Jump to content

Moto Zajednica

jeli ovo normalan zvuk?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 6 minuta, sashac je napisao:

pa za cfmoto sasvim ok.:takoje:

posjedujes ga, ili zezas, ne djeluje mi normalno zvuk, podmazao sam ga , a iskreno ne znam jeli se i ranije culo, ne cini mi se. bojim se da stalnim dotezanje nisam unistio iznutra ? 7000 je malo, sprocket je ok, lanac isto, a nasao na youtubu isti ili slican zvuk kazu da je nesto iznutra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovako ume da se cuje kada su neke karike na lancu blokirane. Ovaj tvoj lanac izgleda ok ali ipak prekontrolisi imas li ukocenih clanaka. Svaki clanak na lancu mora da se savija pod prstom ne sme pruzati otpor i ostajati zaglavljen u nekom polozaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 8 minuta, Astral je napisao:

Ovako ume da se cuje kada su neke karike na lancu blokirane. Ovaj tvoj lanac izgleda ok ali ipak prekontrolisi imas li ukocenih clanaka. Svaki clanak na lancu mora da se savija pod prstom ne sme pruzati otpor i ostajati zaglavljen u nekom polozaju.

sad cu pogledat jer mi je u jednom bio momentu zardjao, i moze li se sto ucinjet

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

U servisnom uputstvu za tvoj motor imas koliki treba da ti bude prazan hod lanca. Prema tome se doteze. Za neke motore 20-30mm. Za moj motor je 40-50mm. Za taj tvoj moze biti neka treca vrednost. Moras ga prema tome i zatezati,ne valja kad je labav. Ne valja kad je pretegnut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Just now, Staman said:

sad cu pogledat jer mi je u jednom bio momentu zardjao, i moze li se sto ucinjet

 

Ako je zaglavio clanke. To se desi jer je O-ring (zaptivna gumica na osovini clanka ostecena i usla je prljavstina)  Mozes ga baciti. Nov lanac nije skup. Ne moras menjati i lancanike ako su dobri. Mozes samo lanac. Kupi neki kvalitetan. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako nije do lanca. Mozemo samo lupati ovako napamet sta je. Najbolje mehanicar da pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Drugari ovo je uputstvo za one koji manje znaju a da ne zajebu menjac.

Uvek je bolje otpusteniji nego prenategnutiji lanac.

Digni motor na zadnji stander, to jest da ti zadnji tocak bude slobodan.

Otpusti zadnji tocak, otpusti lanac za 1,2 mm, tj ceo krug maticu ili vijak neznam koji je model. I sa jedne i sa druge strane tocka.

Sedi na motor i ljuljni ga na dole jedno dva tri puta. Mislim sednes i ljuljnes na dole dupetom. Mozes i neku osobu (drugara) da zamolis da sedne pozadi i sa njom (ili njim) ljuljnes (to je ako vise vozis sa partnerom nego solo).

Nakon toga zategni tocak. To jes zategni lanac.

Inace lanac zatezes tako da ti bude 35 do 50 mm ali na najmanje otegnutom mestu. Vidi youtube MC garage ili me kontaktiraj.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

dobro je zategnut, 10 do 20mm za moj motor i otprilike je tako, jedino sto opet mene plasi jeste to sto stalno vozim sa djev, pa je mozda to jedna od sit dje je vec u tom trenutku pretegnutiji nego samo li samnom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako su inzenjeri rekli 10-20mm .ti stavi 20mm i to je to. Ja verujem inzenjerima. Postoji razlog zasto je to vrednost koju su oni stavili. 

Recimo kod mene je 40-50mm ,ja ga drzim na 45mm kao srednju vrednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

nesto mu jeste, a nije to zategnutosti i podmazanosti. mada rano bgm, 7000km, a strucnjaci iz ovlascenog ce mi bas pomoc to znam sig, ka u prkno.nisam ocekiva probleme nekih 40000 km, jer realno je da ce ovaj zvuk da postane gori i gori

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Upravo sada, hard_rock je napisao:

Kupio si novog? Garancija?

A okle, tacno znam da ce mi rec normalno je to, samo pici, znate nase majstore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Licno kad putujem sa devojkom drzim lanac na gornjoj granici hoda, ili cak iznad nje. Isto vazi ako vozim skroz natovaren. Kod mene je to 35mm, ali ga vozim na nekih 35-40mm, u zavisnosti od polozaja lanca. Posle 10 hiljada predjenih ovog leta, trebalo da se dotegne ne vise od 1mm na viljusci, a trenutno je na 23 hiljade predjenih.

Rekao bih da zvuk nije los i da ne bi trebalo da se brines. Ako pocne da ispusta lose zvuke dok vozis, a ne dok vrtis tocak na stenderu, onda mozda razmotri da ga menjas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Isto zvuk mi se pojavio posle prvog pranja lanca na fazeru kad sam ga kupio (polovnog naravno). Ispostavilo se da je zupcanik pojeden i da igra na osovini jako malo i odatle takav zvuk. Samo sto ga je predhodni vlasnik samo mazao nikad prao pa ga je sva ta mast i prljavstina drzala da ne zvecka toliko :D

Probaj da svuces lanac sa zupcanika i da rukom vidis jel ima lufta u odnosu na osovinu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 2 minuta, Eraser je napisao:

Isto zvuk mi se pojavio posle prvog pranja lanca na fazeru kad sam ga kupio (polovnog naravno). Ispostavilo se da je zupcanik pojeden i da igra na osovini jako malo i odatle takav zvuk. Samo sto ga je predhodni vlasnik samo mazao nikad prao pa ga je sva ta mast i prljavstina drzala da ne zvecka toliko :D

Probaj da svuces lanac sa zupcanika i da rukom vidis jel ima lufta u odnosu na osovinu. 

Toga se i ja plasim, nego je vrlo rano za to7000 km. Sto si ti radio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Kod fazera je fabricka greska da prednji lancanik hoce da se otpusti a predhodni vlasnik ga nije proveravao i vremenom se otpustio i zbog toga sto je igrao malo se pojeo,sreca pojeo se on a ne osovina menjaca tako da sam samo kupio novi JT za 1000 i nesto dinara i namazao maticu sredstvom da se ne odvrce vise i resio problem. 

E sad kod mene se to sve desavalo na 40 000+ km Ali ko zna,mozda moze i da se desi posle 7000. Ako hoces otpusti zadnji tpocak da olabavis lanac i samo ga svuci sa zupcanika i pod rukom ces osetitit ako ima lusta. Mrdas ga onako na sitno levo desno i osetices. Tu ne sme da bude nista lufta,ako je sve ok ne bi smeo nista da osetis. 

Ali ako imas garanciju oteraj ga u servis nek se oni zanimaju sa tim,zato garancij i sluzi :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zanimljivo, zvuk se čuje samo kad okrećeš lanac u napred. Kad ga okrećeš unazad - onda ga nema.  Ako već hoćeš da saznaš odakle je zvuk, ti lepo skini lanac i lančanik, pa okreći osovinu iz menjača. Ako se zvuk i tad čuje, znači da je nešto u mašini, ako se ne čuje , znači lanac il lančanik.  Osovinu ćeš najlakše okretati tako što ćeš namotati kanap na nju, pa ko da pališ motornu testeru ( samo bez cimanja - polako ravnomerno ).  Probaj u oba smera. Bar ćeš saznati odakle zvuk dolazi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja