Jump to content

Moto Zajednica

Mumbaj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Evo jednog zanimljivog FILMA, ukoliko ima onih koji ga nisu pogledali, radi se o decaku koji je zaspao u vozu i vozio se nekoliko dana u Indiji! Opet, za one koji ne znaju Indija ima 29 drzava, 22 jezika, i preko 700 dijalekata. Decak je zavrsio u jednom od velikih gradova, i zavrsio je u domu gde je na kraju usvojen od Australijske porodice. Procitao sam neku brojku od ne znam koliko hiljada dece se izgubi godisnje u Indiji..

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
On 6.9.2018. at 10:27, spredrag je napisao:

Slicno je koliko su medjusobno slicni Rusi, Grci, Norvezani itd.

Ovo je odlican odgovor :-) Ja putujem poslovno u Indiju svaka 2 mjeseca, i koliko god postovao njihove obicaje, meni ipak ne pasu. Ne pravim se "veliki bjelac" kad sam tamo, jer sam ionako velik i bjel :-) Najvise mi smeta buljenje u mene, ali brzo skrenu pogled kad se ja zagledam u njih. Hrana mi ne pase, mirisi mi ne pasu, a bijedu mi je tesko gledat. Kao sto netko rece da bi volio ici tamo- sretan put. Putovanja oplemenjuju, ma kakva bila. Ipak za mene ima ljepsih destinacija. 

 

Pogodi koji sam ja :-)

IMG_20180626_161810.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Radim na kruzeru gde ih ima dosta,  uglavnom rade u kuhinji najgore poslove.  U mom departmentu ih nema,  ali slusam od nasih koji zive sa njima po kabinama da smrde nepodnosljivo. Gde su njihove kabine,  cak i u hodniku se oseca miris karija kog za zamrzeo za ceo zivot. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Radim na kruzeru gde ih ima dosta,  uglavnom rade u kuhinji najgore poslove.  U mom departmentu ih nema,  ali slusam od nasih koji zive sa njima po kabinama da smrde nepodnosljivo. Gde su njihove kabine,  cak i u hodniku se oseca miris karija kog za zamrzeo za ceo zivot. 
Problem je baš u tom sloju ljudi koje si opisao. Spremni su da rade za malo, gotovo ništa. Niti imaju osećaj za bilo šta oko sebe. Dat im je posao da urade, rade ga, očekuju novac i ništa ih drugo ne interesuje. Čak ni higijena ili pravilna ishrana. Kada dođeš u kontakt sa malo višim slojevima njihovog društva, učenim ljudima, shvatiš da nije sve tako. I ja te karije, kao što reče@Severian volim ali sve ima granice. Potpuno te razumem.

Samo se nadam da ću uspeti da smognem vremena da izađem iz usranog i sjebanog Mumbaja, da malo vidim lepše strane Indije. Bar kao pre pet godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
pre 3 minuta, lomitelj je napisao:

Spremni su da rade za malo, gotovo ništa. Niti imaju osećaj za bilo šta oko sebe.

Kada si siromašan, toliko, svi planovi i ambicije završavaju na sledećem obroku. Zato ne treba suditi, jer realno ne možemo da pojmimo taj grč... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Teska je istina, vrlo neprijatna takodje.

 

Seve,salio sam se ja malo. Mada kad si vec tu, pitaj ih kako resavaju rupe po ulicama, mi "Evropljani" to jos nismo savladali recimo. Vrlo zanimljivo. 

A smes nam napisati i po koju rec o tvom dozivljaju grada,nece se lomitelj ljutiti sigurno, sirokih je shvatanja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, lomitelj said:

Samo se nadam da ću uspeti da smognem vremena da izađem iz usranog i sjebanog Mumbaja, da malo vidim lepše strane Indije. Bar kao pre pet godina.

 

Avionom do Leh-a, tamo zajašeš Enfilda i điha-điha na Khardung La  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nekako mi se ne sedi za kompom i kad završim s poslom ali polako, kad udari dosada, biće raspoloženja za sve. Ipak, bio sam malo u šetnji pre dva dana, kada su slavili dan najomiljenijeg boga u celoj Indiji, dan kada se Ganeš vratio kući. Gde je bio, ne znam, ne pitam, nije lepo jer im veoma mnogo znači. Ne počinju ništa pre nego li imaju njegovu statuu, sliku... Elem, evo i slika a posle možemo i da popričamo.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Pre nego li nastavim sa slikama, pitanje za admine. Zbog čega mi ne prihvata da preko "Insert other media" pa URL kod? Neće ni HTML ni BBCodes. Ja htedoh da poštedim moj inboks ali ne ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
pre 57 minuta, lomitelj je napisao:

Tehnički crtač, i to onaj koji je plaćen na sat, što je uvek najskuplje, radi mesec dana, koliko god mu kažu, za 200€. Oni sa iskustvom dobiju oko 250€.

a sta je sa kompjuterima/ploterima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja