Jump to content

Moto Zajednica

Naked do 2500e?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav svima.

Burazer resio da kupi motor, vozio do skoro keeway speed, sad prodao, pa zeli nesto vece. 75% voznja po gradu. Polagao na er5, trazi malo jacu masinu..

Budzet 2500e, s' obzirom da se blizi kraj sezone, nada se da ce nagaziti neki dobar primerak.

Gleda: er6n, hornet 600, zr7, bandit 600...

175-75 merka njegova

Sta bi ste mu preporucili od ovog iznad, mozda jos neku bolju opciju?

Prvenstveno da nije skup za odrzavanje, okretan za grad, potrosnja i reg. su tu negde svakom od ovih.

(Njemu se najvise svidja er6n, najvise jer je najmladji, 2006+ ako se ne varam).

Hvala unapred u njegovo ime.

 

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Sve mu je to slicno, meni se najmanje svidja taj er6, jer je ruzan kao djavo, nije los motor, 2 klipa, malo slabiji od ostalih, ali se pokazao ok. Sve ovo mu je manje-vise isto, samo neka gleda u sto boljem stanju da su, sve su to ok sprave i ako odabere ocuvano, duuugo ce se voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Neka pogleda i Suzuki SV 650.

Odlican motor za pocetnike, lako se vozi i prasta sitne greske.

Agregat proveren i svima dobro poznat iz Stroma 650.

Startan, jeftin za odrzavanje i veoma mali potrosac.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Samo banditara. Ja ga uzeo u zimus, nista nisam pipao, a stigao je ove (kisne) godine i do Budve i do Budimpešte. Tek se zagreva.

Prosle godine polozih, vozio sam burgiju 400 pre njega, on mi prvi ozbiljan motor.

Prezadovoljan sam, a i lako sam se navikao.

Prosta masina, nema glavobolja. :moto2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala puno.
Bandit- jel to vazdusno-uljano hladjenje? Kako trpi gradsku voznju?
Citajuci razna iskustva, komentare, na par mesta, naisli smo na "1 klip (npr mt-03) zabavniji za voznju" i tako "vise zabave"- pa nije jasno, kako npr. motor sa 45ks moze da pruzi vise zabave? Na sta se tu misli i kako to?
I da, sto se tice sv-a, isto pitanje, jel ta V ili redna 2 cilindra imaju nesto posebno u odnosu na 4, tj. sta to oni mogu da pruze u odnosu na 4 (osim 1 klip jedan problem)?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Motor ima drugaciji zvuk u odnosu na 4 cilindra.

Ima manje snage a odlicno poteze.

Malo vise vibracija zbog 2 cilindra, koje donose posebno uzivanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 45 minuta, Juan je napisao:

Hvala puno.
Bandit- jel to vazdusno-uljano hladjenje? Kako trpi gradsku voznju?
Citajuci razna iskustva, komentare, na par mesta, naisli smo na "1 klip (npr mt-03) zabavniji za voznju" i tako "vise zabave"- pa nije jasno, kako npr. motor sa 45ks moze da pruzi vise zabave? Na sta se tu misli i kako to?
I da, sto se tice sv-a, isto pitanje, jel ta V ili redna 2 cilindra imaju nesto posebno u odnosu na 4, tj. sta to oni mogu da pruze u odnosu na 4 (osim 1 klip jedan problem)?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 

Da, da, klasicna uljara. Sto ga vise cepas vise se i hladi. :na_glavi:
Nisam vozio nesto mnogo razlicitih motora, al' sto se tice gradske voznje bandit mi je k'o bicikl. Nije lagan u mestu, ima oko 230 i kusur kila, al' cim krenes nekako je povozit i usmerljiv, lak za upravljanje po gradu.
Na otvoreno mozes kako ti volja, otprilike posle 5-6000 obrtaja dobija pravu snagu, i to si mu najbolji obrtaji za voznju.
Ide koliko smes da stisnes. Drugar ima isto bandita pa smo ih malo testirali na autoputu u povratku iz Budimpeste i na Ponikvama na aerodromu. Moze preko 200 vrlo lagano i bez mucenja. :moto2:
Motor za skoro sve uslove.
Al svi su u klasi, bandit, SV, hornet, zr7 ,,, sve je to slicno, sta god da izaberes neces pogresiti.
Moja velika zelja je CBF600, to mi je sledece. Dodaj jos malo para, uzmi dobrog CBF i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Znaci, bitno je da gleda koji je bolje odrzavan. Svi su oni ok. Iskreno, malo sam guglao o hornetu, i slozio bi se sa kolegom na pocetku, mislim da je to preozbiljna masina za nekog ko nema iskustva sa "konjima", tako da se izrazim. Ali vidim i da je izuzetno cenjena masina.
Bandit- sve najbolje o njemu sam cuo i procitao.
Pricao burazer sa likom koji je vozio sezonu-2 er6, kaze da se malo cudno ponasa na nizim obrtajima, kao malo nepredvidiv, da malo " brljavi" kad se vozi lagano, po gradu. E sad sta je on i kako shvatio, ne znam.
Sta mislite o yamahi mt-03 2007.god? Ima je, samo mu jos malo para fali... Njemu se na oko najvise ona svidja.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ako je tvoj prijatelj mlad ,Suzuki SV 650. Pročitaj o njemu. Lagan za razliku od bandita,” fun”, ukucaj bandit vs SV pa ces videti komentare. Epitet bandit više čuči SV- u.

Meni starijem,  možda bi više čučao bandit al tako je kako je. Zadovoljan sam SV- om kojeg od skora vozim.

Dalje, pouzdana mašina i kao polovan nije precenjen ko neki.

I da, obavezno ko sto gore preporucuju. Pobedjuje najbolji primerak. Ja sam teo bandita al mi izlete SV iz Svajcarske, 2006., jos fabricke pakne, mesa kolko volis, gume ko nove al DOT 2008...

Pozdrav banditima i nebanditima :)

1DF18ECB-F902-4263-8778-1468086F1DBC.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
36 minutes ago, hard_rock said:

Hornet
er6f/sv650
bandit/zr7
 

Zanima me da li si ikad vozio ZR7,pošto vidim da ga preporučuješ u mnogim sličnim temama?

 

Znam da je za mene to najveće đubre od motora koji sam ikad vozio (tu ubrajam i jednog Kineza).

Nepodnošnjive vibracije na kormanu,tvrd kao na balvan da sam seo,loša okretnost,loše ogibljenje...

 

@autor teme:Ako si početnik i veći deo vožnje planiraš po lokalu,a sviđa ti se "naked" izgled-ja bih ti preporučio MT-03,ili neki koji nosi isto Minareli mašinu XT660X (R),Pegaso Strada (Factory).

 

Veliki jedno-cilindraš,još sa otvorenim topom će ti mnogo više zadovoljstva u vožnji pružiti nego neki 600/750cc sa redna 4

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
15 minutes ago, Mindžake Merava said:

Zanima me da li si ikad vozio ZR7,pošto vidim da ga preporučuješ u mnogim sličnim temama?

 

Znam da je za mene to najveće đubre od motora koji sam ikad vozio (tu ubrajam i jednog Kineza).

Nepodnošnjive vibracije na kormanu,tvrd kao na balvan da sam seo,loša okretnost,loše ogibljenje...

 

@autor teme:Ako si početnik i veći deo vožnje planiraš po lokalu,a sviđa ti se "naked" izgled-ja bih ti preporučio MT-03,ili neki koji nosi isto Minareli mašinu XT660X (R),Pegaso Strada (Factory).

 

Veliki jedno-cilindraš,još sa otvorenim topom će ti mnogo više zadovoljstva u vožnji pružiti nego neki 600/750cc sa redna 4

 

Da taj redosled koji sam naveo. Nije nista losiji od bandita u istoj su kategoriji. Ocigledno si vozio kantu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ako mu treba voznja za 75% u gradu i ako hoce da mu je zabavno od prvog trenutka kad okrene rucicu gasa, da je motor lagan kada stane na semafor, a ne slon od 500 kila onda Suzuki SV 650 provereno. Fun, fun, fun. Hornet moze da se vozi kul do 8-9000 obrtaja, a kad predje to kida ruke i moze bas da bude zaheban za pocetnika. Narocito prednji trap je nekako lose uradjen za takvu masinu, tacnije na nizem nivou nego sto sam motor zahteva.  Sto se tice ostalih masina, koje su gore pomenute, one su isto dobre, ali nisu ni priblizno na istom nivou po pitanju sasije i motora (uzivanja u vozni i potezanja sa semafora), kao sto je SV 650. Toliko od nekog ko je imao SV 650, Horneta 600, vozio Bandita oko 600-700km. ER 6 je isto odlican izbor, ako ga nadje u dobrom stanju. Dobar motor, ali manje zabavan nego SV.

Ako je on pak vise rezervisan vozac po prirodi, onda sigurno MT-03, a negde izmedju je Aprilia Pegaso  Strada (sto pomenu Mindzake Merava).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

SV je trebao da ima naziv Bandit :)  Na stranim forumima je ustaljen nick za pravog bandita 600- Blandit... 

Sv i Hornet su dosta razliciti pa je najbolje probati pre kupovine. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Eh, bas se razocarasmo u zr-7, buraz se plasi (175cm-75kg) da ce mu biti tezak za grad.. Ima dobru mt-03 u ponudi, ali finansije mu fale. Isto tako shvatio da er6 ne moze da nadje za 2500e, da bude ok, mora vise para. Xt 660 mu je daleko.
Suzen izbor na sv-bandit. Ne zeli da se igra sa hornetom.
Ovaj sv sa slike- svaka cast kolegi. San snova. Odusevljeni smo.
Sta mislite, za koliko para moze da se nadje dobar sv650n?
Ima strah od aprilije, koju god da je video, cuje samo "frajlauf"...

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja imam 179-75 kg,teram ZR7S,po gradu nije problem ali...ako je početnik bolje je neki lakši...pre ovog sam im'o enduro Freewinda,on se vozi kao apn 6,kao i KLE...ako ne preferiraš enduro onda SV-a definitivno,mada i on zna povući...za te pare ima ihaha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Meni te priče o težini nisu baš jasne, al ajd.... Da bi se kvalitetno vozio, motor mora da ima neku stabilnost, čvrstinu, samim tim je i udoban, siguran na putu. E sad, druga stvar je ako će ga nositi pešaka na treći sprat? 

 

Ja bih voleo da mi neko iskusniji, ko je promenio dosta motora, objasni koje su prednosti 20 kg lakšeg motora u gradu. Jer ja sam pre ovog vozio 40 kila lakši i ništa nisam bio srećniji nego sada.... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja