Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xj 900

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Čitali ste već u raznim temama o mom motoru. Nemam šta mnogo da dodam, osim da je registrovan do polovine jula sledeće godine, potpuno nova zadnja guma metzeler roadtec 01 (najbolja guma koju sam vozio-po mokrom, kao po suvom),prednja odlična,  početkom juna promenjena ulja u kočnicama, kardanu i motoru (Ipon), generalna provera, kočnice odlične, fabrički koferi sa fabričkom signalizacijom, dodato led osvetljenje za kočnice u koferu.Slajderi (kreš barovi, ili kako ih ko zove), fuzasteri na slajderima, za odmaranje nogu kod dužih vožnji, punjač za mobilni. Svaki deo i svaki šraf na motoru je originalni,motor WP_20160214_15_36_07_Pro.thumb.jpg.f3aae94428f40d5f0acebef3c8ee94f1.jpgWP_20160214_15_36_16_Pro.thumb.jpg.01c9f182c57147b4b0d68c10297eb1d5.jpgWP_20160214_15_36_33_Pro.thumb.jpg.7464e6850f23cd96eed9b346150fe3d8.jpgWP_20160619_12_26_05_Pro.thumb.jpg.f55ce4b1a7ebb2ba2f7ecf6e40b91bb2.jpgWP_20160831_05_49_57_Pro.thumb.jpg.8fcaa635ea6c0177e627a05d8dba609f.jpgWP_20160831_06_21_52_Pro.thumb.jpg.3c62fa468d7f25948c96e0021e7066ca.jpgWP_20171021_09_39_40_Pro.thumb.jpg.1149fcb4067208c1dd67a75f030c6d9d.jpg kupljen od prvog vlasnika iz Austrije, sa kompletnom servisnom knjižicom i spiskom svih popravki. Originalni rezervni delovi idu uz motor. Akumulator u garanciji.

Jedini nedostatak na motoru je mala linija bočno na masci (koju nisam hteo da popravljam, zbog uroka) nastala prislanjanjem motora na moto skupu, na susedni motor.  Naštelovani (sinhronizovani) karburatori, potrošnja sa dvoje na motoru i tri puna kofera, oštrije vožnje, oko 5,2 litra.

Svaku popravku, u narednih godinu dana, od kupovine (nastalu normalnom upotrebom) ja snosim,jer sam siguran u stanje motora.

Kao što je Astral napisao, ovaj motor ne može da se pokvari, može samo da se poželi nešto drugo. 

Iskrsla mi kupovina CBF 1000, koji odavno priželjkujem (mada nema kardan),  pa čisto da promenim. Postavljam fotografije motora iz kompa, jer sam odvezao motor kod majstora, radi kompletne provere, ovde ne želim da nudim nešto, iza čega ne stojim. 

Za forumaše je cena 2400 evra, za sada je oglas samo ovde, bolje je da neko od naših kupi proveren i siguran motor.

Telefon 064/5928985.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 12 minuta, Alekre je napisao:

Nije Astral, ja sam :)

 

 

 

Izvinjavam se. A oduvek ste me i zbunjivali- Jedino sam vas razlikovao po motorima, a sada obojica vozite TDM. :lol: Još veća muka:jee: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nikolin Cbf je uneo nemir na forum.

Dosta forumasa razmislja o njemu i sada se nude odlicni motori po prihvatljivoj ceni. 

Ova Diverzija je svakako jedna od njih. Na zalost u danasnje vreme se ne prave motocikli kao sto je xj900.

Pouzdan agregat bez decijih bolesti, vrlo ekonomican, jako lep polozaj sedenja, prostran. 

Ovaj motor je u odlicnom stanju tu nema zbora,tako da ko voli ekonomican udoban putni motor,nema potrebe da traga vise.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 16 minuta, Astral je napisao:

Nikolin Cbf je uneo nemir na forum.

Dosta forumasa razmislja o njemu i sada se nude odlicni motori po prihvatljivoj ceni. 

Ova Diverzija je svakako jedna od njih. Na zalost u danasnje vreme se ne prave motocikli kao sto je xj900.

Pouzdan agregat bez decijih bolesti, vrlo ekonomican, jako lep polozaj sedenja, prostran. 

Ovaj motor je u odlicnom stanju tu nema zbora,tako da ko voli ekonomican udoban putni motor,nema potrebe da traga vise.

 

 

Ovaj post te (delimično:jee:) amnestirao zbog onog dezerterstva :P

Sinovi znaju da sam zaljubljen u CBF-a, oni su za promenu, ali i dalje mi je glavni kočničar skvo, koji mi je rekla da nikada neće da sedne ni na jedan drugi motor, osim na Diverziju.

Sad sam u situaciji kao i naš drugar Komša-nemam ni jedan racionalni razlog da menjam motor, osim, čisto zbog promene. 

U sredu sa skvo idem put Đerdapske magistrale, pa će još biti vremena za odluku. Do tada, neka se krčka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lepo si rekao, samo zbog promene.

 

To su motocikli koji spadaju u radne konje, kao takvi, nisu baš popularni i uglavnom su dosadni ali rade posao. To su XJ900, CBF1000, Banditi, GPZ1100... Svi rade odličan posao za male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

image.png.85817fce97c2fc61de50724c6c14cd8e.png

Izdajico! 

Takav motor si rešio da prodaš!

 

'ел си Ти мени ово беше написао, а ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 23 minuta, Komsa je napisao:

image.png.85817fce97c2fc61de50724c6c14cd8e.png

Izdajico! 

Takav motor si rešio da prodaš!

 

'ел си Ти мени ово беше написао, а ?

 

:lol3::lol3::lol3:

Još nije sve rešeno. Zoca i ja vodimo rovovsku borbu.  Ne da zelenka, pa to ti je.

Uvodim lagano rezervne snage (sinove), da oslabimo njen otpor. :jee:

Pričao sam ti da ni na Fejzera nikada nije sela, niti hoće.

Videćemo šta će biti, danas je dan D. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 28.8.2018. at 19:26, sashac je napisao:

Evo ti moj fazer pa je provozaj,nece hteti vise nikad da sedne na zelenka.:yamaha:

Neće baksuz Sale! :neznam:

Neće ni na Hondu. Obećala, pa porekla.

Zadnja šansa za one koji razmišljaju o kupovini. 

2100 evra, inače, ode Honda!

Sin još najmanje 9 meseci neće moći da vozi motor zbog operacije, tako da ću danas izbaciti oglas i za Hondu.

Mnogo mi je tri motora, od kojih se samo dva voze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Zamena više nije opcija, samo keš i to zimska (apsolutno) fiksna cena 1800 evropskih.

Danas izbacujem i Hondu na oglase, pa koji motor prvo ode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja