Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 22 sati, milomir22 je napisao:

Ahahaha koji je ovo lik, kaze za 40-50 000 milja koliko je presao, motocikl ga je sluzio bez ijedne mane, sem sto je jednom zamenio agregat, a drugi put menjac. Kao Triger iz mucki s metlom, zamenio cetku 15 puta i drsku 10 puta, ali je to ista metla koja ga sluzi savrseno.

 

dobro si to primetio ...

 

i ja sam pregledao klip pre no sto sam ga postavio , mora da ima nesto u tom motoru kad i pored tolikih glavobolja sa njim ne samo ostaje kod BMW-a , vec i razmislja dali da ga menja za novog ... kaze nece jos , zadovoljan je sa ovim , mozda za koju godinu ...

 

nije da ne moze da kupi neki drugi motor ...  

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

novi klip ...

 

nije bas precizno , vise odokativno , ali za sad nema bolje ...

 

ubrzanje od 30 mph ( oko 48 km/h ) do 100 mph ( oko 161 km/h )

 

na klipu od 1.22 ....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 19 sati, egeec je napisao:

Dakle ovako da se dobro razumemo,ja hocu da budemo prijatelji,ako dozvolish i hochesh normalno...Nemam namere da se nadmudrujemo...Ja tamo ne stavljam godiste proizvodnje  ni model motora nego samo motori marke BMW sto imaju iznad 100 000km  ...Mislim da je u tome nesporazum. Ja ne zauzimam stranu, za mene je GS 1200 preskupa investicija.Ja sam imao u zivotu 2 Tomosa,1 MZ,1Jawa,1Jamaha,3 Suzukija,2 Honde sada  vozim F 650 GS sto ustvari nosi Rotax motor i nije onaj BMW boxer o kome je tema...Dakle danas ima 332 BMW motora iznad 100 000km na mobile de,Honde 175,Kawasaki 31,Yamahe 91 i Suzuki 46...Prijatno veche,iskren pozdrav...

egeec ovo je forum, drugim rjecima tribina. ovdje se izmjenjuju iskustva, stavovi i pogledi, mišljenja ..... u ovoj prepiski između tebe i mene i donekle Velimlje2 ocito ja nisam bi na istoj frekfenviji. pošto je tema novi GS i prica je oko GS ja sam i pisao u kontekstu GS 1200 koji je zadnji aktualni GS o kome ima podataka od kada je izašao tj. od 2004. i zato sam ja pregledavao od 2004. na mobile de.  i zato sam uspoređivao kilometraže GS od 2004 sa motorima iste klase od te godine samo što se konkurencija proizvodi od 2010 pa na ovamo ali ne zaostaju u kilometraži bez obzira što su 5-6 godina mlađi pa na ovamo tako da sam htio pokazati da i drugi brendovi imaju i prelaze velike kilometraže. 

OK. po ovome sada na mobile de stvari idu tebi u prilog pa ti se ja želim ispricati i potvrditi da si u pravu kada se tako gleda.

što se mene tice nema ljutnje ni najmanje pa eto ljepi pozdrav iz Pule.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
3 hours ago, Velimlje2 said:

vec i razmislja dali da ga menja za novog ... kaze nece jos , zadovoljan je sa ovim , mozda za koju godinu ...

 

nije da ne moze da kupi neki drugi motor ...  

Bas sam obratio paznju, kaze ne vidi sta bi drugo mogao da uzme umesto gs-a.

 

Ono kad pogledas, gs i nema neku konkurenciju, medju japancima eventualno nova afrika 1000, super tenere 1200, strom 1000, vfr 1200, kawasaki versys 1000, ali su svi nekako drugaciji i mislim da po performansama ne mogu da pariraju gsu.

 

Od evropljana, multistrada 1200 je jos i bolja, ali je ipak vise sportski orjentisan motor i sigurno da je neudobnija na duge staze. Trijumf mi je ruzan i ne znam kakvi su mu motori, ktm malo vise naginje offu, a i on je gadan kao djavo.

 

3 hours ago, Velimlje2 said:

mora da ima nesto u tom motoru kad i pored tolikih glavobolja sa njim ne samo ostaje kod BMW-a , vec i razmislja dali da ga menja za novog

Verovatno da ima nesto, neka posebnost, ja licno bih ga preskocio, ali to ne znaci da ne kapiram ljude koji imaju $ i ne pitaju sta kosta gust koju im taj motor pruza. Meni je samo smesan lik koji kaze za motor da je flawless, a onda u sledecoj recenici kao "manje" probleme navodi zamenu motora i menjaca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
Pre 9 sati, Velimlje2 je napisao:

novi klip ...

 

nije bas precizno , vise odokativno , ali za sad nema bolje ...

 

ubrzanje od 30 mph ( oko 48 km/h ) do 100 mph ( oko 161 km/h )

 

na klipu od 1.22 ....

 

 

 

 

Si siguran da je ovo 1250 ?   Nesto mi po ovoj opremi sto se vidi na snimku nije bas taj model ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
7 hours ago, PECA BMW said:

 

Si siguran da je ovo 1250 ?   Nesto mi po ovoj opremi sto se vidi na snimku nije bas taj model ? 

Jeste, 1250 Rallye je na snimku.

 

20181023-074655.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 7 sati, PECA BMW je napisao:

 

 

Si siguran da je ovo 1250 ?   Nesto mi po ovoj opremi sto se vidi na snimku nije bas taj model ? 

 

on vozi 1200 LC dok objasnjava , ali od 1.22 imas oba , stari i novi ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs
2 hours ago, egeec said:

Ludilo je voziti GSa po snegu ,ipak tamo treba motorna sanka...Neke stvari se nemoze promeniti,fizika je fizika...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 2.11.2018. at 18:29, egeec je napisao:

 

Kada ima snega na putu izbegavam da krenem na put, ali ako me ipak na putu zadesi sneg, odmah računam na to da ću verovatno negde da padnem, pa vožnju prilagodim tome da pri padu ne budu neke teže posledice.

I onda se uglavnom desi da prođem bez pada, ali se često desi i da nekoliko puta podižem motor dok ne stignem na odredište.

Pozitivno je to što u takvim uslovima nije gust saobraćaj pa nema ko da te pregazi kad padneš.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: makedonija
  • Motocikl: bmw f650gs
3 hours ago, zika56 said:

Kada ima snega na putu izbegavam da krenem na put, ali ako me ipak na putu zadesi sneg, odmah računam na to da ću verovatno negde da padnem, pa vožnju prilagodim tome da pri padu ne budu neke teže posledice.

I onda se uglavnom desi da prođem bez pada, ali se često desi i da nekoliko puta podižem motor dok ne stignem na odredište.

Pozitivno je to što u takvim uslovima nije gust saobraćaj pa nema ko da te pregazi kad padneš.

Dobro je ipak da ima i pozitivne stvari,ha ha...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja