Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Nisam mislio na gs, nego generalno u moto svijetu. A mislim da je i model 2018 imao ovakve ventile. Pitacu druga da li je on stavio aftermarket ili je tako doslo iz fabrike jer znam da ih ima na svom gs-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

mislim da je GS imao ovakve ventile od kad su presli na vodeno hladenje 2013 godine , t.j. ventil je ugraden u jednu vertikalu felne , dok je to novo na ovim felnama sa spicama ... 

 

aftermarket postoji odavno , a fabricki koji motori imaju zaista nebi znao ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Moj triumph iz 2003 godine to takodje ima. Bar ako se radi samo o tim 90 stepeni ventilima.

f6c4a1806971ed0328506c33274fd2e6.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

bmw firmu generalno nevolim, naročito 4 točka.Po meni skoro svi modeli ružnjikavi,za te pare mora mnogo bolje.Čitao u auto bildu veliki test nekog turera  dvojke ,trojke od 2000 cm,skoro 50000 evra totalni krš,raspalo se kvačilo,kaže tuče ko pneumatski čekić,,plastike se krune,neka fora sa motorom da je morao u djubre na 2000o-30000 km,ugradjen drugi agregat ista priča u kantu otišo ,i gomila nekih drugih nedostataka da je to neverovatno da tako nešto neko može da napravi.

To me daleko drži od bmw marke jer smatram gazde akcionare nesposobnim i neverujem im da mogu nešto normalno da naprave.

Ali opet ovaj novi 1250 gs beli sa crveno plavim mi se jako svidja i kupio bih  ga naravno samo nov.

Eto ja sam klasični primerak kupca novog bmw motocikla.mora da mi se svidi i da deluje moćno i skupoceno i kvalitetno.E sad ako to i nije ,to nije moj problem.Čim postane problem odma vadim novčanik i kupujem novog t maxa koji isto tako deluje ali u svetu skutera.

I tako u krug.To se zove hiperpotrošačko društvo a ja sam žrtva.Jedino je bitno da žrtva ima pare.To je novi profil kupaca bmw-a u zadnjih 10 godina kad je krenula kriza i u evropi se prodaja motocikala maltene prepolovila a bmw-a uvišestučila.To je za sociološku raspravu.

E sad pravi ljubitelji koji ga znaju u šraf su sve redji i oni naravno traže i kvalitet koji podrazumeva i trajnost a ne ko ja, izidje novi model  ,nova šara i meni se odma javi poriv da kupujem.

Al eto versisa vozim punih 12 godina 60000 km i dobio je prvi kvar-pustio amortizer.Nemislim da ga prodajem jer ga smatram  za sve ono što sam napisao o bmw- u koji mi se svidja a dobio sam i kvalitet.

Očigledno sam ubo što mi odgovara  ali šizofrenija mi neda mira ,radi i traži kupi novo.

 

  • Zbunjen 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 18 minuta, sasa ns 1 je napisao:

bmw firmu generalno nevolim, naročito 4 točka.Po meni skoro svi modeli ružnjikavi,za te pare mora mnogo bolje.Čitao u auto bildu veliki test nekog turera  dvojke ,trojke od 2000 cm,skoro 50000 evra totalni krš,raspalo se kvačilo,kaže tuče ko pneumatski čekić,,plastike se krune,neka fora sa motorom da je morao u djubre na 2000o-30000 km,ugradjen drugi agregat ista priča u kantu otišo ,i gomila nekih drugih nedostataka da je to neverovatno da tako nešto neko može da napravi.

To me daleko drži od bmw marke jer smatram gazde akcionare nesposobnim i neverujem im da mogu nešto normalno da naprave.

Ali opet ovaj novi 1250 gs beli sa crveno plavim mi se jako svidja i kupio bih  ga naravno samo nov.

Eto ja sam klasični primerak kupca novog bmw motocikla.mora da mi se svidi i da deluje moćno i skupoceno i kvalitetno.E sad ako to i nije ,to nije moj problem.Čim postane problem odma vadim novčanik i kupujem novog t maxa koji isto tako deluje ali u svetu skutera.

I tako u krug.To se zove hiperpotrošačko društvo a ja sam žrtva.Jedino je bitno da žrtva ima pare.To je novi profil kupaca bmw-a u zadnjih 10 godina kad je krenula kriza i u evropi se prodaja motocikala maltene prepolovila a bmw-a uvišestučila.To je za sociološku raspravu.

E sad pravi ljubitelji koji ga znaju u šraf su sve redji i oni naravno traže i kvalitet koji podrazumeva i trajnost a ne ko ja, izidje novi model  ,nova šara i meni se odma javi poriv da kupujem.

Al eto versisa vozim punih 12 godina 60000 km i dobio je prvi kvar-pustio amortizer.Nemislim da ga prodajem jer ga smatram  za sve ono što sam napisao o bmw- u koji mi se svidja a dobio sam i kvalitet.

Očigledno sam ubo što mi odgovara  ali šizofrenija mi neda mira ,radi i traži kupi novo.

 

 

kakve veze ima tvoj post sa ovom temom nisam siguran ...

 

ako sam shvatio kako treba mi koji makar i razmisljamo o ovom motoru smo zrtve hiperpotrosackog drustva , zreli smo za sociolosko / psiholoska ispitivanja , nemamo pojma o mehanici i tako dalje ...

 

 

ili sam nesto pogresno shvatio ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova
pre 19 minuta, Velimlje2 je napisao:

 

kakve veze ima tvoj post sa ovom temom nisam siguran ...

 

ako sam shvatio kako treba mi koji makar i razmisljamo o ovom motoru smo zrtve hiperpotrosackog drustva , zreli smo za sociolosko / psiholoska ispitivanja , nemamo pojma o mehanici i tako dalje ...

 

 

ili sam nesto pogresno shvatio ?

 

pa ne nužno ali mislim da većina gs-ovaca da .Tu sam pošao od sebe.

Mora moćno da izgleda a to svima prija da se nelažemo.Naročito ženama ONE SU HODAJUĆI DOMINATORI  i to prvenstveno nad drugim ženama a mi smo tu kolateralna šteta koja treba da kupi bmw i tim zadovolji deo  njihove sujete. A ljubav, pa i ona se tu negde provlači.Volimo bmw, žene a i one nas .Ustvari to se u psihologiji zove ,,AFEKTIVNA VEZANOST,, ipak nije ljubav ,nemož da voliš komad gvoždja.Ali i  to će se promenuti.Pogledajte antologijski film blejd raner od pre 35 godina.

  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam iz tog filma jedino zapamtio kada Rutger Hauer zbori:

 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

 

I golubica prhnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, sasa ns 1 je napisao:

pa ne nužno ali mislim da većina gs-ovaca da .Tu sam pošao od sebe.

Mora moćno da izgleda a to svima prija da se nelažemo.Naročito ženama ONE SU HODAJUĆI DOMINATORI  i to prvenstveno nad drugim ženama a mi smo tu kolateralna šteta koja treba da kupi bmw i tim zadovolji deo  njihove sujete. A ljubav, pa i ona se tu negde provlači.Volimo bmw, žene a i one nas .Ustvari to se u psihologiji zove ,,AFEKTIVNA VEZANOST,, ipak nije ljubav ,nemož da voliš komad gvoždja.Ali i  to će se promenuti.Pogledajte antologijski film blejd raner od pre 35 godina.

Dakle, koliko sam ja (sa svojom plitkom pameću) uspeo da ukapiram, ako vozim neki maxi enduro koji nije BMW GS (Guzzi, Triumph, Honda, ....), onda sam normalan, a ukoliko se odlučim za BMW onda spadam u psiholški devijantne osobe (sa dijagnozom).:wacko:

Eto, da sam juče pandrknuo ostao bih uskraćen za ovo saznanje.:care:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Prosto ne shvatam poriv da dođeš u ovakvu temu (predstavljanje nove iteracije određenog modela) da bi iz duše popljuvao BMW i pored svih onih namenskih tema za pljuvanje po ovoj marki.

Takođe, nije mi jasno da baš niko od "devijantnih" vlasnika BMW-a nije našao za shodno da na forumu off-uje i piša po Kawasaki-ju, recimo.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, bocca_bastard je napisao:

ne ne ne, to je post o zenama a ne o propelercu :D:D

 

Znači da je moja žena u stvari devijantna (jer tvrdi da joj je udobno da se vozi na ovom motoru), a ja sam samo podložan uticaju tako devijantne žene.

Fala ti bocco što me opravi (da više ne sumnjam u svoju psihološku ranotežu).:care:

p.s.

Mada mi supruga sumnjiva još od kada je prihvatila da se uda za mene!:zbunjen:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 50 minuta, Singularitet je napisao:

Takođe, nije mi jasno da baš niko od "devijantnih" vlasnika BMW-a nije našao za shodno da na forumu off-uje i piša po Kawasaki-ju, recimo.

image.png.5e9bcc43e76726f7806e1d4925ec89de.png

  • Hvala 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova
Pre sat vremena, bocca_bastard je napisao:

ne ne ne, to je post o zenama a ne o propelercu :D:D

 

a ne , o oba je usko je povezano.Pa čak i da si dobio na poklon je povezano a ne da si radio za 50 prosečnih plata da bi ga kupio.Čim imaš nešto tolko vredno red je i da se ponosiš.E tu je problem ima premalo ponosa naročito ako se uporedi sa dato dobijeno za motocikl bilo koje marke.

Ja bi se najviše ku....čio sa MEGAMOTO BMW-om to je baš ludački preterano i zato mi se svidja.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, bocca_bastard je napisao:

Ne ne ne, ti si devijantan jer imas zenu uopste, a onda jos i BMW kupio. A sta zena misli o BMW-u, i jos bolje pitanje, da li je BMW ljut sto imas zenu. A verovatno jeste!

:cirka1::jee:

Daaa, daaa!

Sad si mi sve prosto, jasno i potpuno objasnio.:stabre:

(Ne znam zašto nema u ponudi smajli gde korisnik stavlja sebi konopče oko gušu).

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 57 minuta, bocca_bastard je napisao:

Da zakljicimo - sasine poruke niko ne moze da objasni ;)

Dobar je Saša, kada ga upoznaš. Što kažu - pokretna enciklopedija :)

Kako sam ga ja razumeo, velika cena GS-a nije samo zbog kvaliteta već i statusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 39 minuta, mradomir je napisao:

velika cena GS-a nije samo zbog kvaliteta već i statusa.

Dali se zbog toga pise god. proizvodnje pored modela, na profilu? :stabre:

 

:)

  • Haha 3
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 9 sati, Singularitet je napisao:

Prosto ne shvatam poriv da dođeš u ovakvu temu (predstavljanje nove iteracije određenog modela) da bi iz duše popljuvao BMW i pored svih onih namenskih tema za pljuvanje po ovoj marki.

Takođe, nije mi jasno da baš niko od "devijantnih" vlasnika BMW-a nije našao za shodno da na forumu off-uje i piša po Kawasaki-ju, recimo.

lepo receno , hvala ti na postu !!!

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja