Jump to content

Moto Zajednica

Zluradost i jezik mržnje...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Još jedan očigledan primer kako nas doživljavaju ne-ljudi.

Ma koliko se trudili da ostatku sveta prikažemo sebe u pravom svetlu, postoje ljudi, bez mozga, koji će se radovati našoj nesreći.

Imajte to u glavi svaki put kada sedate na motocikl.

Ja sigurno hoću.

 

 

Picture 046.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Колега је, претпостављам, мислио на гомилу (преко 800) "лајкова", тј. људи којима се свиђа вест о трагедији...

Међутим, треба узети у обзир да људи "лајкују" одређену вест, не зато што им се свиђа, већ да би је на неки начин истакли.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Upravo sam mislio na broj "lajkova" (termin koji se uglavnom koristi na Fejsbuku).

Svi sigurno, manje-više znamo šta to znači: ako vam se dopadnu neka slika ili komentar, kliknete na "Like" ispod slike ili komentara. U srpskom prevodu, to dugmence se zove "Sviđa mi se."

 

Slažem se, da, na ovim prostorima, ne postoji pravo merilo.  Jer se isto tako ponašaju i u saobraćaju.

 

Situacija od pre dve nedelje.

Taksista, preko mosta na Adi, menja traku, levo-desno, svaki put kada dvojica motociklista pokušaju da ga preteknu.

Verovatno nema zle namere.

Nego, eto, onako, ne razmišlja.

 

 

 

 

 


 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Druže pogrešno si protumačio. Nisu ti lajkovi tamo zbog toga što se nekom svidja što je došlo do tragedije vec ljudi lajkuju vest da bi istakli istu i da im se svidja što se o tome ne cuti i ne ignoriše.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, feniks je napisao:

Upravo sam mislio na broj "lajkova" (termin koji se uglavnom koristi na Fejsbuku).

Svi sigurno, manje-više znamo šta to znači: ako vam se dopadnu neka slika ili komentar, kliknete na "Like" ispod slike ili komentara. U srpskom prevodu, to dugmence se zove "Sviđa mi se."

 

Slažem se, da, na ovim prostorima, ne postoji pravo merilo.  Jer se isto tako ponašaju i u saobraćaju.

 

Situacija od pre dve nedelje.

Taksista, preko mosta na Adi, menja traku, levo-desno, svaki put kada dvojica motociklista pokušaju da ga preteknu.

Verovatno nema zle namere.

Nego, eto, onako, ne razmišlja.

 

 

 

 

 


 

Izvini, nisam obratio pažnju na lajkove, a slažem se da neki, pod uslovom da ne postoji drugi emotikon nisam na tvitu pa ne znam, lajk koriste da bi nešto naglasili. A slažem se da na nas koje vozimo motore veliki deo gleda kao na pacijente koji su pobegli iz Toponice, ali moramo sebi priznati da su neki od nas svojim ponašanjem u saobraćaju doprineli takvom stavu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Istina, mozak klasicnog balkanskog duduka nije u stanju to da procesuira i da skonta da motoristi u stvarnom svetu nisu kao sto sto ih prikazuju u Holivudu...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 13 sati, Bruno 68 je napisao:

Ma za to krivi Marlon Brando (The Wild One 1953) kao i Piter Fonda & Dennis Hopper (Easy Rider)

Ne bih se baš složio, doduše nisam gledao The Wild One 1953, nešto mi Brando ne leži, kao što ga nisu gledali ni oni što u gluvo doba noći sa otvorenim aspusima divljaju ulicama, koji su očigledno nešto propustili u svom psiho-fizičkom razvoju pa žele da na sebe skrenu pažnju po svaku cenu. E zbog takvih običan svet na nas koji vozimo motore gleda tako kako gleda . Reći će neko da su takvi, i onih što na putevima glumataju Rosija i Markeza malobrojni što je verovatno tačno, ali oni koliko god malobrojni bili ljudima upadaju u oči i idu im na gagnglije. Kada se tome doda i naša poslovična sklonost da generalizujemo stvarii i gradimo stereotipe onda  ne čudi što u običnom narodu, kada su motociklisti u pitanju, dominira uglavnom negativan stav. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ne zaboravi i čoperaše u masnim kožnim jaknama sa sličicama što tripuju na Ruse (a d**e bi dali za Harlija i ajfon ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ako su cipela i čamac duguljasti, onda je skoro sigurno da će i kora od lubenice biti duguljasta (citirano po sećanju iz Nušićeve Autobiografije, lektira za osnovnu školu)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Škola je već jako davno prestala biti institucija koja posreduje kod prenošenja znanja.

Postala je praonica mozgova...

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Škola je već jako davno prestala biti institucija koja posreduje kod prenošenja znanja.

Postala je praonica mozgova...

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

...a tek će sad postati ispiraonica mozgova kad budu uveli tablete na časovima,naime ne mogu dovoljno da nauče tj. isprate predavanja nastavnika,profesora...sačuvaj Bože...ionako su deca već duduci,pa tek onda neće znati ni da razgovaraju,ni da pišu...svaki učenik po tablet na času...vidim na RTL-u da je tako i u Hrvatskoj...čuvena digitalizacja...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎9‎/‎1‎/‎2018 at 8:43 AM, Arso said:

Ne bih se baš složio, doduše nisam gledao The Wild One 1953, nešto mi Brando ne leži, kao što ga nisu gledali ni oni što u gluvo doba noći sa otvorenim aspusima divljaju ulicama, koji su očigledno nešto propustili u svom psiho-fizičkom razvoju pa žele da na sebe skrenu pažnju po svaku cenu. E zbog takvih običan svet na nas koji vozimo motore gleda tako kako gleda . Reći će neko da su takvi, i onih što na putevima glumataju Rosija i Markeza malobrojni što je verovatno tačno, ali oni koliko god malobrojni bili ljudima upadaju u oči i idu im na gagnglije. Kada se tome doda i naša poslovična sklonost da generalizujemo stvarii i gradimo stereotipe onda  ne čudi što u običnom narodu, kada su motociklisti u pitanju, dominira uglavnom negativan stav. 

E vidis Arso ja se slazem sa tobom, te posto sam gresan i samo bozji covek, bilo mi lakse da pokazem nekog drugog nepoznatog  nego ljude u mom okruzenju.

Da pojasnim svi u porodici vozimo motore i ovako to izgleda:

Odmaram u lepoti veceri kasnog leta (Ili bilo kad)  u basti doma mog a zabrinuta majka nasih sinova prepoznaje zvuke motora i komentarise:

"E ovo je Ivan, nije poneo jaknu sigurno ce tu negde blizu"

"Cujes ovo brundanje iz daljine? Dolazi Aleksandar"

A reagovanje okoline moze biti razlicito.

Od:"Ludaci! Kupili deci i sebi mrtvacke sanduke."

Do:"Blago njima! Zajasu ujutru, sjasu uvece! Savaki put, drugi put!" 

Tesko je udovoljiti sebi akamoli drugima.

Samo oprezno i bezbedno

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja