Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 1250 S Bandit

Recommended Posts

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 20 minuta, Eol je napisao:

@shoyykamoze u rerni samo nemoj da preteras sa temp.a mislim da mi je neko rekao da moze i fenom(onim za skidanje farbe) da se greje....

Hvala... Možda...mada mislim da je rerna bolja jer greje sa svih strana odjednom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Po meni je rerna bolja jer se po kalupu moze saviti kako hoces bas zato sto greje jednako.

Fen ako se ne pazi i malo zadrzi na istom mjestu iskoce sitni mjehurici po povrsini i onda igranka s poliranjem, znam iz licnog iskustva :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@Bigor @shoyykajeste rerna najbolja opcija samo oprezno sa temperaturom.Sto se tice toga da se ne prenesu sare tj.reljefi sa sablona oblozi dasku nekim papirom za pecenje on je otporan na temperaturu ili stavi lesonit on ravan

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Navikavamo se na nisko težište... mogu reći da ove gume dobro drže, nisam nešto mnogo zalegao, malo gde su uslovi dozvoljavali, bilo i par belih linija, nisu mrdnule, verovatno zato što su bile suve... mislim linije! ContiRoadAttack 2 Evo... Možda ih i nastavim konzumirati, ne gledah cene, verovatno nisu ni jeftine... Ali guma glavu čuva, zar ne? 

 

 

IMG-20201004-145502.jpg

 

A sada mane... mislim moje ne njegove:)

1. Pod hitno nabaviti gear indicator, nikad ne znam u kojoj je brzini, svejedno mu je... dobro nije baš, kad vozam po gradu pa preko ležećeg, ispod 1000rpm on se javi... 

2. Kad ležem u krivinu sve mislim da ću zakačiti prstima asfalt, pa dižem prste uvis, nesvesno....pa pogledam dole kol'ko ima fore još, TDM visok pa navikao... Će vežbamo! 

 

IMG-20201004-132206.jpg

 

3. Menjač mu je precizan ali pogrub... uostalom i recenzije tako kažu...pogotovo niže...

Mada i ja malo sporije guram papuču, ostalo od prošlog motora, moram odsečnije ali u malko nižim obrtajima nego što sam navik'o... 

 

IMG-20201004-132230.jpgbest image hosting

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 33 minuta, filipfg je napisao:

Nikad ne bi trebalo da ti se spusti ispod 1000 obrtaja kad oduzmes kvacilo, fabricki je 1200 cini mi se

Ma da, hteo reći da ne znam koji je stepen prenosa... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se, prljav filter vazduha toliko da ecu ne moze da kompenzuje, prljave klapne gasa, zacepljene brizgaljke ili kombinacija... Pomeren tps mozda?

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Za pečenje vjetrobrana smo koristili ploče od lexana.

Kad se grije površina nu ne mijenja boju.

Zaboravio sam temp. pečenja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, N.F.S. said:

Slazem se, prljav filter vazduha toliko da ecu ne moze da kompenzuje, prljave klapne gasa, zacepljene brizgaljke ili kombinacija... Pomeren tps mozda?

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Meni se desilo pre par dana da je u jednom trenutku palo ispod 1000 obrtaja, ali sam to bio prepisao losem gorivu. Mada praticu situaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 27 minuta, el classico je napisao:

Za pečenje vjetrobrana smo koristili ploče od lexana.

Kad se grije površina nu ne mijenja boju.

Zaboravio sam temp. pečenja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Nije nijedan promenio boju, rernu na 200 stepeni i ne znam, 10-ak možda malo više minuta i već počinje da leže... Nije loš ovaj plexiglas za raditi... jedan sam dva puta grejao i nema promena! 

U fazi čekanja su... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Rece ti ja da vise komada uzmes! Svakakve ce ti ideje za oblik vizira "dolaziti"... A i u voznji ces videti.

Imas u temi o Satelisu, pravio sam par... Vise znaci kraci vizir, uspravljen da pod pravim uglom stoji u odnosu na put nego dugacak a ukoso (ka vozacu) namesten.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 19 minuta, filipfg je napisao:

Meni se desilo pre par dana da je u jednom trenutku palo ispod 1000 obrtaja, ali sam to bio prepisao losem gorivu. Mada praticu situaciju

Sad nadjoh-1200, plus-minus 100 rpm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

To je to onda... Inace ja sumnjam da je mi pumpa goriva zaprljana, s obzirom da je pocelo prvo u cetvrtoj brzini a sad i u jos nekim, od samo od 3500 do 5000 obrtaja, kada se skinem malo sa gasa on naglo cimne, i kad dodam gas on opet naglo cimne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 10 sati, filipfg je napisao:

Produvam ga vrlo cesto, ne pomaze to... Koji aditiv bio bio ok? 

IMG-20201005-092515.jpg

 

Piše da tretira do 70l goriva, minimum goriva 20l...sad ti vidi, ja ću pola na pun rezervoar! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 13 sati, filipfg je napisao:

To je to onda... Inace ja sumnjam da je mi pumpa goriva zaprljana, s obzirom da je pocelo prvo u cetvrtoj brzini a sad i u jos nekim, od samo od 3500 do 5000 obrtaja, kada se skinem malo sa gasa on naglo cimne, i kad dodam gas on opet naglo cimne...

Nemoj se smejati ako ti kazem da je tako "trimovan", tj. nastelovan...

Sto bi rekli "tako to radi"...

Tako radi i njegova "polutka" (motor koji ja vozim)... Kada se zaprlja sitance ili pumpa ne odrzava pritisak sto veci obrtaji to je veci problem (ostaje bez goriva).

Ja imam i step prekidac, njegova uloga je dooosta veca nego sto se misli (da prikaze stepen prenosa na tabli), po njegovim informacijama ECU radi mapiranje brizganja i tajming varnice (ukratko, da ne davim). Takodje, sekundarni leptiri na usisu se pomeraju u odnosu na poziciju pomenutog.

I tako, padne mi na pamet da testiram :D

Napravim cep sa gumicom i zavijem na mesto prekidaca, njega ostavim prikacenog na instalaciju, postavim u polozaj gde ECU misli da sam u trecoj brzini (procitah da tu nema ogranicenja, jedino u tom stepenu prenosa brizga i pali bez restrikcija).

Motor dobio drugi zvuk i totalno drugaciji osecaj u voznji, to se cimanje izgubilo...

Vracanjem prekidaca sve se na staro vratilo (tako se i vozim inace, skidoh i onaj O2 eliminator koji sam pravio).

 

Udavih, ali valjda se poenta razume. 

Kada se gas popusti kao da si na kocnici a kada ga dodas kao da ti je lanac labav pa cimne kada zategne, taj je osecaj :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, N.F.S. said:

 

Kada se gas popusti kao da si na kocnici a kada ga dodas kao da ti je lanac labav pa cimne kada zategne, taj je osecaj :D 

Jeste upravo taj osecaj. Ali mene buni sto je sad to pocelo da se javlja, prethodnih 15000 km nista... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je vec drugi padez...

Ponasanje koje opisah (kazu) da uzrokuje agresivno zatvaranje sekundarnih klapni koje na naj manje oduzimanje gasa zatvore skoro do kraja pa se polako otvaraju.

Sto je isto kao da si skroz "oduzeo" gas...

Na dodavanju se isto tako naglo otvore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

I na mom se to blago cimanje dešava ali samo kad skroz oduzmem gas, što je i pomalo kod FI-ja očekivano... 

Dobro... sad znam šta me čeka za 10-15000 km. :)

Ništa neobično, prlja se vremenom... s obzirom kakvo nam je gorivo... :grr:

Zato ću mu jednom u sezoni krknuti aditiv... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nešo, odlično si ovo gore opisao! :takoje: Znaš da sam išao do Abarth Maniac-ove radionice da mi, između ostalog, i dotegne lanac zbog ovih simptoma, iako se uklapao u onih 20-30mm iz manuala. Rek'o, da se nije istegao? Čovek kaže da je lanac je, manje-više OK, da može još sezonu-dve... Ostadoh u rebusu, dok me nisi sada "prosvetlio":dobar: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja