ovo važi samo za prirodnu kožu.

Dainese je koliko znam prirodna koža, tako da možeš slobodno probati.

Lično imam FLM kožni dvodelni kombinezon koji je ovaj tretman prošao tri puta bez ikakvog problema.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pre par godina pazario neku kožnu rokericu marke Vainas nosio dve tri god i boja se skinula na par mesta a i jakna se ukrutila...hvatala me kiša na motoru. Odneo kod pobratima, Nišlije znaju tu radnju za hemijsko čišćenje u Voždovoj ulici-radnja sa preko 60 god iskustva, sada unuk osnivača drži i radi. Kako mi pobratim reče-jakna je teleći boks sa stomaka. Nakon tretmana dobio sam jaknu za koju sam mislio da je druga jaka, znači odrađena do neprepoznatljivosti. Posle u priči sa njim- postupak rada ukoliko želite kvalitetnu stvar je sledeći-kompletno skidanje bje sa hemijom-jakna bude bela, hemijsko čišćenje, oplemenjivanje, farbanje u 4 ruke, lakiranje (kod jakni visokog sjaja) i ponovo oplemenjivanje nekim "mlekom za kožu" koji jaknu omekšava i daje joj impregnaciju,posle takvog tretmana jakna je kao nova (osim u slučajevima fizičkog oštećenja kože)

Za dalje održavnje jakne koristim mleko koje sam dobio nakon tretmana jakne i povremeno isfajtam prskalicom za stakla, kao i Planikinom mašću za kožnu obuću na bazi pčelinjeg voska (imate u Planikinim prodavnicama nešto tipa 400 rsd-500rsd košta) utrljam, stavim preko noći da odstoji, ujutru prebrišem pamučnom krpom-jakna kao i prvi dan nakon izlaska iz čistione.

    savet za skidanje mirisa koji i ja povremeno primenjujem jeste gorepomenuta vodka za blage "kućne" varijante, za sve ostalo hemijska čistiona rešava problem

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Motorcyclist A koji tacno od ova dva si uzeo?
Sad sam nesto burlao po KP i po netu, i nasao sam samo ta dva spreja od MOTIP-a,

 opis karakteristika i namene su im isti, a razlicit im je naziv.

MOTIP VINYLSPRAY  i  MOTIP LEATHER PAINT
 

5735941712e49b9f82b16bd7be9c9f59.png

 

sprej-za-kozu-motip-200ml---crni-5425634

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
48 minutes ago, Biker-Boy said:

@Motorcyclist A koji tacno od ova dva si uzeo?
Sad sam nesto burlao po KP i po netu, i nasao sam samo ta dva spreja od MOTIP-a,

 opis karakteristika i namene su im isti, a razlicit im je naziv.

MOTIP VINYLSPRAY  i  MOTIP LEATHER PAINT
 

5735941712e49b9f82b16bd7be9c9f59.png

 

sprej-za-kozu-motip-200ml---crni-5425634

Ovaj drugi leather. Pise da je za farbanje koze, vinila i vestacke koze. 

Hteo sam prvo tecnost video sam prodaje lik od 50ml, da uzmem dve. Trebala mi je info koliko sa jednom se moze ofarbati i dobio sam 2 puta SEEN na poruku kao da on kupuje od mene, pa sam ga odjebao i uzeo sprej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Do jaja sam alergican na to "seen" >:(

Javi kako se ponasa taj sprej na kozi, kad krenes da vozis, posto nam je sad korona u fazonu, nema ozbiljnojeg vozanja.

Imam ovu moju crnu koznu jaknu sa srebrnim i crvenim delovima, pa sam hteo da ufarbam neke od tih crvenih delova na crno
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4304 postova
5 minutes ago, Biker-Boy said:

Do jaja sam alergican na to "seen" >:(

Javi kako se ponasa taj sprej na kozi, kad krenes da vozis, posto nam je sad korona u fazonu, nema ozbiljnojeg vozanja.

Imam ovu moju crnu koznu jaknu sa srebrnim i crvenim delovima, pa sam hteo da ufarbam neke od tih crvenih delova na crno
 

Ja sam samo osvezio kozne delove i juce sam se vozao sve ok, javljam ako bude kakvih promena :) Mozda ako ti je mala povrsina bolji je izbor neka tecnost jer mozes sundjerom ili cetkicom naneti bice preciznije. Ali sprej je brzi posao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja