Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ma jok, najbolje da se sve teme zakatance i da se samo prikazu sture, sterilne informacije, striktno vezane za temu. Ljudi, od govana pita ne biva, da bi jelo bilo ukusno, treba ga zaciniti. Ovaj forum ce brzo dostici svoj cilj, a to na sta ce ispasti se, gotovo nikome, nece svideti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Jbt stvarno ne razumem ovo prepucavanje sa početka teme? Koji vas to djavo tera da uopšte ulazite u temu sa “naj...” bilo čega? Koga boli ona stvar čega ima “naj..” ili nema?

Inače 1250 meni deluje kao i noviji automobili: napredak u dizajnu sa tehnološkim inovacijama koje zahteva tržište ali nije još testirano. S druge strane, skoro sam siguran, da se globalno više ne prave proizvodi “da traju” nego “da izdrže” garantni rok. Pa tako i BMW. Koliko god je na dobrom (ili lošem) glasu, 850GS im je kost u grlu. Bar kad je marketing u 2018. u pitanju.

Inače, koliko je meni poznato, u mnogim zemljama se motociklisti voze na kafu skuterom, a na put motorom.... to što mi nemamo para i za skuter, to je drugi problem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 9/20/2018 at 9:28 PM, đunta said:

Ima klješta na kojima stoji spolja Bmw a sa unutrašnje strane Brembo.                                                                                               

Danas sam se malo druzio sa novim GS-om 1250. Kao sto smo vec komentarisali na spoljnoj strani prednjih kocionih kljesta je natpis "BMW" (vise nije Brembo), medjutim na unutrasnjoj strani je ugravirano ime americkog proizvodjaca kocionih sistema "Hayes".

 

Photo0555.jpg

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da se reaktiviram zato što si me udostojio. Izgleda da će paralelno ići oba proizvođaća kočionih klješta što je i logična poslovna politika i nije ništa neobično jer  i do sada su se sretale različite komponente na istom modelu. Hayes je pre svega poznat u biciklizmu, mada ima dugu tradiciju. Nije nikakav problem napraviti potentnu kočnicu, ali jeste po pitanju trajnosti i održanju konstantne relativno visoke efikasnosti. Brembo se pokazao izuzetno robusnim i nema kvarova u smislu otkazivanja, kod prvih serija 1100 glavni kočioni cilindar nije bio  eloksiran i bio je izražajno podložan koroziji, kasnije su svi kako treba i u suštini su kočnice iste sve protekle godine. Brembo se koristi u naj ekstremnijim uslovima gde teperatura pri kočenju prelazi 1.000°C i jako dobro znaju šta prave i mogu se naći neki tehničko tehnološki podaci, dok kod Hayesa nema ničega na osnovu čega bi iole znalac mogao nešto da zaključi. 

 

Moja neka zamerka Brembu je što kao serijski proizvod nema isteranu performansu do kraja ala trkaća kočnica i to se izvlači naknadno, malo ali osetno, zatim, previše je osetljiv za neki moj ukus i relativno brzo dođe do kvazi malog pada efikasnosti, ali je dobro što se tu nekako stabiliše i nema daljeg slabljena, većina uopšte ne primećuje ništa jer i dalje je kočenje izuzetno dobro, no, kad se malo pretrkelja se uoči nedostatak koji je postojao. Takođe, ima razlike među samim klještima, jedan tip konstruktivno ima podložnost habanju i ne može se uspešno renovirati do kraja, dok drugi se uspešno revitalizuje i čak može poboljšati. Gumice su više nego odlične, cilindri i klipovi izrađeni spejsšatl tehnologijom, pitanje je da li će novi proizvođač moći da napravi tako kvalitetne sklopve kojima ja kad ne bi bio ja, ne bi našao mane. Moraće vreme da pokaže da li se radi o jednakom ili boljem kvalitetu a ne samo verovatno jeftinijem, ala lepi a problematični kineski točkovi koji su isti i na novom modelu uz dodatnu zlatnu boju koju niko ne popravi kad se izguli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Izgleda da se pouzdaju više u elektroniku kad je u pitanju kočenje. Novi sistem DBC, ili ti Dinamic Brake Control kontroliše kočenje kao i hill control i sad su u standardnoj opremi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sve se temelji na baznoj efikasnosti i kvalitetu, ako se to degradira, ništa kontroleri ne mogu da nadomeste, dosadašnji Brembo je zaista iuzetno izrađen, izuzimam pločice koje imaju ozbiljan nedostatak iako sama frikciona smeša jako dobro koči, pitanje je da li će Hayes napraviti pločice tog, ili TRW, ranga jer i to spada u vrhnsku tehnologiju koja se opet iznalazi na trkama a  bicikli to ne pružaju.

 

Bio sam na prezentaciji u Delti, sasvim sigurno je bio izložen model sa niskim sedištem, sad je opcija raspona od 80 do 90 cm, tako da i mali ljudi mogu da ga dovate i to je dobra politika BMW-a, da se okrenu široj ciljnoj grupi. Bio je i beli motor sa žutim točkovima i kolor šemom koja neodoljivo podseća na novu Afriku koja mi se inače mnogo sviđa na oko, međutim, zbog baš očiglednog kopiranja mi se BMW ni malo ne sviđa još kad sam ga video na fotografijama a u živo mi se to potvrdilo. Svi su kopirali dizajn GS-a na neki način, ali mi se BMW-ovo uzvraćanje istom merom baš čini neprimerenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Danas sam bio do BMW radnje i nagovorise me da provozam novi adventure. Moram priznati koliko god da je isti kao prethodni model dosta je drugaciji u voznji. Evo par slika.

 

Moj skromni zakljucak je da sam dao kaparu...

bmw1250-1.jpg

bmw1250-2.jpg

bmw1250-3.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, Honda CBX 1000 BIG SIX

Ja bih iskreno voleo da se BMW nikada ne odrekne BOXER masine ipak ga je ona i proslavila kao i Porsche Carrera 911.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Au druže... pre 911, “flat” ili ti “boxer” agregat je stavljan u Porsche 356, a pre Poršea koristili su ga u Ford A i Benz automobilima (inače, “contra engine” kako se prvobitno zvao, konstruisao je Karl Benz još 1896!) pa kasnije u Lancia Flavia, Alfa Romeo 33, Volkswagen Beetle, Ferrari Testarossa i skoro svi Subaru autombili imaju boxer agregate. No, na motorima, BMW je svojim flat agregatima osta prilično veran još od 1926 sa agregatom 247, osim jednocilindričnih agregata, medjutim nije ih samo agregat proslavio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Arakis je napisao:

...dok ne crkne...

Normalno! 

A onda ponovo nabave istog takvog.:aha:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

i meni nije nesto interesantan za voznju agregat na 1200 od 110 ks, mozda bi lepse legao neki V4, ali to nebi imalo smisla vise....

onda to vise nebi bio GS, i nebi mocno izgledao kao sad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 14 sati, bocca_bastard je napisao:

A meni bi bili interesantni da se otarase toga :)

Pa ima BeNWe i druge tipove masina, ne samo boxere. Verujem da ti je sada naprasno postao interesantan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, SHOKLA je napisao:

Pa ima BeNWe i druge tipove masina, ne samo boxere. Verujem da ti je sada naprasno postao interesantan.

Nije BMW osmislio boxer motor, nego je to patentirala neka engleska fabrika, pa su švabe to od njih kupile i počeli da proizvode.

Pored BMWa boxere (motocikle) je u nemačkoj radila i fabrika Cindap i fabrika Hofman, a i Rusi su radili Ural.

I automobil WV Buba je ima četvorocilindrični boxer, isto tako i Porše, pa Alfa, Subary, ....!

Ono što je zanimljivo je da u poslednjih pedesetak godina laki i sportski avioni (koji koriste klipne motore), isto tako gotovo isključivo koriste boxer motore (sa četiri, šest ili osam cilindara).

Ovi motori su se u exploataciji pokazali kao izuzetno pouzdani, trajni, nezahtevni i laki za održavanje.

Prema tome nema BMW tapiju na boxer mašine, ali lično smatram da je pravi BMW jedino onaj sa takvom mašinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 3 sati, bocca_bastard je napisao:

Nije naprasno. K seriju bih na keca vozio i verovatno i hocu u nekom momentu. Ali nisam pricao o K seriji

Podrzavam zakljucak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 7 sati, mad_max0204 je napisao:

Ima BMW odlican inline 4 u S1000XR modelu koji je dosta zabavniji od GS-a ali je totalno drugaciji.

Jedno pitanje posto imas oba..koji trpi manju brzinu 6 brzinom iline ili box? Tipa sestom 50 60 km na sat? Pitam info radi a objasnicu i zasto kasnije ako bude potrebe i da li se ovi motori od 1000 i 1200 mogu voziti tom brzinom u sestoj? Nisam nikad vozio 1000 pa pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, Sale-VFR je napisao:

.....koji trpi manju brzinu 6 brzinom iline ili box? Tipa sestom 50 60 km na sat? Pitam info radi a objasnicu i zasto kasnije ako bude potrebe i da li se ovi motori od 1000 i 1200 mogu voziti tom brzinom u sestoj? Nisam nikad vozio 1000 pa pitam

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, Honda CBX 1000 BIG SIX

Ja vozim R1100GS i ima 5 brzina uz sva podesavanja nekako mi nije trpeo malu brzinu u 5-toj brzini dok nisam promenio eprom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja