Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 1250 S Bandit

Recommended Posts

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 55 minuta, bajker71 je napisao:

Sve to odradiš i onda ti aljkavi vulkanizer pri sledećoj zameni guma ponovo oguli felne.

Ma ne zameram im, teško je crnu felnu ne ogrebati... Samo konstatujem:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, stilgar said:

Skineš točak, disk, lagere zaštitiš i odneseš na peskranje, potom na plastifikaciju. Za dva točka 17" me koštalo oko 5500 din. Lagere sam zamenio i stavio nove. Ostavio sam ih da bi "sačuvali" ležišta.

 

a) ventil ?

b) gde si plastificirao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
 
a) ventil ?
b) gde si plastificirao ?
Ma ventil isečeš i baciš. Kupio sam tad u motolendu one pod uglom pa sam njih montirao. Plastificirao sam gore na trošarini predzadnja stanica tramvaja. Ako nadjem telefon okačiću, al ima istaknut natpis za radnju.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 4/29/2021 at 7:49 PM, stilgar said:
On 4/15/2021 at 8:36 PM, shoyyka said:
Oprao lanac juče,primetih pri menjanju gume da je malko skinuta farba po obodu felne... Neminovnost izgleda??? 
 
xICtXFO.jpg

Skineš točak, disk, lagere zaštitiš i odneseš na peskranje, potom na plastifikaciju. Za dva točka 17" me koštalo oko 5500 din. Lagere sam zamenio i stavio nove. Ostavio sam ih da bi "sačuvali" ležišta.

 

Gde si radio peskiranje/plastifikaciju, i koliko im treba vremenski da urade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Peskiranje sam adio kod jednog čiče u Dragoslava Srejovića, radnja mu ispred onih IMASF sto rade auspuhe. Uradio isti dan, plastificirao na trošarini iznad saobracajnog fakulteta cekao 2 dana da se lepo osuši. Firma se zove Kecman i sinovi Vojvode Stepe 335-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako dozvolite...

Nosio sam felne od cbr1000f svojevremeno na peskarenje/plastifikaciju...

Iskustvo katastrofalno, nisu se mogle koristiti.

Zasto...?

Prvo a po preuzimanju primetih da je i mesto za lezajeve plastificirano a naglasih par puta da zastite!

Sta cu, osmirglam polako, jeeeedva skinem plastiku u krug. Ubacujem lezajeve, spremio stare da preko njih kuckam kad...

... upade lezaj cas, sam sidje na svoje mesto!

Jaaaooo, pa oni su peskarili i taj deo, napravili toleranciju... Kupim lepak za lezajeve, namazem i molim Boga da je to To!

Namontiram na motor.

Svuda po putu seva, felna kriva, uvija se kao zmija, a bila ravna totalno.

Vratim se u firmu cije sam usluge koristio, tamo mi kazu da sve pre peskarenja ide u pec na paljenje, da se skine stari sloj.

Temperatura iskrivila felnu!

Nikom nista, proces stoji objasnjen na flajeru, nisam citao.

 

Odnesem na "digitalno" ispravljanje u G. Milanovac, radnja "Princ" (Ima tema o njima, bezite daaaleeeko od njih). Zove me vlasnik, sredjeno kaze, platim i njemu 5000dinara (tada euro bio 60).

Felna krivlja nego sto je bila!

 

J@b@na golgota, kupih drugu u Balosavi za 70 eura.

Sve zbog plastifikacije!

Znaci naglasite, nista spaljivanje, i bez peskarenja "srca" felni!!!

WP_20081228_004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Onaj čiča je znao da ne peskira unutrašnji deo felne, a znao sam i ja. Kad sam odneo na plastifikaciju rekoh im da ne vade lagere. Lagere sam izvadio kod majstora, pre vraćanja na motor, stavljeni novi lageri.
P.S. nemam bolju sliku pre montaže.

a889f2623d4c2854b0629784ef8e4275.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Slične price sam i ja čuo od nekih momaka pa sad razmišljam o plastidipu da se kući malo igram sa tim. Ne znam samo da li je dovoljan jedan sprej za obe felne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Gledam, razmišljam... šta je pametno? Da li uzeti drugi motocikl, ovaj prodavati u delovima...Uzeo bih drugi agregat, pitanje je kakav je, da ga nadjem u SRB lako ćemo ustanoviti stanje... ovako... Nisam pametan...ponavljam,najjeftinije je naći blok sa radilicom, ali gde samo to, da valja... 

Gledah oglase... odokativno mi se ovaj djasvi... 

 

0e369fae310e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki bandit 1250, 2007. godište, Touring, vozilo prešlo 50000 km...

 

Molim i za savete... ako ih imate, neko iskustvo ili šta već? 

 

Ove godine neću na motor... samokazna... I da kupim drugi neću na njega... Jesam bio malo "povilenio" što kažu babe... Onaj "odozgo" me izgleda na vreme primirio...poštujem!Prihvatam... 

 

Pitam se zašto je tako ispalo, možda je moglo i blaže... Zna "onaj"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

"Treba uvek da gledaš dole ispred sebe. Od gore samo kiša može da padne!"

 

To je rekao moj drug davno, dok je slavodobitno stavljao u džep 20DEM koje je našao na ulici. 

Tako i ti, nemoj sad da bogoradaš već ubuduće da gledaš u drum pred sobom.:D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 1 sat, Due je napisao:

"Treba uvek da gledaš dole ispred sebe. Od gore samo kiša može da padne!"

 

To je rekao moj drug davno, dok je slavodobitno stavljao u džep 20DEM koje je našao na ulici. 

Tako i ti, nemoj sad da bogoradaš već ubuduće da gledaš u drum pred sobom.:D

Što jes' jes'... 

 

A u vezi nalaženja para, zna li taj drug da se pare ne diraju ako su na raskrsnici? To je meni davno pokojna baka rekla... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 5/12/2021 at 5:54 PM, shoyyka said:

Gledam, razmišljam... šta je pametno? Da li uzeti drugi motocikl, ovaj prodavati u delovima...Uzeo bih drugi agregat, pitanje je kakav je, da ga nadjem u SRB lako ćemo ustanoviti stanje... ovako... Nisam pametan...ponavljam,najjeftinije je naći blok sa radilicom, ali gde samo to, da valja... 

Gledah oglase... odokativno mi se ovaj djasvi... 

 

0e369fae310e-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki bandit 1250, 2007. godište, Touring, vozilo prešlo 50000 km...

 

Molim i za savete... ako ih imate, neko iskustvo ili šta već? 

 

Ove godine neću na motor... samokazna... I da kupim drugi neću na njega... Jesam bio malo "povilenio" što kažu babe... Onaj "odozgo" me izgleda na vreme primirio...poštujem!Prihvatam... 

 

Pitam se zašto je tako ispalo, možda je moglo i blaže... Zna "onaj"... 

Shoyka, mozda je ovo resenje za tvoje probleme

 

d46ca08d6548-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Bandit 1250 SA, 2012. godište, Naked, vozilo prešlo 9500 km, Zemun. Cena 2.100 € - Motori - Polovni...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 8 sati, NIKOLA 1 je napisao:

Shoyyka nisam ukapirao šta se desilo, što juriš drugi motor, tj drugi agregat ?

Pa kad bežiš sa časova:)

Zverao levo i udarim u auto, agregat s*ebo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drustvo, zamenio bih svoje sediste za dvodelno (ono sto ide na bandita 1250 ili gsx1250fa)...

Ovo koje nudim NIJE nigde osteceno, plastika odozdole i gume na kojima sediste "sedi" su u stanju novog.

Tapacirao sam ga kod Ivice, koriscen kvalitetan materijal, ne kliza.

Sediste koje trazim treba da bude bez ostecenja. Ako neko zeli, slikam detalje sa svih strana.

Hvala, Nenad.

IMG_20210606_065709.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Jest' da mi fali tih 50 ccm, i još ponešto :) , ali pratim temu... ;)

 

Malo sam ga istuširao... da vas "prozovem", da malo živnete temu... Otkada je @shoyyka imao udes sa svojim niko ništa ne postavlja... :neznam:

 

viber_image_2021-06-22_13-42-07.thumb.jpg.50f3875a731354958c29c15d88fbd0c1.jpg

 

viber_image_2021-06-22_13-42-07b.thumb.jpg.3631ab68a9e8c5d54e8ac8d431e8f349.jpg

 

viber_image_2021-06-22_13-42-07a.thumb.jpg.6de5c77a73ca0f32e71663437db73ee9.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@DonToni Nešto zamrlo... a ne verujem da samo par njih voze ove "ale"?!? Možda se ne vole eksponirati, ima takvih:)

 

Ajd' da kažem nešto, kad si me već prozv'o... kontaktirao sam par njih, našao agregat,i da mi pošalju...Ali neću...iskreno, svaki dan *edem *uda, šta napravih...Ali idemo dalje...Ne preduzimam još ništa konkretno...Kupovati drugi...koji?Najbliži sam opciji da odem u Baju...tamo nema, šta nema,ocarinim agregat i sve redno...I za pare sa kojima bi mi poslali kupiću i agregat i hladnjak...i masku, nju ne moram ali ako je nadjem, što da ne? 

Pod pritiskom sam bračnog saborca:)... Rekao si da ove godine nema na motor? Jesam... to stoji! Pa zašto gledaš oglase?Ko bre? Žensko je to... tačno zna, kad se ućutim, šta radim na telefonu:)

Sila je to, bajo moj:)

A što ja patim... nema veze?!? 

 

Još kaže... Nikad nismo živeli mirnije...Eee kad se razmisli i u pravu je... 

... i tako...ne žurim... 

 

Lep ti plavac...lepe mu grane... Ja uvek prvo njih gledam... pogotovo kad kupujem motor, mnogo ti kažu...Ne znam kako je na 1200 ali na 1250 u 90% slučajeva ako pokušaš skinuti auspuh, kidaš šraf... Mnooogo njih mi to reklo...A na ovom ću ih otkinuti, bez brige... Jedino ako ne nadjem blok sa radilicom, što je baš teško... Ne samo to, veeeliki je to posao, ako hoćeš da valja... Skoro sam bio kod kolege, inače majstora, za sebe uglavnom, eventualno za par kolega, pričali malo... On samo Bandite vozi-1200...skoro je sklopio jednog, namučio se...Redosled zavijanja šrafova najbitniji, o sili da ne pričam... Baš pipavo i teško...Treba doći da mu dam bobinu,da proba, nešto mu štuca na niskim obrtajima... 

Oduži ga baš... 

 

Da dodam... Posle ekspertize, laičke moje:) i par iskusnih kolega došli smo do zaključka, da mi je ono sranje slajder napravilo sranje... Da ih nisam imao,eventualno pukla bi dekla, odbio bi se i to je to... Ovako je odigrao ulogu kao zub, uhvatio se nekako...ni mrdnuo nije, a prenelo silu udara unutra ka bloku...Udario ga nakoso,levom deklom, okrenuo se za 180 stepeni i pao na levu stranu... 

Par njih mi je to reklo,odavno još, da su opasni pri udesima...

Znači obavezno roll, crash bar... samo slajderi nikako... 

Udavi malo... Pozz

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Sam naziv sve kaze...

 

Slider - klizac, namena mu je da zastiti komponente motora prilikom klizanja, blazih padova

Roll bar/Crash bar - zastita od pada i udara mada je efikasan i kod klizanja (roll, okrenuti, prevrnuti ; crash, sudar, udar, pad)

 

I jedna i druga vrsta zastite imaju svoje prednosti i mane i nisu garancija da bi Vam crash bar sacuvao motor od druge vrste nepopravljive/neisplative havarije, ali neko moje skromno misljenje je da bi ova vrsta nastale stete definitivno bila izbegnuta, cak sam spreman da napisem i da bi Vam noga bolje prosla u ovoj situaciji. No, sta je tu je, glava je na ramenima i sve je na broju.

 

Da dodam samo da je po meni (opet, moje misljenje) popravka agregata koji je pretrpeo takav vid udara u radilicu neisplativa rabota. Dok se kupi drugi blok sa radilicom i lezajevima pa dok se premeri i proveri gornja polovina... Mehanicar kojem je ovaj tip posla svakodnevnica nije jeftin pa kad se sve sabere ispadne nabavka drugog agregata kao jeftinija varijanta. Ako imate mogucnost da delovi i ruke izadju jeftinije (prijateljstvo, usluga etc) onda i nije losa opcija, samo bih ja u tu pricu usao tek nakon garancije mehanicara da je gornja polutka u fabrickoj toleranciji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja