Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Yogibear, kvačilo je i na 1.2LC baš meko, ali na 1.25 je još lakše, nego ti ne registruješ jer si naviknut već na mekano, ja to malo oštrije sve šacujem, isto tako i kod čistokrvnog vazdušnjaka ima razlika kroz modele, odnosno godišta. Hill hold je baš dobro pomagalo, a što se tiče instrument table, ja sam old fešn, okrugli cajgeri sa iglama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 23 sati, el classico je napisao:

Ko fol, pravi putnici cijene analognu te’nologiju....

Kako ko, sto ljudi, sto ćudi... Sa moje tačke gledišta, elektronika nije loša stvar (uz svo razumevanje za suprotna mišljenja).

 

@yogibear Lep tekstić o prvim utiscima za 1250, tnx :takoje:

 

@đunta Odakle utisak da je kvačilo toliko meko? Da li si vozio? Zanima me...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, severian je napisao:

Odakle utisak da je kvačilo toliko meko? Da li si vozio? Zanima me...

 

 

Polovinom oktobra sam prčkao 1.2 GSRLC:

 

GSRLC.jpg.09caf02fea8b0295b6215cdb6f774e96.jpg

 

U međuvremenu nekoliko ostalih modela sa hidraulikom pa:

 

On 16.12.2018. at 22:49, đunta je napisao:

 kad sam stisnuo na prezentaciji.

 

Pre 11 sati, đunta je napisao:

ja to malo oštrije sve šacujem,

 

Svojvremeno sam kvačilo sa sajlom doterao da bude meko, čak mekše nego na 1.2 do modela 2010, otprilike ko na 2012, kad sam prvi put stisnuo na LC-u po izlasku, shvatio sam nedostižnost. Obično se oseti pod rukom kad počinje spojka da odvaja, na 1.25 mi je odmah upalo u oči da nema te uobičajenosti i baš sam se zapitao kakav li je osećaj, ili kontrola u vožnji, recimo na klizavoj podlozi, utisak mi je bio ko da nema ulja u sistemu i da ručica ide u prazno, doduše, možda mi je šaka tog časa bila pregrubog osećaja ali mi je po prvi put zaključak bio da može da se kvačila ceo dan a da ne zabole prsti. Ne znam čija je hidaulika, ali je Magura inače napravila napredniju hidrauliku i letimično što sam video može se apgrejdovati kod nekih modela motora ili izvršiti zamena umesto mehanike. Inače, kod uslovno identičnih modela motora, umeju uopšteno da se jave neke male razlike na nivou finesa, ništa spektakularno, ko što reče Yogibear, tako da moje zapažanje uopšte nije meiritorno.

 

Ako BMW ulazi u WSBK, svakako će u serjskim motorciklima biti ugrađivano ponešto bilo kao statistički uzorak, bilo kao unapređenje proizvoda jer na trkama sa tehničkog aspekta su malje značajne za preduslov vrhunskog rezultata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 32 minuta, đunta je napisao:

i baš sam se zapitao kakav li je osećaj, ili kontrola u vožnji, recimo na klizavoj podlozi, 

 

Ako je to zaista tako mekše kod 1250, ja bih stvar knjižio kao veliko unapređenje. Ko je podosta vozio poslednje vazdušnjake zna o čemu pričam (kada mora puno da se radi kvačilom, npr u gužvi, postaje neprijatno tvrdo)... Po meni na LC nije bilo značajno bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 16 sati, đunta je napisao:

 

1227937460_bmwprice.png.64ea7649c4009f28be0e2077158afd3e.png

 

 

Zanimljiv test :) Nekoliko puta sam naveo da mislim da je veliki GS ultimativna mašina za turing u dvoje, i kad bude bilo prilike obradovaću sebe i ženu... Ali fakat, nov je otrovno skup... Evo ovaj izvod sa testa što je djunta okačio gde se vidi cena - velikim slovima je data "osnovna cena" - šta god to značilo, a malim slovima u zagradi cena testiranog modela :D preko 22.000 evara bajo moj za nešto što se može nazvati "kompletan" model... Jedino Ducati u ovom segmentu dohvata cenom tu granicu... Meni je to u ovom momentu nedostupno... Za par godina - videćemo :D 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Cene su otišle u nebo. U pitanju jeste iracionalna stvar koja se kupuje srcem/željom (i nekim fiktivnim idejama o slobodi i avanturi!) i cene se prilagođavaju toj činjenici, za platežnu sposobnost više srednje klase u Evropama i Amerikama :D

 

Tako je kako je, mislim da bolje biti neće... nama je, kao i svim CEE, cena novog probila sve psihološki prihvatljive barijere, čak i ako se, ne daj Bože :D , ima...

 

edit: šta tek reći za cene novih 4t enduro motora (a sve više i 2t!!!), a nema ih 100 i kusur kila metala i plastike, bez sistema ovih i onih... i tft ekrana :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

2 sata u servisu cela moja trandza, e brdy bedo...63032249624735f785664205249c9376.jpg

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Pod izgovorima tehnologije i trpanja svakakve elektronike na motore (ok, slazem se da olaksava voznju), ide se u krajnost i jeftini motori polako nestaju sa trzista. Recimo, ranije si imao da uzmes gsxf 650 nov za oko 6k evra, sasvim pristojan motor za te pare, danas je u tom rangu mozda kawa ninja 650 ili nesto slicno.

 

Svi se okrecu bogatunima, mi sirotinja, za nas ionako nisu motori, mi na bicikle.

 

Kao sto je svet sve vise podeljen na one sto nemaju za hranu i one sto ne znaju sta ce s parama, tako i ovo gubi se sredina. Ej 22 000 evra za motor, i sto je najgore, nije samo bmw, i japan ide tim stopama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ni meni nije bas jasno sta se desava sa cenama, 22000e je zaista previse za jedan motocikl. Kapiram ja da se naplacuje inzenjering, odnosno znanje, ali sto je mnogo - mnogo je. BMW zaista ima (za te pare, ne za osnovnu veriziju koja tesko i da se proizvodi) pregrst opreme ciji razvoj je puno kosta, veliki deo toga cak ne razvija niti proizvodi BMW. Mislim da prakticno tu BMW radi samo agregat, kad je bokser u pitanju, sve ostalo se kupuje. 

 

Zato i cene japanaca idu gore - ako hoces vrhunski motocikl, moras da posegnes za Marchesini felnama, Brembo kocnicama, Ohlins vesanju, Bosch elektronikom i elektrikom, Akrapovic izduvu, Micelin, Metzeler ili Pireli gumama... i eto ti BMW cene.

 

Koliko para - toliko muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Puno je kolega, puno je.

Vozim 2t kineskog auta sa 2,4l motorom, plinom i pogonom na sva 4, a za cenu od 16-17K mogu da poteram 1.1t tovara i 5 ljudi.

Da se ne ponavljam, proizvodni trošak i reklama su sada najmanja stavka u ceni vozila/motora tako da nema opravdanja. Segmentacija tržišta preko cene nije deo strateškog cilja, pre će biti da hoće da smanje masovnu proizvodnju a povećaju obim postprodajnog sektora. Treba održavati toliku servisnu (i dilersku) mrežu po svetu da ne predju u konkurenciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Dok se prodaje cijene će ići gore. Listam katalog putnih enduro motora za 2018 i svi su digli cijene. Prvi, rame uz rame sa GS1250, je

- Ducati Multistrada 1260 od 20100 do 27300€

- Ducati Multistrada 1200 enduro od 23300 do 25200€

- Triumph Tiger 1200 XCA 20800€

- BMW 1200 GSA 19200€

-Yamaha super tenere raid edition 19000€

- KTM 1290 super adventure R 18600€

- Honda VFR 1200X crosstourer 17900€

- Honda 1000L Africa twin 16500€

- Kawasaki Versys grand tourer 1000 16400€

- Suzuki V-Storm 1000 XT 13500€

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Davne 2004 godine razlike između brendova su bile manje :

- Aprilia caponord rally raid 13600€

- BMW 1150 GSA 14300€

- Ducati Multistrada 12900€

- Honda varadero XL 1000 VL 12600€

- KTM 950 adventure S 12900€

- Suzuki V strom 1000 11800€

- Triumph tiger 955i 10400€

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije to za sirotinju:

 

 

 

 

Ovoliko je bio GS 1100, početna cena, bez ABS-a, krešova i kofera, a možda i grejača ruku:

 

11.png.955ea713898750cebfaf535558a3f654.png

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 14 sati, Ausländer je napisao:

Ништа то није пуно. Премиум аутомобили су око 100 000 €.

Нагласак је на премиум. 

 

Шта је за Немца 6-7 плата тј 22 000?   Еквивалентно код нас нов  ГСА 1250 изађе - две и по, три иљаде евра. Сви би га имали без размишљања о јефтинијим.

 

Pre 12 sati, Urban Cruiser je napisao:

Puno je kolega, puno je.

 

Kroz prikazanu početnu cenu za BMW R1100GS iz 1994 godine, od tih 17.450 DM bez ABS-a i klot, jasno je da je nov GS sa više opremljenostu u osnovnoj ceni, jeftiniji sad nego onda, a tada sam ja sebi mogao da priuštim novog Golfa 3 koji je koštao više od motora, a danas vozim Golfa 4 starog evo  sad će 19 godina, a za polovnog GS-a kog uzeh ove godine, još dugujem par stotki. Nije puno, nego mi imamo jako malo i svakim danom sve manje, ne svi naravno, u tome je problem. Za Maxi platu, i kineski motor je preskup, zato masovno radnici prelaze u Lidl.  Bespredmetno je kritikovati nedostižno iako je to ljudski.

 

Francuski Solex je uspostavio dodatnu opremu za dva točka, a zahvaljujući toliko velikoj prodajnosti GS-a, BMW je uticao na razvoj te uslovno proizvodne grane do neočekivanih razmera, čak su i Kinezi shvatili potencijal tržišta i pojavom LC-a su za njega odmah počeli da prave niz džički koje jesu jeftinije nego ala Turatek, ali nisu uopšte jeftini kako je bilo uobičajeno ili očekivano. BMW i Turatek su u nekoj simbiozi, izgleda i Wundelih, čim se pojavio GS 1100, odmah su se pojavile dodatne stvari za ulepšavanje i poboljšanje u nekom smislu, za vazdušnjak 1.2 je moglo da se potroši možda i 10.000€ na raznorazne đakonije, sada dosta od toga može da se dobije odmah kroz kupovinu novog motora što je u krajnjoj liniji pružanje komfora kupcu uz ekstra zaradu koju BMW ostvaruje na taj način i zato se uvek i nude primerci sa dodatnom opremom, počevši od auspuha recimo.

 

BMW automobili nikad nisu bili jeftini niti su imali nisko cenovni model ikad, možda nekih davnih godina ala Izeta, za razliku od VW Audi grupe, uvek su po cenama tu negde do Mercedesa u proseku. Čitav svet počiva na potrošnji kao kontra ravnoteža proizvodnji, takvim markama sasvim sigurno nije ciljani kupac koji troši dnevno kilo leba i litru mleka figurativno i to nije nikakav elitizam već nastojanje da se zaradi što više može, sad, što mi, ne svi, nismo u nanišanjenoj grupi kupaca je naš, a ne njihov problem, a tako razmišljaju sve marke na svetu i u bilo čemu, ala mobilni telefon od 1.000€. To što ja ne mogu da si prištim tako nešto skupo, ne znači da treba da omlovažavam proizvod, još manje  kupce koji to mogu. Mi koji iz nemoći nismo kupili nov BMW motor  ove godine smo pametni, a onih jedno 150.000 koji to jesu su budale, nešto tu ne štima.

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

GS je vazda bija premium level u bmw moto gami proizvoda.
On svoju klijentelu ima širom svita.
Jako puno ljudi ga mogu kupiti za jednu ili dvi plaće, oni i jesu ciljana publika.

Nama običnim smrtnicima to očito nije lako razumit, pa na tu gs priču gledamo kroz našu suženu prizmu i mjerimo “našom skromnom plaćom”




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ja razumem celu ovu priču sa skupim motorima. Kao prvo, najveći broj takvih kupaca su po sistemu staro za novo, gde se kupuje na kredit ili lizing. Učešće je uglavnom vrednost starog motora, a otplata duga na mesečne rate 300-500e i to na period koji se uglavnom poklapa sa garantnim periodom. Mnogima je takva rata 10-20% mesečnih primanja. Tu je još sve pokriveno sa kasko osiguranjem, obaveznim servisima i nema niŠ da brineš, samo da smisliš lepe destinacije;).

 

E sad to je za one koji tako mogu, a mi smo isto u toj priči, tu gde kupujemo te polovne motor. A da nas nema i njima bi onda bili skupi novi motori, pa kako se kome zalomi i svi zadovoljni;).

 

A sve me to podseća na onaj vic: " snajka, nije roba skupa, nego si se ti loše udala":jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ajde sad, malo više i o ekonomiji da diskutujemo jer vidim da se negde ne razumemo.

@đunta Moj stav da je 20+K€ skupo za motor, a koji sam obrazložio, nema apsolutno nikakve veze sa platežnom moći kupaca.

Govorim isključivo o odnosu troškova proizvodnje i distribucije, s jedne strane i uvećanoj vrednosti, s druge. Sada je slučaj, kod kupaca, skoro kao i ulaganje države u vojsku i policiju gde investicije nemaju nikakvu povratnu vrednost (osim u Americi). Skuplje plaćaš novi model, a prednosti, u odnosu na stari, u promilima.

Da još malo razbistrim, 80i 90-tih je potrašačka ekonomija dostigla vrhunac (koji ni dan danas, osim Kine, niko nije postigao), gde je prihod po stanovniku (u mnogim zemljama Evrope i SAD) bio znatno veći od potrošačke korpe na mesečnom nivou. Tada se i auto i motor smatrao neophodnim alatom u cilju povećanja efikasnosti rada ali i potrošnje što rezultovalo masovnim serijskim proizvodnjama cele auto-moto industrije ali i smanjenju kvaliteta. Maserati, Lambordžini, Ferari, Alfa Romeo pa i BMW, Mercedes, Audi i WV su izbacivali jeftine modele vrlo lošeg kvaliteta. Ne retko se mesečnim platama, čak i u socijalističim zemljama, moglo kupiti prevozno sredstvo, više zbog cenovnog ranga nego zbog visine plate. Primera radi, u početku sa nekih 15.000 vozila godišnje, TAS je skoro celu proizvodnju prodavao u Jugoslaviji, a tek možda 2-3% je završavalo van granice.
Tadašnji prihodi su u najvećoj meri zavisili od cene školovane radne snage koje je svuda nedostajalo.
I ono još bitnije, novac je vredeo više.
Zato ne možemo da poredimo GS iz 90-tih i ovaj sada. A posebno ne možemo opravdavati toliku cenu “zato što mi nemamo plate kao u EU” jer je i njima skupo da daju toliki novac. A da ne zaboravimo i to da je većina novokupljenih, motora i automobila, plaćeno pozamljenim parama tj. kreditom.

I na kraju, evo šta kaže statistika. Potrošačke korpe od 92. Ovde se lepo vidi koliki je skok cena na malo, a da je pritom polazna referentna tačka potrošačka korpa u periodu od 1982-84 (100).

85c723361b809a103106554f5340eeca.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ Urban Cruiser

Upravo sam o tome razmisljao i slazem se sa tobom...

Nase zarade (mislim na nas u ovim banana drzavama) su bile male i u vreme kada su ti motori bili znacajno jeftiniji. 

To sto su oni poskupeli preko svake mere i u skladu sa trenutnim trzistem, koje se zasniva na liberarnom principu, se ponasaju lihvarski, nema mnogo veze sa nasim zaradama.

Jednostavno 20k€ je preskupo, ma kolika da je zarada. To je preskupo i na zapadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Apsolutno se slažem sa doktorom. 20k za maxi enduro (o čemu ovde pričamo) je psihološka barijera iznad koje gotovo svi mi koji živimo u CEE, imali nemali taj novac, nismo ili više nismo spremni da se igramo :D

 

Sa druge strane, CEE nije ciljna grupa! Bigaje, prosto nije, to su neki drugi i ti drugi plaćaju! Jer, kada ceo život živiš kao "rob" (ok malo pojačavam zbog poente, dakle živoš pod kreditima, porodica, posao u velikim korporacijama etc.) onda je 20+k za ventil slobode mala cifra. Tj. nije mala, već je maksimalno visoka a da je ipak prihvatljiva (što je način kako se cene određuje, a nikako po proizvodnoj ceni moj druže Urbani ;) ). Gledaš, dakle, svoj hir u garaži ili ispred kafea u nedeljnoj vožnji sa prijateljima i super ti je! I znate šta: ljudi imaju pravo na taj osećaj. Njihove pare, njihova sreća.

 

Da nema ko da plati kompletnu godišnju proizvodnju maxi enduro ponude (bar 400-500k komada godišnje), motori bi bili jeftiniji. Zato, to nam je, što nam je - jeftinije biti neće (do daljeg)...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

BMW R1250GS košta u osnovnoj ponudi 16.150€, a može da izađe kolko hoćeš ako se napucava opremom, tako da nije referentna brojka. BMW R1100GS je koštao sa ABS-om 1995 godine 18.000 DM što je ekvivalentu 18.000€, nominalno 10% jeftinije tako da ni o kakvom rastu cene nema govora već naprotiv. Snaga agregata je 70% veča, ABS daleko unapređeniji, kamara elktronski kontrolera koji povećavaju bezbednost vožnje, a o ostalim plezirima da ne govorim, praktično motor nudi osetno više a novčano manje, realno je pojeftinjenje a ne poskupljenje. Kad se uzme isti aršin preko potrošačke korpe, današnji GS bi trebao da skoči cenovno barem duplo jer i motor podpada pod potrošnnju. 

 

TAS Golf 2 Dizel je 1992 koštao poslednjeg dana za uplatu 15.500 DM, doba inflacije. Kriviti nemačku pošto što im je razvozni auto bio Golf a kod nas Fića je bespredmetno, jednako i za plate, nije BMW kriv što  nebeski narod ima takvu cenu a prizemnu zaradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, đunta je napisao:

TAS Golf 2 Dizel je 1992 koštao poslednjeg dana za uplatu 15.500 DM

 

IMG_20180719_135431.thumb.jpg.1ce8a2365f4b82d10d5805dc63e14eb4.jpg

18461 DM benz. Dizel nikada nije bio ispod 23000 DM a sada je 20000€ i u odnosu na dvicu puca od elektronike i bezbednosti.

Koliko je u vreme GS1100 kostala proizvodnja komponenti kada ti je trebalo bar 3x vise radne snage.

Ako uzmemo da je bolji digitron 90te kostao  20dm iPhone treba da je 5000€.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Komponente su nikada jeftinije, njih sklapa radna snaga plaćena od 120 do 250 eur :) Često uz subvenciju države. To proizvođač sklopi kao "Kinder" jaje i eto ti auto / motocikl. Ništa revolucionarno nema na motociklima, sve je to prvo i decenijama unazad postajalo na automobilima. Autoindustrija je monstrum koji je devalvirao mnogo šta. 

Ovde trenutno govorimo o R1250GSA. Tek kontajte koliko zapravo jeftino košta da se proizvede motocikl tipa Honda NC750X, Versys 650, ove retro nove lomatine tipa "Scrambler" i sl.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, severian je napisao:

1eur=2dm

 

I sad važi taj odnos, ali što se tiče cena, samo prvi dan su bile cifre brojčano upolovačene i vrlo brzo se došlo da ono što je koštalo 1DM košta 1€. Igra moći iz koje je Germanija postala to što je danas.

 

Pre sat vremena, bdada je napisao:

 

IMG_20180719_135431.thumb.jpg.1ce8a2365f4b82d10d5805dc63e14eb4.jpg

18461 DM benz. Dizel nikada nije bio ispod 23000 DM a sada je 20000€ i u odnosu na dvicu puca od elektronike i bezbednosti.

Koliko je u vreme GS1100 kostala proizvodnja komponenti kada ti je trebalo bar 3x vise radne snage.

Ako uzmemo da je bolji digitron 90te kostao  20dm iPhone treba da je 5000€.

 

 

Radio sam nepune 3 godine u prodaji VW Audi u firmi koja je bila najveći prodavac TAS-a u ex Yu, tako da iznosim podatak iz prve ruke, svoje. Naravno, nova cena jeste bila otprilike toliko ali je posle uobičajenih 7 dana roka za uplatu, Golf 2D izlazio kako sam naveo i po tome se tačno mogao odrediti pad Dinara.

 

pre 53 minuta, Alekre je napisao:

Komponente su nikada jeftinije, njih sklapa radna snaga plaćena od 120 do 250 eur :) Često uz subvenciju države. To proizvođač sklopi kao "Kinder" jaje i eto ti auto / motocikl. Ništa revolucionarno nema na motociklima, sve je to prvo i decenijama unazad postajalo na automobilima. Autoindustrija je monstrum koji je devalvirao mnogo šta. 

Ovde trenutno govorimo o R1250GSA. Tek kontajte koliko zapravo jeftino košta da se proizvede motocikl tipa Honda NC750X, Versys 650, ove retro nove lomatine tipa "Scrambler" i sl.  

 

Tako se kreću tokovi, proizvodnja uvek traži ekonomičnije rešenje, ili ti modernom rečju, racionalizaciju, do ivične granice opasnosti da se uruši usled pada kvaliteta koji može biti i u sferi obične upotrebe, dobije se manje od očekivanog, a ne samo gledano tehnički. Prvi put kad sam izbio ležaj točka na 1.2, bio sam iznenađen, em su jeftini, od veš mašine, em poljski, za razliku od 11.xx gde je Fag i lagerčine da slona moš ubiješ, ali traju iznenađujuće dugo ako su pravilno spakovani. Na LC-u i sad na 1.25 su kineski točkovi, suštinski nema razlike u odnosu na vazdušnjak, ali koštaju više kao rezervni deo, a sasvim sigurno  manje kao proizvodni trošak nego kad ih je radio Behr, ali niska cena rada, ili nemogućnost da takav profil radne snage pravi kvalitet je učinila to što jeste, suma je niža prodajna cena u odnosu na predhodnike a paket bogatiji.

 

Da, prvi ABS na BMW motorima je identičan iz njihovih auta, samo dvokanalni, i dosta tehničikih rešenja je preuzeto iz automobilizma i prilagođeno konkretnim motorima, usis je recimo već iha od kad primenjivan, otuda na Wethead-u toliki obrtni moment.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 8 sati, đunta je napisao:

I sad važi taj odnos, ali što se tiče cena, samo prvi dan su bile cifre brojčano upolovačene i vrlo brzo se došlo da ono što je koštalo 1DM košta 1€. Igra moći iz koje je Germanija postala to što je danas.

To je samo tvoj utisak, u ovom slučaju potpuno netačan. Evo ti zvanični podaci:

 

Screenshot_20181220-074643.jpg.59694807a4b40fde3b3d620265e104e6.jpg

 

Drugim rečima, gs danas je ne samo nominalno, već i realno skuplji. I to dramatično. To je činjenica. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja