Jump to content

Moto Zajednica

TDM900 za CBF1000

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 6.9.2018. at 16:10, stilgar je napisao:

imam jednog klijenta koji radi polovna vozila i ovo su njegove reci: italijani gore odrzavaju vozila od srba. teraju do besvesti, ne rade servise i sve je krpez, osim ako nije auto sa lizinga. Kad auto/motor dodje na plac poskidaju sve sto moze da se skine i prodaju zasebno (rol barove kofere, ispravne akumulatore...) Ja bi licno zaobiso kupovinu motora u IT sa placa. Od fizickog lica mozda al samo mozda.

 

Prenosis pricu drugih i pricas o placevima koje drze Siptari, Turci, Bugari, Rumuni, Makedonci i nasa auto mafija iz okruzenja. Bilo gdje na Zapadu moze naci izuzetno povoljno motocikl u dobrom stanju, ali treba traziti i biti uporan ili jednostavno imati srece. :popovanje: Na zapadu imas dvije vrste motocikala, koji se voze za sve pare i oni koji stoje, jer nije floskula da ljudi tamo nemaju vremena za voznju od posla i obaveza, sto je kod nas nevjerovatno posto se satrasmo od nerada, pa imamo vremena za sve i svasta. ;) Konkretno poslao mi sin neki dan sliku Bandita koji stoji na ulici ( Bec ) kod zgrade gdje stanuje i kaze da 6 mjeseci niko ne prilazi motoru i takvih motor ima bar 5-6 u njegovoj ulici. Ja mu odmah rekao da potrazi vlasnika i da ga pita bi li prodao motor, ako vec stoji. :jee:Zato sam napisao @N.F.S.-u da bude strpljiv i da ce naci ono sto mu odgovara. :takoje:

 

0-02-04-baa56861d0d00e3e9a66642d5f63252d

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
2 hours ago, Branko said:

 

Prenosis pricu drugih i pricas o placevima koje drze Siptari, Turci, Bugari, Rumuni, Makedonci i nasa auto mafija iz okruzenja. Bilo gdje na Zapadu moze naci izuzetno povoljno motocikl u dobrom stanju, ali treba traziti i biti uporan ili jednostavno imati srece. :popovanje: Na zapadu imas dvije vrste motocikala, koji se voze za sve pare i oni koji stoje, jer nije floskula da ljudi tamo nemaju vremena za voznju od posla i obaveza, sto je kod nas nevjerovatno posto se satrasmo od nerada, pa imamo vremena za sve i svasta. ;) Konkretno poslao mi sin neki dan sliku Bandita koji stoji na ulici ( Bec ) kod zgrade gdje stanuje i kaze da 6 mjeseci niko ne prilazi motoru i takvih motor ima bar 5-6 u njegovoj ulici. Ja mu odmah rekao da potrazi vlasnika i da ga pita bi li prodao motor, ako vec stoji. :jee:Zato sam napisao @N.F.S.-u da bude strpljiv i da ce naci ono sto mu odgovara. :takoje:

 

0-02-04-baa56861d0d00e3e9a66642d5f63252d

@N.F.S budi strpljiv, dok dete poraste i ode bilo gde na zapad, vidi motor pod prozorom koji stoji i stvar resena :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Da ponovim, cisto da se zna o cemu je tema :D

Zamenio bih TDM900 za CBF1000, nema ulaganja, registrovan do 09.2019god, vlasnik...

Moze i za kes kojim bih kupio gore pomenuti motor :takoje:

IMG_20180829_145854.jpg

Kao sto napisah, da ne nabijamo postove koji nemaju nikakve veze sa temom... Katanac bato :D Ko hoce nesto da pita moze na PP.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo jos jedne slike TDM-a, da ne kazete posle nisi detalje slikao!

SVE ispravno do detalja, lep ki upisan, u radu necujan! Registrovan godinu dana, moze u zamenu za motor sa cetiri redna cilindra, polozaj da bude uspravan (ne trkalice).

Ponudjen mi je sinoc BMW R1150R, tek mi je to nepoznanica, nije 4 klipa, nisu ni redno :D, citam edukujem se :D

P.S. Eno ga tdm na kraju puta :)

IMG_20180910_140431.jpg

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vidi mu agregat, jednu ogrebotinu nema, stanje kao novo :D... Isao danas da probam bandita 650s, 2007god, 1 za 1 zamena... Istu preskocih (zamenu), budzet motor u odnosu na tdm 900, slabiji dosta takodje... Trazimo dalje a u medjuvremenu se vozimo..

Pali UVEK na sam dodir tastera, tog trenutka! Ne cuje se spaner niti bilo sta iz masine, pita me kolega sa foruma "sigurno vibrira, dva su klipa"

Na semaforu se uvek odusevim, niti ga osecam da radi, niti ga cujem! Menjac kao kod Honde, kratkog hoda, izuzetno precizan!

Izbirljiv sam i ne nudim krs tako da cu (probati) biti strpljiv :D

Svakim se danom koriscenja sve vise navikavam, vozis trecom od 40 do 140km/h u trenutku...

IMG_20180829_145901.jpgwindows 7 screen shot

Da ponovim, 4 redna klipa u zamenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prirastao za srce i kupio me je performansama!

Povlacim prodaju (ne zamenu) dok mi se ne prelomi daska koja vaga razum i zelje:D

Kontaktirao me je nas kolega @Markone88, uvek kulturan i covek sa kim je zadovoljstvo komunicirati! Ponudio novac koji trazim za tdm, proveo sam 24sata listajuci oglase i nisam nasao nista sto mogu priustiti. tacnije ima ali svaki motor na svoju cenu kosta jos 1000eura u mom slucaju, registrovao sam 4 motora ove godine, dao na svoja neckanja 4x25000 din na papirologije u proseku...

Sutra je trebao doci kupac (nas kolega kog pomenuh iznad), ja sam se "uzvrteo" i po drugi put otkazao prodaju! Necu vise oduzimati vreme kolegama, izvinjavam se jos jednom zbog svoje ne odlucnosti.

Moze ISKLJUCIVO neki stariji cbf1000 u zamenu, mogu nesto doplatiti...

Pozdrav drugari, ko moze nek" razume :D

  • Haha 1
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne volim ovaj "zbunjeni" smajli uopste, vec pisem uprosceno, ako jos sazmem i pojasnim izgubice smisao... Izvolite se ponovo zbuniti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ako nećeš prodavati TDM, onda ga vozi i uživaj u njemu. Nemoj se svaki čas premišljati ´bil˙ il´ ne bi prodao, ceo oglas ne izgleda ozbiljno tada... ;)

Batali oglase i druge motore. Kada naleti onaj pravi (za tebe pravi mislim), onda baciš oglas za TDM-a, otići će za dan-dva i onda trčiš i pazariš to što želiš. Ovako je ceo tvoj oglas za TDM već postao zezancija, sprdnja i šala (većinom na tvoj račun, što baš i nije uvek primereno)...

Moj dobronamerni savet: zaključaj ti ovaj oglas neka ode u zaborav i nemoraš baš uvek da nam se pravdaš zašto si nešto uradio ili nisi... 

Pozdrav i svako dobro... :zdravo:

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na sugestiji, umerena sala je uvek potrebna, smeh je lek za sve... Sprdnja je radnja nekulturnih ljudi a njih ce uvek biti... Iz sitnih pobuda se svasta pise, ne prihvatam to srcu. 

Ne funkcionisemo svi na istim nivoima, ne pravdam se vec delim info, da ne ostane nedoreceno nesto... Ja to npr cenim kod drugih, zadrzavanje informacija sugerise na skrivanje.

Cesto u oglasima vidim samo "motor tacan", pa nije to sat! :D

Ali sa takvim nema sprdnje, i oglas mu bude vidjen 100 puta za mesec dana, moji oglasi (zbog ukljucenja dosta ljudi medju kojima su sprdaci, zezatori, dangubasi ali i kupci) budu pregledani vise hiljada puta i svaki motor prodam za mesec dana po ceni koju stavim :D

Pa ti vidi :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, ThePainkiller je napisao:

 

Batali oglase i druge motore. Kada naleti onaj pravi (za tebe pravi mislim), onda baciš oglas za TDM-a, otići će za dan-dva i onda trčiš i pazariš to što želiš. 

 

Brate,gotivim te skroz.Mislim tvoj optimizam.:sampion:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dobar motor po korektnoj ceni uvek ima kupca brzo... Ako je dugo oglasen nesto je problem...

Ja sam juce odbio kes (3500eura) od naseg kolege sa foruma...

Odavno sam naucio da forum nije homogena masa, svakakvih nas ima, neko ne ume, nema moc da se izrazi valjano, nekome je stil vredjajuc a neko u istinu dobronameran! Razmenjujemo iskustva, svako na svoj nacin...:)

P.S. nadam se da ce i ovaj moj post da nasmeje Branka :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, sashac je napisao:

Brate,gotivim te skroz.Mislim tvoj optimizam.:sampion:

Kao sto kaze kolega N.F.S., dobar motor za normalnu cifru brzo ode... ;)

Ja sam svaki svoj motor prodao za dan-dva-tri. Najduze na oglasima mi se zadrzao drugi VFR, jer sam ja zacenio cifru, a cim sam je spustio na neku realnu, otisao je odmah... 

Kolega N.F.S. nema neke nerealne cifre svojim motora i (relativno) brzo je prodao svaki primerak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sta se podrazumeva pod dobar motor za normalnu cifru?

Po meni to ovaj motor nije, da ne bude zabune nisam rekao da je los ali je personalizovan, zamenom lancanika, podesavanjem smese koja odstupa od fabricke (pa i potrosnje) ... a ni cifra nije bas da ce odleteti, ceo oglas/tema neznam vise kako bih nazvao je konfuzna, prodaje se, ne prodaje se, menjam, ne menjam ... i slag dobijas kes na ruke od kolege pa odustanes, kako mislis da ti sutra neko ponudi nesto i bude ozbiljan, kes, CBF... ?

Ovo pisem iz razloga sto se prvi ljutis na nas, par puta sam se nasalio i nisi nista odgovorio jer ti nebi pravo a posebno te nervira zbunjujuci smajli a vidis meni on sluzi kao upitnik npr.

 

Takodje uz svo duzno postovanje i nadu da ces ovo razumeti onako kako bi trebalo

, mene bi taj motor odbio kao musteriju jer si ga ti "pretresao" i ponistio sve ono iz servisne i racuna.

To sto nisam sada musterija ne znaci da sutra necu biti i da necu potraziti istoriju motora, pisana rec ostaje.

Opet ovo je moje licno misljenje, mozda ce se naci neko kome je to OK ali ako zelis prodati motor nemoj suzavati broj potencijalnih kupaca.

Svako dobro u buducoj prodaji ili voznji, kako god odlucio.

:neznam:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Dobar motor po korektnoj ceni uvek ima kupca brzo... Ako je dugo oglasen nesto je problem...

Ja sam juce odbio kes (3500eura) od naseg kolege sa foruma...

Odavno sam naucio da forum nije homogena masa, svakakvih nas ima, neko ne ume, nema moc da se izrazi valjano, nekome je stil vredjajuc a neko u istinu dobronameran! Razmenjujemo iskustva, svako na svoj nacin...:)

P.S. nadam se da ce i ovaj moj post da nasmeje Branka :D

Sve ti je napisao @bdada u postu iznad, tako da ja ne moram nista, bas si smijesn jer se ponasas kao razmazeno dijete sto ne prilici tvojim godinama i stasu. :popovanje:

  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svacije misljenje postujem i uvazavam (ma kakvo bilo), nije ovde situacija "ja protov vas"....

Motore lagano prodajem, 15/20 dana u proseku, ima ko ceni trud i upotrebljeno znanje i vreme, postedim ga majstora i njegove cene...

Na stranu to sto ljudi voze motor "kako ga uzmu" ni guvernal ne steluju... Meni su normalne radnje da prema sebi motor, ogibljenje, polozaj nastelujem...

Sledeci prema sebi... Ili pise po forumima da to tako treba bez da je bregastu pa i tudju u rukama drzao... Kamoli ugradio... Ne zakljucavam, zanimaju me komentari :D

Pozdrav Nenad.

 

P.S. Neki vuku animozitet prema meni iz potonjih tema gde su gluposti lupetane a ja argumentovano korigovao... Nema ljutis, svi po nekada gresimo, razlicito prihvatamo ispravke... Ja ovo druzenje vidim kao ispomoc medju ljudima koje isto vezuje, ne zelim ljutnju bilo kakvog tipa...:takoje:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima jos! :D Upravo menjam viskozitet ulja u stapovima, po treci put... Da bude udobno prema mojim merilima, mediokritet nije dozvoljen,  neka bude cudno! :D

IMG_0073.JPG

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Radim ono sto me ispunjava sa ljudima koje volim! Tu je nas kolega @srbenda nadgleda radove... Nema razloga da osmeh izostane!

Supruga menzurom odmerava ulje...:takoje:

 

P.S. Trebao si se zbunjivati tamo gde ti nije jasno kako guvernal "zvoni" ili kako koja dizna funkcionise...

Katanac, da ne trosim megabajte na forumu, frustracije izlecimo u voznji!

Nek vas gume drze, (ove negativne i zbunjene takodje... )

  • Zbunjen 3
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja