Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Cime se vi bavite ....

 

Bio sam danas u jednoj kracoj voznji po planinama iznad Santa Cruz-a pa sam uhvatio par slika.

 

Sto se voznje tice stvarno sam odusevljen kako agregat radi i uopste nema rupu kao predhodni model. Ono sto sam primetio je da mu smeta kada izlazi iz sporije krivine pri <=2.000 obrtaja i cuje se kao da zveci. Kada odvrnem rucicu pri normalnoj voznji bukvalno moram da se drzim za korman. Mislim da nema nikakve razlike kada je quick shifter u pitanju ali je fenomenalan sklop sa ovim agregatom. Ubrzanje na ravnoj liniji je kao na sportskom motoru. Auspuh ima dosta dublji zvuk od 1200 i apsolutno nema potrebe za nekim aftermarket-om (mada se razmisljam iz navike). Planiram neku duzu turu u Martu pa cu ostaviti komentare kako se motor ponasa. Za sada sam prezadovoljan.

IMG_0793.jpg

IMG_0794.jpg

IMG_0796.jpg

IMG_0795.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
11 hours ago, mad_max0204 said:

Cime se vi bavite ....

 

Bez brige, godinama je vec ovako i to na skoro svakoj temi vezanoj za BMW (GS pogotovo). :lud:

 

Sta da ti kazem, vrhunski motor, predivno vreme, sjajni putevi... puno bezbriznih kilometara zelim, uzivaj! :takoje:

 

Imam jedno pitanje posto mi se 1250 ADV Exclusive verzija mota po glavi, da li znas u cemu je tacno razlika izmedju HP i Exclusive nivoa opreme izuzev kozmetike (izgleda). Imao sam priliku da u voznji provedem nekih sat vremena sa novim GS 1250 Exclusive ali ne i da ga uporedim sa HP varijantom. Ono sto sam uspeo da saznam je to da je vesanje na HP-u vise orjentisano za off road i da je HP za nijansu visi od ostalih verzija. Interesuje me da li je tebi mozda neko objasnjeno prilikom kupovine i znas li nesto konkretno u vezi toga?

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, yogibear je napisao:

Bez brige, godinama je vec ovako i to na skoro svakoj temi vezanoj za BMW (GS pogotovo). :lud:

 

Pa, kako se stvari multiplikuju, umesto betnon jungle bikers, "beton džangl bajkers", BJB, biće bmw bikers, "bemve bajkers", BMWB, nšta čudno, čak šta više, normalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
14 hours ago, Sale-VFR said:

Aha znaci kad te neko pretekne i podigne desnu nogu to je pozdrav..gledao na tjubu al nisam bio siguran da je to

Leti moze biti da je pcela.

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Po mojim svjetonazorima kad netko zadnju kintu da za bilo šta, onda je paljevina.
Može to bit, bicikla, izlet, putovanje, auto.
Bilo šta.
Zadnja kinta se nikad ne istresa.....



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19
12 hours ago, yogibear said:

Bez brige, godinama je vec ovako i to na skoro svakoj temi vezanoj za BMW (GS pogotovo). :lud:

 

Sta da ti kazem, vrhunski motor, predivno vreme, sjajni putevi... puno bezbriznih kilometara zelim, uzivaj! :takoje:

 

Imam jedno pitanje posto mi se 1250 ADV Exclusive verzija mota po glavi, da li znas u cemu je tacno razlika izmedju HP i Exclusive nivoa opreme izuzev kozmetike (izgleda). Imao sam priliku da u voznji provedem nekih sat vremena sa novim GS 1250 Exclusive ali ne i da ga uporedim sa HP varijantom. Ono sto sam uspeo da saznam je to da je vesanje na HP-u vise orjentisano za off road i da je HP za nijansu visi od ostalih verzija. Interesuje me da li je tebi mozda neko objasnjeno prilikom kupovine i znas li nesto konkretno u vezi toga?

 

Ja sam dobio dve knjizice kada sam kupio motor. Jedna je gs1250 adv a druga gs 1250 adv hp gde je uputstvo za dodatne funkcionalnosti hp modela. Koje su tacno razlike nisam stigao da prostudiram. To cu kad bude lose vreme :)

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 4 sati, mad_max0204 je napisao:

Ja sam dobio dve knjizice kada sam kupio motor. Jedna je gs1250 adv a druga gs 1250 adv hp gde je uputstvo za dodatne funkcionalnosti hp modela. Koje su tacno razlike nisam stigao da prostudiram. To cu kad bude lose vreme :)

 

Mislim da je HP paket opreme sa lepsim hromiranim delovima:

 

"HP PARTS
High-performance – a statement for all those searching for the absolute maximum. With HP parts, you can give your bike an even sportier look – even as an ex works option.
You will receive high-quality parts made from carbon, titanium and aluminium which will make your motorcycle unique. The HP Billet Pack gives your bike an even more striking image. It always contains the components cylinder head cover, engine front cover, adjustable hand lever, reservoir cap and depending on the model even more HP parts of the Billet Pack such as the rider's foot pegs or matching mirrors. The HP sports silencer ensures an even better and powerful sound. HP parts give your machine individuality and extravagance."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 21 sati, mad_max0204 je napisao:

Ubrzanje na ravnoj liniji je kao na sportskom motoru

Jel ti imas u garazi i s1000xr koliko mi se cini? Koji poteze bolje? Danas sam isao da gledam gs i xr, cini mi se da udobnije sedim na gs-u a i kvalitet izrade mi je na strani gs-a. Sto se tice hp verzije, bas na toj verziji sam sedeo, slična boja kao tvoj, jedine razlike su tamni manji vizir, sediste i akrapovic..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Pravo da ti kazem, ocekivao sam vise od XR-a pogotovo kada vidim koliko konja ima,

ali to svako za sebe mora da odluci.

 

GS je definitivno vitalniji motor za duga putovanja.

Ko dolazi sa zujalice, njemu je i XR sto se tice komfora voznje,

fotelja sa dovoljno snage da izazove stalni osmeh na licu.

 

Bitnu razliku na ravnom putu neces saznati, oba motora moraju da se probaju pod uslovima

za koja su radjena a to su definitivno planine i krivine, zato uvek onima koji nisu sigurni

koji motor hoce da kupe, predlazem da skoknu 800 km do Austrije i da isprobaju ono

sto su namerili da kupe, naravno pod pravim uslovima.

 

U mestu Patznaun u Austriji je takozvani High Bike Test Centar, tamo imas mogucnost da izaberes

motor koji zelis i da ga testiras ceo dan do mile volje. Kada se zasitis jednog motora, uzmes drugi itd.....

 

https://www.highbike-paznaun.com/englisch/

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

@Gajo Sevojno XR je odlican za zabavu i track days. Ima ljudi koji na njemu putuju ili ga koriste za commute ali je meni taj motor fizicki mali za neka duza putovanja (putuju ljudi i na zujalicama tako da je diskutabilno). Udobnost je definitivno na strani GS-a i ovaj novi 1250 vuce neverovatno. Razlika je i u prenosu i to daje dosta drugaciji osecaj, a pored toga GS ima veci obrtni momenat (140nm, a XR je 112nm). Mene je ovaj GS iznenadio kako ubrzava, bukvalno moram da se drzim za korman. Mislim da su ova dva motora totalno razlicita, zato je i meni bilo tesko da se odlucim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 1/22/2019 at 8:39 AM, e-mayl said:

Jučer sam razgovarao sa prodavačem i koliko sam ja shvatio, radi se samo o izgledu. Eventualno neke sitnice.

 

Ovo mi je odgovorio jedan Amerikanac koji je pre par dana postao vlasnik novog GS1250 Adv.

 

Capture1122.jpg

 

22 hours ago, Marko81 said:

 

Mislim da je HP paket opreme sa lepsim hromiranim delovima:

 

"HP PARTS
High-performance – a statement for all those searching for the absolute maximum. With HP parts, you can give your bike an even sportier look – even as an ex works option.
You will receive high-quality parts made from carbon, titanium and aluminium which will make your motorcycle unique. The HP Billet Pack gives your bike an even more striking image. It always contains the components cylinder head cover, engine front cover, adjustable hand lever, reservoir cap and depending on the model even more HP parts of the Billet Pack such as the rider's foot pegs or matching mirrors. The HP sports silencer ensures an even better and powerful sound. HP parts give your machine individuality and extravagance."

 

To sve nabrojano su HP delovi odnosno oprema koja se standardno ne ubraja ni u jedan od paketa a koju mozes naknadno da kupis i personalizujes bilo koji od GS modela u bilo kojem paketu opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Čudno su složil boje. HP bi bi puno bolji da nema zlatne felge. Sivi bi bolje izgledao bez crvenog sica, a kalamata exclusive je nekako šaren zbog kombinacije smb boje i narančaste. Meni najbolje izgleda sivi (zamjena sica i to je to).
Ne znam koliko su nekom važni ovi dijelovi koji postoje u HP varijanti, ali sigurno ima takvih. Ova druga kombinacija opreme mi je više nego dovoljna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 3 sati, yogibear je napisao:

To sve nabrojano su HP delovi odnosno oprema koja se standardno ne ubraja ni u jedan od paketa a koju mozes naknadno da kupis i personalizujes bilo koji od GS modela u bilo kojem paketu opreme.

 

U pravu si. To su HP billet delovi.

Pogledao sam jos jednom. Ovo je HP paket (ili off-road paket):

Untitled.png.21998cce51cee2b6415e92b51e22aee0.png

 

-Style HP

(sports windshield, style model inscription, rallye seat, front-wheel cover, frame guard, radiator grille, stainless steel radiator grille, gold cross-spoked wheels, main body colour Lightweight uni, drivetrain in black, calipers in gold and handlebars, front panel carrier and luggage carrier in black )
 

-The Dynamic equipment package

(Riding modes Pro (including ABS Pro, HSC Pro, DTC, DBC)

Pro shift assistant
Daytime riding light
LED turn indicators )

 

-Intelligent emergency call ECALL
 

-Dynamic ESA*
(Dynamic ESA adjusts the damping automatically to the conditions, depending on driving conditions and driving manoeuvres. For even more ride stability, ride safety, performance and comfort. Thus, the first-class ride comfort is again significantly increased. )

 

-Off-road tyres
 

-Sport suspension*

(Only to order with Style HP. The sport suspension offers you a dynamically tight alignment of the chassis for more reserves in off-road use. )

 

-Chrome-plated exhaust system
 

-HP sport silencer
 

-Enduro engine protection bar
 

-Headlight guard

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Znaci, €30.700,- i mislim da tu jos uvek nisam dobio kofere..

 

 

1250.thumb.PNG.a7c497c2f8f44a9d6a19070f154afe95.PNG

U CH 25k fr.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja