Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
3 hours ago, bocca_bastard said:

:jee2::ph34r:

 

 

Sve kapiram ali da neko vozi motor po ovakvom vremenu a ne mora ne kapiram.  Drugo ako ti je to jedino prevozno sredstvo ali da ides da se provozad po mecavi...:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jeste vala, nešto vršljam po fejsu, neverovatno koliko ljudi izlazi na sneg motorom, ona fotka što je yogibear postavio je mislim od jednog Talijana, ima ih nekoliko koji su non stop na motorima, a ovo je naslovna fotka neke GS grupe, grčka tablica:

 

49212947_2976524362373661_2027055131547140096_o.jpg.2dcab05b98e7f8edba870701af1ee071.jpg

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 6.1.2019. at 23:16, bocca_bastard je napisao:

Kaze brat krenuo na posao nije mislio da ce biti snezna oluja. Kakav car

Dešava mi se povremeno da odem u Niš tokom dana motorom po nekom normalnom vremen, pa se sa društvom zadržim do kasno noću i onda kada izađem napolje a ono snežna mećava. 

A ja moram kući (malo preko trideset kilometara). E onda kao po jajima i samo molim Boga da neko ko ide iz suprotnog pravca ne otklizne i ne pokupi me.

A vožnja ide tako da krenem iz druge (bez gasa) i odmah treća, pa četvrta i onda u četvrtoj vozim skoro na ler (sa malo sauga) i ne diram ni gas, ni kočnicu, ni kvačilo, ne mrdam u sedištu, dišem samo kad je neophodno (i vrlo lagano). Upravljačem rukujem kao da se bavim deminiranjem, a u krivini ja visim sa motora a točkovi bez nagiba u odnosu na put. 

I normalno uvek mislim da ću svakog momenta da padnem i ne možete ni da zamislite koja je lepota kada stignete kući bez ijednog pada (a dešavalo se). I što je zanimljivo u takvim situacijama uvek stignem kući oznojen (čak i kada je temperatura ispod -10).

Ovo opisujem vožnju sa gumama koje ja koristim (uglavnom obične putne potrošene i stare), a kako je sa gumama koje su namenjene za ovakve uslove nisam imao prilike da probam.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
verovatno imaju kasko ili ih pali neizvesnost da se izlome pa da to košta


Izuzetno niska razina percepcije, proporcionalna IQ.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, el classico je napisao:


Izuzetno niska razina percepcije, proporcionalna IQ.

 

 

Ovo je jedan od tih nekoliko Talijana koji uživaju, barem tako osmeh kazuje:

 

49548096_1973646296272764_8248571012220715008_n.jpg.0b9c48a3a37dc265a3618bc45723bc36.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Ja sam hteo sa versysom da idem u martu na skijanje na kopaonik.Ali bilo je 22 stepena u kruševcu na klimi od auta ,što znači da sam ipak išao autom.Sutradan se strmeknula temperatura pa je pao onaj veliki sneg krajem mARTA. Bio je jedan beogradjan sa can-am trotočkašem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Wunderlich za BMW odavno u ponudi ima i lance za sneg razlicitih velicina. Zanimljivo je da navode da su osim Austrije lanci testirani i u Srbiji. 

 

Smart-Select-20190108-010856-Samsung-Int

 

Smart-Select-20190108-010836-Samsung-Int

 

Smart-Select-20190108-010746-Samsung-Int

 

48072416-O.jpg

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vrlo zanimljivo, specijalna ponuda, $22.340 + paket opreme, ukupno nepunih 30.000$, garancija oko 60.000km, džabana:

 

1250.jpg.3dee6759973ac15f3698ea9725bd3964.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
  Ovo je jedan od tih nekoliko Talijana koji uživaju, barem tako osmeh kazuje:

 

49548096_1973646296272764_8248571012220715008_n.jpg.0b9c48a3a37dc265a3618bc45723bc36.jpg

 

 

 

Kolega đunta, moramo razjasniti sljedeće.

Citirajući moj post isti dobija krivo značenje.

Ja nisam reka da ti ljudi ne guštaju.

 

Moja opaska se odnosila na kolegin besmisleni komentar.

 

9c205df2bfa5bfea22057672d784d27c.jpg

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moja, da kažem omaška, upravo postavljena slika nadopunjuje tvoju opasku, čovek vedar i nasmejan  a da ide da naplaćuje kasko osiguranje, potpuno nesuvislo, mada  na neki način i razumljivo, mi smo tolko ubiveni da više ni ne znamo šta je zadovoljstvo ni svoje ni tuđe, niti ga prepoznajemo, sve gledamo nekako izvrnuto. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Neki vole što opasnije to bolje,u to ulazi i manijačka vožnja po suvom a uspešno izbegavanje samo diže adrenalin.Siguran sam da svako ko vozi motor to oseća makar malo .Vožnja po snegu mi je besmislena i mislim da je onakva kako je Žika opisao.Ja jednostavno nevidim tu neki užitak,iako vidim da postoje i lanci a možda i neke druge tehnike vožnje.

Ja lično neverujem da se neko voza sa namerom po snegu a da nema kasko da ako padne osiguranje nadoknadi a ne da ide sa namerom da zezne osiguranje.Verovatno da bi se i javozao da imam kasko a ovi ostali mi liče na kockare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ti kolega imaš trajno iskrivljenu sliku o kasku....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
Pre 9 sati, đunta je napisao:

"Kasko mafija" :

 

 

 

Da li ova...."Kasko mafija"...ima SVeeeee ...DASKE u glavama ?

Sigurica da im....fali...DAŠČARA !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ko mora, a sigurno mu ne fale daske, pogotovu ne u glavi:

 

1539062885_policeBMW.jpg.2e1c499a1dfcd7b2d7698448a1b07acd.jpg

 

A ovome verovatne ne fali ništa, ili neuporedivo manje nego što mi mislimo, "merak nema cenu" a nama to očigledno nije razamljivo a i većini ni dostupno iz raznoraznih razloga :

 

48380694_10158176428444517_4994304481366638592_n.jpg.dedb40e40953c9c70a91bc5868260fa6.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Pitanje za poznavaoce BMWove tehnike i CAN bus elektronike posto takvih negativnih iskustava nikada nisam imao: Dal' je moguce da se autoru videa sve ono izdesavalo samo zbog loseg akumulatora? Nocna mora krece na otprilike 30:20'

 

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Naravno da je moguce, ovako krcat motor elektronikom se ne vozi s losim akumulatorom, a kamoli s potpuno praznim koji nije u stanju da zavergla. Sta mislis kakvo je opterecenja na uredjajima za punjenje kad s ovolikim brojem ozbiljnih potrosaca struje nemas nimalo soka u akumulatoru. Da je bio pametan pa odmah da zove slep sluzbu, ovako rizikuje finu stetu na svim sistemima. Mada, ko zna, mozda samo natakeri nov i prodje bez posledica. 

 

 

Bump start tek ne bih komentarisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 2 sati, yogibear je napisao:

Pitanje za poznavaoce BMWove tehnike i CAN bus elektronike posto takvih negativnih iskustava nikada nisam imao: Dal' je moguce da se autoru videa sve ono izdesavalo samo zbog loseg akumulatora? Nocna mora krece na otprilike 30:20'

Bio je problem na starijim modelima sa padom napona i ABS-om, li ništa kao onaj biser sa gašenjem svetla  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Koliko god elektronika bila napredna i korisna, ume da bude krajnje zeznuta. Aku da bude loš na novom  motoru, može naravno al ... Po paljenju na gurku, može da ostane blinkanje jer nije referisan napon pri anlasovanju, međutim, punjenje alternatora bi trebalo da bude normalno i ne bi trebalo da dođe do gubitka svetala dok agregat radi, baterija nije bila u kratkom spoju jer je bilo nekog napona u njemu ali nedovoljno kapaciteta da zavergla. Pre će biti da je alternator prestao da puni  ili je to radio nedovoljno, pa kad je napon pao ispod neke vrednosti, jednostavno su svetla isključena nekom zaštitnom sklopkom a agregat i dalje radi crpeći struju iz akumulatora. Retko, ali se  kod LC-a 1.2  dešavalo da otkaže alternator za čiju zamenu mora da se rasklapa motor, uglavnom se menjao ceo agregat u garanciji. U odnosu na predhodne generacije BMW-a koji su imali alternator spolja ko kod automobila i koji jesu trajali neograničeno, osim ako se nepreteže kaiš, ovo je projketno konstruktivni promašaj bez obzira na jako veliku pouzdanost i trajnost, po meni je apslutno loše smatrati nešto večnim, odnosno, life time, jer sve može da se pokvari a dobrim projketovanjem mora da se omogući što lakša reparacija, odnosno popravka, 24 časovna podrška nije rešenje niti produžena garancija. Očigledno je youtube zahvatio i inženjering, previđajući realnost, primer, dal je moguće naći šlep službu recimo u stepi Mongolije il Gobi peščari ko što je na Yogijevom klipu. Da uštedim reči forumskim oferima, ovo nije kako treba i sramota BMW-a ja da se dešava na promociji bez obzira šta je uzrok.  

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja