Jump to content

Moto Zajednica

TDM900 za CBF1000

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Pre 2 sati, idanijel je napisao:

Videces i potrosnju koja na otvorenom putu do 115kmh lako padne i ispod 4 .

Verujem da je tako sa jednom osobom i bez većeg prtljaga.

 

Sa suvozačem i top case-om do te brzine oko 4.5, sa još dva kofera i tankom torbom do 4.9. A preko 120kmh i autoput malo preko 5.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod mene 4.7, tri velika kofera, 180kg nas dvoje, bez tank torbe. Retko da dohvatimo stotku. Jedino pravim račun kada pretičem, više agresivno nego što bi trebalo. Uostalom ko ga šiša, za tu klasu motocikla sve ispod pet je šutanje u gluteus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

 Uostalom ko ga šiša, za tu klasu motocikla sve ispod pet je šutanje u gluteus.

Odosmo u totalni off u oglasu...
Niko ne gleda potrosnju do te mere i stavlja na papir kada se vozi motorom, s obzirom da je vec i sam motor luksuz. Ali ja kada sam uzimao TDM-a, razmatrao sam i Caponorda ili Varadera npr. Samo na registraciju i gorivo na 12-15.000 km sam dolazio do nekih 200-300 eur vise u odnosu na TDM900. Dakle, za tu klasu motocikla i sta TDM pruza, stvarno mislim da je "best buy". 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne kazem da nema ekonomicnijih motora i boljih, daleko od toga. Kazem samo za mene i mojih 195cm visine i 105 kg u godisnjem proseku...
Ne mogu da se spakujem lako na svaki bas. Zato sam i razmatrao te neke "glomaznije" motore, pa dosao do malo skromnijeg TDM-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 2 sati, pronto je napisao:

...i toliko je bolja od TDM 900?

Nije na mestu pitanje, nisu nam kriterijumi ni prohtevi isti, merila takodje...

Je li burek sa mesom toliko bolji od onoga sa sirom? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bice Pronto, bice :takoje:

Da se slikovito izrazim, volis kapri sladoled, odes u prodavnicu kad njega nema! Tebi se sladoled jede i ne prihvatas cinjenicu da njega nema... Vratis se kuci sa leni-jem, jedes ga, sladak je i on al kapri.... Mmmmmm...

Auto plac gde TDM-a uzeh nije imao cbf-a meni cenovno dostupnog...Generalno sam zadovoljan, nemam jos kilometara za neki utisak ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos da dodam, nemam ja od koga motore uzimati da bih stekao neki utisak, ja volim da znam kakvi su i ispod plastika i pod deklama a to mogu samo sa svojim motorima.

Jos je ne zgodnije za misljenje pitati, onaj ko sa MZ sedne na gpz500 npr. isti dozivi kao raketu koju nije moguce kontrolisati :D.

Tako sam se i u vezi bandita 600 zeznuo, lomatina koja se kroz krivinu uvija kao zmija, koci kao brod sa ciklistikom traktora, citao hvalospeve drugih ali kada ga probah katastrofa! 

Sledeci je vlasnik bio odusevljen njime....

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Malo ga pretera za bandita Shone... Daleko je bandit od lomatine sa tim karakteristikama koje ti navodis.. Koliko god se tebi nije dopao, i ja sam ga imao btw, motor je neunistiv i prava je legenda od motora. Ako cemo vec tako da pricamo, zavrti u blokadu i drzi bandita, tvog tdma i taj famozni cbf1000 malo poduze i gledaj sta se desava, raspasce se svi, ne i uljara... Jesu ovi motori daleko bolji motori ali ne i kvalitetniji agregati od bandita i mislim da zasluzuje veci respect.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je vise kontrasta radi, da se vidi razlika medju ljudima i njihovim shvatanjima Nile... Pa evo i nas dvojica ga drugacije dozivesmo...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nekome je preterivanje a neko se trudio da ublazi impresiju, na bandita sam seo sa F4 Honde... Mercedes i peglica a cenovno isti rang... Svetlosna godina ih deli u svemu. 

E sad" drugacije je ako sa BT-a na bandita sednes...:D

P.S. Ne obracam se tebi Nile :), cisto da naglasim!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Necu pravdati svoje postupke vise, nudim (po mojim merilima) dobar motor, upravo registrovan, servisiran....

U zamenu me zanima cbf 1000 iste generacije ili noviji uz moju doplatu.

Pozdrav, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jel ti znas sta se ovde najvise ceni i sta Djunta stalno ponavlja? Ono, motor, Srpska ruka ... e ti to vise nemas :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, sashac je napisao:

Pa recimo ja i supruga,tri puna kofera,4.1 L potrosnja.Nikad preko,na otvorenom.A 152 konjica.

Motor je jos u oglasima? :lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Bandit 2001 je kostao 6000dm a f4 9000dm

 

I da f4 je jedan od najbolje napravljenih motora inace u svetu za taj novac,a i skuplje dosta.bandit nije los tako kao sto kazes,al ima mana naravno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Mislim da treba jos malo da pustis tdm-u da ti se "uvuce pod kozu", ako nadjes adekvatnu cbf, ok, moze trampa, ali ne pristaj na svasta samo sto je honda. 

 

Inace, bandit iz 2000-ih drzi nerealno visoku cenu kao polovnjak, to je zasluzio s dve stvari, ovaj s model koji imam i koji je N.F.S. imao je izrazito lep motor za svoje godiste, a druga jos bitnija stvar je da motor, generalno, nema nekih serijskih nedostataka, bukvalno nema nekih mana koje su karakteristicne za gotovo svaki model motora (npr. crkava regler ili neka pumpa ili nesto trece).

 

U svemu ostalom, bandit je prosecan ili ispod prosecan motor, grub, neugladjen, tandrlja, zvoni, zveci, rezonuje, ali ne ide lose i jeftin je za odrzavanje i izuzetno prost, samim tim i pouzdan.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Kad vec razmenjujemo misljenja, sto bi cbf 1000 npr u bilo cemu bio bolji od gsf1250 ili ti bandita 1250? Nisam vozio niti probao ni jedan ni drugi, ali ovako kao posmatracu koji obozava motore, gsf 1250 deluje mnogo superiornije vizuelno, a po ovome sto vidim na snimcima je i neuporedivo brzi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pih, ode tema tamo gde bas nisam hteo...

Tako JA doziveh bandita, ljudi se slatko navozase njime a ja ga ni na poklon ne bih! (Ovaj noviji verovatno da:D)

Neko moze da trpi trnjenje prstiju u voznji dok je meni to razlog za prodaju ispod cene (ako nisam u stanju da otklonim).

Hocu kada na motor sednem da mi sve bude potaman a to za ovaj novac koji na motore vrtim nije lako naci... Sve sto hocu da probam ja moram da kupim, do "prodavnice proba" mi nije merodavna i toliko mogu na rosulama otici.

Ponavljam, i stojim iza onoga sto pisem, neki motori ne spadaju u kategoriju (cenovnu) u kojoj se nalaze, puno ih ima, ljudi se voze, prihvataju kompromise... I koju u nebo! (citaj, treba probati bolje, evoluirati)

Meni nije dovoljno da motor jednostavno radi, mora ispunjavati jos par uslova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U tome i jeste problem, dosta ljudi pise o stvarima koje nisu probali... Ja probam pa vidim gde sam se zaj@bao :D

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kupi si Fjr i prekini patnju. Nece tebe ni CBF smiriti. Samo bacas pare. Vozi Tdm dok ne skupis parice i kupi Fjr. 

Toliko je prosto. 

Tdm ces lako prodati, trazen je model. Drzi cenu zadovoljavajuce. Ostaje ti samo da skupis novac za razliku u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma da, to i radim... Obzirom na broj cbf1000 masina ova je tema trebala biti slabo posecena... Do pojave interesenta za zamenu ja sam se planirao u miru voziti! Evo danas po gradu predjoh preko 100km, ubacim u trecu i voziiiiii

Sent from my One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Nego jel planiras ti da dodjes u nedelju da se podruzimo i vidimo taj tdm? :)

kad po gradu predjes 100km,nista ti nece biti nesto preko 100km van grada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja