Jump to content

Moto Zajednica

Mumbaj

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

Nisam planirao da pravim putopis jer svaki dan putujem na posao i nazad. Budem li iznajmio motor, kao pre pet godina, imaću da kažem koju na tu temu. Ko je nestrpljiv, može komotno na moj blog pa neka prelista kraj 2013. i početak 2014. godine. Za početak, želim da ostavim par fotografija koje sam napravio danas u povratku s posla kao ilustraciju da na svetu ima mnogo loših mesta za život. Da ne kaže neko posle ono "jao Srbijo, zemljo Indijo!"5125b37d5572abe13adc38354f3648ae.jpgcbc293be59bb7a8d7d9f578e2af46c9c.jpg02ac2453cae0b1be0181521144dbf118.jpgb474c852348a2aea5222469b0b8014dd.jpgb87f3016e84867b65594383a3fbe2d8d.jpg2eab6dd3252603320ce739e2ccc98a50.jpgc045db9410614d3e070739df6e30d81a.jpgb8f319d40f6d4b1ac172d4a900ab078f.jpgc0f468072e29dabfe867cdbb8f9f8abe.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Oni su tako navikli, to im je u krvi, za bolje ne znaju, u Srbiji se nekada zivelo normalno pa je vecina gurnuta u bedu zarad manjine, da ne smaram ajmo kod Dajca na po jedno :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

 

Nisam planirao da pravim putopis jer svaki dan putujem na posao i nazad. Budem li iznajmio motor, kao pre pet godina, imaću da kažem koju na tu temu. Ko je nestrpljiv, može komotno na moj blog pa neka prelista kraj 2013. i početak 2014. godine. Za početak, želim da ostavim par fotografija koje sam napravio danas u povratku s posla kao ilustraciju da na svetu ima mnogo loših mesta za život. Da ne kaže neko posle ono "jao Srbijo, zemljo Indijo!"5125b37d5572abe13adc38354f3648ae.jpgcbc293be59bb7a8d7d9f578e2af46c9c.jpg02ac2453cae0b1be0181521144dbf118.jpgb474c852348a2aea5222469b0b8014dd.jpgb87f3016e84867b65594383a3fbe2d8d.jpg2eab6dd3252603320ce739e2ccc98a50.jpgc045db9410614d3e070739df6e30d81a.jpgb8f319d40f6d4b1ac172d4a900ab078f.jpgc0f468072e29dabfe867cdbb8f9f8abe.jpg

 

ovaj ima sonar jbt...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Jedna stvar nedostaje da vam dočaram sve a to je miris, smrad pa 'ajde da se poetski izrazim "aroma Mumbaja". Joj ljudi moji koji je to smrad na ulicama, pogoto sada kada još uvek padne neka kiša. Naime, do kraja septembra pada kiša svaki dan, oblačno a temepratura oko 35 stepeni, a onda se završava monsun i sija sunce sledećih 6 meseci bez kapi kiše i tada je sjajnih od 25 do 30 stepeni. Elem, smrad je mešavina truleži, povraćke i govana. Svi automobili, osim onih malo starijih, imaju klimu kojoj je uključeno da vrti vazduh u kabini, ništa spolja. Kada prestane kišna sezona, još je i nekako dobro, sada, smrad razbija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

18 miliona ljudi, problem sa vodom i javnim toaletima je akutan.

Mnogi vrše nužde napolju, na ulicama i prometnim mestima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Komplikovani su za objasniti. Mnogo ekstrema imaju koje su vekovima razvili i koji se smatraju uobičajenim stvarima. Toliko su veliki, kao država, i brojni da ih se stavovi i običaji ostatka sveta ne dotiču. Prvi utisak je zaista loš, kulturološki šok u svakom slučaju. Onda malo upoznaš ljude, pričaš s njima, radiš, živiš i sve se menja. Davno sam shvatio da su svet za sebe i da samo treba da pokušam da shvatim njihov način. Ne sviđa mi se, nikad neće ali ih razumem. I znam da se to njihovo nikada neće raširiti po celom svetu jer je jedinstveno i neprihvatljivo bilo gde van granica ovog podkontinenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Igrom slučaja postali su nam neki šefovi :)

 

Nema diskusije, ne trudim se da ih razumem jer ne mogu. 

 

Radni prostor organizuju po vastu šastri koji za mene nema nikakve logike niti ima logike ako gledamo sa stručne strane. Ne trude se i ne objašnjavaju zašto mašina mora biti u određenom delu hale pa makar je stavili na plafon.

 

Ako se ispostavi da je to bolje od onoga kako smo mi prvenstveno zamislili, ozbiljno ću da se zapitam.

 

No izuzev toga, bar ovi što sam imao kontakt sa njima su baš baš otvoreni za ideje, komunikacija je takođe otvorena, iskrena, ne rade ništa na svoju ruku, poštuju mišljenje radnika, prate realnu situaciju rada i mogu reći da mi je lakše sa njima raditi nego sa ovim našim nabeđenim ekspertima koji bi od radnika napravili kao onog muzikata što nosi bubanj, trubu, frulu, harmoniku i zvecke na cipelama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Mnogo oni šta na svetu shvataju jednostavnije od ostatka sveta ali i dalje imaju svoja pravila. Na sve će pristati ako im se uklapa u ideje i zamisli. Ako ne, saslušaće sve, i nastaviti po svom i neće biti bezobrazni i neuljudni. Poštovanje drugih je bitno. Kada rade za druge, izuzetno su poslušni .Ne znaju za termine i brz i kvalitetan rad ali slušaju. I sve ovo važi kada nisu u Indiji. Ovde se prema svojima, koji su u nižoj kasti, odnose kao prema robovima. Bukvalno. Ponekad me bude sramota što uopšte prisustvujem tom trenutku. Samo što nemaju bičeve.

 

P.S.: Za kaste zvanično tvrde ne postoje i ako neko upita nešto oko toga, bude im veoma neprijatno i neće da pričaju. Međutim, oni i dalje tako funkcionišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
On 2.9.2018. at 10:01, lomitelj je napisao:

Mnogo oni šta na svetu shvataju jednostavnije od ostatka sveta ali i dalje imaju svoja pravila. Na sve će pristati ako im se uklapa u ideje i zamisli. Ako ne, saslušaće sve, i nastaviti po svom i neće biti bezobrazni i neuljudni. Poštovanje drugih je bitno. Kada rade za druge, izuzetno su poslušni .Ne znaju za termine i brz i kvalitetan rad ali slušaju. I sve ovo važi kada nisu u Indiji. Ovde se prema svojima, koji su u nižoj kasti, odnose kao prema robovima. Bukvalno. Ponekad me bude sramota što uopšte prisustvujem tom trenutku. Samo što nemaju bičeve.

 

P.S.: Za kaste zvanično tvrde ne postoje i ako neko upita nešto oko toga, bude im veoma neprijatno i neće da pričaju. Međutim, oni i dalje tako funkcionišu.

Radio i imao goste iz Indije, i ima ih 7 Kasta ...... i kaste se NE mesaju. To je nezamislivo.

Srecom goste su mi dobro objasnili sve ovo i jbte .... nije to normalno za nase standarde.

Nadam se da cu otici i ja njima u goste, Hyderabad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Daleko, veoma daleko od normalnog. Ali oni su u fazonu da ako je hiljadama godina funkcionisalo, što ne bi i dalje. Komplikovani su, strašno. Na prvu loptu je lako reći da su zatucani, zaostali i zastareli ali da li je tako? Njihov sistem je doveo do toga da ih ima malko manje od Kineza i svi rade. Istina je da većina radi ceo dan za tanjir supe ali je tako. Šta i kako rade, ne bih u detalje, da nekome ne ogadim nešto dok čita ovo. Greše li? Ne znam. Jednostavno sam njihovu kulturu i način života prihvatio kao činjenicu. Niti je osuđujem, niti je hvalim. Ja ovako ne bih mogao da živim i kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 14 sati, lomitelj je napisao:

Daleko, veoma daleko od normalnog. Ali oni su u fazonu da ako je hiljadama godina funkcionisalo, što ne bi i dalje. Komplikovani su, strašno. Na prvu loptu je lako reći da su zatucani, zaostali i zastareli ali da li je tako? Njihov sistem je doveo do toga da ih ima malko manje od Kineza i svi rade. Istina je da većina radi ceo dan za tanjir supe ali je tako. Šta i kako rade, ne bih u detalje, da nekome ne ogadim nešto dok čita ovo. Greše li? Ne znam. Jednostavno sam njihovu kulturu i način života prihvatio kao činjenicu. Niti je osuđujem, niti je hvalim. Ja ovako ne bih mogao da živim i kraj.

Zapadni svet ne moze da zivi ko neki drugi, tu zbrajam i Bliski Istok, iako je Dubai mozda najzapadnjacki orijentisan, ali ipak previse razlike od kulture, tradicije pa i do mentalnog sklopa da bi neko od "nas" mogao postati neko od "njih".

Ipak ima jedna stvar koji nikako da skontam, a to je kada vide belca odma mu se klanjaju ko bogu. Toliko se oseca to kod njih da su inferiorni da mi je bilo mnogo cesto jako neprijatno kada sam se nasao u takvim situacijama.

A tebi zelim dobar opstanak, a ako imas mogucnosti i provod dok si tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Iz nekog meni neobjasnjivog razloga. Ja bih voleo da zivim tamo godinu,dve. 

Isto osecam i prema Meksiku i Kini. Dok recimo u Japanu ne bih voleo da zivim,oni su previse psiho. 

Bas volim da citam ovakva vidjenja kultura. Pogotovo kada vidim da neko objektivno sagledava stvari i nije pristrasan. 

Svaki post i utisak ovde u temi je zlata vredan. Inace Indijci se jako puno skoluju svuda po svetu, mladje generacije se i ne vracaju u Indiju kako bi oni bas voleli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ovo mi je drugi put ovde. Nije se mnogo promenilo. Nisam ni očekivao. Pisao sam prošli put dosta, pre pet godina, o svemu pa neću opet mnogo u detalje.

Belac u Indiji. Uvek je to čudan osećaj. I meni je i dalje neobično a ponekad i zaista neprijatno. Sklanjaju ma samo kad me vide na hodniku, pridržavaju vrata, poklone se... Ko nema mozga, pomisliće da je bitan.

Svakoga vuče nepoznato. Ja sam jedan od onih koji nikada nije prezao od putovanja. Gde god sam mogao i gde god su me slali. Širi to vidike i odgovara na mnoga životna pitanja. Bar u mom slučaju.
2fcd3be5887844a485c365772575c94b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Pored tog "smrada" dovucenog iz Indije (cast izuzecima), kolege Indijci ovde u Nemackoj imaju jedan veliki fetis koliko ja vidim - pricanje telefonom.

Brate, oni ne silaze sa telefona, jos ako dobiju poslovni mob, pa oni su dostigli nirvanu. Pri tom, ne mislim da zovu svoju rodnu grudu nego npr, ja posaljem mejl sa nekim pitanjem, lik zove i odgovor koji bi trebalo da bude "Vazi, uradicu", pretvori se u 30-minutni razgovor. Svaki put. IT deo velike firme u pitanju ali nije call centar :D 

Sto se tice njihove arome, ono je cudo. Igrom slucaja sam iznajmio stan ovde, bivsi stanar bio Indijac. Miris karija sam jedva izbacio iz stana posle 2-3 meseca uz prethodno duplo-krecenje komplet stana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Sta da ja kazem, ziveo na brodu 6 meseci u 6 kvadrata sa indusom.. Ludilo mozga, terao sam ga pod tus konstantno, izbija iz njih cist sumpor.. 

Srecom poslednjih mesec dana sam bio sa jednom moldavkom pa sam spavao kod nje, ali dusevni bol je i dalje prisutan..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

To za telefon je istina. Mnogo im je bitan. Nemaju cipele na nogama ali furaju "smartphone". Kada zovu, na fiksni, mobilni, svejedno zvone li zvone. Pa ako se ne javi posle trećeg zvone, nije tu! Ali jok, to zvoni li zvoni. Kancelarije u firmi odzvanjaju. E, ako su tu, e onda kreće bla, bla, bla, bla... fetiš je to neki, mora biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam koliko je to sve slično, Indijci, Filipinci, tajlandjani itd?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja