Jump to content

Moto Zajednica

Kontrolna lampica za ulje - nema je

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav svima. Od nedavno sam vlasnik prelepog motocikla plave boje, suzuki savage ls 650. Kako da znam da pumpa za ulje u motoru radi? skidao sam inst.tablu i na njoj ne postoji crvena lampica za ulje. Vidim da jedan kabl ide iz bloka motora gde je prozor za kontrolu nivoa ulja i zavrsava negde u instalaciji. Kako cu da znam da mi je u voznji otkazala pumpa za ulje? Hvala.

Ovo pitanje sam postavio u rubrici odrzavanje motocikla pa moderatori mogu da ga izbrisu i ako mogu da prebace u rubriku sve o suzuki savage . Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: BMW k1200s CX500 Caferacer CB650 Caferacer Java 350

Lampica za ulje radi na masu. Zicu koja ide iz motora trtiraj kao -. Negde sa instalacije uzmi +,ali koji je konstantan. Nabodi sijalicu i trebalo bi da se prilikom paljenja sijalica ugasi. Ako je sve ok,onda izvedi do table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imas neki poseban razlog za strah od otkaza uljne pumpe?

Licno ja nikada nisam video takav slucaj sem jednog, gde nije zakazala pumpa ustvari, vec se zapusilo sito silikonom od revnosnog majstora koji se drzao parole VISE je bolje...... i tu je bio pritisak dovoljan da ugasi lampicu, ali NEdovoljan u rezimu visih okretaja u voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ma nisam siguran ni taj kabl sto ide iz bloka za sta u stvari sluzi? Pitanje je dali uopste ima i davac ulja? Negde sam procitao da ovaj motor u leru ne moze da ostvari dovoljan pritisak da bi ugasio lampicu tako da suzuki u ovaj model to nije ni ugradjivao dvadeset godina. Meni je sve to pomalo neobicno. Priznajem da osecam malu nelagodu dok vozim. Mozda se i priviknem. Rekli su mi da postoji veliki broj motocikala bez indikatora i lapmice za ulje. Voleo bih da je ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja