Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đuntin R1.1GS je išao po ravnom već sa 1.200, na 1.500 mogao da povuče a da ne govorim iznad 2.000 obrtaja, sa osnovnom mapom, sa drugom bolje radi u nekom srednjem režimu ali ima gubitak dole i nešto sporiji odziv u višim obrtajima. R1.2GS do 10, na mišiće ispod 2.000, praktično tek od 3.000 vuče kako treba, ali mislim da će to u dogledno vreme biti opeglano, od 10 je to osetno bolje a tako i na LC-u i predpostavljam na 1.250 da je to kako treba, odnosno da pruža takozvani komfor vožnje kao na 1.1 ali sa znatno izražajnijim potezanjem, ipak se radi o povećanju deklarisane snage za skoro 70%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19
10 hours ago, Sale-VFR said:

Jedno pitanje posto imas oba..koji trpi manju brzinu 6 brzinom iline ili box? Tipa sestom 50 60 km na sat? Pitam info radi a objasnicu i zasto kasnije ako bude potrebe i da li se ovi motori od 1000 i 1200 mogu voziti tom brzinom u sestoj? Nisam nikad vozio 1000 pa pitam

Ne vozim ih 50-60 u 6. brzini ali bi rekao da bi XR-u bilo mnogo lakse. Agregat je neverovatno fleksibilan i nema bunar kao GS nego vuce od 1000 do 11000 rpm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
On 7.12.2018. at 17:04, zika56 je napisao:

Nije BMW osmislio boxer motor, nego je to patentirala neka engleska fabrika, pa su švabe to od njih kupile i počeli da proizvode.

Pored BMWa boxere (motocikle) je u nemačkoj radila i fabrika Cindap i fabrika Hofman, a i Rusi su radili Ural.

I automobil WV Buba je ima četvorocilindrični boxer, isto tako i Porše, pa Alfa, Subary, ....!

Ono što je zanimljivo je da u poslednjih pedesetak godina laki i sportski avioni (koji koriste klipne motore), isto tako gotovo isključivo koriste boxer motore (sa četiri, šest ili osam cilindara).

Ovi motori su se u exploataciji pokazali kao izuzetno pouzdani, trajni, nezahtevni i laki za održavanje.

Prema tome nema BMW tapiju na boxer mašine, ali lično smatram da je pravi BMW jedino onaj sa takvom mašinom.

Nemcima kao gubitnicima Velikog Rata, je bilo zabranjeno da ulazu u vojnu tehnologiju. Zato su oni isprobavali pomocni motor za jedrilice sa dodatnim pogonom na motociklima, a aluminijumske blokove motora sa mnogo snage i cilindara na bolidima tadasnje formule 1, a buduce mesersmit avione,.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, 3OPAH je napisao:

Nemcima kao gubitnicima Velikog Rata, je bilo zabranjeno da ulazu u vojnu tehnologiju. Zato su oni isprobavali pomocni motor za jedrilice sa dodatnim pogonom na motociklima, a aluminijumske blokove motora sa mnogo snage i cilindara na bolidima tadasnje formule 1, a buduce mesersmit avione,.. 

Vrlo lak moguće da su to planirali, međutimn u toku drugog svetskg rata na avionima nisu uopšte korišćeni boxer motori, nego su uglavnom korišćeni redni i zvezdast motori. Nemački Meseršmit 109  je imao redni Daimler Benc motor sa vodenim hlađenjem, a FW 190 zvezdasti BMW motor sa vazdušnim hlađenjem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

FW190 je imao radialni BMW agregat kome se cilindri okreću oko radilice sa zamajcem, a “zvezdasti” motor, sa fiksnim cilindrima je napravljen kasnije. Amerikanci su ga napravili sa 9 cilindara 50’-tih, dok su rusi dodali još 9. Najpoznatiji je onaj na AN 2, dupla zvezda 18 cilindara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Odakle ti takva informacija? Devet cilindara ima AN2. Eno dva komada su mi ispred kuce.

 

Brutalan agregat, kuća se trese kada startuje, vatru bljuje, zvuk fenomalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Tako je, ispravljam se, ASh-62 je 9-cilindrični dok je ASh-73 18-cilindrični i stavljan je u neke verzije AN-3 i Tupoljev avione.
Radio sam na oba motora, po SSS obrazovanju sam avio-mehaničar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, Urban Cruiser je napisao:

FW190 je imao radialni BMW agregat kome se cilindri okreću oko radilice sa zamajcem, a “zvezdasti” motor, sa fiksnim cilindrima je napravljen kasnije. Amerikanci su ga napravili sa 9 cilindara 50’-tih, dok su rusi dodali još 9. Najpoznatiji je onaj na AN 2, dupla zvezda 18 cilindara

Ne znam odakle ti informacija da je FW 190 imao "rotativni" motor (sa fiksnom radilicom i obrtnim cilindrima? Mislim da je već od prvog modela (FW 190A) imao klasičnu zvezdu, sve do modela FW 190D ("Dugonosi") kada je taj motor zamenjen rednim (prvo DB, a kasnije Yumo) motorom.

A inače, rotativni motori su uglavnom korišćeni u prvom svetskom ratu (najpoznatiji Krleže motor), a nakon toga ne nam da je neki avion koristio takav motor.

A što se AN-2 tiče  ima jednostruku zvezdu od 1000 (1010) konjskih snaga i ne znam da je ikada imao dvostruku zvezdu.

Inače sam iz AN-2 napravio tristotinak skokova (poslednji pre dva meseca), a imao sam prilike da par puta budem (tokom leta) i za komandama tog aviona).

 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ispravio sam se za AN 2. Kasnija verzija istog motora, ASh-73 je bila dupla zvezda.

Wiki kaže ovako:

... The twin-row BMW 801 radial engine that powered most operational versions enabled the Fw 190 to lift larger loads than the Bf 109, allowing its use as a day fighter, fighter-bomber, ground-attack aircraft and, to a lesser degree, night fighter.

adf6878d8da03840f1f714f1e9952716.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 15 minuta, Urban Cruiser je napisao:

Ispravio sam se za AN 2. Kasnija verzija istog motora, ASh-73 je bila dupla zvezda.

Wiki kaže ovako:

... The twin-row BMW 801 radial engine that powered most operational versions enabled the Fw 190 to lift larger loads than the Bf 109, allowing its use as a day fighter, fighter-bomber, ground-attack aircraft and, to a lesser degree, night fighter.

adf6878d8da03840f1f714f1e9952716.gif
 

Mislim da su kada su upotrebili izraz "radijalne mašine" mislili na sve zvezdaste motore. 

Možda grešim (mada ne verujem) ali FW 190 nije imao ni u jednoj verziji "rotativni motor" već klasičnu zvezdu.

A to što "Wiki" tvrdi je samo iz razloga što me nisu konsultovali.:popovanje:

 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, bdada je napisao:

Kako gorivo dodje do cilindara ako se ovi rotiraju? :stabre:

Dođe prilično komplikovano:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Vidiš, za taj BMW801 motor, posle temeljne pretrage zaista više ne znam šta je tačno. Radial je jedno, rotary drugo a “Counter-rotary” motor treće... u svakom slučaju, izgleda da je BMW radial engine što bi značilo da si u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Urban Cruiser je napisao:

A inače, rotacioni agregati su se stavljali i na motorckle :)

82d7acee1b7beb4c5ffc9107d5310a6e.jpg

Pročitao sam pre par godina da je ovaj motocikl po konstrukciji bio idealan da se sa njim skoro pri svakom pokušaju voženje padne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 13 sati, bdada je napisao:

Kako gorivo dodje do cilindara ako se ovi rotiraju? :stabre:

evo primera da doprinese shvatanju:

Makara, (sus motor za nabijanje sipova), funkcionise tako sto cilindar stoji na sipu (znaci blago se pomera na dole) kroz njega ide napajanje gorivom, cilindar kao teg / cekic uz vodjicu ide u vis, pa zatim pada na sip / cilindar i utiskuje ga u tlo. nema auspuha (ispiranje / punjenje, se desava za vreme kretanja cilindra gore dole) cilindar i blok se krecu uz vodjicu a klip blago tone uz sip. voleo bi da sam pomogao!

;o)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odličan tekst, zanimljivo je da su osnovne cene modela malte ne jednake, Trijumf naj skuplji minorno,  dok BMW sa dodatnom opremom košta, ne znam da li postoji negde nekakva razložna analiza šta se realno dobija za koji novac. Sva tri motora su prilično teška ali je BMW primetno lakši plus zbog nižeg težišta je to subjektivno verovatno to još izražajnije. Gabaritno, Yamaha nešto duža, ali radijus okretanja, znači  prečnik kruga koji motor može da napravi sa punim otklonom kormana, je osetno naj manji kod BMW-a, uz manju ukupnu težinu, niže težište i korišćenjem tehnike uprvljanja, sasvim sigurno je upravljiviji u gradskim uslovima što se uglavnom ne očekuje od ovakvih tipova motora. Deklarisana potrošnja goriva skoro u kap ista, što je znak da su svi tehnički dobro ispeglani, kolika je u realnim uslovima je diskutabilno, kod BMW-a se to poklapa ili čak može da se ostvari i nešto niža. Yamaha je po konjaži najslabija, Trijumf naj jači ali nije od značaja, vršna brzina je najveća kod BMW-a i on uglavnom može da se vozi visokom putnom brzinom, što u krajnjoj liniji nije previše bitno usled sve veće i oštrije restrikcije brzine na putevima. Ono što čini sigurnost i kvalitet vožnje su ubrzanja i naročito među ubrzanja, iz tabele je BMW u osetnoj prednosti. Takođe i raspored obrtnog momenta je na strani BMW-a i to doprinosi  komfornoj vožnji. Kočenje kao naj bitniji parametar je baš na strani BMW-a, nije razlika oko 10% kraćeg zaustavljanja, već 4 metra i već ko zna od kad BMW važi za jedan od najboljih serijskih motora. 

 

Kako u Srbiji doći do novog modela, pa srpski, "čitaj ko što piše", slika mislim Talijana dsa neta:

 

322757505_BMW1250.thumb.jpg.a3f4e8922ddc6487e503f7eb4e1f317d.jpg

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre sat vremena, 3OPAH je napisao:

evo mozda pevog testa 1250gs i konkurencije sa kardanima, na zalost, nema na nasim jezicima. 

(iseceno iz januarskog 2019 broja)

Motorrad.pdf

 

BMW je broj 1, ali pisu i da je Tenera "tajni" pobednik ovog testa

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja