Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 1250 S Bandit

Recommended Posts

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Projekat čišćenja završen !

 

Stanje pre...

 

1.jpg

 

2.jpg

 

Stanje posle...

 

3.jpg

 

5.jpg

 

A lanac...žao mi da ga zamastim...

 

4.jpg

 

 

Podmazano što se treba podmazati...bilo je ali turio novu mas"...

 

6.jpg

 

i...ende...aj veri  "epi...

 

IMG-20201007-124335.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 3 sati, filipfg je napisao:

Lepo to izgleda kod tebe!

Inace jel si razmisljao o crash baru? Taj slajder mi nikakvo poverenje ne uliva...

Ovo je bolje nego neki crash bar... provereno:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Sumnjivo meni skroz... ne može motocikl koji ovako ubrzava imati manje od 100KS... jednostavno ne! I krenem da njuškam globalno... i nešto iznjuškam...neki Ruski sajt... tekst je podugačak sa svim modelima i specifikacijama, osobinama... isekoh samo ovo:

Interesantno ako ništa drugo... 

 

Suzuki Bandit... ovo je ime postalo kult u Europi, prvenstveno zahvaljujući njemu, najvećem Banditu - GSF1200. On krunira liniju od tri motocikla - ovo je GSF600 Bandit, GSF750 (napravljen za japansko tržište) i sam GSF1200 Bandit. Sva tri motocikla izgrađena su na istoj podlozi, mada je popis razlika, naravno, također velik, a glavni je, naravno, motor. Motocikl je impresionirao svojim brutalnim izgledom: kratak i zategnut, kao da je sastavljen u šaku, s ogromnim cilindrima ispucanim u bočne stranice, zračio je snagom i snagom svim svojim izgledom. A potvrda ove snage bio je redizajnirani motor iz GSX-R1100, povećan u zapremini na 1156 kubika, ali istodobno se činilo da je deformiran na 98 KS....međutim ...

 

 Međutim, stvarna snaga ovog motocikla poznata je samo Suzukiju. Činjenica je da je deklarirana snaga manja od 100 KS. Bilo je vrlo "prikladno", omogućujući vam da lako prodajete ove motocikle u Japanu, s njegovom ograničenom snagom... i u Njemačkoj gdje su porezi na motorna vozila snage preko 100 KS vrlo visoki. Zato su, usput, mnogi proizvođači motocikala snabdevali tamo “zadavljene” verzije čak i njihovih najsnažnijih motocikala - štedljivi pljeskavci često su ih radije kupovali nego plaćali ogromne poreze i osiguranje (i uvek ih možete zadaviti). Stvarne mere pokazale su od 105 do 115 "konja" na zadnjem točku, što može govoriti o 120 - 130 KS. snaga na osovini. To je dovelo do besa osiguratelja, ali Suzuki je bio nepokolebljiv, nastavljajući savijati svoju liniju i sve je ostalo kako treba.

Šta mogu reći, Suzuki GSF1200 Bandit divlje ubrzava - nesumnjivo je da je do danas jedan od najdinamičnijih cestovnih motocikala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ne znam da li postoji agregat pored velikog Bandita 1250S da je toliko "ustrojen"... On u sebi krije jos ogromne performanse.

 

Za relativno  male pare (nekih 250 dolara) i male modifikacija se stize do ovoga

 

1250_dynochart02.jpg

 

Za malo vece pare(nekih 650 dolara)  i dalje male modifikacije se stize do ovoga

 

1250_dynochart05.jpg

 

I ovo je totalna proverena prica stotine ljudi je uradilo mod niko se ne zali, potrosnja se povecava za 0,2 - 0,3l.

Kad budem uradio javljam, moracu to sa gospodinom Nenadom da sredim :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ovim izmenama profitiraš tek kad prebaciš 5200-5300 obrtaja, ispod toga si na gubitku performansi u odnosu na fabrički setap. Ako se ovaj motor vrti do 9,5 hiljada onda mu je 5200 obrtaja oko 55% potencijala, što će reći ako mu je maksimalna brzina 260 kmh onda on na 5200 obrtaja ide oko 145 kmh, na 4000 oko 110 kmh (u najdužem stepenu prenosa). Da rezimiram: ispod ove brzine imaš manje snage, iznad imaš više snage. Ispravite me ako grešim :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Generalno mislim na moguće fingiranje specifikacija na uštrb poreza tj. prodaje po Evropi... tada! 

Još zanimljivosti... 

 

Priča se da je fabrička četvorna linija, naslijeđena  iz Suzuki GSX-R 1100, zapravo prešla svoj deklarirani kapacitet od 98 litara. a. Ovaj je podatak vjerojatnije diktiran europskim poreznim zakonom nego stvarnim mogućnostima motora. Unutar japanske verzije temeljito su zadavljene (vrijedi za sve "Bandite"). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Obrtni moment... 

 

Remap bi bio baš osetan. Ugušen je i drugim stvarima, usis, izduv... 

 

Drugi auspuh, više vazduha u airboxu i druge bregaste... Šanse nema da bude ispod 130 konja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne, ne... mislim na sadašnje, sirovo stanje... sad kad bi ga "premerili" bio bi na većim vrednostima... 1200 Bandit se vodi 71.5kw-98 KS... 1250   70.5kw-96KS...o čemu pričamo... TDM900 ima 64kw-86KS...

U suštini neka ima kol'ko ima... nebitno mi nego se čudim da li je stvarno muljaža zbog poreza tj. veće prodaje?I da li je moguće? To... 

Ako je Suzuki napisao 98KS,a ima više... prodaja ide, kupci prezadovoljni...ko gubi? Osiguravatelji...haha...pa i ko ih šiša... Podržavam! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, DraganNS said:

Ovim izmenama profitiraš tek kad prebaciš 5200-5300 obrtaja, ispod toga si na gubitku performansi u odnosu na fabrički setap. Ako se ovaj motor vrti do 9,5 hiljada onda mu je 5200 obrtaja oko 55% potencijala, što će reći ako mu je maksimalna brzina 260 kmh onda on na 5200 obrtaja ide oko 145 kmh, na 4000 oko 110 kmh (u najdužem stepenu prenosa). Da rezimiram: ispod ove brzine imaš manje snage, iznad imaš više snage. Ispravite me ako grešim :neznam:

Svuda imas vise snage pogledaj grafik plava linija je stock, crvena je sa izmenama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne slažem se, tek nakon mesta gde se ukrštaju krive iste boje imaš više snage. Negde oko 5200 obrtaja plava kriva (remap) seče plavu (stock), a crvena crvenu. Na 3000 obrtaja je razlika 17-18 konja u korist stock, na 4000 oko 10-tak konja (prvi grafikon). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
5 hours ago, filipfg said:

Ne znam da li postoji agregat pored velikog Bandita 1250S da je toliko "ustrojen"... On u sebi krije jos ogromne performanse.

 

Za relativno  male pare (nekih 250 dolara) i male modifikacija se stize do ovoga

 

1250_dynochart02.jpg

 

Za malo vece pare(nekih 650 dolara)  i dalje male modifikacije se stize do ovoga

 

1250_dynochart05.jpg

 

I ovo je totalna proverena prica stotine ljudi je uradilo mod niko se ne zali, potrosnja se povecava za 0,2 - 0,3l.

Kad budem uradio javljam, moracu to sa gospodinom Nenadom da sredim :)

Ova opcija od 250 sasvim ok. Za dosta vise novca dobija se jos nekih 10ks? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@filipfg moram da pitam, zanima me. Zašto bi ovo uopste radio ako povećava potrošnju? Mislim da Bandit 1250 ide ozbiljno dobro i u fabričkoj postavci. Ima pregršt snage na malim obrtajima, lepo povlači. Ja sam sa 650 prezadovoljan.

 

Moje mišljenje je da je to dosta težak motor, i da su ga sa razlogom tako "uštrojili". Čelični cevasti ram, 250 kg mokra težina. Plašim se da se povećanjem konjića može nesto drugo razjebati...

 

Možda grešim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@filipfg Zanima me razlog modifikacija... krajna brzina, oštriji u startu, na srednjim obrtajima?

Ne zaboravi da agregat mora imati rezerve u svim segmentima! 

Ja gore samo sugerisah da nema šanse da mu je stvarna snaga kao u knjigama... 

Motor ima neverovatnu sirovu snagu... više snage ima na malim obrtajima nego moćni V2 motori! 

I ti bi da pokvariš tu osobenost... ccc:)

Da dodam:Nisam vozio teži motor, a da se tako lako vozi... za krivine ekstra, mada me savetuju, znajući da volim to, da ga mnogo ne puštam! 

 

Suzuki-GSX1250.jpg
BSD.UK.COM

We don’t need to say to much here as Paul, the owner has...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Ljudi samo je rec o znatizelji... Niti fali meni snage na stock banditu niti sam ja neko ko luduje, jednostavno privlacno je za tako malo investicije se dobije 25% performansi jos, a da se nista ne sece, otvara agregat, sto znaci u svakom trenutku mozes vratiti na fabriku(mada za onaj poslednji mod na 130 konja se sekundarni leptiri modifikuju).

 

shoyka svuda dobijas snagu i nigde je ne gubis, to je ono sto ovaj gore grafikon jasno pokazuje, ne znam kako si dosao do zakljucka da se nesto pokvariti u nekom segmentu performansi... ali iskreno ja ni ne verujem slikama dok ne cujem/vidim sta ljudi pisu, a svi  potvrdjuju posle moda da je stanje stvarno kao za grafikona.

 

Zasto su oni ovako ozbiljno osakatili agregat, ok mozda ima neka fizika iza toga, ali siguran sam da se nikom nije bandit raspao posle ovoga :)

Mozda je ova prica koju si ti pisao.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Koje su sve razlike izmedju Bandita 650 i 1250. Osim kubikaže, mislim i da su vile napred i nazad bolje na velikom Banditu. Da li ima još? Kočnice, ogibljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Odlično pitanje, Markone. Zanimaju me odgovori. Samo odredi za koju generaciju pitaš, koje godište.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Vile malo bolje, kocnice iste, najveca razlika je gde i kad pravi snagu

 

 

Max. torque     107,0 Nm (10,9 kgf*m) / 3500 rpm  -1250S                
                            62,0 Nm (6,3 kgf*m) / 8900 rpm - 650S

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja